Nezkušený uživatel

Fórum pro dotazy na fungování systémů strany. Od technických, přes zvyklosti a postupy, po byrokratické.

Moderátoři: Personální odbor - celý, Administrativní odbor, Předsedající, Mediální odbor, Technický odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra
Než položíte dotaz, podívejte zkuste odpověď najít v nápovědě. Pak se podívejte, jestli už tu náhodou podobný dotaz nezazněl.
Pro každý dotaz založte nové téma. Po zodpovězení dotazu po sobě můžete téma zamknout.
Uživatelský avatar
Hynek.Polasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 163
Registrován: 17 lis 2011, 21:43
Profese: Správce IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Nezkušený uživatel

Příspěvek od Hynek.Polasek »

Moje dotazy: Setkal jsem se s pohrdanim zaslouzilych clenu strany za nechozeni na forum kazdy den. Nemelo by byt nekde napsano, jestli je plnohodnotnym clenem strany i nekdo, kdo zaplati prispevek ale ajem o stranu projevuje jen, kdyz ma cas a chut? Nebo nejake doporuceni souboru aktivit, ktere musi dodrzovat, kdyz chce clenem strany byt? - Toto je trochu rypava a dost "neforumova" otazka ale je prvni, ktera me napadla.
Druha (mnou zjistena az po 12 mesicich obcasnych navstev fora): Proc maji kraje "Krajove forum" viewtopic.php?f=233&p=180603#p180603
a v nem "Krajske forum (Nazev kraje) kraj" krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/ (oba priklady JmK)? Jak mam poznat, co hledat v prvnim a co v druhem?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Polasek za příspěvky (celkem 5):
Dominika.Michailidu, anonym72078, Ivan.Sirko, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik
Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, a člen MS Brno
Uživatelský avatar
Hynek.Polasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 163
Registrován: 17 lis 2011, 21:43
Profese: Správce IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Hynek.Polasek »

Pokud hledam informaci, ktera by mela na foru byt ale vyhledavani selze, existuje nejake misto, kde mohu polozit zadost o vyhledani informace a nedostanu uzitecnou odpoved typu "UTFG!"?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Hynek.Polasek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, a člen MS Brno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Petr.Vileta »

Hynek Polasek píše:Moje dotazy: Setkal jsem se s pohrdanim zaslouzilych clenu strany za nechozeni na forum kazdy den. Nemelo by byt nekde napsano, jestli je plnohodnotnym clenem strany i nekdo, kdo zaplati prispevek ale ajem o stranu projevuje jen, kdyz ma cas a chut?
Nevím, jestli jsem zasloužilý, ale dlouholetý určitě, navíc ukecaný, tak odpovím.
Každý člen, který alespoň občas pro Piráty něco udělá je vítaný a plnohodnotný. Někoho baví chodit na akce v terénu, jiného číst a psát do fóra a někdo jen zaplatí příspěvek a občas mezi přáteli v hospodě Piráty propaguje. Dokud to děláme všichni zadarmo, každý způsob je přínosný. Ovšem až budeš jednou za Piráty zvolen starostou a nebudeš chodit pravidelně na fórum, pak si místo pohrdání vysloužíš ... no, vyměň si písmenko H za M :)
Hynek Polasek píše:Druha (mnou zjistena az po 12 mesicich obcasnych navstev fora): Proc maji kraje "Krajove forum" viewtopic.php?f=233&p=180603#p180603
a v nem "Krajske forum (Nazev kraje) kraj" krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/ (oba priklady JmK)? Jak mam poznat, co hledat v prvnim a co v druhem?
Myslíš tohle jihomoravsky-kraj-f83/ ?
To je část fóra, určená pro celý Jihomoravský kraj. Ber to jako budovu Krajského úřadu. Pak jsou tam samozřejmě ještě jednotlivé kanceláře, v těch jsou skříně, v každé z nich regály, v nich šanony a v nich jednotlivé listy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Hynek.Polasek, Ondrej.Kallasch

