CF 3/2013 Vyjímečnost situace a velikost většiny

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při hlasování okolnosti, které by mohly volbu zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně po hlasování předsedajícímu, který dá procedurálně hlasovat o opakovaném hlasování. Všechny obdobné návrhy k danému hlasování se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Rebel
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2114 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CF 3/2013 Vyjímečnost situace a velikost většiny

Příspěvek od Michal Wagner » 14 led 2013, 12:08

OFFTOPICJdř
[quote](2) Návrh pořadu jednání lze měnit procedurálními návrhy, dokud se pořad jednání neschválí v procedurálním hlasování; doplnit pořad jednání po jeho schválení lze jen výjimečně.[/quote]

Citace p.Ulehly:
[quote]Já se na to dívám tak, že celostátní fórum se přímo na probíhajícím jednání při projednávání bodu Odvolání člena rozhodčí komise Martina Brože setkalo s tak závažnými nebo problematickými záležitostmi, že to opravňuje otevření rozpravy o nich a přijetí navrhovaného, nebo obdobného usnesení.[/quote]

Můj názor: Doplnit program jednání lze jen výjimečně. Tedy ze závažných důvodů. Pan Úlehla se domnívá, že CF narazilo na tak závažnou záležitost, že chce zařadit druhý bod na pořad jednání. Podle JdŘ toto lze. Jde o to zjistit, jestli to co p.Úlehla navrhuje je, nebo není natolik vážné, aby jsme o tom, výjimečně jednali. Nejdůležitějším bodem je potom v mých očích bod 2., kde se přímo mluví o moderaci na půdě CF, což se nás nejen úzce dotýká(moderování Broocha,moderování kde čeho), ale vzhledem k posledním týdnům se imho rozhodně také jedná o závažnou věc. Já si také nepřeji, aby nás tu někdo zbytečně zamykal, upozorňoval atd. jsme velcí chlapci a dívky a zvládneme se ovládat sami.

Osobně bych byl radši pro tuto verzi návrhu. Je taková víc neprůstřelná :)

[shrnuti][list=1][*]Celostátní fórum ukládá Republikovému předsednictvu vypracovat a předložit Celostátnímu fóru ke schválení taková legislativní a jiná opatření, která budou nezbytná k tomu, aby podle Pirátských vnitrostranických předpisů či stanov bylo nutné účastnit se jednání osobně. Celostátní fórum rozumí účastí na svém jednání probíhajícím na internetovém fóru čtení a vkládání příspěvků a hlasování v příslušném vláknu nebo příslušných vláknech.

[*]Celostátní fórum ukládá Republikovému předsednictvu vypracovat a předložit Celostátnímu fóru ke schválení taková legislativní a jiná opatření, která budou nezbytná k tomu, aby podle Pirátských vnitrostranických předpisů či stanov bylo v těch vláknech internetového fóra kde probíhá jednání Celostátního fóra zakázáno používat ustanovení "Pravidel internetového fóra", kapitola "Moderování", body 3,6,7,8,9 a 10.

[*]Celostátní fórum ukládá Republikovému předsednictvu vypracovat a předložit Celostátnímu fóru ke schválení taková legislativní a jiná opatření, která budou nezbytná k tomu, aby podle Pirátských vnitrostranických předpisů či stanov ustanovení v bodu 1) a 2) tohoto návrhu nabývalo účinnosti při svolání jednání Celostátního fóra a pozbývalo účinnost 15. kalendářní den následující po ukončení jednání Celostátního fóra v dané věci.

