[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Roman.Kucera »

Když už si tady tak hezky povídáme. Hlasování ukázalo jasně, že okolo Broocha není jen několik málo křiklounů, ale půlka strany z těch, co jsou ochotní volit.
Pro vedení je to jasný signál, že něco dělá špatně. Pokud to byrokratům nedojde, dojedem na to všichni. Jednou z těch chyb je, že si to všechno personifikujou na Broocha, že si myslí, že problémy se vyřeší umlčením Broocha. Ne, ty se vyřeší, až byrokrati přestanou strkat hlavu do písku a dojde ke změně přístupu.
A teď dámy a pánové, klíčová věta. Nemyslím, že vinu na tom nese převážně RP. Vinu nese zejména ta vrstva o jedno patro níže. Tam jsou ti horliví přitakávači, moderovači a zamykači. Iniciativní puberťáci, kteří jsou tak horliví, až to poměrně velké části členstva leze krkem.

A jestli se bude hlasování opakovat, bude mít Brooch minimálně o jeden hlas víc. Ten můj :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Martin.Shanil, zuzalisku, Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora, Tomas.Klapka, czpirat
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
zuzalisku
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 60
Registrován: 11 črc 2012, 13:42
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od zuzalisku »

moje řeč...na mě to působí stejným dojmem, vleče se to dle mého co pozorzuji už od září... taky si myslim, že se věci maji trochu jinak...no ,jenže když neni snaha problémy cíleně řešit a radši se upalujou čarodejnice, personifikované do jednoho, který nemlčí, tak je to zkáza strany jako takové.
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvek:
Josef.Ulehla
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Roji, ty si zase pleteš, o čem to hlasování bylo. Bylo o odvolání Martina Brože z RK, nikoliv o podopře všeho co Martin za poslední půlrok vytlačil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Josef.Ulehla »

No přinejmenším je tu jedna věc, kterou předsednictvo hodně tlačí (= odvolání Martina z rozodčí komise). Doufám, že mi Ivane neodpovíš, že to vůvec netlačíte. A ukázalo se, že v této jedné věci nejde členstvo tak úplně jednotně za předsednictvem. Ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
zuzalisku
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

JU. Nejde. Proto to hlasování bylo. Tak to má fungovat. Dezinterpretace celé kauzy je od začátku největší marnost. Nejednalo se o akentu: "souhlasíte s M. Brožem?" ani "zda vás se.. Brooch,?" ale: "Je jeho chování slučitelné s výkonem fce v RK?" Výsledek na mém názoru nic nemění. Více lidí je přesvědčeno, že je slučitelné. Méně lidí je přesvědčeno, že není slučitelné. Takto to funguje. Pokus o přeměnu výsledku na anketu oblíbenosti je nesmysl. Proto nemám potřebu chytat se za nos, protože MB zůstává na pozici RK. Na mém názoru, že Pirátům škodí, se nic nemění. Stejně tak na to, že nemá na pozici soudce co dělat. Easy as that.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3990
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 620 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

RP se mi zda, ze spis tlaci na vylouceni MB z CPS. aspon podle toho pravnickeho podani ke KK.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, zuzalisku, Josef.Ulehla, czpirat
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vaclav.Malek »

A co ho vyloučit ze strany a nechat ho v RK? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Ivo.Vasicek, Jana.Syrovatkova, Vojtech.Pikal
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Honzo. V požadovaném závěru podání KK není ani slovo o vylučování od Pirátů, tak nekal vodu. Za sebe? Poškozování Pirátů Martinem Brožem je, a nejen v mé hlavě, neoddiskutovatelné a mrzí mě, že se s tím neumíme jako strana vyrovnat. Respektive lidé, kteří se cítí dotčeni, mohou prakticky kulový. 0. Takže, i přes to všechno musí s MB sdílet stejnou palubu. Celou věc neberu ani z pohledu svého ani RP, ale z pohledu Pirátů (nově též skautíků). Mně je jedno, zda někdo tvrdí, že jsem supergay a moje holka je vochechule. Vadí mně lži za účelem někoho ohovnit, pomluvy, manipulace, intriky a podpásovky. To jsem viděl. Nedá se svítit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 5):
Jakub.Michalek, Ondrej.Profant, Mikulas.Ferjencik, Ondra.kl, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Roman.Kucera »

Ivan Bartos píše:Roji, ty si zase pleteš, o čem to hlasování bylo. Bylo o odvolání Martina Brože z RK, nikoliv o podopře všeho co Martin za poslední půlrok vytlačil.
Ivánku, jsme v POLITICKÉ straně ;-)
Proč lidi chtějí Broocha v RK? Protože chtějí mít nějakou pojistku proti příšerně složité byrokracii, které 99% členů nerozumí a cítí, že Brooch je v tom nenechá, když ta byrokracie jednou uděří i na ně.
RK je jednou ze složek moci u Pirátů. A když má běžný člen pocit, že v mocenských strukturách je příliš silný vliv byrokratů, chtějí tam mít protipól. No a když moc sáhne k "nelidským" krokům, nutně to vyvolá sympatie k Broochovi. Nadrobili jste... nadrobili JSME si to sami.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, zuzalisku, Josef.Ulehla, czpirat
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Je to tvoje intepretace Roji. Přečti si post Ivo Vašíčka.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“