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Hynek.Polasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 163
Registrován: 17 lis 2011, 21:43
Profese: Správce IT
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 188 poděkování
Dostal poděkování: 293 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Hynek.Polasek »

To je jen castecna odpoved, tak se zeptam takto:
jihomoravsky-kraj-f83/ ?
krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/
Druhe je podskupina temat prvniho (snad to uz pujde rozkliknout :-/) Kazde obsahuje hodne temat a ja netusim, co ma patrit do prvniho (do kraje) a co do druheho (krajske forum). Z nazvu ostatnich podskupin (Predsednictvo kraje, Schuze kraje,...) je patrne, nac se obsah specializuje. Ale u druheho odkazu mi to jasne neni. Dikyza snahu mi odpovedet, mate me to.
Hynek "Šotek" Polášek
Pirát - člen strany, a člen MS Brno
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26151
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36906 poděkování
Dostal poděkování: 30040 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, jdeme odpovídat na dotazy, za které velmi děkuji.
Hynek Polasek píše:Moje dotazy: Setkal jsem se s pohrdanim zaslouzilych clenu strany za nechozeni na forum kazdy den. Nemelo by byt nekde napsano, jestli je plnohodnotnym clenem strany i nekdo, kdo zaplati prispevek ale ajem o stranu projevuje jen, kdyz ma cas a chut? Nebo nejake doporuceni souboru aktivit, ktere musi dodrzovat, kdyz chce clenem strany byt? - Toto je trochu rypava a dost "neforumova" otazka ale je prvni, ktera me napadla.
Plnohodnotným členem strany je každý řádný člen, žádné plnohodnotné a neplnohodnotné členy nemáme. Na druhou stranu je třeba vzít na vědomí, že fórum je hlavním komunikačním a pracovním nástrojem strany, takže kdo na něj nechodí pravidelně (nikoliv nezbytně každý den), nemusí být dostatečně informován co se děje.
Na druhou stranu, o zásadních věcech(hlasování, akce, schůze) by se mělo informovat i přes ostatní kanály, jako je web, SZ(kterou by si ti, co nechodí často měli nechat přeposílat na email), kalendář či email.
Druha (mnou zjistena az po 12 mesicich obcasnych navstev fora): Proc maji kraje "Krajove forum" viewtopic.php?f=233&p=180603#p180603
a v nem "Krajske forum (Nazev kraje) kraj" krajske-forum-jihomoravsky-kraj-f411/ (oba priklady JmK)? Jak mam poznat, co hledat v prvnim a co v druhem?
Krajské fórum (nějaký kraj) je "orgánem strany v kraji" (viz. stanovy, bod (3)) Je obdobou celostátního fóra na celostátní úrovni. Je to "orgán" - usnáší se, volí předsednictvo a podobně. Většina krajů jej ovšem používá také ke "skrytější" diskuzi - obdoba vnitrostranické diskuze na celostátní úrovni.
"Krajové fórum" Pak na celostátní úrovni odpovídá fóru "Pirátská strana", zhruba.
Dalším orgánem na krajské úrovni je Krajské předsednictvo, které má také svůj vlastní fórum a v tomto přijímá své rozhodnutí - např. uvolňuje peníze z rezervy či přijímá členy, nebo bere na vědomí ukončení jejich členství apod.
Hynek Polasek píše:Pokud hledam informaci, ktera by mela na foru byt ale vyhledavani selze, existuje nejake misto, kde mohu polozit zadost o vyhledani informace a nedostanu uzitecnou odpoved typu "UTFG!"?
Lze se ptát v podatelnách, pokud aspoň trochu víš na co se ptát(koho). Další možností je zjevně Pirátská poradna, kde na podobné otázky(fungování strany a stranických systémů) zřídím samostatné fórum protože ho potřebujem a protože tam přehodím tyhle dotazy.
Nepochopil jsem jen kam se mají psát ty otázky: přímo sem jako jednotlivé příspěvky?
Ano, otázky pište sem, zatím.

