Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od anonym72078 »

Davam sem nasledujici velmi zajimavou nabidku. Zucastnil jsem se organizacni schuzky Plzenske iniciativy za podporu cyklistiky, tam jsem se setkal s nasledujicim panem a ten nam tam nabidl nasledujici moznost. Nyni jsou dostupne konkretnejsi informace. Ja bohuzel nemuzu v pracovnim tydnu nikam jezdit - nemuzu si vzit z prace dovolenou. Ovsem byla by skoda, kdyby nikdo ze strany tuto moznost nevyuzil, muzeme ziskat velmi zajimave informace. Prosim, hlaste se! :)
MUDr. Miroslav Šuta píše:Dobry den,

na zaklade predbezne e-mailem vysloveneho zajmu si dovoluji, Vas oslovit s nabidkou ucasti na tematicke exkurzi do Berlina k problematice zlepsovani mestskeho prostredi, zejmena kvality ovzdusi, zklidnovani dopravy a podpory mestske cyklisitky.

Prosim o vyjadreni zajmu behem dneska, nejpozdeji behem vikendu, Dekuji.

Organizatorem exkurze je Centrum pro zivotni prostredi a zdravi ve spolupraci se sdruzenim Deti Zeme.

Nasimi nemeckymi partnery byla nabidnuta moznost usporadani exkurze behem posledniho tydnu v listopadu (26.-30.11.) s tim, ze presne datum bude do konce tohoto tydne stanoveno na zaklade preferenci ucastniku z ceske strany.

Predpokladana delka exkurze je 1 az 2 dny a nasimi partnery nabizeny program zahrnuje:

- program mesta Berlina pro zlepsovani kvality ovzusi (vcetne nizkoemisni zona jakozto klicovyho elementu) - zkusenosti s jeji pripravou a zavadeni, vysledky, pouceni pro nasledovniky + diskuse - lektorem bude dlouholety urednik-expert Berlina zodpovedny za pripravu a zavedeni zony v Berline

- program zklidnovani dopravy (ZONY 30) - prezentace zkusenosti Berlina s pripravou a zavadenim + exkurze na do vybranou lokality mesta - lektorem a pruvodcem bude mezinarodni expert Axel Fridrich (po 20 let expert Umwelt BundesAmt) nebo Martin Schlegel, nevladni organizace BUND

- opatreni pro rozvoj mestske cyklistika - prezentace + exkurze na vybranou lokalitu (dle zajmu ucastniku exkurze) - prezentujiciho + pruvodce jsou pripraveny zajistit nevladni organizace BUND nebo VCD (Nemecký dopravni klub)

- v pripade ucasti politicke reprezentace z ceske strany - moznost dojednat setkani s adekvatni reprezentaci na urovni mesta Berlina

Prosime o vyjadreni, zda byste pripadne mel zajem o ucast, ktery termin byste Vy osobne preferoval a jaky z bodu programu by pro Vas byl nejzajimavejsi.

V pripade projeneho zajmu bychom Vas kontaktovali s informacemi i presnem termin o organizacnich detailech akce.

S pozdravem a pranim hezkeho dne

Miroslav SUTA

>***********************************
>MUDr. Miroslav Šuta
>odborný konzultant v oblasti ekologických a zdravotních rizik
>consultant for environmental and health risk assessment
>e-mail: miroslav.suta@centrum.cz
>mobil: + 420 608 775 754
>***********************************
>
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Libor.Spacek »

Cožpak o to, já bych zájem i čas měl, ale mám obavy, že tam budou samí zelení a na konkurenci v podobě piráta se budou mračit.

Ve spojitosti s tím mě napadá, že bych mohl přispět do této diskuse alternativním ´pirátským´ návrhem podporovat práci nadálku přes internet.
To by podle mě řešilo problém špičkových zácep ve městech vůbec nejlíp.

Například New Zealand nedávno slíbil zdarma kvalitní napojení na internet pro všechny obyvatele.

Ovšem mohu tak učinit jenom pokud by se mi k tomu dostalo nějakého oprávnění - nepamatuji, že by zrovna tohle bylo konkrétně schváleno.
Pokud budem dělat nějaké konkrétní volební sliby, tenhle by možná stál za uváženou?

Samozřejmě to také souvisí s umožněním našeho programu přímé demokracie.
Zajímavé, kolik výhod z toho plyne naráz, neníliž pravda?

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od anonym72078 »

Libor Spacek píše:Cožpak o to, já bych zájem i čas měl, ale mám obavy, že tam budou samí zelení a na konkurenci v podobě piráta se budou mračit.

Ve spojitosti s tím mě napadá, že bych mohl přispět do této diskuse alternativním ´pirátským´ návrhem podporovat práci nadálku přes internet.
To by podle mě řešilo problém špičkových zácep ve městech vůbec nejlíp.