[*]Celostátní fórum ukládá Republikovému předsednictvu předložit Celostátnímu fóru tyto opatření ke schválení do 30 dnů od schválení tohoto usnesení Celostátním fórem.[/list][/shrnuti]

změny oproti návrhu pana Úlehly:
- je nutné se jednání účastnit osobě - vynásobil jsem negaci (-1), zní to lépe a méně to mate. Smysl zachován.
- ustanovení o kterých mluvím v bodě 2. jsou:
[quote] 3 - Speciální fóra odborů a komisí se moderují jen v případě, že vedoucí orgánu neplní povinnosti podle pravidel fóra.
6 - Pokud příspěvek věcně nespadá do projednávaného tématu, přesune se do nového tématu pomocí funkce Rozdělit téma ve spodní části okna.
7 - Pokud je uděleno varování, tato skutečnost se píše přímo do stejného tématu s citací příspěvku, za který bylo uděleno varování. Příspěvek se po udělení varování zamyká, aby ho uživatel nemohl editovat. Příspěvky mimo téma se neschovávají do offtopicu ani se nepřesouvají. Pouze v případě důležitých vláken, dlouhých offtopiců a jiných odůvodněných případech se téma rozděluje.
8 - Pokud jde o dlouhou diskusi, kde se projednává nějaké téma, moderátor vloží pomocí tagu [piratenpad]název padu[/piratenpad] na začátek diskuse pad, do kterého se píše shrnutí diskuse a argumentů. Přitom v tématu vyzve diskutující, aby výsledky diskuse poznamenali do padu v prvním příspěvku.
9 - Témata, která se již vyčerpala, kde byla rozřešena věc, pro kterou byla otevřena, se zamykají pro účely archivace. Obsah takto zamknutých témat je zakázáno měnit.
10 - BAN uděluje jen vedoucí administrativního odboru (moderátoři mohou navrhnout).[/quote]
- toto přitom nenarušuje Jdř §12 Pořádková opatření - tedy napomenutí, zjednání nápravy a vyloučení z jednání v případě nepřístojného chování
- tyto opatření však budou platná pouze OD svolání jednání DO jeho ukončení + 15 kalendářních dnů. Tady je jediný bod, kdy si nejsem jistý, zda mám nechat svolání jednání, nebo otevření rozpravy. IMHO řeči před zahajovací řečí etc. jednání znevažují, ale věřím, že budeme schopni normálně anarchisty korigovat tam kam patří
- a omezení doby na předložení RP k rukám CF na 30 dní.

Líbí se vám to aspoň trochu? Hrál jsem si s tím hodinu :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal Wagner za příspěvek:
Karel.Fuzik
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 2885 poděkování
Dostal poděkování: 1018 poděkování

Re: CF 3/2013 Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Josef.Ulehla » 15 led 2013, 10:13

Pane předsedající,

procedurální poznámka.

Hlasování u ukončení jednání neprošlo. Pokračujeme. ( viewtopic.php?t=15243 )

Možná jsem něco přehlédl, ale zdá se mi, že hlasování ( viewtopic.php?t=15263 ) o mém návrhu ( viewtopic.php?p=188678 ) jsi neoznámil soukromou zprávou, jak obvykle u jiných hlasování děláš. Zdá se mi, že to můj návrh proti jiným znevýhodňuje. Prosím o vysvětlení.

Kromě toho mi není úplně jasné, jak je to s přihlašováním do rozpravy ( viewtopic.php?t=15205 ). Co je první a druhé kolo? Proč neplatí přihláška Martina Brože? Platí moje přihláška?

Mohl bys taky, prosím, shrnout, jaké návrhy registruješ k hlasování. Já zatím registruju jen návrh Ondřeje Kallasche na ukončení a znovusvolání ( viewtopic.php?p=188703 ), o jehož zařazení se nehlasovalo, a případně můj návrh ( viewtopic.php?p=188678 ), o zařazení kterého se hlasuje ( viewtopic.php?t=15263 ) do dneška, 15.1. do 23:30.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 15 led 2013, 14:32

Pane předsedající,

děkuji za uznání neplatnosti hlasování o mém návrhu, jeho ukončení a vyjádření, že vyhlásíš hlasování nové: viewtopic.php?t=15263 .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 15 led 2013, 14:56

Pane předsedající,

procedurální poznámka: Dovoluju si tvým prostřednictvím požádat účastníky jednání, kteří mají na rozdíl od běžných členů možnost vkládat příspěvky do vlákna, kde probíhalo nyní zrušené hlasování o mém příspěvku, aby o věci vedli rozpravu zde, v tomto vlákně ( viewtopic.php?p=189518 ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Michal Wagner, Dalibor.Zahora

Michal Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 15 led 2013, 15:19

OFFTOPIC[quote="Vojtech Pikal"]Děkuji všem za jejich stanoviska k návrhům Josefa Úlehly.
Jelikož jsou někteří pro a někteří proti, nezbývá, než rozhodnout hlasováním sčítaným.

