[Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já to doporučení RP k moderaci (nebo jak to je přesně formulované) beru jako vysoce positivní krok. Horší je, že z příspěvků jednotlivců už ten pocit nemám tak jasný. No ale teď bych moch napsat celou stránku zdůvodnění... k ničemu by to nebylo. Rači jdu dělat na příručce :-)

Jen jeden malinkej postřeh: Jestli to hlasování o Broochovi v RK nebrali lidi jako to, že chtějí v RK Broocha, ani jako to, že souhlasí s Broochovými názory, tak tu asi řádí UFO ;-)

Nicméně můj názor na Broocha jako osobu koresponduje s tím, co napsal Miki. Došel jsem k tomu zcela nezávisle na Mikim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Sakra. To forum je naprosto nedokonalý a Jirka Kadeřávek právě změnil svůj příspěvek:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Ondrej.Profant
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ivane, právě si objevil EDIT. Gratuluji :)
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vaclav.Malek »

zuzalisku píše:a řekne mi to tedy někdo? prosím?
search.php
zuzalisku
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 60
Registrován: 11 črc 2012, 13:42
Profese: administrativní pracovnice- kancelářská
Dal poděkování: 149 poděkování
Dostal poděkování: 60 poděkování

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od zuzalisku »

Vaclav Malek píše:
zuzalisku píše:a řekne mi to tedy někdo? prosím?
search.php
no tak to řešíte půl roku, jako mam jinou práci, než číst fórum... ostatne zminka o nem je u kazdy pruserovy veci, mela jsem na mysli konkretni vyjadreni, lec diky...
Tito uživatelé poděkovali autorovi zuzalisku za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

JP: me by fakt zajimalo, co RP, krome urazeni clenu a sepisovani trestniho oznameni, kteri se snazili a nekdy zoufale aplikovat pravidla, ten celej mesic ve veci delalo.

Je fajn, ze toho tolik delas, ale ten nedostatek stranickyho rizeni od RP tu byl cejtit jak svine. nechat tu mesic bez komentare bezet debaty o tom, ze to tu stoji kvuli mods za hovno a max se do tech debat montovat bez kritickyho postoje s tim, ze lidi rozporujici soucasnej stav jsou rozvraceci, neni rizeni ale naopak prokazatelny nezvladnuti funkci.

Předsednictvo dvakrát zajistilo obnovení provozu fóra, Ivan jmenoval náhradního vedoucího AO a já osobně jsem dospěl k závěru, že atmosféru hejtu je nejlepší nechat vychladnout a pak se poučit. Martin Brož se rozhodl, že nás odstraní, stejně jako 80 % byrokracie, kde ale nikdy neuvedl, kterých 80 % má na mysli. Tzn jediný způsob jak ho uspokojit je odstoupit, k čemuž se doufám nikdo z předsednictva nechystá.

Uvedu jeden příklad. Poté, co dostal Martin Brož ban od Gabriely, začal Dalibor Záhora tlačit na předsednictvo, aby jakýmkoli způsobem ban zrušilo. Přitom to naprosto nebylo v naší kompetenci. Stejně tak se fórem šíří hysterie ohledně stranické byrokracie, přitom s byrokracií jako takovou žádný problém není. Problém je občas v její aplikaci, ale obecně se dá říci, že na řadové členy dopadá naprosto minimálně.

A zpět k tvojí otázce ano, nechali jsme tady flejm vybouřit a zasahovali jsme do něj sporadicky, protože si většina předsednictva řekla, že bude užitečnější věnovat úsilí nečemu jinému než moderaci fóra. Podle mne totiž řešení musí být primárně technické - moderace do značné míry nahrazuje chybějící pluginy v phpbb. K tomuto technickému řešení směřujeme už od října, například jsme navrhli a prosadili peníze do rozpočtu TO za tímto účelem.

zuzalisku:

