Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Zamčeno
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od anonym72078 »

Maria Vasickova píše:Můj jediný argunment k otázce ne jenom zdraví je, že všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí a jedině myslí je dokážeme zlikvidovat...
V tom pripade je Tvuj argument zcestny a jak jsem uvedl, demagogicky ve stylu Vesmirnych lidi. Takove veci si smysluplna politicka strana nemuze davat do programu. Proc - no protoze nejsme sekta.

"...všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí..."
- Typicky priklad "pozitivni energie", "zmena zpusobu mysleni", "prastare mediciny" atp. Sarlatanstvi a povery, tmarstvi. Nahrada rozumu virou.
K tomu nemam vic co rict.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 4):
Karel_Bilek, Petr.Kopecny, observer, yurik
Karel_Bilek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 393
Registrován: 06 dub 2012, 18:52
Profese: student
Dal poděkování: 420 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Karel_Bilek »

Asi se motáme v kruhu.
Ujasněme si, co která strana sporu konkrétně v programu chce.

Za sebe:

- stát nepodporuje alternativní léčbu nijak
- státní/veřejné pojišťovny nepodporují alternativní léčbu nijak
- soukromé pojišťovny si můžou dělat co chtějí a občan si mezi nimi může vybírat, případně se ze systému vyvázat úplně a chodit si za šarlatány a jinými homeopaty, ale je to na jeho zodpovědnost.

Co chcete vy?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel_Bilek za příspěvek:
Magnat
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Petr Kopac píše:
Maria Vasickova píše:Můj jediný argunment k otázce ne jenom zdraví je, že všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí a jedině myslí je dokážeme zlikvidovat...
V tom pripade je Tvuj argument zcestny a jak jsem uvedl, demagogicky ve stylu Vesmirnych lidi. Takove veci si smysluplna politicka strana nemuze davat do programu. Proc - no protoze nejsme sekta.

"...všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí..."
- Typicky priklad "pozitivni energie", "zmena zpusobu mysleni", "prastare mediciny" atp. Sarlatanstvi a povery, tmarstvi. Nahrada rozumu virou.
K tomu nemam vic co rict.
No, to je pouze nepochopení, tím jsem chtěla říct, že pokud upíráme alternativu, mnohým upíráme ozdravení. Už jsem to k programu vyjádřila jasně. Ponechala bych text jak ho předeslalo předsednictvo už v květnu loňského roku http://www.pirati.cz//program/zdravotnictvi?redirect=1 - není co dodat
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, V__

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Maria.Vasickova »

A ještě si dovolím poznámku Petře Kopáči, každý má právo na názor. Můj, zcela jistě z tvého pohledu a zřejmě i několika dalších tady bude demagogický, i přestože já osobně tvrdím, že názor nemám, protože pro mne je názor pouze prezentace emocí. Můj vhled je čistě praktický, tudíž postrádá také logiku, dle některých. Vzhledem k tomu co umím, dovolím si tvrdit, že mám zcela jistě více zkušeností z oblasti, o které se bavíme, než kdokoli z tady přítomných a i přesto, nebo žeby právě proto? si dovolím ponechat každému jeho názor, aniž bych pochybovala o jeho zdravém rozumu. Jsem ráda, že aspoň v tomto si porozumíme, pokud sdílíme společné pirátské myšlenky.
A mimochodem, ta slova, která bez potíží sdílím napsala ve své knize "Miluj svůj život" Luisa Hay, která sama přišla na to, jak zatočit s rakovinou a své pochopení se rozhodla sdílet a i dnes, kdy ve svých 87letech neustále dělá přednášky a povzbuzuje lidi k odvaze rozhodnout se žít jinak než je jiní chtějí přimět.
Naposledy upravil(a) Maria.Vasickova dne 30 led 2013, 22:43, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Ivan.Sirko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Karel Bilek píše:Asi se motáme v kruhu.
Ujasněme si, co která strana sporu konkrétně v programu chce.

