Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vasicek píše:
Petr Kopac píše:Pokud chces podporit jen sam sebe a nechces podporit pripadne nekoho jineho za Ceskou piratskou stranu, tak je mi to lito, ale za sebe muzu rict, ze takoveho senatora bych nevolil a ani bych to nikomu nedoporucoval ;)
Z kandidatury na senátora automaticky vyplývá prostor v médiích - regionální vydání celostátních deníků. Lokální deníky, regionální vysílání rozhlasu a TV, účast v diskusních pořadech. Plyne z toho tedy regionální zviditelnění Pirátů. Proto má kandidatura Petra smysl pro Plzeňáky a jeho názor je tedy zcela legitimní. Navíc lze očekávat, že do toho bude investovat nepřímo. Já např. loni věnoval kampani cca 200hodin, projezdil pár tisíc na benzínu atp.
Diky za podporu, Ivo. Jen chci dodat, ze jsem to mozna blbe napsal. Takze tedy takto: kdyz se na mou kauci slozi dost lidi a bude to vypadat, ze se to 20k da dohromady, tak bych si pripadal trapne, kdybych sam nedal alespon 2000 Kc, ackoliv mi budou zoufale chybet v rodinem rozpoctu. A ten projezdeny benzin samozrejme take. OFFTOPIC2000 Kc je u nas jidlo pro 2 lidi na 14 dnu. Ovsem kdyz uvidim, ze na mou kauci je slibeno jen treba 5000 Kc, tak to proste vzdavam a pak tedy sam nedam nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Ivo.Vasicek, Martin.Shanil, Jaroslav.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Petr.Vileta »

Mikulas Ferjencik píše:Na fóru se rozjel nápad na cílený fundraising pro senátní kampaně (a na kauce). Otestujeme ho.
Muzeme vyuzit tento pomocny transparentni ucet pro externi fundraising
https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-t ... 2000074033
a variabilni symboly pro jednotlive kandidaty. Muzeme dokonce vsem darcum slibit, ze v pripade nekandidovani jejich "milacka" jim dar v plne vysi vratime.

Za FO mohu slibit, ze se s tim vyporadam, ale rozhodnout o pouziti uctu k tomuto ucelu musi nekdo jiny.

Prihlasky do senatnich voleb je ale nutne podat nejpozdeji do 7.8.2012 a to znamena vcetne te kauce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Ivan Sirko
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Daniel.Hradsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 358
Registrován: 27 dub 2012, 10:54
Profese: veterinární lékař
Bydliště: 262 13 Nečín 044
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Daniel.Hradsky »

Petr Kopac píše:
Petr Vileta píše:
Petr Kopac píše:Predpokladam tedy, ze darujici nechteji pouze "podporit kamarada a nikoho jineho", ale chteji podporit PP-CZ.
Vzhledem k me permanentne zoufale financni situaci ja podporim jen sam sebe, pokud budu mit i podporu dalsich. Nebo jinak: pokud na mou kandidaturu bude nejaky dalsi darce, prihodim 2000 Kc.
Pokud chces podporit jen sam sebe a nechces podporit pripadne nekoho jineho za Ceskou piratskou stranu, tak je mi to lito, ale za sebe muzu rict, ze takoveho senatora bych nevolil a ani bych to nikomu nedoporucoval ;) Nase soucasna financni situace nam nedovoluje si takhle vymyslet a hrabat si kazdy na vlastnim pisecku. Jestli ty penize nemas, tak je nedavej. Dva tisice te stejne nevytrhnou, potrebujes 10x tolik....
Podívej, já taky nemám peněz na zbyt a pokud je budu dávat do kampaně, tak je prostě utrhnu rodině od pusy. Přispěju li na svou kampaň, je to sice sázka do loterie s malou šancí, ale můžu aspoň doma říct, že pokud by to vyšlo, peníze do rodinného rozpočtu vrátím. Přispěju i někomu jinému na kampaň, ale pochop, já ty peníze netisknu a nemám jich nadbytek, takovýto příspěvek je trvalý dar na dobrou věc. Přispěješ vozíčkáři stejnou částkou, kterou by jsi dal na vlastní vozíček, kdyby jsi se na něm octnul? - je to pro dobrou věc......
Člověk prostě dá na vlastní kampaň víc, a nemyslím tím benzín atd, nevidím na tom nic závadného. Naopak, já bych Petra volil, protože oceňuju jeho upřímnost a odvahu, že to řekl.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Hradsky za příspěvky (celkem 4):
Marcel.Kolaja, Ivo.Vasicek, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Simona Skorepova píše:Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.
Já si nemyslím, že by tady vznikali nějaké separátní (podle typu voleb) kampaně, které by se vzájemně rušily. Bude to prostě jedna hlavní kampaň, která bude krajská a doplňovat se senátní...