Moje osobní zkušenost s Martinem mi říká, že těžce nese, že ztratil většinu vlivu, který na stranu míval. V řadě případů byl největším kritikem až do chvíle, kdy byl přizván k jednání a úplně obrátil (např. v otázce nominace Libora Michálka). Martin je osamělý člověk, který se upnul na partaj a teď ji "ztrácí z rukou". Prostě už mu já, Ivan nebo Jakub nevoláme o radu a on to špatně snáší. Současně je citlivější na věci, které jsou formálně správné, ale co do legitimity nejsou stoprocentní (viz kauza logotyp), ale odmítá používat k řešení standardní prostředky a raději běsní, ještě příznačnější potom je, že na zasedání CF si raději zabrblá pod fousy, než aby se svou připomínkou vystoupil a o to silněji potom kritizuje na Internetu. Toť můj velmi osobní pohled.

Pro Jirku:

Neboj, už se nadechujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Ivan.Bartos, Ondrej.Profant, Ivo.Vasicek, Vojtech.Pikal
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jiri Kaderavek píše:pojďme se soustředit na vnějšího nepřítele.
Hmm zvláštní, že tohle ti nevonělo předtím. Dělali jsme třeba kampaň za referendum a zkus hádat kdo odrazoval členy - zaspamované forum. Pokud chceme dělat politiku poctivě, tak jí musíme dělat s lidmi. Pokud tu furt bude někdo demagogicky a pokrytecky spamovat, tak to vyústí maximálně v uzavřenou politiku strany. Martin není hloupý a tuto implikaci chápe. Ty také. Fakt uvažuji zda to neděláte záměrně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
jaryn

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Pár poznámek.

Především se mi libí, jak RP (respektive aktuálně triumvirát I+J+M) obhajuje podání RP na Broocha ke KK, mj. tím, že "když někdo lže, manipuluje a škodí."
Samozřejmě stále nejsou vůbec ochotni připustit, že sami dělají to samé (Jakub a Ivan, pravda méně vulgarní a otevřenou formou, ta je ovšem často učinnější).

Připomenu jen kardinální Michálkovu manipulaci, kdy zcela účelově zaměňoval jednaní CF o odvolání z funkce GA za lynčování, respektive trestní tribunál. Tím popřel nejen progamové priority CPS (odvolatelnost politiků), ale i svou vlastní důvěryhodnost jako "právníka". Plus jejich invektivy o rozvrácenem životě Broocha i slova o tom, že blázen či nemocen a měl by se léčit.

Jaké manipulace či jejich nevidění a z kterých pozic jsou nebezpečnější, nechť si vyhodnotí každý sám.

P.S. Mikuláš se už ale také manipulacím zdárně učí...
Mikulas Ferjencik píše:
Uvedu jeden příklad. Poté, co dostal Martin Brož ban od Gabriely, začal Dalibor Záhora tlačit na předsednictvo, aby jakýmkoli způsobem ban zrušilo. Přitom to naprosto nebylo v naší kompetenci.
Jak sem tlačil na RP? Tím, že mi Ivan sám volal a bavili jsme se o tom? Tím, že jsem do fora napsal zhruba toto: "Je mi jedno, jak vyřešíte ban Broocha, ale odbanujte ho co nejdřív než z toho bude větší průser."? Jinak si cením toho, že mám tedy asi na RP takový vliv, byť netuším z čeho přesně pramení.

P.P.S.
Výzvy RP k zapojení do pracovní činností vnímám jen jako jednu z taktik, jak uklidnit rozbouřenou hladinu a odvést pozornost od daných problémů. Protože pokud se nevyřeší a nepovedou k demokratické nápravě, ztroská tahle loď, ať se bude u vesel veslovat usilovněji.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, zuzalisku

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Dalibor Zahora píše: Připomenu jen kardinální Michálkovu manipulaci, kdy zcela účelově zaměňoval jednaní CF o odvolání z funkce GA za lynčování, respektive trestní tribunál.
Nedezinformuj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Odděleno z CF] Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Napiš Václave v čem, jinak jdi s tímhle výkřikem někam ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, zuzalisku

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“