bitcoin

Finanční odbor plánuje finance strany, spravuje transparentní účet, vede transparetní účetnictví, dohlíží na toky peněz ve straně, sestavuje účetní uzávěrku, spolupracuje s finančním auditorem a zpracovává výroční finanční zprávu.

Moderátoři: Kancelar strany, Financni tym

Pravidla fóra
Toto fórum slouží pro diskuse související s finančním týmem, např. náměty a připomínky k jeho činnosti, u kterých předpokládáte delší diskusi. Na každý podnět založte nové téma.
  • Oznámení a dotazy prosím vkládejte do podatelny
  • Můžete používat i odkazy do jiných fór, pokud nejsou uzavřená.
  • Moderování tohoto fóra provádí výhradně vedoucí finančního týmu, nebo jím pověřený spolupracovník.
  • Po vyřešení nebo vyčerpání diskuse se po několika dnech téma zamyká. O opětovné odemknutí můžete požádat soukromou zprávou.
Pro proplacení financí si podejte žádost, jiné podněty podávejte do podatelny, ale napřed zkuste, jestli na to není návod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bitcoin

Příspěvek od Vaclav.Malek »

klidně se v rámci FO budu starat o naší bitcoin peněženku a účetnictví bitcoinu, včetně vhodného umístění na náš web a vytvoření průvodce jak nám v tom zaplatit.

Ale ještě mi dejte chvilku, zatím jen informuji FO ;)

PS: pokud tedy nebude problém s tím, že jsem v KK... ale nebudu vedoucí FO, tak to snad není problém?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Michal_Wagner, Filip.Krska, Dominika.Michailidu, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34639
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31594 poděkování
Dostal poděkování: 25703 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vašku já bych se do toho nehrnul. On totiž stát (a nejen náš) neví co s tím. Zákon o politických stranách nám zakazuje přijímat dary od cizinců a anonymní dary. Tohle nesmíme porušit a pokud to dokážeš nějak zařídit, tak se to může zkusit. Ovšem raději bych viděl Bitcoin peněženku vedenou na nějakou soukromou osobu a ta by nám pak peníze převáděla na účet jako dar. Může se sepsat i nějaká smlouva, včetně sankcí, aby se zamezilo defraudaci, nebo zneužití v případě rozchodu té osoby s Piráty.

Chci vyvolat fyzickou schůzku RP, FO, MO právě o podobných věcech, tak by ses mohl zúčastnit a vysvětlit praktické fungování BTC. Termín by měl stanovit Ivan a bude to asi v Praze (já dojedu).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Pavel.Moravec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Petr Vileta píše:Zákon o politických stranách nám zakazuje přijímat dary od cizinců a anonymní dary.
no problem.
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Michael.Polak »

nejstarší Bicoin Mining Pool, shodou okolností český http://mining.bitcoin.cz/ propaguje Svobnodné, na své homepage. co s tím uděláme?

rozjet si vlastní "pirátský pool" by bylo trapné, kdybychom neměli žádné výsledky (pooly spolu soutěží o to, komu se podaří zahashovat nový blok jako první). takže je otázka, jestli nezorganizovat "celosvětový pirátský mining pool" - čistě z prestižních důvodů - a nebo jestli třeba by se PIráti zajímající se o Bitcoin (Vileta, Hireš, já, Karel Bílek - dokonce zmíněný na ars technica!!!) neměli pokusit nějak zkoordinovat.

třeba by bylo vtipné, kdyby se Piráti složili na jeden ASIC a slíbili členům strany všeobecný základní příjem v BTC (samozřejmě: bez garance jeho výše :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 6):
anonym2064, Filip.Krska, Jan.Korbel, Vit.Fux, ItoldYouSo7227, Martin.Svadlenka

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: bitcoin

Příspěvek od anonym2064 »

svobodnejch jsem si tam všiml. pirátský pool je zajimavá myšlenka. uměl by to někdo? (já si snad koupim grafiku :) )
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21719
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5231 poděkování
Dostal poděkování: 12560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jasan, pool muzu pustit, ale bez nejakyho asicu budem akorad tak palit elektrinu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Profant, anonym2064, Martin.Svadlenka, Vlastimil.Efraim

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8028
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2792 poděkování
Dostal poděkování: 8199 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Petr Vileta píše:Vašku já bych se do toho nehrnul. On totiž stát (a nejen náš) neví co s tím. Zákon o politických stranách nám zakazuje přijímat dary od cizinců a anonymní dary. Tohle nesmíme porušit a pokud to dokážeš nějak zařídit, tak se to může zkusit. Ovšem raději bych viděl Bitcoin peněženku vedenou na nějakou soukromou osobu a ta by nám pak peníze převáděla na účet jako dar. Může se sepsat i nějaká smlouva, včetně sankcí, aby se zamezilo defraudaci, nebo zneužití v případě rozchodu té osoby s Piráty.

Chci vyvolat fyzickou schůzku RP, FO, MO právě o podobných věcech, tak by ses mohl zúčastnit a vysvětlit praktické fungování BTC. Termín by měl stanovit Ivan a bude to asi v Praze (já dojedu).
Než tam pojedeš, tak si přečti více než rok staré vlákno financni-odbor-f184/dary-v-bitcoinech-t ... it=bitcoin, které si OT zaneřádil tak, že všechny nadobro přešla chuť to řešit.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1264
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2235 poděkování
Dostal poděkování: 1365 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Já můžu do poolu přispět maximálně 6Mhash/s, mám slabé GPU, zato běžící nepřetržitě.. zatím těžím přes mining.bitcoin.cz.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvek:
Ondrej.Profant

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: bitcoin

Příspěvek od anonym2064 »

cpu 1,6 mh/s (taky na mining.bitcoin.cz) za noc : 0.00007576 BTC :) tudy cesta nevede :)

edit:pres grafiku na bordu to jelo asi 4.4 , ale to by shořelo.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8118
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: bitcoin

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Cože? Já mám jeden starý notebook a dávám 4Mhash/s na CPU :) ... taky na bitcoin.cz ...
Odpovědět

Zpět na „Finanční tým“