Hlasování zahájeno.

Michal Wagnera napomínám, že vystupuje mimo bod i přihlášku do rozpravy, jeho příspěvek zřejmně přesahuje rozsah poznámky. Tento alternativní návrh může přednést pokud budou Josefovy návrhy zařazeny na pořad tak poté v rozpravě k tomuto bodu.[/quote]

Omlouvám se předsedajícímu.
Asi jsem se vyjádřil zmatečně, ale chtěl jsem navrhnout hlasovat o tom, že ve smyslu JdŘ §6(2) chci dát hlasovat o výjimečnosti situace, aby bylo možno procedurálně upravit pořad jednání.

[quote]§6 Pořad jednání
(2) Návrh pořadu jednání lze měnit procedurálními návrhy, dokud se pořad jednání neschválí v procedurálním hlasování; doplnit pořad jednání po jeho schválení lze jen výjimečně.[/quote]

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26389 poděkování
Dostal poděkování: 19330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 15 led 2013, 16:02

Procedurální hlasováni o výjimečnosti situace OFFTOPICnaštěstí nemáme.
Výjimečnost se v hlasování projeví tím, že je hlasováno většinou absolutní, nikoliv pouze prostou.
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Michal Wagner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Wagner » 15 led 2013, 16:14

Vojtech Pikal píše:Procedurální hlasováni o výjimečnosti situace OFFTOPICnaštěstí nemáme.
Výjimečnost se v hlasování projeví tím, že je hlasováno většinou absolutní, nikoliv pouze prostou.
Kde si nerozumíme, Vojto?

Navrhuji hlasovat o tom, že se ve smyslu JdŘ §6(2) jedná o výjimečnou situaci.
Aby bylo poté možno procedurálně upravit pořad jednání.

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 15 led 2013, 16:39

Pane předsedající,

prosím o ujasnění způsobů sčítaných hlasovaní při jednání celostátního fóra na internetovém Fóru. Z čtení stanov a jednacího řádu my vycházejí jen dvě možnosti:
  1. "ano" > 3 / 5 * ( "ano" + "ne" + "zdržuji se" )
  2. "ano" > 1 / 2 * ( "ano" + "ne" + "zdržuji se" )
Prosím o objasnění.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26389 poděkování
Dostal poděkování: 19330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 15 led 2013, 17:10

Josef Ulehla píše:Pane předsedající,

prosím o ujasnění způsobů sčítaných hlasovaní při jednání celostátního fóra na internetovém Fóru. Z čtení stanov a jednacího řádu my vycházejí jen dvě možnosti:
  1. "ano" > 3 / 5 * ( "ano" + "ne" + "zdržuji se" )
  2. "ano" > 1 / 2 * ( "ano" + "ne" + "zdržuji se" )
Prosím o objasnění.
OFFTOPICVole: https://www.pirati.cz/ao/navody/hlasovani
Čtete vůbec alespoň pravidla těch fór na nichž se pohybujte? Takové to červené nahoře?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Karel Bilek, Jan.Podhajsky, Michal Wagner, Ondrej.Kallasch, Ivan.Bartos, Jindrich.Bartek
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj

Příspěvek od Josef.Ulehla » 15 led 2013, 19:10

Pane předsedající,

já se chci řídit předesvším stanovami a dále jednacím řádem. Ve stanovách nacházím jenom v článku 6 odstavci (4) a (5):
... na řádně oznámeném zasedání se orgány usnášejí většinou přítomných... Návrhy označené za zásadní vyžadují schválení... třípětinovou většinou.
Když toto převedu na sčítané hlasování celostátního fóra při jednání na internetovém Fóru, vychází mi ty dva způsoby. Kde jsou ve stanovách nebo v jednacím řádu upraveny jiné způsoby hlasovaní?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvek:
Michal Wagner

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky“