Žádost o hostování

Toto je nepoužívaná podatelna. Aktuální najdete zde


Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK

Pravidla fóra

Toto je nepoužívaná podatelna. Aktuální najdete zde

Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o hostování

Příspěvek od Michal_Wagner »

Ahoj KS OlK,

žádám o hostování ve vašem KS podle Čl. 3 (4) Stanov. Protože ale zatím nevím, zda přestoupím do vašeho KS, nebo ze strany odejdu úplně.

Závažnými důvody budiž nevděk a hloupost KS JmK.

Například za nejrychleji schválený rozpočet zmíněný ve svodce FO mi poděkoval slovy jeden člověk.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30170 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Berem na vědomí, vyřešíme na nejbližším setkání předsednictva, což by se mělo udát snad v pondělí.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vnímám potřebu veřejně deklarovat a vysvětlit své stanovisko k případnému přestupu Michla Wágnera do KS OLK.
Jde mi o to, že může vznikat dojem, že podporuji jeho současné vystupování na fóru pirátské strany.
Netuším a nespekuluji o postoji svých kolegů místopředsedů v PKS a uvažoval jsem dle možností zodpovědně jak řešit tuto žádost.
S kolegou Wágnerem se bohužel zatím osobně neznám, znám ho pouze z jeho projevů na tomto fóru, takže si nemohu vytvořit komplexnější představu o jeho osobních vlastnostech. Měli jsme se sice setkat a o případném přestupu předem jednat, k tomuto jednání ale zatím nedošlo.

Považuji za potřebné úvést, že s mnoha postoji a aktivizačními apely klegy M.W. souhlasím. Naše dosavadní situace před rychle se blížícími volbami není dobrá a zatím jak ji vidím, ani nadějná na uspokojivý volební výsledek. Přesto si myslím, že nelze naše možnosti posílit destrukcí toho čím zatím jsme, ale především kultivací toho co jsme, co umíme a co dokážeme politicky řešit. Zásadně však nemohu souhlasit se zběsilostí až bezohledností s jakou se kolega M.W. obrací v podstatě proti všem. Jsme dospělí lidé a tak už jsme snad jinde než v černobílém vidění a dělení světa. Navíc základní podstatou práce politika je práce a to především díky komunikaci s lidmi. Toto je téma na delší vyjádření pro které tady není prostor. Proto jen krátce přesto že jsme v Pirátské straně seskupením mnoha různosrodých individualit vytvořili jsme seskupení tedy společenství komunikující a hlavně spolupracující. Toto považuji za základní možnost pro další osobní růst individualit lidí, kteří mají předpoklady v politice pracovat a účelně přispívat ke kultivaci společenství v ČR a snad i v EU. Proto považuji za nebezpečné egomaniaky s představou, že pravě a jedině oni mají patent na rozum a "pravdu" a pokud nebudeme naslouchát jedině jim tak nebudeme ničím. Stejně jako považuji za nebezpečné poslušné poskoky-ovce, kteří rádi podléhají a nechávají se vést, aby se zbavili vlastní zodpovědnosti.

Je třeba být zodpovědnými svéprávnými spoluobčany schopnými poznávat kdo je kdo a spolupracovat s dobrými lidmi a umět se bránit falešným prorokům.

Proto budu hlasovat PROTI přestupu Michala Wágnera do KS OLK.


PS: mám za to, že kolega M.Wágner by si měl udělit BAN sám sobě a to aspoň na týden a srovnat si v hlavě o co mu vlastně jde a komu prospívá to co a jak dělá!
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Michal_Wagner »

Díky za názor Petře!

Nevím jestli vidíš rozdíl, ale já žádám o hostování, nikoliv o přestup, ale to je celkem jedno, chci se spíš vyjádřit k tomu, co jsi napsal.

Je krásné co píšeš. Pochopitelně máš v hodně věcech pravdu. V kultivaci a v řešení "po dobrém" dokud je to možné. Že základem je komunikace. Ve spolupráci. Máš snad pocit, že bych já byl ten, kdo s někým nekomunikuje? Máš snad pocit, že bych já neřešil problémy? Máš snad pocit, že bych se já všechno nepokoušel řešit deseti cestami? Snažil. Mockrát. Nikdy v životě jsem neviděl, že by někdo někoho v diskuzi ignoroval. Nikdy jsem nikomu neodmítl pomoct. Rozhodně nevidím svět černobíle, neexistuje nikdo koho bych "nesnášel", snad kromě lidí co mě vyloženě zradili (to je asi jediný co odpouštím dlouho) a neexistuje nic nad co bych se nedokázal povznést. Jenže tady se problémy neřeší a to mě štve. Jsou tady tři pořád ty stejné problémy a všichni je umí buď ignorovat a nebo shazovat na ty druhé. Je to pořád dokola. Připadám si jako v blázinci.

