Piráti a Facebook

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Pavel.Mendl
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 127
Registrován: 15 pro 2009, 11:31
Profese: podnikatel v IT
Bydliště: Rudná
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 236 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Piráti a Facebook

Příspěvek od Pavel.Mendl »

V jiném vlákně, v němž tak trochu vrtám do komunikace s lidmi, kteří byli ale hlavně budou nominováni a zvoleni za Piráty, jsem narazil na následující:
Roman Kucera píše:
Dalibor Zahora píše:Pavel Poc (europoslance ČSSD) Poslanecké hodiny na Facebooku 20:00-21:00 (jako event)
https://www.facebook.com/events/178336838970794/
Poc tohle dělá už víc než rok a asi to fakt není jen taková PR aktivita, ale jde s ním takto komunikovat - mám ho v přátelích dýl než rok, velmi dobře to propaguje, vždy se o tom dozvím, že to probíhá. Takhle si přectavuju zvládnutou komunikaci s voliči.
Jde mi o větičku "Takhle si představuji zvládnutou komunikaci s voliči.". Několik IMHO tezí:
1) Piráti podporují (ba dokonce programově hájí) anonymitu na Internetu a přístup k tam zveřejněným informacím bez omezení (tedy i právo vyjadřovat se k citlivým společenským otázkám veřejně a přesto anonymně).
2) Facebook uplatňuje celou řadu opatření, která znemožňují uveřejňovat informace ale často i jen číst informace bez jasné identifikace uživatele až ke konkrétní fyzické (nebo právnické) osobě.
3) Politiky ad 1) a ad 2) jsou vzájemně v protikladu.

4) Podle mne tedy nelze bez dalšího konstatovat, že diskuse s voliči (pouze !) prostřednictvím Facebooku je "zvládnutou komunikací s voliči".
5) Je ovšem pravdou, že použití Facebooku jako doplňujícího (tedy jedné z více možných alternativ) komunikace voličů může být velmi dobře součástí "zvládnuté komunikace s voliči".

Proč o tom všem tak obšírně hovořím?
Ve zmiňovaném vlákně kritizuji absenci subsekce interního fóra pro komunikaci s námi nominovaným senátorem. Na jiných místech (např. zde) se diskutují jiné cesty komunikace s voliči a sympatizanty strany. Byl bych velmi zklamán (ba znepokojen), kdyby nastala bagatelizace problému "tak udělejme přístup na Facebooku a tím je vše vyřešeno" (pozor, nikomu takový úmysl nepodsouvám!).

V šuplíku mi vzniká esej/blog/studie na téma chybějícího on-line nástroje pro přímou demokracii. Až jej dopracuji, hodlám si jej zde dát veřejně rozcupovat ale hlavně jej chci věnovat straně jako konkrétní námět. Času na "veřejně prospěšnou" práci mám ale málo, takže to může ještě chvíli trvat. A mezi tím jsem viděl třeba i některé pirátské eventy organizované výhradně cestou přihlašování na Facebook event. Proto zvedám varovný prst: vždy by tu měla být stranou exkluzivně kontrolovaná alternativa pro lidi, kteří z jakýchkoli důvodů Facebooku (a jiným sociálním sítím) nevěří.

Protože předjímám námitku, že i zde ve fóru je uživatel identifikován: rozdíl vnímám v tom, že Pirátům jakožto provozovateli (zatím :P ) důvěřuji, zatímco v U.S.A. provozovanému Facebooku nikoli. Navíc ve zmiňovaném příspěvku otevírám i otázku potřebnosti otevření fóra zcela anonymním příspěvkům a náměty, jak přitom čelit těm zatroleným trollům. Ale to je jasně nad rámec tohoto vlákna.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Mendl za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Ten facebook je svinstvo. Měli bychom už konečně plnohodnotně přejít na twitter. Facebook je pískoviště pro děcka, twitter se zaměřuje na informační minimalismus. A oproti facebooku, twitter se dost brání vydávání uživatelských dat (narozdíl od facebooku, který je za úplatu sám nabízí).

S těmi eventy je to vážně problém - buď googlí kalendář, nebo facebook. Ani jedno mi nepřipadá ideální.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jediný co mě teď napadá a už se to tu před nedávnem objevilo je oživit Pirátskou síť.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
rvh

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

rvh
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 725
Registrován: 09 kvě 2010, 19:20
Profese: zdravotnictví
Dal poděkování: 474 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od rvh »

a co spustit neco treba na rozhovorysvolici.pirati.cz a na fb jen odkazovat na tu adresu?
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

na twitteru už plnohodnotně jsme. Adam Zábranský spravuje https://twitter.com/piratepartycz se stejnou péčí jako já náš stranický Facebook. Zbytek komunikace na sociálních sítích není řízený.
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Tím "Měli bychom už konečně plnohodnotně přejít na twitter." jsem měl na mysli vedení strany, čili RP, případně předsedy krajských sdružení. I v západních zemích je twitter tímto způsobem politiky využíván a pro komunikaci s voliči by se to dle mě hodilo. Ale nechci tlačit na pilu, každému ať je dopřána sociální síť dle jeho vkusu.

S těmi srazy bychom ale něco udělat měli. Facebook může sloužit pro šíření eventů, ale pirátské události by neměly být zveřejňovány jen (či primárně) na něm. Samozřejmě je otázka, jestli máme nějaké alternativy. Propojení Pirátské sítě a Pirátských novin by mohlo být tím řešením, které hledáme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Vaclav.Malek »

eventy jsou primárně zveřejňovány v kalendáři. to že je v pozadí Google calendar je jen pohodlnost... dá se to přece exportovat. Na FB jsou zveřejňovány hlavně kvůli tomu, že to osloví nejvíce lidí. Přihlašování je primárně děláno samostatně v naší režii (viz. formuláře pro CF nebo pro PPI).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Koukal jsem teď na některé PP, ale lehkým pohledem jsem tam žádnou sociálni síť neobjevil. Ale Němci maji v rámci fora i funkční kalendář.
https://news.piratenpartei.de/calendar.php

Nicméně PHP forum obecně moc sociálně přívětivé není a o vlastní sociální siti je na místě uvažovat. Máte někdo zkušenosti s https://joindiaspora.com/?

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Vaclav.Malek »

proč myslíš, že je potřeba mít vlastní sociální síť?
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Piráti a Facebook

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Oprávněná nedůvěra i prinicipiální odmítnutí FB, jak bylo řečeno v úvodu. Ale pokud chceš FB kritizovat, měl by si mít alternativu.

Pirátská síť by ideálně poskytovala, skutečně svobodny prostor, bez cenzurních omezeni (s vyjimkou DP a podobných trest. postižitelných věcí) bez reklam i shromažďování (a prodávání dat) o uživatelích, zároveň by lákala fanoušky a nové členy. Dále by mohla odfiltrovat některé typy diskuzí a z fora by se mohl stát skutečně pracovní nástroj. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Adam.Skorepa

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“