O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2707
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: London
Dal poděkování: 3184 poděkování
Dostal poděkování: 2613 poděkování

O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Jindrich.Bartek »

Protoze se ve vlakne Jak být úspěšní v supervolebním roce 2014 viewtopic.php?f=75&t=13768&p=168460#p168460 celkem bourlive rozhorela OT diskuze o povolebni koalici, predpokladam, ze je lepsi to prodiskutovat radej driv nez pozdejc, a radej zde nez jako OT v jinych vlaknech.
Petr Stehlik píše:
Jindrich Bartek píše:Kdyz neberu v uvahu to, ze nejlepsi reseni dle me bude do mozne vladnouci koalice nejit, ale spise dat tichou podporu za prosazeni naseho programu.
Jsi tu měsíc a ještě jsi nebyl seznámen s tím, že Piráti nejdou do žádné vládní koalice. Pirátům je totiž tento zkorumpovaný politický systém odporný a nechtějí se ho žádným způsobem zúčastnit. Plán je zůstat v opozici, dokud nezískáme 61% všech hlasů potřebných na změnu Ústavy - potom změníme celý systém jedním vrzem :-)
Haha, to doufam nemyslis vazne. (Neb by tvoje mira naivity radne prekrocila zdravou mez.) Lide budou od te doby, co budeme v poslanecke snemovne, ocekavat aktivni plneni naseho programu. Cekaji, ze to tam vymeteme a ne, ze budeme stat v koute za prachy a jen 4 roky zirat na vladnuti CSSD (+ KSCM) nebo CSSD + KDU + SPOZ.
Proto rikam, ze nejlepsi by bylo byt jazyckem na vahach pro prostou vetsinu nebo klidne aspon ustavni vetsinu. A za schvaleni nekterych zakonu (proti kterym nejsme) pozadovat schvaleni nasich zakonu (ktere aktivne prosazujeme). Taky nechci jit do vladni koalice, kde se da snadno uspinit i treba na amaterskych chybach na ministerstvech. Ale byt tak jako komunisti 20 let nanic a delat krovi, to nam u volicu neprojde, a byla by to pomala 4 leta sebevrazda. Jedini co by rezonovalo o Piratech na konci obdobi by byla otazka "A co dokazali zmenit? Nic."

Tomas Klapka píše:Já nechápu, v čem je problém, když budeme v opozici a budeme navrhovat rozumný věci viditelně a hlasovat pro rozumný věci navržené jinými. Nepotřebujeme dělat s žádnou stranou předběžný dohody. Koaliční smlouva se zmrdy je zrada na těch, co nás volí.

Problem neni v nicem, jen v tom, ze se neschvali z naseho programu vubec nic :-) To nesledujete deni v snemovne? Za poslednich x let nikdy vladni koalice zamerne/jen tak ze srandy neschvalila opozicni zakon. I kdyz byl opozicni navrh zakona principialne stejny jako z vladni koalice, zamitli ho a prosadili svuj koalicni, byt se lisil minimalne. Proc? Protoze proc by prece posilali body svemu souperi. Divim se, jak jsou tady lidi tak naivni.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Michal Wagner »

Jindro, to co se s náma stane, když budeme chtít být jazýčkem na vahách, bylo vidět na VV. Rozeberou nás nějakým politickým trikem a udělají z nás šašky.
Koalice, jako taková, po nás bude chtít aby jsme ustupovali ze svého programu (=ze svých zásad) a to je cesta dopekla.
Já osobně si myslím, že nemusíme vůbec sedět ve vládě, respektive v koaliční vládě, ale můžeme diskutovat a navrhovat. Pokud totiž budeme opravdu hlasy, které rozhodují, tak se s náma budou muset ti lidé bavit a budou muset nám ustupovat, jinak neprosadí nic.

Pokud seženou většinu bez nás, tak vůbec nepočítej, že se s náma bude někdo bavit, to vůbec neřeším.

Já naopak vidím prostor v tom, co máme v programu. Můžeme kandidovat do kontrolních komisí a poukazovat na věci, ke kterým se dostaneme.

Taky nesouhlasím s názorem ,že dopadneme jako komunisti. Oni totiž 20 let seděli v opozici protože doba před rokem 89 a koukej, jak se jim to vyplatilo.