Za sebe:

- stát nepodporuje alternativní léčbu nijak
- státní/veřejné pojišťovny nepodporují alternativní léčbu nijak
- soukromé pojišťovny si můžou dělat co chtějí a občan si mezi nimi může vybírat, případně se ze systému vyvázat úplně a chodit si za šarlatány a jinými homeopaty, ale je to na jeho zodpovědnost.

Co chcete vy?
- Najit cestu, jak zastavit liti penez do tunelu nazvany zdravotni system.
- Umoznit pacientum, aby si mohli zvolit takovy zpusob lecby, aby se uzdravili a nezustavali stale ve stavu dlouhodobe lecenych pacientu.
- Donutit lekare, aby pacienti byli informovani o vsech moznostech, jak se mohou uzdravit, ne jen o moznostech standardni lecby.
- Umoznit zdravotnim pojistovnam poskytovat finacni bonusy tak, jak to treba dela OZP, ale bez nutne byrokracie, ktera je s tim spojena, protoze pak ta byrokracie spotrebuje vic financnich prostredku, nez obdrzi pacient zpet a navic jsou ty financni bonusy poskytovany tak, ze nemotivuji pacienta prevzit zodpovednost za sve zdravi.

Aby nedochazelo k temto pripadum lekarske nepece, proti kterym nema pacient zadnou sanci se branit:

http://ona.idnes.cz/muj-boj-s-nemoci-za ... zdravi_pet

Inzenyr
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Magnat
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Petr Kopac píše:
Maria Vasickova píše:Můj jediný argunment k otázce ne jenom zdraví je, že všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí a jedině myslí je dokážeme zlikvidovat...
V tom pripade je Tvuj argument zcestny a jak jsem uvedl, demagogicky ve stylu Vesmirnych lidi. Takove veci si smysluplna politicka strana nemuze davat do programu. Proc - no protoze nejsme sekta.

"...všechny nemoci a emoce si v těle vytváříme myslí..."
- Typicky priklad "pozitivni energie", "zmena zpusobu mysleni", "prastare mediciny" atp. Sarlatanstvi a povery, tmarstvi. Nahrada rozumu virou.
K tomu nemam vic co rict.
Tady mate nazorny priklad toho, co dokaze vedecky overena metoda leceni udelat s pacientem. Pritom se jedna o premnozenou kvasinku, kde podavanim antibiotik se jeste zdravotni stav pacientky razantne zhorsi.

http://ona.idnes.cz/muj-boj-s-nemoci-za ... zdravi_pet

K tomu take nemam co rici. Sarlatanstvi podeprene vedou. :-(

Inzenyr
Naposledy upravil(a) Inzenyr dne 30 led 2013, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvek:
Ivan.Sirko
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Karel_Bilek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 393
Registrován: 06 dub 2012, 18:52
Profese: student
Dal poděkování: 420 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Karel_Bilek »

Inzenyr píše: - Najit cestu, jak zastavit liti penez do tunelu nazvany zdravotni system.
To je nekonkrétní. Mohl bys to specifikovat?
Inzenyr píše: - Umoznit pacientum, aby si mohli zvolit takovy zpusob lecby, aby se uzdravili a nezustavali stale ve stavu dlouhodobe lecenych pacientu.
To můžou už teď. Nikdo tě nenutí chodit k doktorovi.
Inzenyr píše: - Donutit lekare, aby pacienti byli informovani o vsech moznostech, jak se mohou uzdravit, ne jen o moznostech standardni lecby.
Co je to "všech možnostech"? Alternativní medicínou se nazývá cokoliv a těch názorů a možností je nekonečně.

