Josef.Bouse píše: ↑25 říj 2020, 16:26 ... proto je určen další vhodný termín dle ankety 27.10 od 19:00 na jitsi: https://jitsi.pirati.cz/sck_diskuze
Středočeská hospoda
Moderátor: PKS Stredocesky kraj
- Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
- V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
- Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
- Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
- Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Středočeská hospoda
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Martin.Polak
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 958
- Registrován: 09 srp 2010, 20:51
- Profese: polygraf
- Dal poděkování: 545 poděkování
- Dostal poděkování: 1181 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267
- Jana.Skopalikova
- Krajské předsednictvo
- Příspěvky: 751
- Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
- Profese: Krajský zastupitel SčK, doktorand
- Dal poděkování: 1234 poděkování
- Dostal poděkování: 1279 poděkování
Re: Středočeská hospoda
- Stepan.Drtina
- Krajské předsednictvo
- Příspěvky: 1562
- Registrován: 27 črc 2017, 19:16
- Profese: Historik, radní a asistent poslance
- Bydliště: Kutná Hora
- Dal poděkování: 1629 poděkování
- Dostal poděkování: 2527 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Kouzlo interního připomínkování je v tom, že není nutné sbírat palce pro podporu návrhu. Je to nástroj, jak vyřídit hlavní připomínky, než započne klasické jednání, aby se právě nemusely používat byrokratické nástroje. Identifikuj prosím jedinou konkrétní připomínku, která nebyla do rozpočtu zapracována.Martin.Polak píše: ↑11 lis 2020, 08:07 Musím se připojit k @Marek.Rebicek ke kritice, že to nové PKS jede strašně byrokratické férovky.
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.
Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705
- Martin.Polak
- Člen KS Středočeský kraj
- Příspěvky: 958
- Registrován: 09 srp 2010, 20:51
- Profese: polygraf
- Dal poděkování: 545 poděkování
- Dostal poděkování: 1181 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Z tónu příspěvku výše zmíněného Řebíčka, jsem došel k závěru, že je rozčarován, že ačkoliv se 8.11 kupříkladu Kladno vyjádřilo k navýšení jejich rozpočtu v té interní debatě a Brandýs se také poté ozval, tak celá debata neměla větší dopad.Stepan.Drtina píše: ↑11 lis 2020, 10:16Kouzlo interního připomínkování je v tom, že není nutné sbírat palce pro podporu návrhu. Je to nástroj, jak vyřídit hlavní připomínky, než započne klasické jednání, aby se právě nemuseli používat byrokratické nástroje. Identifikuj jedinou konkrétní připomínku, která nebyla do rozpočtu zapracována.Martin.Polak píše: ↑11 lis 2020, 08:07 Musím se připojit k @Marek.Rebicek ke kritice, že to nové PKS jede strašně byrokratické férovky.
Udělají nějakou interní debatu o rozpočtu, kterou si pár lidí přečte a okomentuje, ale nikdo nezíská dost palců, protože nikdo si neuvědomil a nikdo nepřipomenul že je potřeba palce sbírat. :/
Nové PKS ostatně moc dobře ví, jaká je členská základna a kolik lidí čte fórum a vědí, že počet čtenářů je beztak menší, než počet palců potřebných podpoře, takže neměla žádná připomínka šanci získat podporu.
Metoda kdo mlčí souhlasí je nefér v království šípkové Růženky SČK.
Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel. Když se na to teď podívám, tak to všechno proběhlo v módu když se nedovtipné KF může ptát a chytré PKS jim odpovídá, proč je jejich návrh nejlepší a neberou na zřetel připomínky.
@Lenka.Kozlova na vás! Ta by vám vyklepala kožich.
Myslím, že se musím poradit s @Dalibor.Zahora jak v budoucnu vyhlásit hlasování o vyjádření nedůvěry PKS a vypsaní nových voleb. Sice jste ještě v hájení, ale mnoho z vás už je ve funkci déle a měli by jste vědět, že to nejde takhle pytlíkovat.
