Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od Michal_Wagner »

Ahoj,

sestavil jsem návrh aktivit pro JmK. Pro správné pochopení tohoto návrhu je především potřeba si uvědomit:
  • KOMUNIKUJME, nehrajme POLITICKE HRY a zaměřme se také na CESTU a nejen na CIL
  • Pirátská politika má být především zábava a musí organizátory bavit
  • Jsme dobrovolníci a nikdo nikoho do ničeho nenutí - na druhou stranu, pokud se k něčemu zavážu, tak to také splním, protože jsme také zodpovědní.
  • Když už něco nezvládnu, tak si řeknu o pomoc/omluvím se. Důležité je poučit se z chyb vlastních i cizích a ne je smetat pod koberec.
Aktivity:
a) Cryptoparty + přednášky pro veřejnost
Projekt manager: Ondra K. + Michal W.
Předpokládaný počet potřebných organizátorů: 3-5
Popis: Pravidelné, opakující se přednášky pro veřejnost. Podělíme se o naše přednášky na zasedáních + připravíme přednášky o šifrování a sledování. Lze vypracovat jako jeden nebo dva projekty. Přednášky o cryptoparty ještě musím probrat s Ondrou, ale předběžně já vím o cca 3 přednášejících, materiály přislíbili spolu se zkušenostmi lidé s KS Praha, kde toto již nějaký ten pátek běží.
b) Diskuze s veřejností - co občany zajímá
Projekt manager: Pavel M.
Předpokládaný počet organizátorů: 2-3
Popis: v tomto vlákně
c) Pirate social meeting
Projekt manager: Jindra B.
Popis: Všichni víme o co jde.
Projekty:
d) Pirattek
Projekt manager: Patrik D.
Předpokládaný počet organizátorů: 5 - co nejvíc
Popis: Všichni víme o co jde
e) „Jak upoutat v kraji či městě?“
Projekt manager: Pavel M.
Předpokládaný počet organizátorů: 2-3
Popis: Info ve vlákně tady.
f) „Hrajeme svobodnou hudbu“
Projekt manager: Maréta / Marcel (nevím)
Předpokládaný počet organizátorů: ??
Popis: Nemám dostatek info
Souhrn:
  • Jsme schopní udělat 1 akci za 14 dní s tím co teď máme, pokud se rozhoupou další 2-3 lidé, tak i víc
  • Jsme schopní za půl roku aktivně organizovat 6 akcí, s toho minimálně 3 "opakující se" a zbylé 3 jsou dost úderné, aby se na ně natáhlo hodně lidí
  • Ke každé akci jsou personálně potřeba 2 lidé, na realizaci do 5-ti lidí => a na to rozhodně dobrovolníky máme
Co je podle mě potřeba:
0) ke všemu mít naplánovanou mediální podporu a plán plnit => Tomáš K. je imho schopen tohle udělat na 100%
a) komunikace já + Ondra + Tomas K. => sem schopný/ochotný zařídit
b) komunikace já + Pavel M. + celková organizace => myslím, že Pavel s mojí administrativní pomocí zvládne v poho
c) Jindra zvládá už teď, jen to chce opakovat
d) Patrik řekl že to zorganizuje, navrhl bych kontrolu jeho činností KF někdy na srpnovou schůzi a věřil bych mu
e) Na to se s Pavlem musíme podívat (imho největší oříšek), takže nedokážu říct
f) Vlákno? Sem slepejš prostě.
Takže dát to celé dohromady vlastně není až tolik práce, chce to teda opravdu jednoho člověka, co bude "kontrolovat" průběh a plnění, protože jednotlivé aktivity se dají propagovat na těch ostatních aktivitách, pevně věřím že například po přednášce o bitcoinech stoupne návštěvnost Social Meetingů atd. V záloze jsou další asi 3 aktivity, které by šli uspořádat, jako prioritu teď ale vidím spíš to, aby aktivní lidé přestali mít depresi a uviděli, že jde s tím celým hejbnout do pozitivního směru a že jsme schopní dát hlavy dohromady.

OFFTOPICA když ne, tak to svedete na mě a máte to :mrgreen:

Nějaké názory? Co si o tom myslíte?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Marketa.Gregorova
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Michal Wagner píše:Takže dát to celé dohromady vlastně není až tolik práce, chce to teda opravdu jednoho člověka, co bude "kontrolovat" průběh a plnění,
No podle me by mel ten jeden clovek byt z PKS, nejlip predseda. Jinak vcera jsem se bavil s Robertem, ze by mozna bylo dobry udelat usneseni KF o planu aktivit. A pokud to neprojde, logicky clenove tuto aktivitu nechteji. Pokud ano, zase je to naopak takovej sjednocujici cinitel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Moravec, Michal_Wagner
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Bylo by fajn sem přidat anketu s možnostmi jednotlivých aktivit, kde ke každé akci by se připsali případní dobrovolníci pro danou aktivitu. Aspoň bychom měli přehled s jak velkou podporou dobrovolníků u kterého projektu počítat. A nejdřív rozjet to kde bude dobrovolníků nejvíc.