Plus, jsem proti tomu, aby klasičtí lékaři doporučovali cokoliv, co nemá prokázanou účinnost. (Definice alternativní léčby je, že nemá prokázanou účinnost.)
Inzenyr píše: - Umoznit zdravotnim pojistovnam poskytovat finacni bonusy tak, jak to treba dela OZP, ale bez nutne byrokracie, ktera je s tim spojena, protoze pak ta byrokracie spotrebuje vic financnich prostredku, nez obdrzi pacient zpet a navic jsou ty financni bonusy poskytovany tak, ze nemotivuji pacienta prevzit zodpovednost za sve zdravi.

Aby nedochazelo k temto pripadum lekarske nepece, proti kterym nema pacient zadnou sanci se branit:

http://ona.idnes.cz/muj-boj-s-nemoci-za ... zdravi_pet
Tj. bonusy za to, že je pacient zdravý a nepotřebuje doktory? To je dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Inzenyr
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 252
Registrován: 01 zář 2009, 17:50
Profese: Manager,vedoucí projektů,výzkum a vývoj
Bydliště: Praha 8 - Čimice
Dal poděkování: 147 poděkování
Dostal poděkování: 249 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Inzenyr »

Karel Bilek píše:
Plus, jsem proti tomu, aby klasičtí lékaři doporučovali cokoliv, co nemá prokázanou účinnost. (Definice alternativní léčby je, že nemá prokázanou účinnost.)
Spravne jste mel odpovedet: Alternativni lecba nema podle mne prokazanou ucinnost.
Uz bylo schvalene pouziti pripravku z konopi, kde se zatim jedna o ciste alternativni lecbu, takze dle Vas nema byt proplacena pojistovnami a ma byt okamzite zrusena?
Presto, ze PS celou dobu bojovala za jeji uznani. Neni to tady trochu schizofrenie?

Tj. bonusy za to, že je pacient zdravý a nepotřebuje doktory? To je dobrý nápad.

Ty bonusy, ktere tady navrhuji uz v X prispevcich resi neprimo z male casti vsechny predchazejici body. Bohuzel jste asi prvni, ktery reagoval tak, ze je to dobry navrh.
Osobne to povazuji za jeden z mala navrhu, ktery je z male casti schopen resit problemy zdravotnicvi. Pokud ho pacienti neprijmou, tak v tom pripade bohuzel dobry nebyl. :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Inzenyr za příspěvek:
Ivan.Sirko
Prvni registrovany volic CPS. :-)

56 kBit linka mi staci, pokud nemusim stahovat 95% textu, ktery ma nulovou informacni hodnotu.

http://www.elspeedy.com, www.parnicistic.estranky.cz
Karel_Bilek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 393
Registrován: 06 dub 2012, 18:52
Profese: student
Dal poděkování: 420 poděkování
Dostal poděkování: 500 poděkování

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Karel_Bilek »

Tady se možná neshodnem už na základních pojmech.

Alternativní medicínou se z definice nazývá to, co nemá vědecky prokázanou účinnost nebo to je dokonce prokázáno jako neúčinné - ale zároveň to nemá nějaké negativní vedlejší účinky.

Marihuana tu účinnost myslím vědecky prokázanou má. Homeopatie nemá.

edit: bonusy za zdraví jsou dobrý nápad, stejně jako např. pojišťovny dávají slevu na ručení, když člověk nebourá.
Uživatelský avatar
Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 1933
Registrován: 23 dub 2009, 11:19
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Bydliště: Ostrava-Dubina
Dal poděkování: 778 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhodit "alternativní léčbu" z programu

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Počkat... o tomhle sice moc nevím, ale konopí jako lék, přece nespadá do kategorie alternativní léčby. Látky, které obsahuje, přece prokazatelně účinkují ne? Nebylo to zakázané z důvodu nefunkčnosti, ale z důvodu, že to bylo vydáváno za drogu, ne?... opravte mě, jestli se mýlím.
Edit: vidím, že mě už někdo přeskočil :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Karel_Bilek
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845
Zamčeno

Zpět na „Zdravotnictví“