Kupříkladu je nedůstojné, aby PKS vůbec uvažovalo o propadnutí neutracených peněz z rozpočtu MS, když samotný kraj už dlouhodobě převádí miliony z roku na rok. Kupříkladu letos se převádělo 4 434 112,48 Kč https://piroplaceni.pirati.cz/rozpocet/polozka/987/
Což je DVOJNÁSOBEK PŘÍJMŮ ZA ROK 2019 které byly jen 2 083 612 Kč (příspěvek na mandáty + členské příspěvky + příspěvek na eurovolby + stálý příspěvek od strany)
Byl jsem u toho, když se zařízlo pirátské centrum v Černošicích a stále mám k těmto projektům nejrůznější připomínky, ale sám kraj neumí investovat a hromadí na účtech peníze. Ostatní kraje nám naše peníze závidí, ale netuší, že je máme jen proto, že je nedokážeme dostat ven.
Sice jsem v roce 2018 a 2019 zaznamenal spoustu dobrých návrhů na investice, ale bohužel zase zůstalo jen u řečí a u nákupu různých okrajových věcí které ve finále nemáme kam dát a skladujeme je někde u lidí a nebo snad v PiCe které je jako skladiště nevhodné a drahé.
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte mou snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu. **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267
- Stepan.Drtina
- Krajské předsednictvo
- Příspěvky: 1562
- Registrován: 27 črc 2017, 19:16
- Profese: Historik, radní a asistent poslance
- Bydliště: Kutná Hora
- Dal poděkování: 1629 poděkování
- Dostal poděkování: 2527 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Tohle není pravda. Nejdřív si ten návrh v rozpravě prosím projdi. Jaké jsou tedy ty konkrétní připomínky, na které nebyl brán zřetel? Kladno přišlo s nějakým návrhem, který byl po diskuzi zapracován a MS Brandýs předložilo svůj návrh až včera v otevřené rozpravě. Stejně tak jsme upustili od myšlenky zastropování převodu financí pro jednotlivá MS, protože se to nesetkalo s větším souhlasem. A k tomu přesně interní připomínkování, před zahájením samotného oficiálního jednání, slouží. Navíc se v tomto případně nejednalo o propadnutí převodu hospodaření, ale o zastropování určité částky.Martin.Polak píše: ↑11 lis 2020, 11:41 Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel.
Rozjet jednání o nedůvěře PKS můžeš skrze členský podnět, který musí získat určitou podporu členské základy (tuším, že je teď pro zahájení jednání třeba 16 hlasů). Jestli budeš chtít pomoci s formulací členského podnětu, tak se na mě klidně obrať.
Tak velký přebytek vznikl z toho, že SčK mělo velké příjmy a nebylo schopno je utratit. Ostatní kraje tak velké příjmy neměly. My na tomto přebytku teď částečně stavíme. Pokud se také podíváš na plánované saldo do let příštích, tak uvidíš, že jsou peníze téměř plně využity. Navíc nějakou rezervu mít musíš a když ti z daného roku peníze na účtech zbydou, tak je to vždy vítané posílení jednotlivých položek, případně rezervy, do let dalších. Musíš být trochu rozpočtově odpovědný a nevysát rozpočet úplně do dna.
Nejlepší myšlenka je ta, která ponechává vždy určitou skulinu pro možnost, že všechno je současně úplně jinak - Václav Havel
stepan.drtina@pirati.cz - SčK profil - facebook - twitter - instagram - 775 221 705
- Jan.Prokop
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1680
- Registrován: 22 dub 2009, 08:49
- Profese: ITak
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Dal poděkování: 1306 poděkování
- Dostal poděkování: 2094 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Při hlasováním o každým zprominutím prdu je aspoň 14 dnů rozprava a na rozpočet jenom 5 dnů, proč?Stepan.Drtina píše: ↑11 lis 2020, 12:00Tohle není pravda. Nejdřív si ten návrh v rozpravě prosím projdi. Jaké jsou tedy ty konkrétní připomínky, na které nebyl brán zřetel? Kladno přišlo s nějakým návrhem, který byl po diskuzi zapracován a MS Brandýs předložilo svůj návrh až včera v otevřené rozpravě. Stejně tak jsme upustili od myšlenky zastropování převodu financí pro jednotlivá MS, protože se to nesetkalo s větším souhlasem. A k tomu přesně interní připomínkování, před zahájením samotného oficiálního jednání, slouží. Navíc se v tomto případně nejednalo o propadnutí převodu hospodaření, ale o zastropování určité částky.Martin.Polak píše: ↑11 lis 2020, 11:41 Jak ten návrh do připomínkování přišel, tak odešel a ani na jednu připomínku nebyl brán zřetel.
