CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Petr.Kopac »

Smysl moderatoru: udrzovat jednotlive casti fora ve stavu, ve kterem mohou slouzit svemu ucelu.
(priklad: krotit diskuse v podatelnach, varovat/banovat za sproste urazky, skryvat vyslovene offtopicy)
Jak to delat: trpelive, vysvetlovat, podle pravidel od AO.
Proc by meli byt voleni: protoze budou mit silnejsi mandat a vetsina CF bude urcovat, jestli to delaji tak, jak si to CF predstavuje (samoregulace).

Vic k tomu nemam, zbytek jsou detaily. OFFTOPICNa futuristicke navrhy jako "pretizeny TO nam naprogramuje od nuly nove forum, ktere bude dokonale a prijdeme diky nemu do raje, kde se vsichni budou chovat slusne" necham bez komentare, ovsem neda mi to a zopakuji: mezilidske problemy nevyresi softwarove reseni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Roman.Kucera, Ivan Sirko
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Navrhuji slovo "moderátor" nahradit slovem "cenzor". Jednalo by se tedy o funkci hlavního cenzora.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 3):
Jan.Podhajsky, Josef.Ulehla, Dominika.Michailidu

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Martin Broz »

Prevedsim je to spravce. Drive se takovemu cloveku v elektronickem svete rikalo SysOp. Znam to z vlastni zkusenosti. Mel jsem na triku pres 30tisic uzivatelskych uctu jeste pred importem Internetu a byl jsem na to uplne sam.

Moderator neboli Sysop muze mit pomocniky, ale v nasem pripade, kdy nevladnou autoritativni pravidla soukrome firmy, je treba postupovat presne obracene, nez jsme do ted cinili.

Rekneme, ze AO nebo zvoleny hlavni Sysop, chce prenest vlastni odpovednost na jine. V tom pripade musi podat bezny clensky podnet a touto metodou se dobelhat az do jednani CF, kde se nakonec po siroke debate, bude hlasovat.

A tento zpusob distribuce zakona a prava, musi probehnout vzdy. Tedy nikoliv monokratickym zverejnenim vyhlasky, posvecenym pripadne uplne zbytecnym RV, ale nejdriv podanim podnetu, jestli tu vyhlasku vubec chceme a potrebujeme a pak jednani a hlasovani. RV muze pak jako rada moudrejsich neco doporucit. Nikoliv vsak vykonat.

Do ted to bylo VSECHNO naopak.

A je to tak naopak i ve state. Tam se to musi otocit stejne tak, jako tady u nas.

Pochopit to mozna bude trvat trochu dele, protoze stereotypy se prekonavaji tezce a hodne to boli, ale stoji to za to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 6):
Josef.Ulehla, Jan.Podhajsky, Ivan Sirko, Jiri.Kaderavek, Petr.Vileta, czpirat
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Michal Wagner »

Poznámka: Prostřednictvím předsedajícího: Proč nedáme Broochovi toho hlavního cenzora a nevyřešíme tím tak asi 4 mouchy jedním plácnutím ?
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Martin Broz »

Protoze to neni jenom o tom cenzorstvi a ja bych pak nemel cas analyzovat problemy, ve kterych jsme jako pirati i jako obyvatele. Servis uzivatelum a sprava systemu po lidske linii, je umorna prace a vyzaduje hlavne talent a tuny predstavivosti a pokud je vykonavana zadarmo, vede v zasade k sebevylouceni a ekonomicke sebevrazde. To uz jsem si vyzkousel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
Jiri.Kaderavek
Uživatelský avatar
Ivan Sirko
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2752
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10364 poděkování
Dostal poděkování: 2642 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Ivan Sirko »

Tomas Klapka píše:Navrhuji slovo "moderátor" nahradit slovem "cenzor". Jednalo by se tedy o funkci hlavního cenzora.
Tome, ty asi usnul v solarku? Ještě pokračuj dal a zavedeme oficiálně v stráně CENZURU

Sakra, lidí pracují, aby tu to zlepšit a vy šaškujete :evil:
My The Political Compass: Economic Left/Right: -5.38, Social Libertarian/Authoritarian: -4.21
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2033
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2509 poděkování
Dostal poděkování: 2068 poděkování

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Prosím účastníky aby neútočili na ostatní účastníky jednání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Kallasch za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Ondrej Kallasch píše:Prosím účastníky aby neútočili na ostatní účastníky jednání.
Kdo tu na koho útočí?
Ivan Sirko píše:
Tomas Klapka píše:Navrhuji slovo "moderátor" nahradit slovem "cenzor". Jednalo by se tedy o funkci hlavního cenzora.
Tome, ty asi usnul v solarku? Ještě pokračuj dal a zavedeme oficiálně v stráně CENZURU

Sakra, lidí pracují, aby tu to zlepšit a vy šaškujete :evil:
Pořád lepší oficiálně a otevřeně než to schovávat pod nějaké moderátory. Přímá volba cenzora je šaškárna sama o sobě.
Jediný člověk, který má právo omezovat tok informací k mé osobě, jsem já (a samozřejmě vysílač informace).
Jestli mi vaděj plky nebo vulgarity nějakýho člověka, tak ho upozorním a případně si ho dám do ignore/block listu.
Nepřeji si, aby kdokoliv rozhodoval, co je a co není pro mě přípustné, otravné, vulgární, off-topic, atd.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 6):
Martin Broz, Martin.Shanil, Ivan Sirko, Petr.Vileta, Josef.Ulehla, Dalibor.Zahora

You'll be redlacep!

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

A co ten, jehož kanál k toku informací k sobě a od tebe používáš. Ten nemá právo určovat, co se děje s jeho kanálem?
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Josef.Ulehla
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 1279
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Profese: :eseforP
Dal poděkování: 3035 poděkování
Dostal poděkování: 1042 poděkování

Re: CF 4/2013 Hlavní moderátor jako volená funkce

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Jehož kanál? Jak to myslíš, Vojto? Jako, že Internet Service Providers by měli určovat, jakou informací smím poslat a dostat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Ulehla za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Dalibor.Zahora
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“