Například New Zealand nedávno slíbil zdarma kvalitní napojení na internet pro všechny obyvatele.

Ovšem mohu tak učinit jenom pokud by se mi k tomu dostalo nějakého oprávnění - nepamatuji, že by zrovna tohle bylo konkrétně schváleno.
Pokud budem dělat nějaké konkrétní volební sliby, tenhle by možná stál za uváženou?

Samozřejmě to také souvisí s umožněním našeho programu přímé demokracie.
Zajímavé, kolik výhod z toho plyne naráz, neníliž pravda?
Jedno po druhém. :) Uvidíme se na RV? Doufám, že ano. Můžeme se domluvit ohledně té exkurze. Myslím, že se na Tebe nebudou koukat o nic hůře než na mne, nejsou to žádní fanatici :) Dá se s nimi bavit úplně v pohodě a IMHO bychom se s nimi bavit měli. Takže tahle exkurze má přímo několik důležitých aspektů: zahraniční vztahy, tuzemské vztahy a získání zkušeností.

Práce z domova/part time práce apod. myslím obecně podporujeme, problém je, že to je věcí především soukromých firem a tudíž je to jejich věc. Je to na delší diskusi a ta sem nepatří, patří do programu zaměstnanosti, hospodářství. Jak to udělat je nejtěžší část.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Libor.Spacek
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Libor.Spacek »

Petře, ano, přijedu zítra na RV jakožto návštěvník-zvědavec, tak se můžeme domluvit.

Jinak myslím, že to na tom Zélandě mají dobře spočítané.
Ono totiž to připojení je úplně základní podmínka bez které práce z domu prostě nejde,
ať už soukromá, anebo pro firmu která to schvaluje.
A mají tam taky hodně zapadlého venkova, zrovna jako tady.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvek:
anonym72078

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8370 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Ondrej.Profant »

popr by me to take zajimalo
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
anonym72078

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9833 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Roman.Kucera »

Libor Spacek píše:Cožpak o to, já bych zájem i čas měl, ale mám obavy, že tam budou samí zelení a na konkurenci v podobě piráta se budou mračit.
To se na úrovni běžných členů stává výjimečně.
Jinak i já bych možná nebyl proti účasti, může se jet mým autem, ale to v Plzni můžem prodebatit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
anonym72078
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Libor.Spacek »

Já netrvám na své účasti, pokud se najdou lépe kvalifikovní zájemci, t.j. zvolení do nějaké pirátské funkce, případně mluvící dobře německy.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od anonym72078 »

Libor Spacek píše:Já netrvám na své účasti, pokud se najdou lépe kvalifikovní zájemci, t.j. zvolení do nějaké pirátské funkce, případně mluvící dobře německy.
Může se účastnit i více osob.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Libor.Spacek
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od anonym72078 »

Odeslal jsem dotaz na pana Sutu s tim, ze by mohli jet az 3 lide.
Obsah mailu:
OFFTOPIC[quote="Petr Kopac"]Dobry den!

Takze mam informace, za nas by mohli jet az 3 lidi. Pokud by kapacita nestacila, muze jet mene. Konkretnimu terminu se prizpusobime.

ad tema - nejvic nas zajimaji realne zkusenosti z prosazovani politiky zohlednujici cyklistiku.

ad doprava - organizujete nejakou spolecnou cestu, nebo se kazdy dopravi individualne? Mame moznost jet autem, tak bychom pripadne mohli nekoho pribrat, napr. pana Rezace.

ad finance - prosim upresnete mi, jestli se v ramci exkurze zarizuje ubytovani nebo neco dalsiho a kolik budou naklady na ucastniky, abychom meli predem predstavu.

Dekuji za vstricnost!

PS: prominte, ze odpovidam az dnes, behem soboty jsme meli tady v Plzni Republikovy vybor.

S pranim klidne nedele[/quote]


UPDATE: Je otazka, jestli ucastnici budou chtit proplatit nejake naklady, zatim neni znama jejich vyse. Tom rozhodl, ze proplaceni bude fungovat na systemu 1/N, tzn. pokud pojedete tri, zaplati se kazdemu tretina. Pockame az nam pan Suta odpovi s detaily a podle toho se muzeme pote rozhodnout. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
Libor.Spacek
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2223
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2637 poděkování
Dostal poděkování: 4251 poděkování

Re: Exkurze do Berlina, mestska cyklistika [urgentni]

Příspěvek od Libor.Spacek »

Bylo by zajímavé se u té příležitosti setkat s Berlínskými Piráty.

Dle pirátského velení senilní dědouch a troll.

Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“