Každopádně to co jsi napsal o egomaniacích a tom, že vidím svět černobíle a jsem přesvědčen o své vlastní pravdě - tak to se mě dotklo. Je rozdíl mezi egomaniakem a člověkem, který se zná. Je hromada věcí o kterých vím, že na ně nemám. Nedělám je. Ale když už o něčem řeknu, že v tom mám pravdu - není to z namyšlenosti nebo přílišného ega, ale protože to tak je. A v žádném případě to neznamená, že bych neposlouchal názory kolem. Kde jsi mě viděl něco takového udělat? Černobílé vidění světa? Prosím? Kde jsi to vzal? Broocha se pokouším obracet v hlavě půlrok a když už jsem nevěděl s které do které svolal jsem mumble schůzi. A nejhorší na tom je to, že když něco řeknu, je to bohužel taky tak. Senát, zářný příklad.

Jak si můžeš přečíst tady Petře, i vlastní hlavou jsem došel ke stejnému výsledku jako ty. Rozhodl jsem se spíše dělat věci které budou dobré pro obyčejné lidi, přiblížit je Pirátům a během toho si najít cestu z5 k lidem v kraji. Přišel jsem na svoji chybu. Ten kdo mě tak naučil "přemýšlet" je republikové předsednictvo. Moje chyba byla ta, že jsem se od nich na začátku nechal vést a oni mě svedli. To uznávám. Nepočítal jsem, že uprostřed strany sedí takové zlo. Poprvé v životě jsem vzhlížel k Idolu (IB). Já idiot.

Sem jsem přišel v podstatě napsat jen to, že jsem se rozhodl zůstat v kraji, ale tvoje vyjádření mě nenechalo v klidu. nevymlouvám se na to, že "to není moje chyba" - je - já rozhoduju o tom co udělám.

Děkuju za upřímnost a otevřenost. Myslím, že by jsi měl být v předsednictvu a tento názor rozšířit do celé strany. Protože když bych na to dneska nepřišel sám, ty by si mě rozhodně oči otevřel. Díky.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Martin.Smida »

s hostováním M.W. nemám problém.
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

1) Na hostovani snad neni zadny problem?
2) proc v tomto tematu ventilovat osobni pocity nevdeku a ublizeni? Nevztekejte se. Obrázek Lidi jsou proste blbi a urazen tu byva kazdy druhy.
3) zbytecne kydani pismenky bajgara je v tomto tematu bezpredmetne. Jeho nazor at si necha na osobni rande s M.W.. My ostatni si dokazeme taky o jeho zprave udelat vlastni obrazek.
4) at M.W. je vitan a pohosten jako kazdy cestny host. :)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30170 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Po zvážení nevidím důvod proč být proti hostování, i když mi není jasné, jestli se má jednat jen o formální věc, nebo za námi bude Michal jezdit a podílet se na činnosti kraje.
Ale teď ze stanov nevím, jestli to schvaluje (svoluje) PKS nebo KF.
Takže první Michalův úkol v kraji je to buď zjistit odvozením či doložením příkladu, nebo vymámit výklad v této věci z RK :lol: :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Smida

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vlastimil Holik píše:3) zbytecne kydani pismenky bajgara je v tomto tematu bezpredmetne.
4) at M.W. je vitan a pohosten jako kazdy cestny host. :)
Kolega by ze sebe nemusel dělat kašpárka, ale jestli to má zapotřebí je to jeho věc.

K žádosti M.Wágnera bylo třeba se vyjádřit obšírněji, protože mi jako předsedovi KS OLK jde o zachování dobré mezikrajové a obecně kolegiální spolupráce.
Uživatelský avatar
Michal_Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Michal_Wagner »

Stanovy, Článek 3,
odstavec(4) Člen sdružení může v odůvodněných případech hostovat v nejvýše jednom jiném sdružení, které k tomu svolí. Pokud to lze, má hostující člen stejná práva jako řádný člen, vyjma práva hlasovat v personálních věcech.
Tedy sdružení musí svolit.

Se mě nikdo nechcete ani na nic zeptat, nebo tak?

EDIT: K Vojtově dotazu, který jsem přehlédl - pokud teď kraj odhlasuje, že mě nechcou za fuhrera, tak to myslím vážně. Trošku bug je můj děda, kvůli kterému nemůžu z domu na víc než 3-4 hodiny ... ale administrativu, předsedání, starání se o Piznam a všechny tyhle internetové věci jsou dělat i odtud - a jednou za čas se určitě urvu (hlídá pan otec) - ale nějaké přehnané osobní aktivity bych neviděl.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Žádost o hostování

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dne 29.5. na vyjezdním zasedání PKS OLK v Přerově byla tato otázka podrobně jednána.
Protože M.Wagnera znají dva ze tří členů PKS OLK jen z písemných projevů na fóru. Proto se PKS jednomyslně shodlo na potřebnosti osobního jednání s M.Wagnerem. Potom PKS rozhodne o případném dalším postupu ve věci hostování M.Wagnera v KS OLK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Podatelna Olomoucký kraj“