[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikový výbor
Příspěvky: 3515
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 7685 poděkování
Dostal poděkování: 5946 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

stále je to o příčině a důsledku. proč někdo překročil tu hranici? A nevytahujte, že se ty věci daly řešit v klidu, podáním členského podnětu, námitky nebo co... Někdy to prostě nejde, myslím..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvek:
Josef.Ulehla
77S 2I 3I 3I
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Omlouvám se všem, jsem unavený a snažím si šetřit práci.
Vím proč jsem původně nekandidoval na šéfa AO a tohle jsou přesně ty důvody a jsou stále platné.

K jirkovo návrhu.
- nyní se hlasuje o nesprávnosti procedury
- pokud bude procedura označena za nesprávnou (což jistě být může - činil jsem tu změnu ve způsobu hlasování v dobré víře ovšem rozhodně to může být považováno za chybné. Nesdílím ovšem např. názor, že internetové jednání by co nejlépe mělo emulovat jednání fyzické - na zasedání. Náš JdŘ se imho staví k jednání internetovému jako k primární formě.) je výsledkem "námitka proti hlasování". (Měl jsem se na ten Jirkův návrh podívat lépe a možná ho spustit již v průběhu.) O námitce proti (věcnému či osobnostnímu) hlasování se procedurálně hlasuje, pokud námitka proti hlasování uspěje, budeme hlasování opakovat.
O námitce, pokud fórum označí proceduru za nesprávnou - se pokusím nechat hlasovat konsenzuálně.

Vítám tento kuloár - klubovou diskuzi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
zuzalisku
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Martin Broz »

Pratelska atmosfera byla zcela znicena moderaci a tim, ze vyhlasky a statusy uplatnujete vudci clenum bez toho, aby je clenove schvalili. Popirate zakladni principy, uplatnujete cim dal vic svou napiskanou moc a misto priznani se vymlouvate. Jak typicky ceske reseni. "Hlavne klid. Nic se nedeje. To jen vetricek." Pripomina mi to pohadku, kterou mozna znate: "Potom stařeček brzy zas usnul a babička mu vytrhla třetí zlatý vlas. - "Což mě, matko, spát nenecháš?" řekl stařeček mrzutě a chtěl vstávat. - "Lež, synáčku, lež! Nehněvej se, nerada jsem tě vzbudila. Ale přišla na mě dřímota a měla jsem zas podivný sen. Zdálo se mi o přívozníkovi na černém moři: dvacet let už tam převáží a nikdo ho nejde vysvobodit. Kdy bude roboty jeho konec?"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 3):
zuzalisku, Dalibor.Zahora, czpirat
Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od jaryn »

czpirat píše:Chápu to správně tak, že se snažíš manipulovat s jednou už proběhnuvší demokratickou volbou?

Tohle je fakt na blití.
jj dobre to chapes.... ale to stavajici posranci predvadi non-fuck|n'-stop...
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Psal jsem výše. Aktivity ke změnám pravidel moderace či konstruktivní nápady, kterých už je naštěstí formulovaných několik, rozhodně nevychází se stran nejhlasitějších "kritiků" a sposťáků. Jakýkoliv krok, který byl učiněn ze strany lidí zodpovědných byl označen za alibistický, lokajský, přizdisráčský apod, ačkoliv je zde na potřebu tento krok učinit neustále apelováno.
Za čin, tedy nepovažuji žvatlání či pomlouvání, ale předložení něčeho, s čím mohou Piráti dále pracovat. Tralalalala a to můžeme opakovat dokola.
I pohádky si můžeme vykládat.

Jdeme dělat připomínkování paragrafového znění kyberzákona viz. Vilémovo podatelna-republikoveho-vyboru-f433/pri ... ml#p192524

Za 14 dní je další workshop na půdě NBÚ. Jinak jeden byl předevčírem...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Jindrich.Bartek
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Pro experta ctpiráta. Námitku oproti hlasování podal Jirka Kadeřávek. Z tvého pohledu tedy "posranec nStop" .
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Martin Broz »

Utíkáš sám před sebou. Ale tentokrát nemůžeš vyhrát. Sám sebe totiž vžycky doběhneš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
zuzalisku, czpirat
Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od jaryn »

Ivan Bartos píše:Pro experta ctpiráta. Námitku oproti hlasování podal Jirka Kadeřávek. Z tvého pohledu tedy "posranec nStop" .
Nejsem czpiratuv expert. Porsanec neni protoze nesedi v posranecky slibovne CR. Je to jitrnice ktera ma blbe nastavenej postovni server (jinak dik Jirko za dalsi data do bayes db)
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Vzhledem k některým reakcím si uvědomuji, že někteří se mylně domnívají, že se nehlasovalo o odvolání člena RK, ale o souhlasu s názory Martina Brože. Jsem přesvědčen, že je to zcela mylná a značně kontraproduktivní interpretace.
Nechci opakovat svůj příspěvek v rozpravě, ale vzhledem k nižšší chápavosti (zřejmě způsobené emotivním rozrušením) připomínám, že je zcela naivní domnívat se, že lze změnit chování Martina Brože jeho odvoláním z RK. Tedy přesněji, asi by se jeho chování změnilo, ale z kritizovaného hlediska k horšímu (vyšiloval by ještě více). Rozumím, že mnohé Martinovy projevy lidem vadí, mě vadí také, ale už nechodím do mateřské školy, abych si chodil stěžovat paní učitelce, ať tomu zlýmu klukovi co mi sprostě nadává naplácá. OFFTOPICObecně se řídím heslem: problém má ten, kdo ho řeší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 7):
Josef.Ulehla, Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, Ivan.Bartos, Petr.Vileta, czpirat, Ondra.kl
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Vojtech Pikal píše:O námitce proti (věcnému či osobnostnímu) hlasování se procedurálně hlasuje, pokud námitka proti hlasování uspěje, budeme hlasování opakovat.
( viewtopic.php?p=192673 , zvýraznění moje )
To je v rozporu s tím, co říkáš ve v hlasovacím vlákně ( viewtopic.php?t=15485 ) i s následující větou:
Vojtech Pikal píše:O námitce, pokud fórum označí proceduru za nesprávnou - se pokusím nechat hlasovat konsenzuálně.
( viewtopic.php?p=192673 )
Proč konsensuálně?
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“