Pravomoci koordinátora PL

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Vážené RP,
žádám o jasné vymezení povinností a pravomocí koordinátora projektu PirateLeaks.
Důvod této žádosti nejlépe ilustruje toto vlákno. Pokud nemohu do projektu sáhnout, nechci stát v jeho čele.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Martin.Broz »

Chci doplnit informaci o fakt, ze kandidat na koordinatora neco predlozil jako plan a neco jineho provedl a k necemu uplne jinemu se chysta. Doslo k poruseni slibu nebo chceteli planu ci zameru. To neni seriozni. Navrhuji koordinatora odvolat. Nebudi duveru.
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Prosím za prominutí vážené předsednictví, ale mala poznámka k tématu.

Mam takový pocit, že není přesně definována funkce koordinátora. Jak jsem ne hledal, v organizační struktuře takovou funkci ne našel i když v minulosti takovouto funkcí delší dobu plnil Marcel. Je tu mezera v předpisech?
Pak k samotné funkce. Neměla by tato funkce jmenovat správce? Pro mne koordinátor projektu, když jsem přijdu s něčím novem, například že chci otevřít v Praze Pirátskou klubovnu aby Piráti měli stále místo k setkání, aby bylo místo pro propagaci pro připadne zájemce o vstup do strany apod. Předsednictví mne to posvětí a udělá ze mne koordinátora?
A Pirateliks je už delší dobu součásti Pirátské prezentaci a tak by se mělo k tomu přistupovat, samozřejmé nezapomínané na Stanovy, zvlášť Čl. 3.(7).f)
Děkují!

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Adam Skorepa píše:Důvod této žádosti nejlépe ilustruje toto vlákno. Pokud nemohu do projektu sáhnout, nechci stát v jeho čele.
V tom vlákně se s Broochem o něčem dohadujete, ale není mi z toho jasné, do čeho přesně vlastně chceš sáhnout. Mohl bys, prosím, představit plán, co chceš s projektem dělat? Díky!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
jaryn, Lenka.Wagnerova

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Martin.Broz »

Tady je jeho nejaky navrh: viewtopic.php?f=181&t=13265

Z cehoz vybiram:
- drobné úpravy obsahu a designu stránek Pirateleaks.cz
(méně chaotické menu, lepší třídění materiálů, zprovoznit či nahradit nefunkční linky, opravit pravopisné chyby)
Nacez vznikl chaos s banerem PirateLeaks na Facebooku: viewtopic.php?f=562&t=13365 Dodat bezduvodne novou zprznenou grafiku pro 1000 lidi na Facebooku, aniz by se to konzultovalo v souvislosti odebrani mych spravcovskych prav FB fan page, to uz povazuju za vrchol, protoze jsem ji sam zakladal a pripravoval pro ni materialy.

Dale:
- zvážení technických alternativ a zapojení pirátských i nepirátských dobrovolníků
(kompletní předělání kódu - ano/ne, diskuze o alternativách, migrace dat a podobné)
A k tomu komentar koordinatora kdyz jsem se zacal zajimat o jeho konkretni umysly, spocivajici v tom, cely stavajici PirateLeaks znicit a zacit znovu a rekl jsem, ze to mu nedovolim.
Ne, pokud mě nechceš vidět jako koordinátora, podej stížnost, zbav mě funkce. Jinak budu pokračovat tak, jak uznám za vhodné.
No a pak taky nekolik labilnich osobnich urazek a poslani Piratu do prdele.

Takze ja nemam nic proti tomu ozivit PirateLeaks, ale

1. Nikoliv stylem, ZA POCHODU.
2. Nikoliv stylem, zacneme se rejpat v grafice bez poradne koncepce a nicit co jsme tak pracne vyrobili.
3. At se vytvori neco na zelene louce, kdyz uz si to koordinator musi vyrobit komplet cele nanovo, a teprve pak at se s tim zacne operovat, pokud samozrejme bude shoda.
4. Labilni, chaoticky a nesystematicky pristup koordinatora je neduveryhodny. Informace ktere poskytuje zde jeho programator jsou vadne, zavadejici, mylne a manipulativni, cemuz se budu jeste venovat v tomhle vlakne: viewtopic.php?f=562&t=13464&p=163570#p163570

Ten system udelal a provozoval primarne Jirka Kaderavek, Jakub Michalek a ja. Dostane pres prsty kazdej, kdo to zacne kurvit.
Tvrzeni ze je system mrtvej je spatne. Je to asi mesic a pul, kdy jsem kvuli aktualizaci dat, provadel aktualizaci mirroru, kvuli regionu Beroun, dukaz zde: http://www.pirateleaks.cz/www/regiony/beroun.html

Ten projekt neni mrtvy. Potrebuje seriozni pristup a plan. Jestli neco nepotrebuje, tak je to przneni grafiky a koordinatora bez zkusenosti a zaruk, ze takovou vec zvladne ustat az do konce a nebude posilat Piraty do prdele, jen proto, ze mu reknu, ze to dela blbe.

