Nové Pirátské dvanáctero
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Proc ne. Piratska strana uziva celou radu mych del v rozporu s mym pranim coby autora a nikdy se me jeji predstavitele nenamahali zeptat, zda je mohou pouzit. Je pravdepodobne, ze bych pripadny soud vyhral. Ale na to je jeste cas. Volby budou az za rok, takze pripadna ostuda muze jeste pockat. Treba se do te doby partaj z nejhorsiho vzpamatuje a dojde rozumu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Kopac, Ivan.Bartos
- Petros.Michailidis
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 923
- Registrován: 01 úno 2012, 15:35
- Profese: programátor analytik
- Bydliště: Petrovice u Karviné
- Dal poděkování: 1154 poděkování
- Dostal poděkování: 1780 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Po přečtení všech dvanácti bodů musím konstatovat, že to jsou obecná pravidla pro registraci a aktivní účast na jekémkoliv internetovém uskupení. Velice praktická.
A vůbec to nespojuji s pirátstvím. Je to pravda, že když se vám do života zahryzne moloch internetu a začne vám v něm nasazovat svá pravidla, jste mírně řečeno v prdeli.
Většinu těch bodů samovolně dodržuji a vůbec mi nepřijde, že bych se tím zpronevěřoval svému já.
Tesat do kamene by se měly tyto body. Bez ohledu na to, co si autor myslí o sdílení
doporučuji sdílet na všech frontách.
Internet je jako oheň, dobrý sluha, ale zlý pán. A toto dvanáctero je návodem, jak si uchovat postavení pána, nikoliv sluhy.
A vůbec to nespojuji s pirátstvím. Je to pravda, že když se vám do života zahryzne moloch internetu a začne vám v něm nasazovat svá pravidla, jste mírně řečeno v prdeli.
Většinu těch bodů samovolně dodržuji a vůbec mi nepřijde, že bych se tím zpronevěřoval svému já.
Tesat do kamene by se měly tyto body. Bez ohledu na to, co si autor myslí o sdílení
Internet je jako oheň, dobrý sluha, ale zlý pán. A toto dvanáctero je návodem, jak si uchovat postavení pána, nikoliv sluhy.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 3):
- Petr.Vileta, Martin Broz, Karel.Fuzik
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Ehm, podporujes vubec jeste svobodna dila?Martin Broz píše:Piratska strana uziva celou radu mych del v rozporu s mym pranim coby autora a nikdy se me jeji predstavitele nenamahali zeptat, zda je mohou pouzit.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
-
rvh
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 725
- Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
- Profese: zdravotnictví
- Dal poděkování: 474 poděkování
- Dostal poděkování: 528 poděkování
Re: Nové Pirátské dvanáctero
To neni o tom, zkus jeste popremyslet ...Jindrich Bartek píše:Ehm, podporujes vubec jeste svobodna dila?Martin Broz píše:Piratska strana uziva celou radu mych del v rozporu s mym pranim coby autora a nikdy se me jeji predstavitele nenamahali zeptat, zda je mohou pouzit.
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Nové Pirátské dvanáctero
To je zamerna otazka na MB. Zajimaji me jeho nazory. Tvoje dedukce jak si naznacil, je mylna.Radim Gal píše:To neni o tom, zkus jeste popremyslet ...
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Pokud si neco preju a mam moznost se sveho prani dobrat jakymkoliv zpusobem bud po pravu, nebo tzv. "nasilim" pak to drive nebo pozdeji udelam.
Tady si nemusime hrat na svobodna dila, protoze tyto neslouzi tomu ucelu, ke kteremu jsem je vytvoril a prestoze se muze nekomu zdat, ze jsou svobodna, tak to je jenom romanticka iluze. Pokud nebude partaj respektovat moje prani a ja budu mit moznost dosahnout sveho cile v jejich uziti, nebo spise v jejich neuzivani, tak k tomu uziju veskerych prostredku, na ktere dosahnu. Proste realita bez partajni fanaticke naivity. Tyto teze stoji na zakladnich idei piratsvi.
Tady si nemusime hrat na svobodna dila, protoze tyto neslouzi tomu ucelu, ke kteremu jsem je vytvoril a prestoze se muze nekomu zdat, ze jsou svobodna, tak to je jenom romanticka iluze. Pokud nebude partaj respektovat moje prani a ja budu mit moznost dosahnout sveho cile v jejich uziti, nebo spise v jejich neuzivani, tak k tomu uziju veskerych prostredku, na ktere dosahnu. Proste realita bez partajni fanaticke naivity. Tyto teze stoji na zakladnich idei piratsvi.
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Nesouhlasím.
To co tu popisuješ je defacto právo silnějšího. Jestli ti rozumím. Takže děkuji, nechci.
To co tu popisuješ je defacto právo silnějšího. Jestli ti rozumím. Takže děkuji, nechci.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Uvedom si, ze proti Copyrightu vystupujeme v zasade take pravem silnejsiho v ramci Internetu a zpusobu jeho vymahani. Ted jsi dal jen najevo, zes to nepochopil. Pokus se o to jeste jednou. Bude ti stacit treba mesic?
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Nové Pirátské dvanáctero
No, já nevím, proti Copyrightu nevystupujeme jen proto, že již nelze vymáhat, ale hlavně proto, že jeho současná forma je morálně závadná a neplní původní účel (ochrana autorů před vydavateli, široká základna veřejných, svobodných děl.)
Ale, to je asi otázka úhlu pohledu.
Ale, to je asi otázka úhlu pohledu.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Mikulas.Ferjencik
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Nové Pirátské dvanáctero
Vojto, to neres 
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu