Ptal jsem se již v minulém vlákně. Bylo takto velkoryse zacházeno s občany? Když majetek, který jim byl odebrán již neexistuje, tak jim byl finančně kompenzován?Roman Kucera píše:Já taky nesnáším ekonometrický pohled na věc, proto chápu, že když komouši něco ukradli a zničili, musí za to aspoň zaplatit. Vrátit neexistující kostel jaxi nejde. Jestli socani měli svou versi zákona, proč ho za 8 let neprosadili, kor, když dávali církvi ještě víc než dnešní vláda?
A naschvál neříkám, že byl majetek znárodněn. Vím o příkladu velkého objektu (skoro zámku), který byl zničen z důvodů poddolování (čili teoreticky bezpečnostní důvody). Nicméně tento důvod byl pouze záminkou jak se zbavit buržoázní stavby. Objekt patřil majiteli dolů, čili je dosti absurdní, že by si podkopal barák. Nemluvě o dalších materiálních škodách, které se nikdy občanům nekompenzovali (zatímco např. některým kněžím ano).

Navíc stále mě nikdo nepřesvědčil, že se jedná až tak o jejich majetek. Podle všeho se spíš jednalo o veřejný majetek (viz studie na Blistech), který měly církve v užívání.