volební komise

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

volební komise

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Zdravím,jelikož se nemohu dopátrati odpovědí u kompetentních lidí skusím to zde. mám pro Havířov a okolí zhruba 33 lidí se zájmem být ve volební komisi za piráty pr nadcházející krajské a senátní volby. Dle instrukcí jsem je odkázal na http://www.pirati.cz/ao/ovk , mnoho z nich nechce zadat svá citlivá data neb nemaj důvěru v zabezpeční , někteří nemaj mailovou schránku, tudíž se nemohou zaregistrovat a když už se najde někdo kdo se chce zaregistrovat narazi na problém prokázání se že není robot kdy po pár nezdařených pokusech snahu vzdají a pošlou mi mail plný obsahu mé žumpy.přitom by stačilo kdybych seznamy na oprávněný úřad zanesl sám,ale to bohužel nejde neb to není pirátské a vše musí jít přes centrálu.
Takže tímto žádám , aby se odpovědné osoby probraly rozhlédli se kolem sebe a začali myslet mimo siť, možná jim pak nepřijde tak moc divné , že někdo nemá mail a že i my burani z Havířova jsme schopni sesmolit seznam lidí pro komisi a díky místní znalosti jim umožnit zařazení dle jejich volby.Což dle mne centralizovaně nejde.
Dále bych rád věděl , kolik lidí je již v Našem okrese (Karviná)registrováno,ať vím kolik lidí prošlo nesmyslným sítem registrace,neb zatím NIKOMU nedorazil potvrzující mail.A vzhledem k termínům odevzdání seznamu, bych rád neumístěné přemístil na seznam jiné pol. strany kde o
ně bude zájem.
hlavně , že chceme bojovat s byrokracií. :(
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Seznamy nemůžeš na úřad zanést sám, protože to nedovoluje zákon. Zde je postup viewtopic.php?f=488&t=12969#p156957, přidat tam můžeš i další lidi. Všechno se stíhá v pořádku, neboť termín je 10. září.

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

volební komise2

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Mohl bych vědět proč je vlákno volební komise uzamklé?? To už to jako berete za vyřešené?? Mám k tomu spoustu dotazů, neb to co se ohledně volebních komisí dovídám zde těžce nekoresponduje s tím, co mi říkají na magistrátu.Takže buď máte v čechách jiné zákony než my na východě, nebo už Vám s těch předpisů hrabe. Dle magistrátu může delegační listinu přinést osobně kterýkoli zástupce pověřený strano , zatímco tady na fóru se píše něco jiného. Už se v těch pirátských nařízeních,předpisech a jiných labužnických byrověcech strácím.Někdy si říkám, že i na pirátské uprdnutí potřebuju nějakej předpis.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Sloučeno, odemčeno. Mě to také zajímá a předpokládám, že se objeví další dotazy. Volební komise se ještě budou řešit, jako se řešila kompletace kandidátek. Nechme to tu jako záchytné téma.

Vojtěch Pikal

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12343
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5385 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Mohl bych vědět proč je vlákno volební komise uzamklé?? To už to jako berete za vyřešené??
Ano.
Mám k tomu spoustu dotazů, neb to co se ohledně volebních komisí dovídám zde těžce nekoresponduje s tím, co mi říkají na magistrátu.Takže buď máte v čechách jiné zákony než my na východě, nebo už Vám s těch předpisů hrabe.

