StČ monitoring médií

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 1132
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 2143 poděkování
Dostal poděkování: 1716 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jan.Korbel » 07 dub 2019, 22:35

V posledních 168 hodinách je už druhá reportáž v řadě o dětských exekucích. Náš kraj je bohužel jeden ze tří nejhorších, je tu řádově 600 dětí s exekucemi. Nejhorší je plzeňský kraj (ne o moc) a překvapivě dobře je na tom Morava.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Korbel za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Daniel.Netusil
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 887
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 671 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jan.Prokop » 24 dub 2019, 14:14

Další pokus získat od kraje analýzu vánočních zvyků: „Jsou to jedinečná autorská díla, zveřejnit je nesmíme“
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dals ... mime-70544
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel, Daniel.Netusil

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 887
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 671 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jan.Prokop » 03 kvě 2019, 10:12

Odbornici vystřídala v čele Čapkova památníku snacha radního z ČSSD. O spisovateli jsem se učila ve škole, říká – Deník N
https://denikn.cz/...atniku-snacha-radn ... a/?ref=tit

Po takřka 25 letech skončila ve funkci ředitelky Památníku Karla Čapka Kristina Váňová. Uznávaná odbornice tvrdí, že ji k rezignaci vyzval kulturní odbor Středočeského kraje, který památník zřizuje. Váňovou vystřídala snacha středočeského radního pro školství Zdeňka Seidla (ČSSD), která je sama členkou sociální demokracie. K památníku ani Karlu Čapkovi bližší vztah nemá. Deníku N řekla, že muzeum navštívila na střední škole, kde se o spisovateli také učila.

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše je muzeum věnované životu a dílu spisovatele a jeho ženy, herečky Olgy Scheinpflugové. Památník funguje od roku 1963 a dnes již bývalá ředitelka Kristina Váňová jej vedla od ledna 1995. Koncem loňského roku však rezignovala a záhy byla vybrána ředitelka nová.

„Tento rok jsem se na odchod připravovala. Počítala jsem, že přijde z rodičovské kolegyně, s níž jsme léta spolupracovali, připravovala jsem ji na pozici a ona mě již svým způsobem zastupovala. Věděla jsem, že na pozici bude výběrové řízení, ale počítala jsem s tím, že by mě ona mohla vystřídat,“ popisuje Váňová.

Chtěla podle svých slov skončit v průběhu letošního roku, právě aby se její kolegyně Tereza Todorová mohla z rodičovské vrátit. Tvrdí ale, že kraj koncem loňského roku její odchod urychlil. „Důvody neznám. Víceméně mě odbor kultury vyzval k rezignaci. Nepovažovala jsem to za nic mimořádného, protože jsem z funkce byla připravená odejít. Asi to tam bylo známo,“ sdělila Váňová Deníku N.

To však kraj odmítá. Při bilančním pohovoru na kulturním odboru byl podle mluvčí Heleny Frintové připomínkován stav návštěvnického zázemí a úroveň služeb pro návštěvníky a „ředitelka v průběhu pohovoru učinila sama závěr, že na svou funkci rezignuje“.

Začátkem nového roku vypsala Rada Středočeského kraje výběrové řízení na novou ředitelku památníku. Zvítězila jednatřicetiletá právnička Alice Seidlová. Rada ji následně svým usnesením do funkce dosadila.

Jenže o nové ředitelce hlasoval i středočeský radní pro oblast školství Zdeněk Seidl, kterého s Alicí Seidlovou nepojí jen stejné příjmení, ale i příbuzenský vztah – je totiž manželkou jeho syna Zdeňka. Radní pro svou snachu hlasoval, přestože se měl kvůli střetu zájmů zdržet.

Hlasovat pro snachu? Střet zájmů to prý není

Seidl se nejprve s Deníkem N bavit nechtěl. Později své hlasování bagatelizoval. „Ani nevím, že jsem tam hlasoval. Je to tak málo významná věc, že jsem to možná přehlédnul,“ doplnil. To, že Seidlová výběrové řízení vyhrála, je podle něj důkazem jejích kvalit. Střet zájmů v tom nevidí.

