Barbora Tachecí - interview

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
masa
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 135
Registrován: 12 čer 2009, 03:08
Profese: živnostník
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od masa »

Michal Zdrazil píše:Napřed čtu pak píšu, posmívat se umí každý... ostatně moc rád bych Vás, Zdenku, viděl před tou kamerou. Argument, že vy před kameru nechcete a nepotřebujete je dopředu zamítnut :D

Nikdo učený z nebe nespadl a jak jsem psal nahoře - dělám tým TV, který se většinu chyb bude snažit eleminovat formu školení a učení členů ČPS. Takže a stále prosím o jednu věc a tou je shovívavost. Nejsme lidé co by v médiích trávili hodiny a hodiny denně!
Člověče, to je ale přece přesně o tom. Pokud kandiduji na nějakou významnou funkci, tak musím být v první řadě přesvědčen že to zvládnu a že budu víc jak prospěšný.
Například ČSSD byla do příchodu Zemana nezajímavá malá stranička. Až teprve on, jako vůdce s výborným vyjadřováním, s tím, jak si kdejakého bulvárního novináře nepřipustil k tělu a nenechal se nachytat na švestkách, pozvedl stranu tak, až se z ní stala strana vládní. To samé dnes dělá Paroubek, novináři jsou pro něj obtížný hmyz, jenž se musí tolerovat a z této pozice s nimi jedná. Pokud budou mít kdejací novináři (a ta baba jde jenom po fleku, jen si vzpomeňte, jak se zhroutila když ji vyrazili z ČR, a souhlasím s mnoha, že jako reportérka a novinářka patří tak akorát do Blesku na poslední stránku. ) navrch, je to špatné.
A co se týká argumentu,
ostatně moc rád bych Vás, Zdenku, viděl před tou kamerou
tam nelezu, myšleno do té funkce, jelikož si nejsem jist, že na to mám. A pokud na to nemám, udělám víc škody než užitku.
Nicméně, pokud již v takové funkci jsem a nebo se připravuji na její převzetí, je potřeba se připravit v mluveném projevu a především, musím mít argumenty, argumenty, argumenty ( a těch je tu tomto fóru dostatek) musím vědět co chci, kam to chci dostat a nebát se to říci.
Ostatně, film Světáci jsme snad viděli všichni, nebo ne??? ;)
G.all
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 215
Registrován: 29 črc 2009, 15:03
Profese: technik
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od G.all »

...měsíc před volbama není čas na shovívavost a taky se žádné chyby neodpouští...
Na 2. stranu nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem - jenže zatím jsem zde nezaznamenal, že by tu bylo moc lidí co by bylo schopno diskutovat na úrovni písemně - takže pochybuji, že "demokraticky" najdete mezi "demokraticky zvolenými lídry" takové co by to zvládli i před kamerou - ale možná jsou a drží se v pozadí... Jediný, kdo by snad měl šanci je Katerina Vankova - ne proto, že bych byl přesvědčen že je schopná logicky argumentovat a vystupovat v TV, ale proto, že je evidentně sebejistá, snad i nebojácná a vždy může z problému vycouvat přes útok na 4% menšinu.
...není vše takové, jak se to jeví na první pohled...
Uživatelský avatar
Zdeněk
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 196
Registrován: 28 kvě 2009, 12:34
Profese: Produktový manažer
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od Zdeněk »

Michal Zdrazil píše:... ostatně moc rád bych Vás, Zdenku, viděl před tou kamerou. Argument, že vy před kameru nechcete a nepotřebujete je dopředu zamítnut :D
Nikdy se mě nikdo neptal jestli chci před kameru?Třeba proto že mé soukromé názory nejsou totožné s postoji čps,kdo ví.Nemám problém být před nebo za kamerou.Nemám potíže komunikovat s lidmi a vyjadřovat se.Školit můžete rétoriku jak chcete,ale pokud se daný člověk neumí stát v danou chvíli exibicionistou tak to nikdy nezvládne.
Musíte si najít doktora Jekylla který bude mít svého pana Hyda.Tiskoví mluvčí není nic jeného než komediant a herec.
A to co sem napsal nebylo myšleno jako posmívání ale spíše jako smutné konstatování neutěšené situace která se neřeší a realita bude pro partaj poté o to tvrdší.
WAREZ není právo,WAREZ je výsada a není pro každého!
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Vážení, my Piráti si uvědomujeme, že jsme stranou novou, nepřipravenou na podporu 15 - 25% populace. Proto v této chvíli děláme, co děláme a skutečné reprezentanty, oborové odborníky ... si necháváme v ústraní, neboť by hrozila podpora až 30% populace.
V těchto volbách nám stačí 3-8% a tedy současné aktivity berte v tomto duchu.
Václav Fořtík
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od Anonym101 »

