předsednictvo a moderace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25744 poděkování
Dostal poděkování: 18662 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: předsednictvo a moderace

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 25 led 2013, 17:26

Jo, a pak jsou tady lidi, kteří bez kampaně přinesli cca 400 (preferenčních) hlasů v posledních volbách. A ti uvažujou, jestli chtějí mít něco ze stranou, která nemá slušnost a možná ani funkční očistné mechanismi.

Neargumentujme prosím datem registrace, počtem příspěvků či počtem hlasů. Pokud je to ideoví problém, jak to někteří tvrdí, řešme jej v abstraktní ideové rovině. (tam sice nemůžete ostatním moc nadávat co dělají a nedělají a možní udělali nebo jak to nemysleli a jestli vůbec mysleli, ale mohlo by nás to vytrhnout z kruhu.)

Je základem problému cenzůra aka moderace a banování?

Byla tato moderace a banování proti nastavným pravidlům? (konkrétně kdo, konkrétně kdy a jak, konkrétně proti kterým.)
Chyba je v lidech -> vyměnit.

Je tato moderace podle pravidel a přesto se nám nelíbí? (konkrétně co)
Chyba je v pravidlech -> změnit pravidla (konkrétně co, jak)

Pravidla a zákony je to co si mezi sebou společnost stanovuje, aby dokázala dlouhodobě "soužít". Moc soužití tu kolem sebe nevidím, takže asi nějaká pravidla potřebujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 3):
Petr.Vileta, Karel Bilek, Ivan Sirko
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 26 led 2013, 05:13

Když se snažím dostat ke kořenům sporů ohledně moderace, vidím nepřemostitelnou propast mezi, řekněme, SVOBODOSLOVNÍKY a, řekněme, ODPOVĚDNÍKY. Dovedu si představit nějaké přemostění v rámci internetového prostředí České pirátské strany na způsob "moderace / cenzura je zapnutelný / vypnutelný filtr", ale jelikož se jako Piráti pohybujeme i jinde (fujsbúk), vychází mi z toho ta nepřeklenutelnost.

ODPOVĚDNÍCI, republikové předsednictvo, Petr Kopač, Jindřich Bartek..., věří že Pirátskou stranu poškozuje, když členové a funkcionáři ve svých projevech nedbají na svou odpovědnost; a vyjadřují se hanlivě o Pirátské straně, mluví sprostě, lžou, pomlouvají a tak podobně.

SVOBODOSLOVNÍCI věří, že Pirátskou stranu poškozuje, když členové a funkcionáři ve svých projevech nedbají na jeden z cílu Pirátské strany, svobodu slova; a upírají druhým právo vyjadřovat se hanlivě o Pirátské straně, mluvit sprostě, lhát, pomlouvat a tak podobně.

Umíte si někdo představit překlenutí téhle propasti?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 5):
Ivan Sirko, Tomas.Klapka, Vojtech.Pikal, Dominika.Michailidu, Petr.Kopac

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25744 poděkování
Dostal poděkování: 18662 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 28 led 2013, 13:01

Ne, pokud nemají být zavaleny naše orgány soudní moci aby uvalovali pokuty a omluvy za lež a pomluvu.
Což by ovšem mohlo slušně naplnit kasu. ;)

Berte prosím tento výrok s rezervou.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Dominika.Michailidu
Člen KS Středočeský kraj
Profese: výtvarník
Dal poděkování: 6945 poděkování
Dostal poděkování: 5645 poděkování

Příspěvek od Dominika.Michailidu » 28 led 2013, 14:34

Josef Ulehla píše:Když se snažím dostat ke kořenům sporů ohledně moderace, vidím nepřemostitelnou propast mezi, řekněme, SVOBODOSLOVNÍKY a, řekněme, ODPOVĚDNÍKY. Dovedu si představit nějaké přemostění v rámci internetového prostředí České pirátské strany na způsob "moderace / cenzura je zapnutelný / vypnutelný filtr", ale jelikož se jako Piráti pohybujeme i jinde (fujsbúk), vychází mi z toho ta nepřeklenutelnost.

ODPOVĚDNÍCI, republikové předsednictvo, Petr Kopač, Jindřich Bartek..., věří že Pirátskou stranu poškozuje, když členové a funkcionáři ve svých projevech nedbají na svou odpovědnost; a vyjadřují se hanlivě o Pirátské straně, mluví sprostě, lžou, pomlouvají a tak podobně.

SVOBODOSLOVNÍCI věří, že Pirátskou stranu poškozuje, když členové a funkcionáři ve svých projevech nedbají na jeden z cílu Pirátské strany, svobodu slova; a upírají druhým právo vyjadřovat se hanlivě o Pirátské straně, mluvit sprostě, lhát, pomlouvat a tak podobně.

Umíte si někdo představit překlenutí téhle propasti?
na tohle se nedá neodpovědět..

.. tak já mám fantazii ohromnou, čili to svedu.. :D můžu vám říct, že to vypadá jako ráj na zemi. naprostá utopie.

takže to určitě není možné. to je 100%ní. Politika (ta dobrá tedy) bude vždycky o RŮZNÝCH lidech.. a jestli někomu překáží na jednu stranu vulgarity a druhému zas škrobený strojový paragrafopis... je to JEHO problém.. takové lidi tedy nevolím do orgánů.. ať už bytostného sprosťáka a pavlačovou bábu do RK nebo ze své podstaty pana paragrafa do republikového předsednictva, kde pak žádám lidský přístup... a když jsou tam demokraticky zvoleni, je taky dost hloupé pak řvát, že tam nemají co dělat.. je príma, že se člověk může ozvat a podat podnět k odvolání, výsledek této snahy by se měl rovněž respektovat.. takže co?

tohle všechno se stalo.. a už to je zas jen o lidech.. a o čase.. jsou to 2-4 měsíce. v kterýchkoli podobných uskupeních to byl proces delší a ještě skončil blbě. tady je ještě světýlko :) furt mám za to, že důležitější jsou ty věci, které nás spojují a kvůli kterým jsme se připojili, než ty, na kterých se neshodneme.

tak. mám úplně ulepenou klávesnici, jak je to sladký a dojemný, ale musela jsem to napsat ;) i když je to vlastně o ničem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Karel Bilek, Petr.Kopac, Petr.Vileta, Ondrej.dj-bobr.Ulehla
77S 2I 3I 3I

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Příspěvek od Josef.Ulehla » 04 úno 2013, 09:47

Vojto a Dominiko, nejsem si úplně jist, že vám rozumím, a taky mi došlo, že mé ztvárnění SVOBODOSLOVNÍKŮ je asi špatně.

Dominice rozumím tak, že vyjadřuje víru, že to, co nás spojuje, je silnější než to, co nás rozděluje. I já tuto víru sdílím a moje snaha o popis nepřeklenutelné propasti nesměřuje ke konečnému rozdělení, ale k pochopení různosti, spatření propasti a následné snaze o překlenutí. Já to překlenutí zatím nevidím, ale stejně jako Dominika toužím, abychom ho nějak společně našli. Takový překlenutím pro mě ovšem není popření jedné strany.

Takže znova a jinak ty SVOBODOSLOVNÍKY:

SVOBODOSLOVNÍCI věří, že je hluboce nepirátské
  • vytvářet a používat nástroje k omezení možnosti projevit se
  • trestat za projev

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“