Jaký je rozdíl mezi stranou svobodných občanů a piráty co se týká sociálně ekonomického programu ?Ondra.kl píše:Myslím že každý člověk je schopen se svojí aktivitou starat o obstarání si jídla a noclehu. Jenže dnes možnosti získání jídla a noclehu značně omezujeme zákony, v jejichž ráci mají mnozí s tím získáváním problém. Omezíme tedy příslušné zákony abysme rozšřili možnosti získání obživy a noclehu?Petr Vileta píše:Ovšem protože jíst člověk musí, tak úspěšnost člověka poměřuji tím, že si svojí aktivitou dokáže obstarat alespoň jídlo a nocleh.
Je pirátská strana více levicová v tom smyslu že chce prosazovat větší rovnost (tedy omezit právo vydělávat/okrádat neomezeně ostatní)?
Pokud piráti nebudou v tomto smyslu "levicoví" tak pro mě osobně nejsou volitelní.
Nerovnost je podle mě příliš velká na to aby se dala ospravedlnit právem na svobodu a nebo jí dávat za vinu regulacím.

Možná že si piráti na pravo/levo nehrají, ale v diskuzi o VZP se na to naráží pořád.