zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ahoj ZO,

11.8. jsme se já a Tomáš Vymazal potkali se švýcarskými Piráty. Na setkání dorazil Michael Greger (předseda PP Zürich), který to organizoval, a Silvan Gebhardt (mezinárodní koordinátor). Ano, tak ohromná byla účast. Byť byla zrovna street parade, takže spousta Pirátů jí asi dala přednost, tak jsem z vyprávění Michaela pochopil, že to je asi dobrý odraz stavu PP-CH obecně. Vlastně jsme ani nic důležitého neprobrali, ale z celého setkání, včetně času, který jsme strávili s MIchaelem, jsem dostal pocit, že PP-CH je ve slušném rozkladu. Byť jich je řádově více, nemají tak kvalitní strukturu jako PP-CZ. Mají problémy s kontaktováním členů. Vše, co si myslíme, že funguje v PP-CZ špatně je tam tak 10x horší. Asi takový pocit jsem z toho získal. Tom ať to, prosím, doplní o své dojmy, pokud to uzná za vhodné.


Zdraví

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Neni moc, co dodat, Marcel to vystihl dost presne. Bunka PP v Zurichu ma, pokud me pamet neklame, asi 400 clenu. Na schuze jich pry chodi asi 30, a to jeste nekolik z nich jsou neclenove, kteri na kazde schuzi opakuji, ze se chteji pridat, ale nikdo jim pry nerekl jak. Kdyz jsme se ptali, jake problemy uvnitr strany resi, tak z diskuze vyplynulo, ze za nejvetsi problem pokladaji retenci clenu, protoze je pry velmi nakladne vsem neplaticum kazdy rok rozeslat dopisy (ano, klasickou postou), kde je prosi, aby zaplatili. A i kdyz nejde o penize, tak je pry problem udrzovat aktualni adresy bydliste vsech clenu. Kdyz jsme se ptali, proc nepouzivaji email, zacali blabolit cosi o tom, ze je zvykem posilat vsem dopis.

Krom toho jsme se s Michaelem bavili o tom, co vedlo k zalozeni PP-CH. Rikali jsme mu, ze u nas to byl rozsudek nad The Pirate Bay. Michael nam odpovedel, ze duvodem pro zalozeni PP-CH bylo prosté "my taky". Kdyz jsme se velmi nechapave zatvarili, vysvetlil nam, ze ve Svycarsku je naprosto bezne byt clenem hned nekolika ruznych spolku, takze u nich proste zalozili PP-CH a lide se pridali. Vyznelo to tak, ze v PP-CH nejsou clenove proto, ze by byli Piraty, ale proste proto, ze je zvykem byt clenem nejakeho spolku.

Stale se snazim verit tomu, ze jsme jen natrefili na velmi specialniho jedince uvnitr zminene strany, ale pokud by to tak nebylo, tak se bojim, ze PP-CH je tak trosku strana bez budoucnosti.

Tolik muj dojem.

OFFTOPICDoufam, ze me ted Petr Bajgar zase narkne z toho, ze nekomunikuju s obcany, protoze se bavim jen s Piraty. Sakra ja jsem ale hnusnej elitar.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 6):
Adam.Zabransky, Roman.Kucera, Filip.Krska, Petr.Bajgar, Gabriela.Antosova, Petr.Nemecek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Děkuji tímto kolegům za jejich zprávu.

Znovu tentokrát veřejně kolegovi T.Vymazalovi prostřednictvím předsedajícího vzkazuji, že ZO chápu jako náš předstupeň ministerstva zahraničí. Tedy náš odbor k budování zahraničních vztahů.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Petr Bajgar píše:Děkuji tímto kolegům za jejich zprávu.

Znovu tentokrát veřejně kolegovi T.Vymazalovi prostřednictvím předsedajícího vzkazuji, že ZO chápu jako náš předstupeň ministerstva zahraničí. Tedy náš odbor k budování zahraničních vztahů.
A kolegove kolegovi dekuji za jeho podekovani kolegum za jejich kolegialni zpravu.

... prostrednictvim predsedajiciho, ktereho jednani ve foru ZO nema.

OMFG :!:
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Tomas Vymazal píše:A kolegove kolegovi dekuji za jeho podekovani kolegum za jejich kolegialni zpravu.