Znovu opakuju svuj navrh odvolat koordinatora a zabyvat se tim projektem seriozne na pristi schuzce predsednictva, nebo zde na foru. Samozvane nezkusene kooridnatory nerespektuji z principu a povazuji je pro vec za skodlive.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Broz za příspěvek:
jaryn
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Nechme, prosím, Adama představit jeho plán. Děkuji!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Ondrej.Profant

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Martin.Broz »

Pak muze zase nastoupit i kdyz moji duveru ztratil, ale treba se vzpamatuje. Do te doby trvam na odvolani. At se vypise konkurz. S tim, ze nikdo nemusi byt vybrat za realizatora, ale hlavne musi podlehat kontrole. Vase duverivost nehranici s naivitou, ale prekracuje ji az do stavu chudych duchem. A jestli nevnimate rozdil ve funkci koordinatora a rekneme reditele projektu, tak koordinator je jen semafor, aby posloupnosti davaly smysl. V tomhle pripade nedava smysl ani jedno ani to ostatni.
Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Obávám se, že jmenování Adama koordinátorem PL je Jakubova záležitost. Předsednictvo s tím nemá nic společného. Což není dobře.
Sice nejsem ten ajťák, jak pořád zdůrazňuji, ale:
* obecně je nesmysl preferovat formu před obsahem - prý je tam příšerná grafika, je to hnusný.... - mně to přijde v pohodě, má to styl, smysl.
* pokud jsem to správně pochopila, šlo primárně o to, aby se PL rozhýbaly, byly funkční - tedy potřeba je hlavně propagace, propojení se sociálními sítěmi, rychle reagovat, pokud se něco vyvrbí
* Brooch dokáže fest prudit, to všichni víme. Ale opakovaně se ptal, co Adam zamýšlí, reakcí je jen víceméně vyfuckování ve stylu - trhni si, já mám funkci, budu si dělat, co uznám za vhodné, a s tím, koho uznám za vhodného.
* nějak jsem se nedobrala podstaty věci, kromě toho, že je to strašný, hnusný atd. - proč je nutno to překopat? V jakém směru?

Takže se ptám spolu s Marcelem:
Adame, co a proč je potřeba předělat? A prosím i pro ty, kteří nemají s programováním nic společného ;)
Martine, vydrž, komentuj prosím, až bude v tomto vlákně co.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8370 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Marcel Kolaja píše:Nechme, prosím, Adama představit jeho plán. Děkuji!
Adam se vyjádřil ke koncepci zde: viewtopic.php?f=181&t=13265#p160635 , technická koncepce byla představena zde: viewtopic.php?f=562&t=13464&start=10#p163570 (a zatím je to jedna z mála slušných technických koncepcí, která u pirátů je - navíc s člověkem z venku - nebere nám zdroje!)

Pokud je Adam nedůvěryhodný, tak bych poprosil se primárně ozvat mně a zbytku předsednictva Prahy, které ho příjimalo.

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Lenka.Wagnerova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2452
Registrován: 09 pro 2011, 15:12
Profese: ucitelka,psycholozka
Bydliště: Praha - Vinoř
Dal poděkování: 4813 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování

Re: Pravomoci koordinátora PL

Příspěvek od Lenka.Wagnerova »

Ondrej Profant píše:
Marcel Kolaja píše:Nechme, prosím, Adama představit jeho plán. Děkuji!
Adam se vyjádřil ke koncepci zde: viewtopic.php?f=181&t=13265#p160635 , technická koncepce byla představena zde: viewtopic.php?f=562&t=13464&start=10#p163570 (a zatím je to jedna z mála slušných technických koncepcí, která u pirátů je - navíc s člověkem z venku - nebere nám zdroje!)

Pokud je Adam nedůvěryhodný, tak bych poprosil se primárně ozvat mně a zbytku předsednictva Prahy, které ho příjimalo.
Adamova koncepce, jak ji vyjádřil ve svém představení (první z odkazů), je samozřejmě v pohodě. Broochovi zjevně vadí, že je to teď jinak:
Brooch píše: Chci doplnit informaci o fakt, ze kandidat na koordinatora neco predlozil jako plan a neco jineho provedl a k necemu uplne jinemu se chysta. Doslo k poruseni slibu nebo chceteli planu ci zameru....
Jak moc jinak to je, nejsem momentálně schopna posoudit, z diskuse znesvářených pánů mám dojem, že to jinak je. viewtopic.php?f=562&t=6126&p=163536#p163527
Druhý odkaz, týkající se technického záměru, psal zřejmě ten dotyčný, který má pomoci jako externista. Je to tak? Chybí mi argumentace "pro blbé" proč je to potřeba takhle předělat - co to umí navíc oproti původnímu řešení.
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“