EDIT: Ještě bych rád doplnil, že jsem v tomhle pesimista a také nevidím moc reálně zvolení některého senátora :D Ale myslím si, že pokud se povede dát dohromady těch 20k aspoň na jednoho, tak to posílí to, že budeme zase více vnímáni jako strana, která prostě je schopná posadit reálné lidi na reálná místa a ne jako banda lidí co to bere jako počítačovou hru...
Naposledy upravil(a) Vaclav.Malek dne 21 črc 2012, 00:28, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvky (celkem 9):
Marcel.Kolaja, Adam.Zabransky, Ondrej.Kotas, Filip.Krska, Ivan Sirko, Ivo.Vasicek, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty, Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Simona Skorepova píše:Omlouvám se, ale zase budu realistka. Věřím, že naši kandidáti do Senátu jsou kvalitní, ale na druhou stranu tím, že jsou kvalitní, domnívám se, že teď více potřebujeme v krajských kampaních. Aby se nám nestalo, že se budeme mediálně soustředit na Senát a "utečou" nám kraje.


Vidím to tak, že je lepší, když běží reálný projekt, který buď klapne nebo ne, než když se vede diskuse na fóru, která se točí v kruhu. Zároveň je to i hlasování peněženkou :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 8):
Marcel.Kolaja, Ivo.Vasicek, Simona.Skorepova, Vitezslav Praks, Petr.Kopac, Tomas.Vymazal, Martin.Shanil, Robert.Cuma
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vaclav Malek píše:EDIT: Ještě bych rád doplnil, že jsem v tomhle pesimista a také nevidím moc reálně zvolení některého senátora :D
Popravde, jedineho realneho vidim Libora Michalka. ;) ale tam problem s penezi neni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Malek, Petr.Kopac, Jaroslav.Kucera
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

http://piratepad.net/kickstarter-senat-pirati - fundraising u Libora se docela rozběhl. Bylo by dobré, kdybychom těch 100 000 sebrali kvůli prezentaci Pirátů jako zcela rovnocenného partnera v projektu. Uvidíme co na to příznivci až to odpálíme ven.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Filip.Krska
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Kandidatura Libora Michálka už je jistá, finanční odbor už jí přiřadil variabilní symbol - 192102 takže můžete posílat peníze, pokud myslíte, že to má smysl. Já posílám 5000 korun jak jsem slíbil.

Číslo účtu Pirátů: 2100048174/2010
vs na sbírku pro Libora Michálka: 192102

Deadline: Ideálně abychom to měli nejpozději 12. srpna na účtu, do 15. srpna to musíme převést na kampaňový účet (také transparentní u Fio).
cílová částka 100 000 Kč
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Wagnerova, Filip.Krska, trinitrofenol, Marcel.Kolaja
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4075
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2698 poděkování

Re: Kickstarter - fundraising pro senátní kampaně

Příspěvek od Adam.Soukal »

Tak by to asi chtělo už začít reklamovat. Já o tom VS slyším teďka prvně :( Ale už tam někdo poslal 1111 :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Vaclav.Malek, Marcel.Kolaja
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“