Zdeněk píše:Školit můžete rétoriku jak chcete,ale pokud se daný člověk neumí stát v danou chvíli exibicionistou tak to nikdy nezvládne.
aha, takze podle vas je nejlepsi mit nekoho jako je rath:)

a vystupovani pred kamerou se prave da naucit. se kouknete na zabicky v pocasi, ty prvni vystupy jsou vzdy taky srandovni :D
Michal.Zdrazil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1016
Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
Profese: Grafik
Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od Michal.Zdrazil »

Ano, souhlasím i nesouhlasím... to sem vás vypek co....
Po pravdě, bzal jsem si na starosti školení lidí pro média a tím i vznik TV teamu proto, že mám celkem bohaté zkušenosti jak s vystupováním, tak s moderováním, tak i s jednáním, učením a podobně. Sem tak trochu exibicionista, kvanta lidí mi nevadí, nevadí mi ani kamery... Ale nejsem šašek... je potřeba vědět kdy má být sranda a kdy má být člověk seriózní. Osobně tlačím na to, že s úsměvem jde všechno líp.

Budmě realisté, každý může dělat něco, ale nikdo nemůže vše dělat dokonale. Osobně dám za Kamila ruku do ohně a věřím, že stejně jako ta rosnička zabička předvede něco úžasného. Nechci žádné Ráthy Neráthy... Chci tato strana mohla být vždy upřímná, ať to působí sebeamatérštěji a sebehloupěji (do politiky upřímnost totiž moc nepatří co si budeme nemlouvat). Co bude v mých silách, tak lidem kolem sebe pomůžu.
S paní Tachecí bych si rád sám někdy popovídal.

Mimochodem - vadí někomu jak se kdo vyjadřuje? Poraďte jak to zlepšit, nebo to je už moc těžké? Ja myslím, že ne...
Naposledy upravil(a) Michal.Zdrazil dne 27 srp 2009, 14:16, celkem upraveno 1 x.
Vert

Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od Michal.Rusek »

Geox píše:Vážení přátelé. Viděl jsem rozhovor Tachecí s Kamilem Horkým a byl to naprostý debakl...
V Mladé frontě dnes mi nejvíc vadí ta fotka, nic moc... Jinak text, nadpis i mezititulky jsou výborné! Si to ještě v klidu přečtěte.

A kdo chce kritizovat, tak ať se jde do novin (!) domluvit, že bude rozhovor. Pak pochopí, až za něj za jednu minutu spustí kameru, že asi jde o něco jiného.

Doporučuju volit Ivana Langera - ten vypadá vždy profesionálně :D
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
machix
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od machix »

Michal Zdrazil píše:Mimochodem - vadí někomu jak se kdo vyjadřuje? Poraďte jak to zlepšit, nebo to je už moc těžké? Ja myslím, že ne...
Ok, jdeme na to.
1. Vzít si papír s textem, třeba požadavky ČPS a udělat si dechové zkoušky. Tzn. tam, kde mají být pauzy si udělat čáry, a důsledně dodržovat nádechové pauzy podle těch čárek- to člověka donutí mluvit srozumitelně.

2. Dodržovat diakritiku- tzn. tam, kde jsou dlouhé samohlásky, opravdu vyslovovat dlouze

3. nešumlovat, nemlít- slova jsou samostatné jednotky, tak musí být od sebe odděleny kraťoučkou pauzičkou, ale nesmí se to přehánět- tomu se pak říká zpravodajská řeč a je to k smíchu

4. Pokud je před slovem předložka, musí být slovní přízvuk na předložku ne na první slabiku slova, jako je tomu v ostatních případech.

5. U slov jako jsem, jsi, jste- se j na začátku nevyslovuje- to je dneska zvlášť sranda, jak se ti blbečci reportéři ve snaze o přemíru spisovnosti ztrapňují důkladným, leč chybným vyslovováním těchto slov

6. cvičte šeptem- tzn. člověka, kterého připravujete do médií, donuťte, aby šeptal při nácvicích rozhovoru- vtip je v tom, že když šeptáte, tak si musíte dát sakra pozor na výslovnost, pokud chcete, aby vám ostatní rozuměli- ostatní ať šeptajícího poslouchají, a pokud mu není perfektně rozumět, nuťte ho to opakovat a opakovat-tohleto se dá naučit opakováním, mám to odzkoušené z dramaťáku. Pokud budete cvičit poctivě, za chvíli vás budou bolet panty tam za ušima. :)

7. Všiml jsem si, že pan předseda ráčkuje. Vím, že tato vada řeči se dá cvičením odstranit, ale neznám ten postup. To chce poradu s logopedem. Ale v dnešní době už je ráčkování poměrně rozšířené, takže to třeba lidem nevadí, nevím já to nemám rád, když v televizi nebo v rádiu ráčkují, ale na druhé straně p. Horký se tím neživí, tohleto je čistě na něm, jestli to chce odstranit.

8. Argumenty si pořád opakujte, třeba ve sprše, zkoušejte různé formulace, pokládejte sám sobě otázky, které si myslíte, že by mohly padnout a odpovídejte si na ně. Je dobré mít v záloze tzv. linkers, tzn. krátká slovní spojení, které vám dají čas rozmyslet si odpověď, pokud ji hned nejste schopen přesně formulovat.