To je argumentační klam, kterému se říká falešné dilema. Ve skutečnosti není pravdivá informace, kterou ti údajně poskytli na magistrátě.
Dle magistrátu může delegační listinu přinést osobně kterýkoli zástupce pověřený strano , zatímco tady na fóru se píše něco jiného.
To je hodně taktické se informovat na magistrátě, když organizace voleb spadá pod krajský úřad. :D No nic, omezím se na to, že magistrát nemá pravdu a delegace musí obsahovat podpis zmocněnce, viz § 17 zákona o volbách do zastupitelstev krajů
(3) Delegováním členů a náhradníků podle odstavce 2 věty první se rozumí doručení jejich seznamu starostovi; seznam musí obsahovat jméno a příjmení, rodné číslo a místo, kde je člen nebo náhradník přihlášen k trvalému pobytu, a dále podpis zmocněnce politické strany, politického hnutí nebo koalice. Seznam může obsahovat i údaj, do které okrskové volební komise mají být delegovaní členové a náhradníci zařazeni.
nebo text ministerstva vnitra o analogickém ustanovení http://www.mvcr.cz/clanek/delegovani-cl ... movny.aspx. Tím zmocněncem jsem teď na přání Lukáše Černohorského já, protože jsem vám musel doplňovat kandidátku o lidi, u kterých jste neuvedli povolání.
Už se v těch pirátských nařízeních,předpisech a jiných labužnických byrověcech strácím.Někdy si říkám, že i na pirátské uprdnutí potřebuju nějakej předpis.
Nech si ty pindy, jo? Tady jde o zákonnou povinnost, takže si běž stěžovat do Parlamentu České republiky, nebo hejbni kostrou, aby ses stal poslancem a mohl to změnit.

Přesné a úplné instrukce jsou v tomto vlákně viewtopic.php?f=488&t=12969#p156957
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 6):
Vojtech.Pikal, Adam.Soukal, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Nemec, Dominika.Michailidu, Michal_Wagner

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Bohdan Svornik
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: volební komise

Příspěvek od Bohdan Svornik »

Aha takže úředníci na magistrátu kecaj,hned ráno na ně naběhnu,že jsou svině,ale myslím,že mi potvrdí stejně to co minule a zas budout tvrdit "ale pane Svorník,kdo vám ty hlouposti nakukal,vždyť to nejsou vaše první volby a od komisaře města bychom čekali trochu důvěry.". Hold v práglu to umíte nejlépe,hlavně završit něco arogantní poznákou.Takže místo domluvy tadyk máme typickou ukázku byrokrata co není ochotnej zapřemýšlet , že by šlo něco jinak a lépe.Jsem zvědav kolik z těch 33 lidí co mi napsalo mail a chtělo do komise tam nakonec bude,ale to se asi nedovím, nebo dle pirátů to bude tajné :).
Zas někdy se nechám strhnout k nějaké činnosti,nasrat ,však však vedení si to udělá samo .
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: volební komise

Příspěvek od Martin.Kucera »

Bohdan Svornik píše:Dle magistrátu může delegační listinu přinést osobně kterýkoli zástupce pověřený stranou
A jakym zpusobem tedy prokazes, ze jsi "zástupce pověřený stranou"? A jak zajistis, aby na seznamu byl "podpis zmocněnce politické strany", jak stanovi zakon?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já jsem taky v Hradci šel nejdřív na Magistrát, pač mě tam všichni posílali, a pač to v Hradci neznám. A taky jsem byl vyjevenej, co za nesmysly mi tam o volbách napindali. Pak jsem ale zjistil, že Krajskej úřad je fakt jinde, a tam, světe div se, říkali přesně to samé, co Jakub. Třeba to v příštích volbách zmákneš napoprvé :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Michaela.Vodova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: volební komise

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

On má v krajských volbách své úkoly i magistrát, ale obávám se právě, jak je to s tím zmocněním.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: volební komise

Příspěvek od Adam.Soukal »

Debatovat s magistrátem o krajských volbách je stejné jako na živnostáku řešit vydání občanského průkazu. To co tu psal Jakub je dle zákona a jako takové platí a je jedno, jestli v Praze nebo Havířově.

Přesně z těchhle důvodů je půlka republiky ve srabu, protože spíš věří úředníci na přepážce než právním předpisům, však za to ta úřednice zodpovídá a můžete to na ní pak svést. Ale běžte.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Vojtech.Pikal, Jakub.Michalek
Zamčeno

Zpět na „Administrativní odbor“