Kolega by mohl zanechat pubertálního kašpárkování a raději se předvést v navazování dobrých trvalejších informačně kolegiálních vztahů jak se Švícary tak především s kolegy z Německa na tomto by klidně mohl ZO kooperovat s kolegy Piráty ze Slovenska. Jde o to jestli se podaří včas vybudovat funkční systém předávání zkušeností a informací. Vím, že předešlá věta zní banálně. Mám za to, že jde především o budoucí možnosti rychlých konzultací a přátelské vztahy v tomto usnadňují vzájemné pochopení zdílených informací pro jejich další použití. Vnímám totiž ZO jako naše ministerstvo zahraničí a jeho součástí by měla být i diplomacie. Budování naší vlastní stranické diplomacie je pro naš budoucí politický život velice podstatné až bych řekl zásadní. Jsme maličkou zemí mezi 27 státy EU a naše schopnosti prosazovat naše zájmy budou stát nebo ležet s naší diplomacií a to stranickou stejně jako státní. Pokud chceme aspirovat na zvolení do EU parlamentu musíme je na to připravovat dřív než pár týdnů před volbami
Možná si kolega hraje na vtipálka a to mu nemíním vyčítat stejně tak pokud vtipkuje na můj účet.
Vážnější je otázka že pokud máme za dva roky efektivně vystupovat v EU parlamentu potřebujeme víc než kašpárkování. Potřebujem reálně použitelné lidi schopné efektivně komunikovat na mezinárodní úrovni. To znamená především schopností získávat podporu pro naše priority a nebude možné bez schopností skutečně efektině komunikovat k vytváření politických tlaků a prosazování konsenzuálně vyjednaných programových bodů.
Klidně může kolega srandovat já do EU parlamentu kandidovat určitě nebudu to je na mladých odvážných progresivních mluvících anglicky, francouzsky, nemecky a španělsky. Proto mám za to že by tito měli osvědčovat svoje předpoklady už dnes. Dva roky utečou jako voda a my budeme hledat ty správné lidi. Proto prohlašuji opakovaně, že zahraniční odbor je pro nás velice důležitý a musí toho mnoho zvládnou a na mnohé se připravit.

Omlouvám se ale nebudu to po sobě číst a desetkrát přepisovat stejně to až na několik výjimek nebude nkdo číst.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5611 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Co kdyby mi kolega z personalniho odboru radeji sel najit koordinatora pro PP-EU: viewtopic.php?f=452&t=12949

Krucinal, Petre, jdi uz kua do riti. Budes stokrat vykrikovat, ze neumis ani zbleptnout zadnym ze svetovych jazyku, ale chces po me, abych praskal bicem nad nemcema a nutil je ke spolupraci. Nemecti Pirati jsou banda neschopnejch degenu povetsinou a za svyho mezinarodniho koordinatora si zvolili narcistni medinalni nefachcenko mrdku z Ruska, ktera nema na praci nic lepsiho, nez se lidem srat do fungujicich organizaci a delat z nich to, co maji v nemecku. Ver mi, ze kdybychom se meli od nemcu skutecne cemu priucit, uz bychom to udelali, ale podobne jako svedi jsou nemci opravdu jen medialni bublina, ktera nam zatim trochu pomaha, ale velmi brzo nas pravdepodobne spis potahne ke dnu. Petr Kopac se snazi s nemci spolupracovat, ale taky je to jen clovek a ma denne pridelenych jen 24 hodin. Jestli chces necim pomoci svetovemu Piratskemu hnuti, tak se nauc nemecky - a to myslim smrtelne vazne. Ja se ten jazyk ucit nehodlam a schopni lide se nam do ZO zrovna nehrnou.

Potrebuju pro Adama Zabranskeho aspon 5 dalsich lidi, co se nebudou bat prekladat z anglictiny. Potrebuju jednoho spolehliveho cloveka, ktery bude cist mailing list PP-EU a kopirovat z nej relevantni informace do fora ZO. A potrebuju, aby mi Bajgar nezasiral forum kolegialnimi prispevky o tom, ze ZO ma byt nasim stinovym ministerstvem zahranici.

Kde mam ten nitrak krucipisek...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvek:
Gabriela.Antosova
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9833 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Roman.Kucera »