Rozjet jednání o nedůvěře PKS můžeš skrze členský podnět, který musí získat určitou podporu členské základy (tuším, že je teď pro zahájení jednání třeba 16 hlasů). Jestli budeš chtít pomoci s formulací členského podnětu, tak se na mě klidně obrať.
Tak velký přebytek vznikl z toho, že SčK mělo velké příjmy a nebylo schopno je utratit. Ostatní kraje tak velké příjmy neměly. My na tomto přebytku teď částečně stavíme. Pokud se také podíváš na plánované saldo do let příštích, tak uvidíš, že jsou peníze téměř plně využity. Navíc nějakou rezervu mít musíš a když ti z daného roku peníze na účtech zbydou, tak je to vždy vítané posílení jednotlivých položek, případně rezervy, do let dalších. Musíš být trochu rozpočtově odpovědný a nevysát rozpočet úplně do dna.
- Josef.Bouse
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 676
- Registrován: 12 lis 2017, 13:22
- Profese: IT specialista
- Dal poděkování: 652 poděkování
- Dostal poděkování: 1097 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Co jsme tedy měli zapracovat ?
Termín vyhlášení hlasování je daný a my ho pouze dodržujeme.
Přebytek ? Pokud máme přebytek, tak protože ušetříme, což je za mě pozitivní a rádi přesuneme tyto finance do dalšího roku, kdy tím vytvoříme spoustu nových možností. Například Financování Ketů, školení, vybavení pro placené lidi a další ..
Také chci doda, že nás trápil rozpočet pro rok 2024, dky je volba do europarlamentu, volba do kraje a 3 senátní obvody. Což je dost náročný na finance. Koukal jsi vůbec na všechny roky a položky ? Četl jsi komentáře ? .. Přijde mi že nemáš uplně všechny informace.
Jaké drahé vybavení nám leží ve skříni ? Ano chyba, že při nákupu jsme neočekávali že přijde covid a lockdown a vybavení neužijeme, ale vše jinak bylo aktivně využíváno co to šlo.
Pokud máš konkrétní návrh můžeš ho tam dát.
Ohledně toho, že jsou v PKS lidé, kteří nepracovali nikdy s milionem nebo ho neviděli. Rozpočet oddělení kde pracuji je měsíčně větší než náš volební. Měl jsem na starosti dost velké i finančně náročné projekty, takže s tebou nesouhlasím. Ale volba PKS byla na všech. Díky, že se konstruktivně zapojuješ do debat místo aby jsi jen psal nesmysli co z velké části ani nejsou pravda do hospody.
- Josef.Bouse
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 676
- Registrován: 12 lis 2017, 13:22
- Profese: IT specialista
- Dal poděkování: 652 poděkování
- Dostal poděkování: 1097 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Zde je harmonogram, který dodržujeme: https://wiki.pirati.cz/rules/ropr#navrh_rozpoctu
Minulý rok to bylo cca stejné. Bohužel nás možná trochu tlačí Korona a kdyby nebyla sejdeme se na živo v PiCe. Nicméně jsme dali prostor na mumble a nabídli možnost se o tom pobavit pak ještě mimo.
- Jan.Prokop
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1680
- Registrován: 22 dub 2009, 08:49
- Profese: ITak
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Dal poděkování: 1306 poděkování
- Dostal poděkování: 2094 poděkování
Re: Středočeská hospoda
Nemyslím si, že 5 dnů, do kterých byl zahrnut víkend je dostatečný časJosef.Bouse píše: ↑11 lis 2020, 12:29 @Jan.Prokop
Zde je harmonogram, který dodržujeme: https://wiki.pirati.cz/rules/ropr#navrh_rozpoctu
Minulý rok to bylo cca stejné. Bohužel nás možná trochu tlačí Korona a kdyby nebyla sejdeme se na živo v PiCe. Nicméně jsme dali prostor na mumble a nabídli možnost se o tom pobavit pak ještě mimo.