„Já mám poslední volební období. To se nesmí kvůli mně nikam přihlásit? Prosím vás,“ dodal radní Seidl. Jeho snacha rodinné vazby nechtěla komentovat. „Můžu se k tomu nevyjádřit? Já nevím, jestli takhle volat na telefon kvůli takovéto otázce je v pořádku,“ reagovala na dotaz Deníku N a hovor ukončila.

Nová ředitelka navíc nemá vazbu jen na radního kraje, který památník zřizuje, ale i na sociální demokracii, která ve středních Čechách vládne spolu s hnutím ANO. Za ČSSD kandidovala v komunálních a krajských volbách v letech 2014 a 2016, tehdy ještě pod rodným jménem Šmerhová. Členkou strany je i v současnosti, což Deníku N potvrdila zastupující krajská tajemnice ČSSD Monika Čapková.

Kulturu a památkovou péči, a tedy i Památník Karla Čapka, má ve Středočeském kraji na starosti další sociální demokrat Karel Horčička. Pro Seidlovou se podle něj rozhodla výběrová komise, on sám prý ze své pozice do rozhodnutí nijak nezasahoval. „Výběrová komise rozhodla, že je nejvhodnějším uchazečem. Oni nám nevysvětlují, proč byla vybrána. Pouze jsme dostali jméno,“ sdělil Deníku N.

Odmítl, že by věděl o členství nové ředitelky v ČSSD a jejích rodinných vazbách na radního Seidla. Problém to ale podle něj není. „Víte, Česko je malé a je těžké, abyste tady někoho neznal. To bych měl někomu bránit, aby se přihlásil do výběrového řízení?“ odpověděl otázkou Hořčička.

Problematické podle něj naopak je, že Seidl o své příbuzné hlasoval, žádné opravné kroky nicméně neplánuje. Zdůraznil, že Seidlová byla vybrána na základě kvalitního výběrového řízení.

Vztah k Čapkovi součástí výběrového řízení nebyl

Seidlovou skutečně vybrali ve výběrovém řízení, kterého se účastnili celkem čtyři uchazeči. Podle mluvčí kraje prokázala odborné znalosti a dovednosti a její vize si vytyčila dobré pracovní cíle.

„Mgr. Alice Seidlová, která má právní vzdělání a před nastoupením na mateřskou dovolenou pracovala na legislativně-právním odboru Krajského úřadu Středočeského kraje, prokázala znalosti legislativy v oblasti nájmů a hospodaření s veřejnými prostředky a logické schopnosti v oblasti identifikace možných rizik a jejich analýzy,“ osvětlila mluvčí úřadu Frintová.

Podle zadávacích dokumentů, které úřad Deníku N poskytl, byly hlavními kritérii především vzdělání, znalost právních předpisů a zkušenost s řízením kolektivu a projektové činnosti. Hodnotící komise pak dostala od každého uchazeče zpracovanou rozvojovou koncepci, která měla obsahovat „představy o rozvoji muzea v oblastech: finanční, výstavní, muzejnické, vzdělávací, personální a mezinárodní spolupráce“. Znalost odkazu Karla Čapka a vztah k němu mezi kritérii výběrového řízení nebyly.

Nová ředitelka Seidlová podle svých slov vztah k Čapkovi a jeho památníku má. „Samozřejmě k nim mám vztah. Ve škole jsem se ho taky učila. Jako studenti jsme navštívili tento památník. Myslím si, že kdo má trošičku vztah k historii a českým spisovatelům, tak ho to samozřejmě taky nějakým způsobem zasáhne,“ popsala.

Hlubší znalosti o Čapkovi nejsou pro funkci potřebné ani podle radního Horčičky. „Pokud pracujete jako ředitel kulturní instituce, tak musíte být nejen srdcař, ale také manažer. Musíte umět vést lidi,“ popsal Deníku N. Nevadí mu ani to, že znalost kulturních institucí výběrové řízení nevyžadovalo.

Podle něj je důležité především vzdělání, které by u takovéto pozice mělo být buďto v oblasti kultury, případně pedagogiky, nebo práva. To ale úplně neodpovídá podmínkám, které kraj pro výběrové řízení stanovil, tedy vzdělání „ekonomického, právního nebo technického zaměření“. Pak ale dodal, že podmínky nepřipravoval a nechce být tahán za slovo.