Tak, díky za tolik aktivních členů. Petra prosím aby odpovídal jen tam, kde si je vskutku jist v kramflecích a pravidlech. A nebo tu může klidně odpovídat taky, aspoň se něco dozví. :D

Co se tvorby týče, počkám až budou nahozeny systémy(Piznam) a pak nějak začnem.

Kdo se umíte přihlásit do piznamu?
Kdo v něm umíte otevřít editaci stránky?
Kdo v něm umíte pořádně editovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Hynek.Polasek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Vit.Konecny »

Myslel jsem si, že za posledních pár měsíců, co jsem se stal RegP a poté členem, už tak nějak fórum zvládám, ale opak je asi pravdou. V diskuzi o propagaci na festivalech a koncertech jsme byli přímo tebou odkázáni na MO.
Vojtech Pikal píše:Propagace je věcí MO, založte vlákno ve fóru MO a konceptujte se: medialni-odbor-f181/
Chtěl jsem tam zhruba něco načrtnout. Něco, čeho by se ostatní mohli chytit a rozpracovat to dále, ale narazil jsem na zádrhel - nenabízí se mi žádná možnost založit téma nebo co to vlastně vždycky píše (první fórum, které jsem v životě používal je toto a ještě se celkově moc neorientuji v označeních). Zkoumal jsem nějaká nastavení v uživatelském panelu, ale bezúspěšně.

Mou otázkou tedy je: Jak mám vlastně vložit svoji trochu do mlýna?

p.s.:pokud bude odpověď úplně jednoduchá, tak vracím pirátské triko, odvolávám svoji žádost o vlajku a roztrhám stranickou legitimaci :D
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Pavel.Moravec »

OK moje dotazy (asi je budu psát postupně jak mne budou napadat), na některé odpovědi znám ale protože jsem je zjišťoval, je vhodné je mít v tom budovaném Q&A a proto je zde také uvádím:
  • Je nějaké pravidlo co vše musí / měl by / je vhodné aby měl v profilu uvedeno řádný člen Pirátské strany? Např. fotka, bydliště, povolání, datum narození,.. Co vše je vhodné pro dostatečnou transparentnost členů ČPS? Nebo stačí mít uvedené jen jméno a příjmení?
  • Kde lze diskutovat nové nápady týkající se konkrétní oblasti? Např. návrh na zlepšení prezentace strany navenek: před vlastním podáním návrhu / napsáním na MO bych jej chtěl prodiskutovat zda není mimo mísu, již aplikován, jak jej vylepšit apod.
  • V dnešních dnech trochu třeskutá otázka: jaké jsou možnosti filtrovat trolling (mimo Podpalubí)? Velmi rád bych měl (co nejvíce automaticky) oddělenou konstruktivní diskuzi od obecného tlachání, ale i mimo Podpalubí se často objevují troll-vlákna.. :?
  • Jak lze nastavit sledování jednak vláken a také i celých témat? Aby mi např. přišla zpráva při novém příspěvku do (sledovaného) vlákna resp. při založené nového vlákna či pod-tématu?
  • Stávám se z příznivce regulérním členem Pirátské strany. Co vše je pro to zde na fóru udělat?
    odpověď dle vlastní zkušenosti: je nutné:
    P.S.: je možné mít seznam vnořený v seznamu? viz výše kde mi to nefunguje..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Moravec za příspěvek:
Vaclav.Malek
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Pavel.Moravec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2764
Registrován: 27 dub 2011, 17:25
Profese: IT
Bydliště: Brno Bystrc
Dal poděkování: 12424 poděkování
Dostal poděkování: 5915 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Pavel.Moravec »

Další dotaz:
  • Stal jsem se členem Pirátů (představil se na krajské schůzi i na fóru, podal přihlášku, zaplatil členský příspěvek) ale stále se nemůžu přidat do (uzavřené) skupiny KS JmK (memberlist.php?mode=group&g=36). Znamená to tedy že moje přihláška či zaplacení členského příspěvku ještě nebylo zpracováno? Mám očekávat např. potvrzující email "Potvrzujeme že jste se stal členem Pirátů, gratulujeme"?
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Vit.Konecny »

