CryptoParty Handbook Translation Team

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Zajímavé články k překladu se objevují na fóru tady.
next_ghost
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CryptoParty Handbook Translation Team

Příspěvek od next_ghost »

Vedoucímu ZO jsem poslal návrh na úpravu přístupových práv na http://babel.pirati.cz, aby překlad mohl pokračovat tam. Když to odsouhlasí, bude stav překladu těch 400 stránek o dost přehlednější.

Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Tak jsem to dal nějak dohromady, do konce týdne k tomu ještě napíšu něco jako předmluvu k překladu. Ten Babel by se asi hodil. Já tedy nemám problém ani s těmi pady, ale nějaký dutohlav nám je pořád promazává. Prosím o případnou opravu či úpravu.

První část překladu:
http://pad.pirati.cz/p/cryptopartycs

Pro příjemnější čtení v pdf:
http://uloz.to/xeUMJVK/cryptopartycs-pdf
Heslo 'sifrujjakohrdina'

Jinak doufám, že ti, co jsou napsaní u druhé části překladu, s překládáním počítají, a že se zapojí i další nadšenci. Nebojte se toho a klidně přeložte jen kus. Vypadá to sice jako textové monstrum, ale má to docela velké řádkování a v té další části je i hodně obrázků. Nezapomeňte překládat podle nové verze příručky - viz https://cryptoparty.org/wiki/CryptoPartyHandbook .
Author Sensei Tyrant Pervert
next_ghost
Kontaktovat uživatele:

Vedoucí ZO nové nastavení schválil, takže teď nepřihlášení uživatelé mají právo prohlížet hlavní stránku a stránky překladu CryptoParty Handbook. Všichni přihlášení uživatelé navíc mohou stránky CryptoParty Handbooku upravovat. Ostatní části Babelu zůstávají nepřístupné všem kromě členů CF nebo ZO.

Dál jsem na Babel nahrál prvních několik kapitol CPH, zbytek nahraju zítra.

Zatím nepřekládat! Pouze zkontrolujte, jestli v nahraném originálním textu nejsou chyby (třeba ve formátování), a pak mi tu u každé kapitoly potvrďte, že můžu spustit překlad.

next_ghost
Kontaktovat uživatele:

Na Babelu už je kompletní CryptoParty Handbook v1.1 překonvertovaný z Epub. Teď postupně dělám důkladnou kontrolu proti PDF verzi a u zkontrolovaných kapitol spouštím překlad. Půjde to ale mnohem rychleji, když to nebudu dělat sám a tady mi nahlásíte, co je v pořádku a můžu to spustit hned.

U kapitol, kde běží překlad, už můžete překládat nebo nahrávat hotové překlady. Že překlad běží poznáte podle toho, že za odkazem na kapitolu je v závorce procento dokončení překladu a samotná stránka kapitoly je rozdělená do dvou sloupců - vpravo je originální text a vlevo se vkládá překlad. Překlad nezapomeňte rozdělit na odstavce podle rozdělení originálu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Adam.Skorepa, Ondrej.Profant

Adam.Skorepa

Díky. K překladatelské předmluvě jsem se ještě nedostal, ale myslím na ni. Kdo četl překlad první části, všiml si, že v porovnání s originálem je trochu proškrtán - vypustili jsme některé nadbytečné pasáže (jak příručku psalo 20 lidí najednou, častokrát se opakovali, což v textu nepůsobí vždy dobře, občas byly vypuštěny nějaké zbytečné citace), ale podstatný obsah byl zachován.

Přeložený text (do kapitoly Bezpečné hovory a SMS včetně) umístím po odstavcích do projektu.
Zdenek.Strnad
Profese: novinář, projektový manažer
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 788 poděkování

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Tak já jsem si vzal Email, Instant Messaging a Appendixes - o VPN ńevím skoro nic. Co se týče sekcí, ve kterých se bude popisovat instalace PGP na Ubuntu nebo OsX, bude to muset někdo po mě překontrolovat - aby tam nebyly kraviny.

Dotaz: kdy se bude odemykat ten Babel?
next_ghost
Kontaktovat uživatele:

Zdenek Strnad píše:Dotaz: kdy se bude odemykat ten Babel?
Prvních 7 kapitol (po Basic Tips on Email) už má spuštěný překlad a čeká na překladatele. Právo zápisu do jednotlivých kapitol a na jejich seznam mají nastavené všichni uživatelé fora, takže jestli nemůžeš upravovat, v nastavení je chyba. U ostatních kapitol spouštím překlad tak rychle, jak je stíhám kontrolovat, jestli se při konverzi z Epubu něco nepodělalo. Jestli chceš spustit překlad některé kapitoly přednostně, budeš si muset otevřít PDF verzi knížky a text té kapitoly na Babelu zkontrolovat proti PDF. Až opravíš případné chyby (v textu i ve formátování), napiš mi sem a já spustím překlad.

Adam.Skorepa

Z nějakého důvodu nemohu do projektu zkopírovat text, nemohu tam ani psát. Na Piznamu přihlášený jsem.

Pro jistotu ještě jednou: Překlad částí CryptoParty Handbook, Understanding Email, Understanding Browsing, Publishing and Distribution a Secure Calls and SMS je hotov (viz příspěvek), nepřekládejte tyto části znovu.
next_ghost
Kontaktovat uživatele:

Adam Skorepa píše:Z nějakého důvodu nemohu do projektu zkopírovat text, nemohu tam ani psát. Na Piznamu přihlášený jsem.
Babel s Piznamem nemá nic společného, jsou to dva samostatné systémy (oba používají PirateID). Tlačítko na přihlášení do Babelu je vpravo dole, zatím je nutný zapnutý JavaScript (TO už za to dostal vynadáno a na opravě pracuje).

Adam.Skorepa

JavaScript povolen, přihlášení jsem našel, ale editovat stále nemohu.
Odpovědět

Zpět na „Překlady“