Michale, mohl bys to prosím přidat ke svému úvodnímu příspěvku?

Jinak jak občas nenápadně oznamuji, za cca měsíc a půl se nám narodí druhé děťátko, takže času (nejen) na piráty bude minimum :( . Už teď díky pár věcem mívám čas dosti náhodnostně a poměrně málo - ideálně na offline práci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Michal_Wagner
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Michale,

ad f) já se v projektu Hrajeme svobodnou hudbu zapojila spíše všeobecně návodem pro komunikaci s majiteli podniků atp., který je uplatnitelný v každém kraji;
v JmK jsem pouze od Toma K. nabrala kopu letáčků OFFTOPICa postupně projekt prezentuji, ale ze začátku mě brzdila nesmělost (shame on me, stud odstraním), nyní zkouškové, tudíž ještě nemám oběháno tolik podniků, kolik bych chtěla; nicméně jako JmK koordinátora od začátku považuji právě Toma K., kontaktuj jeho; maximálně mě opraví a odkáže tě na pověřenější osobu.
Ale počítám s tím, že se na mě mohou ostatní s čímkoli obrátit a já ráda pomůžu (přeci jen jsem sepsala obsáhlý návod, to z hlavy nedostanu snadno :D); a nápodobně samozřejmě uvítám pomoc zpět - a to v podobě doprovodu do kaváren! (o takovém úkolu musí snít každý, ne? ;D)

Co se týče zbytku aktivit, ráda se po vytvoření tabulky (wiki?) k některým projektům přidám a domluvím se s jejich managery na svých možnostech participace, konkr. k nim teď však nemám co dodat.

Díky za sepsání, dobrá práce. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvek:
Michal_Wagner

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od Michal_Wagner »

Jindra:
- tohle je něco, co mělo být hotové před 3/4 rokem
- já však do PKS i na předsedu kandidovat míním
- hlasování o všech aktivitách nevidím až tak nutné a i interní předpisy o tom mluví přesně naopak -> pokud se PKS nebo KF něco nebude líbit, má možnost tuto aktivitu zakázat (ale nejlepší imho bude prostě se ozvat ke konkrétním věcem/projektům, napsat proč je to špatný projekt a probrat to - protože do kraje byrokracii prostě tahat NEBUDU(!!!)). Teď úplně nevím jestli mi rozumíš, kdyžtak to prosím nadhoď při osobním setkání nebo mumble meetingu, rád dovysvětluju, díky!

Pavel:
- já myslím že napohodu zvládneme zorganizovat všechno - akce s minimální účastí nějak pořeším sám, neboj se ;) Ale rozhodně si nebudu na startu snižovat laťku. MOTIVOVAT, ne naopak...
- to co chceš udělám, ale trošičku jinak - chci aby se tam každý mohl vyjádřit a nejen tupě klikal. Každopádně roger that. Super nápad :)
- co se dítěte týče - úplně se na nás vykašli a buď s rodinou. A už na to neupozorňuj ;)
- Kdy je ten porod a ty tedy očekáváš svoji nestřízlivost za naší asistence? ;)
EDIT: - k offline práci - taky využijeme ;) Však se neboj, nastavíme to tak, aby všichni byly v pohodě :)

Markéta:
- Hlásím se jako doprovod tebe kamkoliv. Telefon asi máš, když ne tak viz podpis
- Svobodná hudba - popovídám si o tom s Marcelem a Tomášem, OK
- Co v případě, že Tomáš i Marcel řeknou, že na to nemají čas? Byla by jsi ochotná to převzít? (Tomáš MO KS a Marcel kvůli času rezignoval s RP, sice jen předpokládám, ale logické mi to přijde)
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh plánu aktivit KS JmK pro 2013

Příspěvek od Michal_Wagner »

Ahojky,

[iwiki]/lide/michal_wagner/jmk_navrh_aktivit[/iwiki]

tak tady je ne_zcela_dopracovaný nástroj, který:
- dokáže vést v patrnosti všechny akce v kraji
- umožňuje vytvořit a zaznamenat worflow a podle něj následně realizovat projekt
- dovoluje komukoliv se samostatně přihlásit jako dobrovolník k projektu
- zvládne vytvořit soubor, kompatibilní s vaším kalendářem
- umí na jedná obrazovce ukázat průběh všech akcí organizovaných v kraji => tím umožňuje udržet si celkový přehled nad krajem
- shromažďuje všechno podstatné na jednom místě
- umožňuje komentovat

až bude čas přidám:
- malování vývojových diagramů

současně, i když to zatím neumí, ho v případě zájmu umím naučit:
- mít jiné barvy
- samostatně se formou emailu připomínat

co nezvládnu:
- navrhnout design. vím, že tohle je strašný, ale já prostě na dávání barviček dohromady nejsem. Rád to předělám, ale musíte mi někdo říct JAK.
- vymyslet další věci, co by to tak mělo mít, aby to bylo ještě lepčejší

Co vy na to?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal_Wagner za příspěvek:
ItoldYouSo7227
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Zamčeno

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“