Jednou z neúspěšných kandidátek byla také Tereza Todorová, už zmiňovaná blízká spolupracovnice předchozí ředitelky Váňové. „Paní Todorová měla o fungování stejné představy jako já, svým způsobem fungovala jako má zástupkyně. Moje představa o fungování se ale samozřejmě může lišit od toho, jaký pohled má odbor kultury,“ řekla k tomu Váňová.

Todorová je zaměstnankyní Památníku Karla Čapka, kromě toho působila také jako badatelka. Že se Čapkovu dílu věnuje, dokládá i její kniha nazvaná Karel Čapek na Strži, která popisuje spisovatelovo působení právě v budově současného památníku.

Chtěla především navázat na práci, kterou v posledních letech s kolegy odvedli. Její vize, kterou vytvářela spolu s Váňovou, však komisi neoslovila. „Nepochopila jsem přístup kraje. Působilo na mě zvláštně, že kolem toho dělají takové tajnosti. Komunikace byla zastřená. Přišlo mi, že se na to hodně spěchalo,“ říká Deníku N Todorová, která je nadále zaměstnankyní památníku.

Práce Váňové si cení radní i znalci

Památníku a jeho výstav si přitom dlouhodobě váží odborníci i politici. „Památník byl velmi úspěšný. Já si práce paní Váňové vážím, stejně jako to oceňují odborníci. Mám jen slova chvály,“ řekl radní Horčička.

Stejně se vyjadřuje také Pavel Vespalec, předseda Společnosti bratří Čapků. „Pokud bych měl mluvit o ní a o její práci, tak mám pouze samou chválu. Protože na Strži zaznamenala obrovský úspěch. Za mě jednoznačně. Vydobyla si svou prací renomé. Věnovala Památníku Karla Čapka všechno a zviditelnila ho i v zahraničí. Díky ní je památník známý na všech místech kulturního dění,“ řekl Deníku N Vespalec, který právě Váňovou v čele Společnosti bratří Čapků vystřídal.

Stejný názor má předsedkyně Spolku přátel Památníku Karla Čapka Květa Harmanová. „Na to, jak je to malé muzeum, dělají spoustu kvalitních akcí a výstav. Dělali mnoho akcí v regionu. Přitáhli místní lidi, firmy, ale úspěšní byli i v zahraničí,“ popisuje.

Harmanová dodává, že ze své pozice původně očekávala, že nová ředitelka bude mít blíž k odkazu bratří Čapků, nechce však dělat ukvapené závěry. „Čekala jsem, že tam bude někdo, kdo má k Čapkům vztah a nějaké znalosti. Je předčasné to hodnotit, protože je třeba dát každému šanci,“ dodala.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 3):
Jan.Korbel, Daniel.Netusil, Dalibor.Zahora

Uživatelský avatar
Daniel.Netusil
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2018, 10:47
Profese: Radní města, Metodik projektového řízení
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Daniel.Netusil » 04 kvě 2019, 12:11

Nynější radní za Piráty Daniel Netušil navíc řekl, že pochybnosti spojené s rekonstrukcí dané ulice na okraji Benešova jeho strana měla už dříve. Teď si proto vyžádá potřebné dokumenty.
„Budu se snažit dopátrat zadání k projektu, ten mi zatím není znám. Do té doby nechci podávat žádné obvinění, ale podezřelé nám to přišlo už před volbami,“ popsal Netušil.

Podle piráta Netušila se však v posledních letech kompletní rekonstrukce jiná ulice v Benešově nedočkala. „Podobná ulice za tyhle peníze není. Samozřejmě, u nás se opravuje Tyršova ulice, ale ta má trochu jiný význam,“ popsal.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/be ... 080600_kno
Naposledy upravil(a) Daniel.Netusil dne 04 kvě 2019, 12:17, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Netusil za příspěvky (celkem 4):
Stepan.Drtina, Jan.Korbel, Dalibor.Zahora, Jan.Prokop

Uživatelský avatar
Daniel.Netusil
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 26
Registrován: 27 úno 2018, 10:47
Profese: Radní města, Metodik projektového řízení
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 88 poděkování

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Daniel.Netusil » 04 kvě 2019, 12:12

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Netusil za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Prokop

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Místní předsednictvo
Příspěvky: 887
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 671 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jan.Prokop » 14 kvě 2019, 10:43