9. V televizi se proboha nedívejte na špičky bot, ale těkejte pohledem- pokud mluví redaktorka dívejte se na ni a při odpovědi se dívejte do kamery (na lidi) atd.. Není dobré do kamery civět pořád, ale stejná blbost je čučet si na ruce, jako provinilý klučina, který se nechce podívat lidem (divákům) do očí (do objektivu).

10. MLUVTE POMALU. Posluchač vás musí nejen dobře slyšet, ale zároveň musí informaci simultátně zpracovávat a zapamatovat si ji. Pokud se vám zdá, že mluvíte pomalu, ještě zpomalte. To mám vyzkoušené. ;)

Takže zatím takhle, doufám, že vám to alespoň trochu pomuže.
masa
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 135
Registrován: 12 čer 2009, 03:08
Profese: živnostník
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od masa »

Prosím vás, bavíte se tu o hovadinách, já vidím největší problém v tom, že předseda nedokázal na položené provokativní otázky nijak řádně argumentovat.
Tak například: Co je svobodné šíření informace v praxi. Mohou to být kniha, film, hudba?
Odpověď je ANO mohou.
Takže u té knihy, přijmu knihu a mohla bych ji svobodně šířit???
Odpověď měla být ANO, v rámci platných zákonů. A protože se nám ty zákony nelíbí, chceme je změnit.
Pak by asi následovala otázka, Jak? A jsme doma.

další záludná otázka Barbory na to, že tu knihu může vydat a rozdávat zadarmo bych klidně odpověděl že ano, v rámci platných zákonů, jen by mě zajímalo, kdo a proč by dělal nějakému spisovateli takovou reklamu???? A pak bych dodal, že toto je extrémní případ a že náš obor je především internet, kde chceme svobodné šíření přijaté informace a kniha, obraz či socha jsou trochu jiné případy i když se jedná také o umělecká díla.

Ale jako předseda strany, když řekne, " Já jsem tuhletu formulaci nedělal " tak to mi přijde jako dost velký průser, je li to oficiální stranické stanovisko.

To, že je to běžná věc ( šíření dat děl na internetu) ještě nic neznamená. Tady bych řekl, "Ale znamená, pokud je zákon, který dělá z drtivé většinu občanů kriminálníky tak je špatný".


Máte tu díla, která jsou chráněna autorským zákonem a vy bojujete za to, aby se mohla svobodně šířit? . "Ne zcela" je dobré a dál mělo zaznít, že autorský zákon je špatný a je potřeba jeho změna s ohledem na nové technologie a především internet tak, aby to šíření pro osobní užití nebylo trestným činem, nebylo v autorském zákoně. Že při extrémním výkladu současného autorského zákona ho porušuje i Mařka, která si doma zpívá u plotny a nebo i vy, pokud budete s kamarádem doma koukat na legálně zakoupený film či když ten film někomu půjčíte.

Když tomu člověku ukradnete případné zisky, které nemá ale mohl mít, tak to je co? Za prvé, nevím jak se dá někomu něco ukrást, když to nemá a dále bych se zeptal, a o jakých ziscích se mluví? Pokud bude například hudebník vystupovat a bude oblíben a budou na něj chodit lidi pak, pokud mu ukradnu zisk za vystoupení, jsem zloděj. Ale to, že pro určitou skupinu lidí jsou nové technologie cestou k ohromným ziskům je přinejmenším nefér. Jak k tomu přijede třeba malíř, namaluje obraz a pokud já budu mít doma jeho kopii, mám v podstatě bezcennou věc, případně její cena bude zlomkem originálu. Proč, s kopii hudby či filmu to je jinak???? A navíc, kolik dostane ten autor z CD v ceně 400Kč na autorské odměně??? Dnes si prostě lidi stahují vše, mnoho děl, ale to neznamená, že je využívají. Opravdového domácího užití se dočká jen malá část. Většina lidí si to stáhne a pokud se to líbí, zajdou do kina či na koncert, někdy i zakoupí nosič. A navíc, ten umělec není bez autorské odměny, dostane ji za produkci v radiu čí TV, z veřejných vystoupení, diskoték a obdobných produkcí, z prodeje nosičů a záznamových zařízení a tak dále. Takže vlastně každý člověk již autorům zaplatil a platí nadále i když třeba ani nechce.

A tak dále.
machix
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Barbora Tachecí - interview

Příspěvek od machix »

Chtěli poradit, tak jsem poradil. Nemusíte to číst.

Ale jinak s Vámi souhlasím, ty odpovědi měly vypadat nějak takhle. Ještě bych do každého vyjádření tlačil, že kopírovaní máme již zaplacené, protože odvádíme OSE výpalné + plus podrobnosti. Tohle drtivá většina lidí ani neví!
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“