Osobně si myslím, že Michálek a ta koalice nám jenom uškodí, jestliže Michálek neudělá fakt něco výraznýho. IMHO sem na to zvědavej a je podivný, že když nechceme jít s někýžm do koalice, tak jdeme do koaličního senátora. Je to lautr to samé a udělali jsme to proč? Aby tam byl senátor, který bude prosazovat kompromis tří stran? Proboha, to je ...

Dlouhodobě bych sázel na jistou formu tradice, otevřenosti a poukazování na fakt, že jsme nová krev - nová varianta pro všecky, kdo teď pořádně nemají koho volit. Chceme otevřít a změnit politiku tak, aby byla LIDSKA.
Nicméně, dokud se nezačneme jako strana CHOVAT, tak nás nikdo nezvolí. Pokud budeme tvrdit nesmysly, jak například, že počkáme až budeme mít většinu a pak to tu zavřem je uplná pitomost. Tohle zvolí maximálně tak ty 2% punkerů a true pirátů, ale 60% s tím nebudeme mít nikdy.
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2707
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: London
Dal poděkování: 3184 poděkování
Dostal poděkování: 2613 poděkování

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Jindrich.Bartek »

Michal Wagner píše: Já osobně si myslím, že nemusíme vůbec sedět ve vládě, respektive v koaliční vládě, ale můžeme diskutovat a navrhovat. Pokud totiž budeme opravdu hlasy, které rozhodují, tak se s náma budou muset ti lidé bavit a budou muset nám ustupovat, jinak neprosadí nic.
Ano, to souhlasim. Otazka pak je, jestli vyjednat na zacatku volebniho obdobi urcitou smlouvu (ktera by nemusela postihovat vsechny oblasti), a nebo nevyjednat zadnou smlouvu, a opravdu jednat jak pude cas o kazdem zakonu. (Cili nejake dohody o tom ci tom konkretnim zakone.)

Porad se ale bavime o moznosti, ze nase hlasy budou potreba. A pevne verim, ze to se i stane.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Michal Wagner »

Jindrich Bartek píše:
Michal Wagner píše: Já osobně si myslím, že nemusíme vůbec sedět ve vládě, respektive v koaliční vládě, ale můžeme diskutovat a navrhovat. Pokud totiž budeme opravdu hlasy, které rozhodují, tak se s náma budou muset ti lidé bavit a budou muset nám ustupovat, jinak neprosadí nic.
Ano, to souhlasim. Otazka pak je, jestli vyjednat na zacatku volebniho obdobi urcitou smlouvu (ktera by nemusela postihovat vsechny oblasti), a nebo nevyjednat zadnou smlouvu, a opravdu jednat jak pude cas o kazdem zakonu. (Cili nejake dohody o tom ci tom konkretnim zakone.)

Porad se ale bavime o moznosti, ze nase hlasy budou potreba. A pevne verim, ze to se i stane.
Potom pro koalice nebude důvod. Proč budu někomu slibovat, že se s ním na něčem dohodnu? To raději rovnou vložím energii na to domlouvání se.
Nakonec, hned jak budem shánět hlasy na povinné transparentní účty pro všechny strany do ústavy, tak pochopíš o čem mluvím. Budem tak jediní, kdo bude pro. Budou se nás snažít "použít" v "důležitých" hlasováních stylem: tohle podpořit přece musíte, jde o stabilitu státu. (případně tě ještě zhanobí v mladé froně, že seš nestátotvornej) A zbytek se budou snažit hrát do autu. jednoduše pokud nás někdo nebude potřebovat, bude se nás snažit pode*rat.

proto jsem už někde říkal, že by bylo fajn ... no vidíš a to co sem teď chci napsat, moc rád řeknu RR, nebo třeba i RV, ale rozhodně to nebudu psát na veřejný forum.

tady se o tom nedá bavit, kua :o(((
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Poslanecka snemovna je predevsim legislativni organ, to ze na zaklade jejiho obsazeni vznika nejaka vlada jakozto exekutivni organ je sideefekt a nedostatek v oddeleni moci. Po senatorech taky nikdo nevyzaduje aby se ucastnili na vlade, zejo... a pritom PS a senat jsou v tomhle ohledu prast jak uhod...