Už bysme klidně mohli udělat seriál Podivné smlouvy paní Jermanové

Další smlouvy z kraje hejtmanky Jermanové: středočeská knihovna si platila poradce k bankrotům a výsadkům parašutistů
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dals ... istu-71805
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 4):
Jan.Korbel, Vaclav.Kubaljak, Dalibor.Zahora, Stepan.Drtina

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10264
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25703 poděkování
Dostal poděkování: 12260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 17 kvě 2019, 17:51

... Favoritkou by mohla být vystudovaná právnička Kateřina Černá, kterou podle týdeníku Euro podporují Piráti. Hřib však nyní bez dalšího komentáře odmítl, že by strana předem někoho upřednostňovala.

Černá, která se věnuje digitalizaci veřejné správy, je členkou Rady vlády pro informační společnost. V roce 2017 zastávala post ředitelky úřadu Středočeského kraje a ještě předtím byla tajemnicí na městské části v Praze 13. Zde úzce spolupracovala i s dlouholetým starostou Davidem Vodrážkou (ODS), který je dnes zároveň opozičním zastupitelem na magistrátu. I proto by mohla získat podporu opozičních občanských demokratů.

16 May 2019 Dnes Prague Edition Matěj Ludvík redaktor MF DNES
Komise vybírá ředitele magistrátu
viewtopic.php?p=619254#p619254
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1617
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 3936 poděkování
Dostal poděkování: 1894 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jiri.Snizek » 05 čer 2019, 10:14

https://www.kr-stredocesky.cz/web/urad/ ... _count%3D1

V rámci posuzování vlivů na životní prostředí radní Středočeského kraje odsouhlasili doplněnou dokumentaci k záměru „Přeložka silnice II/240 (R7 - D8) – úsek mezi rychlostní silnicí R7, dálnicí D8 a silnicí II. třídy č. II/101“ a doporučili jednu z variant.

Toto vyjádření vydává Středočeský kraj jako dotčený územní samosprávný celek pro Magistrát hlavního města Prahy. „Záměrem je výstavba komunikace II. třídy, která je připravována jako součást Aglomeračního okruhu. Přeložka společně se samostatně připravovanou stavbou obchvatu Kralup nad Vltavou zajistí propojení dálnic D7 a D8 a tím i další kapacitní propojení obou břehů Vltavy. Komunikace by měla také fungovat jako doprovodná v případě havárií či oprav Silničního okruhu kolem Prahy,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD)

Přeložka, která má být dlouhá zhruba 13 kilometrů, se dotkne obcí Kněževes, Tuchoměřice, Středokluky, Číčovice, Lichoceves, Velké Přílepy, Svrkyně, Tursko, Holubice, Kralupy nad Vltavou, Chvatěruby, Zlončice, Kozomín, Postřižín a Dolany. V současné době pro přeložku přicházejí v úvahu dvě, respektive tři varianty označené jako A, B a podvarianta B1. „Z několika důvodů preferujeme variantu B. Mezi tyto důvody patří například to, že přinese největší snížení dopravní zátěže dotčených komunikací, lepší plynulost provozu a větší bezpečnost. Ukazuje se jako nejvhodnější i z hlediska vlivu na zdraví a změn hlučnosti. Varianta A je původní variantou předloženou v oznámení EIA, nerespektuje požadavky obcí a je dnes již překonaná variantou B,“ konstatuje Miloš Petera.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Předseda krajského sdružení
Příspěvky: 1617
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 3936 poděkování
Dostal poděkování: 1894 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Jiri.Snizek » 06 čer 2019, 17:59

spojka_D1_D11.PNG
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Korbel
721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/, předseda Krajského sdružení Středočeský kraj

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 10264
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 25703 poděkování
Dostal poděkování: 12260 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: StČ monitoring médií

Příspěvek od Dalibor.Zahora » 06 čer 2019, 21:01

Praha - východ
Buňka ODS v Šestajovicích se rozpustila a přechází ke Klausovi do Trikolory
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ods-s ... f6b220ee8/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Stepan.Drtina
zástupce KMO Sčk, zakládající člen, bývalý člen KK, více na profilu wiki.pirati.cz, aktuální texty najdete na Deník Referendum, více jsem na twitteru @daliborzz než na FB fb.com/dlbrz t. 773 993 465

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host