Pavel Moravec píše:Další dotaz:
  • Stal jsem se členem Pirátů (představil se na krajské schůzi i na fóru, podal přihlášku, zaplatil členský příspěvek) ale stále se nemůžu přidat do (uzavřené) skupiny KS JmK (memberlist.php?mode=group&g=36). Znamená to tedy že moje přihláška či zaplacení členského příspěvku ještě nebylo zpracováno? Mám očekávat např. potvrzující email "Potvrzujeme že jste se stal členem Pirátů, gratulujeme"?
Tohle si dovolím zodpovědět, jelikož jsem měl stejný problém. Teď se čeká na to až se splní administrativa - předseda KS musí poslat přihlášku AO a ten to musí vzít na vědomí a změnit práva na fóru ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34600
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31560 poděkování
Dostal poděkování: 25689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezkušený uživatel

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pavel Moravec píše:Je nějaké pravidlo co vše musí / měl by / je vhodné aby měl v profilu uvedeno řádný člen Pirátské strany? Např. fotka, bydliště, povolání, datum narození,.. Co vše je vhodné pro dostatečnou transparentnost členů ČPS? Nebo stačí mít uvedené jen jméno a příjmení?
V podstate je to popsano tady https://www.pirati.cz/ao/pravidla/forum a tady https://www.pirati.cz/ao/navody/forum
Je dobre vyplnit toho o sobe co nejvic, pokud s tim nemas problem, protoze mimo kraj te ostatni clenove neznaji. Pokud se ti nechce nic moc zverejnovat, pak je dobre vyplnit alespon rok narozeni, ten se pouzije v prehledu o vekove strukture Piratu, a mesto, to se zase pouzije na mape rozmisteni Piratu po republice.
Pavel Moravec píše:Kde lze diskutovat nové nápady týkající se konkrétní oblasti? Např. návrh na zlepšení prezentace strany navenek: před vlastním podáním návrhu / napsáním na MO bych jej chtěl prodiskutovat zda není mimo mísu, již aplikován, jak jej vylepšit apod.

V dnešních dnech trochu třeskutá otázka: jaké jsou možnosti filtrovat trolling (mimo Podpalubí)? Velmi rád bych měl (co nejvíce automaticky) oddělenou konstruktivní diskuzi od obecného tlachání, ale i mimo Podpalubí se často objevují troll-vlákna.. :?
Tyhle dva body spolu souvisi. Dosud kazdy zaradil nove tema podle vlastniho uvazeni, jenze nekomu neco pripada dulezite, ale jiny to povazuje za hloupost a trolling. Napriklad kdyz zemrel Vaclav Havel, ja jsem povazoval za dulezite vydat k tomu nejakou kratkou neutralni tiskovou zpravu. Neprej si vedet, jak jsem to schytal. Podle mnohych to byla naprosta blbost, ke ktere nemaji Pirati co rict. ;)
Pavel Moravec píše:Jak lze nastavit sledování jednak vláken a také i celých témat? Aby mi např. přišla zpráva při novém příspěvku do (sledovaného) vlákna resp. při založené nového vlákna či pod-tématu?
Kdyz jsi v tom vlakne nebo foru, tak vlevo uplne dole by mel byt odkaz "Sledovat toto forum/tema", tak na to kliknes.
Pavel Moravec píše:P.S.: je možné mít seznam vnořený v seznamu? viz výše kde mi to nefunguje..
Je to mozne, jen u cislovanych seznamu musis doplnit 1 nebo a. Takhle:
    1. aaa
    2. bbb
  • ccc
A takhle to vypada, kdyz pises zpravu

Kód: Vybrat vše

[list]
  [*][list=1]
        [*]aaa
        [*]bbb
     [/list]
  [*]ccc
[/list]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Devilkin, Pavel.Moravec

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická Poradna“