EDIT: Myslis, ze komunisti z pohledu svych volicu svuj program neplni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Petr.Kopac, Michal.Havranek
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Žádná (povolební) koalice. Řádně jednat ve všech komisích a výborech o každém návrhu zvlášť.
Žádná legislativní smršť, ale legislativní vánek. Klidně budu nestátotvornej. Tenhle stát potřebuje stálost práva, když už nemáme na to prosadit právo dobré, zajistěme alespoň stabilní.

(Možná budou tvrdit, že jsou to obstrukce. Mi jim řekneme, že to je práce poslance a za to že berou plat. Jestli tam chcou jen sedět a zvedat ruce když někdo zavelí, ať jdou na fotbal)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 10):
Michal Wagner, Ivo.Vasicek, Lukas.Novy, Karel Bilek, Petr.Kopac, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Tomas.Klapka, JirkaXDU
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Koalici s kýmkoliv odmítám z principu. My ten systém hackujeme, nechci na něm participovat. Celá ta současná parlamentní demokracie je mediální hra na oblbnutí lidí. Pravice i levice poslušně vykonávají pokyny globální finanční oligarchie (např. reformy - to je jen opatření, které zachraňuje kapitálové zisky, krize, která je záminkou k reformám je důsledkem ziskutvorného systému, problém je pouze finanční, surovin je dostatek, technologií, výrobních prostředků, pracovní síly,... problém je jen v tom, že je z lidí potřeba vymačkat více zisku). Politici si při výkonu bankovní diktatury taky trochu nakradou a občas něco naslibují a někdy i splní - na chvíli někomu sníží daně, aby je po pár letech zase zvýšili, nebo dají nějaké sociální dárečky a potom je zas jiní zruší. Mediálně je vyvolávána iluze, že problémem jsou daně a sociální systém (tzv pravice a levice se kvůli tomu jakoby hádají). Lidi si vůbec neuvědomují, že v současném uspořádání jsou ekonomickou jednotkou, která musí víc produkovat než spotřebuje a dnešní globální standard je (30 až 40%). Když to region jako celek nedokáže, zaútočí tzv. krize. (v ČR produkujeme o 20% víc než spotřebujeme, v Řecku produkují jen o 7% více než spotřebují. V Číně je to těch 40%, proto se tam stěhuje kapitál - tedy tzv. investice = povolení vyrábět (kde nejsou dost vysoké zisky nevyplatí se, aby lidi zbytečně spotřebovávali suroviny a opotřebovávali výrobní prostředky. Z hlediska trhu by bylo nejlepší, kdyby chcípli.
Nejsem Pirát, abych tohle podporoval. Jakýkoliv podíl na vládě v tomto systému je jeho podporou, kterou zcela zásadně odmítám. Já je chci v důsledku všechny ty politriky, poskoky bankéřů nakopat do prdele.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Michal Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3434
Registrován: 11 črc 2012, 12:48
Profese: Rebel
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2834 poděkování
Dostal poděkování: 2190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Michal Wagner »

Ivo Vasicek píše:Koalici s kýmkoliv odmítám s principu. My ten systém hackujeme, nechci na něm participovat. Celá ta současná parlamentní demokracie je mediální hra na oblbnutí lidí. Pravice i levice poslušně vykonávají pokyny globální finanční oligarchie (např. reformy - to je jen opatření, které zachraňuje kapitálové zisky, krize, která je záminkou k reformám je důsledkem ziskutvorného systému, problém je pouze finanční, surovin je dostatek, technologií, výrobních prostředků, pracovní síly,... problém je jen v tom, že je z lidí potřeba vymačkat více zisku). Politici si při výkonu bankovní diktatury taky trochu nakradou a občas něco naslibují a někdy i splní - na chvíli někomu sníží daně, aby je po pár letech zase zvýšili, nebo dají nějaké sociální dárečky a potom je zas jiní zruší. Mediálně je vyvolávána iluze, že problémem jsou daně a sociální systém (tzv pravice a levice se kvůli tomu jakoby hádají). Lidi si vůbec neuvědomují, že v současném uspořádání jsou ekonomickou jednotkou, která musí víc produkovat než spotřebuje a dnešní globální standard je (30 až 40%). Když to region jako celek nedokáže, zaútočí tzv. krize. (v ČR produkujeme o 20% víc než spotřebujeme, v Řecku produkují jen o 7% více než spotřebují. V Číně je to těch 40%, proto se tam stěhuje kapitál - tedy tzv. investice = povolení vyrábět (kde nejsou dost vysoké zisky nevyplatí se, aby lidi zbytečně spotřebovávali suroviny a opotřebovávali výrobní prostředky. Z hlediska trhu by bylo nejlepší, kdyby chcípli.
Nejsem Pirát, abych tohle podporoval. Jakýkoliv podíl na vládě v tomto systému je jeho podporou, kterou zcela zásadně odmítám. Já je chci v důsledku všechny ty politriky, poskoky bankéřů nakopat do prdele.
a co tenhle, ten je taky tak zlej bankéř ? ;o) ale jinak s tebou na 110% souhlasím! obecně si ale myslím, že nějaké mimikry potřebujem, jinak nás tenhle systém zašlápne.
http://www.novinky.cz/ekonomika/282347- ... enize.html
"Tvářnost lze začít měnit s jedinou květinou, ..." -- Velvyslanec Spock
Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2707
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: London
Dal poděkování: 3184 poděkování
Dostal poděkování: 2613 poděkování