Nový člen v Prase Marek Antoš umí německy, třeba pomůže, až se rozkouká. Já německy taky trochu umím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Marcel.Kolaja
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Tomas Vymazal píše:1. Co kdyby mi kolega z personalniho odboru radeji sel najit koordinatora pro PP-EU
2. chces po me, abych praskal bicem nad nemcema a nutil je ke spolupraci.
3. Nemecti Pirati jsou banda neschopnejch degenu povetsinou a za svyho mezinarodniho koordinatora si zvolili narcistni medinalni nefachcenko mrdku z Ruska, ktera nema na praci nic lepsiho, nez se lidem srat do fungujicich organizaci a delat z nich to, co maji v nemecku.
4. Ver mi, ze kdybychom se meli od nemcu skutecne cemu priucit, uz bychom to udelali,
5. ale podobne jako svedi jsou nemci opravdu jen medialni bublina, ktera nam zatim trochu pomaha, ale velmi brzo nas pravdepodobne spis potahne ke dnu.
6. Petr Kopac se snazi s nemci spolupracovat, ale taky je to jen clovek a ma denne pridelenych jen 24 hodin.
7. Jestli chces necim pomoci svetovemu Piratskemu hnuti, tak se nauc nemecky - a to myslim smrtelne vazne. Ja se ten jazyk ucit nehodlam a schopni lide se nam do ZO zrovna nehrnou.
8. Potrebuju pro Adama Zabranskeho aspon 5 dalsich lidi, co se nebudou bat prekladat z anglictiny.
9. Potrebuju jednoho spolehliveho cloveka, ktery bude cist mailing list PP-EU a kopirovat z nej relevantni informace do fora ZO. A
10. potrebuju, aby mi Bajgar nezasiral forum kolegialnimi prispevky o tom, ze ZO ma byt nasim stinovym ministerstvem zahranici.
1. Koordinátora je třeba hledat především mezi aktivními členy ZO a těmi které se nám podaří společně zapojit do potřebné činnosti ZO
2. Nic takového po tobě nechci-navrhuji a doporučuji vytváření synapsí-nervových mezilidských spojení komunikaci s důvěryhodnými lidmi, třeba s čechy pobývajícími v dané zemi už jsem ti to několikrát říkal, jenže ty vidíš stále jen svoje kouřové opary
3. Zajímavé silně citově zabarvené hodnocení které hodně vysvětluje (neuraž se prosím, protože se tě nesnažím urazit) o tvé neschopnosti chápat jejich vnitřní procesy vycházející z tamních podmínek. Jsou to jejich podmínky a my řešíme ty naše, proto je právě tolik potřebné učit se z jejich chyb, abychom je neopakovali a okoukávat co u nich funguje a mohlo by zafungovat i u nás. Nemusí to být hned Wikileaks, které léta nikoho nezajímalo dokud nepřišli s US diplomatickými depešemi
4. Tohle jsem si myslel ve tvých letech možná taky, dnes se snažím učit ze všech podnětů, kterých se mi z mého okolí dostává, naše síla není ve vykřikovaní že vše víme nejlépe, ale ve schopnostech naslouchat dívat se a snažit se chápat a rozvíjet pozitivní trendy
5. silné tvrzení vzhledem k tomu, že jich je přes 20tisíc a nás 200-nejsme v tomto porovnání mediální bublinou spíše my?
6. Petr Kopáč je skvělý a potřebujeme k němu schopné pomocníky k tomu je potřeba chápat ZO komplexněji než jen jako tlumočnickou službu
7. Učení jazyků mi nikdy nešlo, proto musím brát tento návrh jako snahu umlčet můj hlas a mé názory člena Pirátské strany
8. Lidi nejsou housky a nelze si je objednat jako pizzu, je třeba umět pracovat s lidmi, kteří pracovat chtějí, to je hlavním úkolem každého vedoucího.
9. to může být díky internetu kdokoliv odkudkoliv, jde jen delegování a opět to vychází z role vedoucího ZO zapojovat lidi do účelných činností
10. Snažil jsem se především poukázat na zajímavý prvek kooperace mezi PP-CZ a PP-SK pokud ti tato spolupráce nepřipadá účelná, nebo nechápeš co jsem se pokoušel zviditelnit je to bohužel neblahou skutečností

Po mnohokráte a opakovaně prohlašuji, že si velice vážím už dnešní činnosti ZO a práce jejího vedoucího T.V. a všech dalších kolegů.
Jde mi především o to co nás čeká a na co se potřebujeme už dnes připravovat. Vy umíte jazyky které já neumím a já zase třeba po letech života a přemítání nad jeho během, snad vím co by se nám společně mohlo hodit. Přeji všem kolegům mnho zdaru.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30243 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ale úkolem PO vskutku je, pokud o to jiný odbor požádá, projít seznam dobrovolníků a seznam dovedností a oslovit lidi s vhodnými dovednostmi, jestli by se nechtěli zapojit do příslušného odboru.
Co jiného by člověk od personálního odboru čekal než personalistiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 6):
Petr.Bajgar, Tomas.Vymazal, Roman.Kucera, Marcel.Kolaja, Dana.Kozlova, Gabriela.Antosova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: zpráva z návštěvy PP-CH v Zürichu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Vojtech Pikal píše:Ale úkolem PO vskutku je, pokud o to jiný odbor požádá, projít seznam dobrovolníků a seznam dovedností a oslovit lidi s vhodnými dovednostmi, jestli by se nechtěli zapojit do příslušného odboru.
Co jiného by člověk od personálního odboru čekal než personalistiku.
Jistě teoreticko administrativně je to samozřemě správně.
Jenže praxe je zeleným stromem života a my lidé přece jen nežijeme dokonale administrativně správně.
Proto je tak podstatné a důležité vytváření osobních i neosobních-profesionálních-ideových vztahů.
Stranictví je založeno na tom, že víš nejem o tom co má kdo vystudováno, ale i o tom k čemu má kdo předpoklady, schopnosti, osobní zájmové vztahy atp. Tyto věci lze je velice těžko nacpat do tabulky umí neumí. Je to něco jiného než telefonní čísla adresy ke kontaktování nebo odkazy kde a co lze nalézt.

Proto je tak podstatná role vedoucích odborů nebo předsedů krajů, kteří bezprostředně znají lidi, kteří mohou s potřebnými zležitostmi pohnout kupředu.
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“