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Jindrich.Bartek »

Lukas Novy píše: EDIT: Myslis, ze komunisti z pohledu svych volicu svuj program neplni?
Myslim, ze ne. Chtel bych videt kolik zakonu od KSCM proslo. Asi by se to dalo za poslednich 20 let spocitat na prstech ruky. To, ze diky jejim hlasum prosli vice levicove navrhy neznamena, ze se plni jejich konkretne jejich skutecny program. Cili pokud bysme postupovali jako oni, opet jsme u kompromisu, co nam CSSD dovoli.
Ivo Vasicek píše:Já je chci v důsledku všechny ty politriky, poskoky bankéřů nakopat do prdele.
Souhlasim, ale otazka je jak. Nejsem si jisty jestli princip hackovani bude stacit.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: O povolební KOALICI aneb jak tedy prosadit náš program?

Příspěvek od Petr.Kopac »

Michal Wagner píše:...jdeme do koaličního senátora. Je to lautr to samé a udělali jsme to proč?
Protoze to schvalila clenska zakladna cca 85% vetsinou ;) Nestranik-osobnost pod piratskou vlajkou (v koalnicni podpore) je lepsi nez loutka spolku KSCSSODS.

100% souhlas s Vojtechem Pikalem.
Vojtech Pikal píše:Žádná (povolební) koalice. Řádně jednat ve všech komisích a výborech o každém návrhu zvlášť.
Žádná legislativní smršť, ale legislativní vánek. Klidně budu nestátotvornej. Tenhle stát potřebuje stálost práva, když už nemáme na to prosadit právo dobré, zajistěme alespoň stabilní.

(Možná budou tvrdit, že jsou to obstrukce. Mi jim řekneme, že to je práce poslance a za to že berou plat. Jestli tam chcou jen sedět a zvedat ruce když někdo zavelí, ať jdou na fotbal)
Pragmaticke duvody, proc nejit hned do vlady:
  1. Pokud se jako nenazranci nacpeme hned ke korytum, uspinime se (budeme uspineni) driv nez stacis rict prase.
  2. Nemame zkusenost s vrcholnou politikou - nejprve musime nacerpat expy v opozici, zmapovat a rozbit fungovani politickych gangu. Maximalizovat politickou/financni/pravni kontrolu, whistleblowing, obcanskou participaci atd.
  3. Nemame zatim tolik odborniku, abychom se mohli bezhlave vrhnout do cehokoliv ve vlade. Neumetelu uz je tam dost. Za 2 roky bude situace asi lepsi, ale ani tak to nebude dokonale. Ziskavat odborniky neni lehke.
  4. Jako opozice muzeme delat spoustu veci, ktere uz tu byly zmineny a ktere nasemu volici budou muset stacit, protoze my mu preci neslibujeme modre z nebe ;)
  5. Se ziskem 5-10 % bychom stale byli nejmensim vladnim partnerem => za malo vyhod bychom prevzali zodpovednost predevsim za ZBYTEK vlady, ktery prilis neovlivnime. Viz Unie svobody, Strana Zelenych, Veci Verejne... mam pokracovat? Jsme takovi idioti, ze se nepoucime? Ja myslim, ze ne.
Mate nekdo skutecne (ne pocity prosim) protiargumenty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Lukas.Findeis, TiborGanzer, Devilkin
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“