Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Martin Shanil píše:
Daniel Hradsky píše:Tak jsem udělal svůj nástřel programu. A vyzývám ostatní kandidáty, aby udělali totéž a založili si na to vlastní grilovací vlákno. Moje je viewtopic.php?f=75&t=12394. :twisted:
OFFTOPICgrafomane

už se někde rozhodlo jestli to vůbec budem realizovat? nepočkáme na schůzi do pondělka? nebo sem něco přehlíd?
Já myslím, že se prostě na tom pracuje kontinuálně a pak se jen s Víťou koukneme jakou to má podporu a rozhodneme... zatím je podpora pro variantu B viz. to hlasování.

PS: a co tenhle smajlík :P má snad málo vyplazený jazyk? :D
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
OFFTOPICa neoficiálně ukázat smajlíka :-P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Ivan Sirko
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Roman Kucera píše:Já bych chtěl tímto oficiálně poděkovat Danovi za přectavení
OFFTOPICa neoficiálně ukázat smajlíka :-P
Piráti, snažte se alespoň trochu dodržovat češtinu. Vždyť to rve uši. Někdy je lepší nepoděkovat za představení.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Jinak Víťo, před tvými nápady klobouk dolů. A to myslím vážně. Jsi jednička.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Malek, Monika.Hajdova, Ivan Sirko
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Roman.Kucera »

OOZ, věci nejsou tím, čím zdají se býti :-)
Znaje svůj rodný jazyk dokonale, vytvářím nová, progresivní pravidla, byv znuděn starým řádem. Mohl bych napsat stovky octavců, ale myslím, že už chápeš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Tomas.Vymazal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Vitezslav Praks »

V pátek jsme s Martinem Shánilem seděli nad technickým řešením interaktivního hlasování.

Výsledky
[*]Google docs jsme vyloučili - graficky nedostatečné a nebrání vícenásobnému hlasování.
[*]Hlasování přes SMS jsme vyloučili - náklady pro nás i hlasujícího.

Pak jsme otestovali x různých aplikací. Prevence vícenásobného hlasování se dělá buď pomocí:
[*] cookies- nedostatečné, stačí smazat cookies a je možné znovu hlasovat. Nemůžou samostatně hlasovat lidé z rodiny, kteří sdílí 1 komp. Nevyhovující.
[*] IP adresy. - Může být společná IP adresa pro více kompů. Navíc je možné duplicitně hlasovat na více místech, např. doma a v práci. Nevyhovující.

Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
Navíc kampaň podpoří naše FB stránku (a bude jí podpořena), navýší traffic, podpoří viralitu, získáme nové fanoušky.

Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.

Technicky máme nyní již všechno připraveno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav Praks za příspěvky (celkem 4):
Ivan Sirko, Monika.Hajdova, Dominika.Michailidu, Petr.Bajgar
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Přímá demokracie pro ty co maj problematickej Facebook. Něšlo by na to naprogramovat aplikaci?
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Facebook účtů si také mohu udělat tolik kolik chci.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Vitezslav Praks píše:Závěr
Rozhodli jsme se pro aplikaci na facebooku. Identita je zajištěna fb identitou. Pár lidí má více FB identit, ale řádově jsme s bezpečností dále než u předešlých řešení.
[...]

Můžeme využít tu FB platformu i ilustračně: ukážeme, že přímá demokracie nemusí být o tom, že všichni musí chodit na schůze (to už tu bylo a nefungovalo to), ale že se dá realizovat i pomocí nenáročných IT řešení. Že doslova jde o to pohodlně dotáhnout rozhodování až lidem do křesla... Stačí pro to mnohdy málo: Stačí jen odolat pokušení rozhodovat sám - a předat tu moc něco ovlivnit skrze IT prostředek občanům. Lidé jsou přirozeně apatičtí, když nemohou nic ovlivnit. Pokud ovšem získají tu moc, nejprve začnou být zvědaví, zda se nejedná o podfuk, pak si to vyzkouší, pak se regulérně zapojí, což samo o sobě zlepší stav.
Tohle není ukázka přímé demokracie OFFTOPIC(stejně tak Viletovi fantasmagorie o schvalování rozpočtu). Tohle je hazard s demokracii. Jediný výsledek je narušení dobrého jména strany, protože kdokoliv znalý problematiky se nám vysměje.

Soustavné nasírání našich core voličů vede jen k tomu, že zanikneme a dostaneme se na úroveň Cibulky. Strana si musí své jádro hýčkat, ne mu ukazovat, že pro populismus je ochotná zajít jakkoliv daleko. Tohle už dělají třeba korporace - mají samé akce pro nové zákazníky a z nejvyšší výšky ***** na současné zákazníky. Opravdu nerad bych sdílel tento postup.

Obecně se mi ani myšlenka šíršího volení kandidátů nelíbí. IMHO je tu politická strana od toho, aby zajistila voliči jistý servis - výběr a zázemí kandidáta. My tímto tuto odpovědnost necháme na voliči. Pokud vznikne tvrdší spor kadidáta se zbytkem strany, tak je možné, že později nedostane potřebné zázemí a mimojiné v důsledku toho nás bude poškozovat. Nota bene ve volbách, kde mohou kandidovat nezávislí, čili pokud se někomu náš stranický výběr nebude líbit, tak může kandidovat sám.

Téměř žádný občan nemůže v takovém hlasování hlasovat dle Demokratického minima (časové a motivační možnosti) a tím porušujeme naše vlastní pravidla (jsme si toho vědomi).

Důrazně doporučuji KS SČK, aby od tohoto nápadu:
a) ustoupilo
b) udělalo ho pořádně (v takovém případě potřebujete desítky, ne-li stovky člověkohodin jen na tento jeden projekt)
c) umět s tím mediálně pracovat. Nicméně zde se nejedná o jednoho člověka, ale o všechny. A stejně mnoho lidí dá jen na první dojem a udělá si o nás špatný obrázek. A opět je zde nepřiměřené plýtvání kapacitami strany.

Omlouvám se za demotivační kritiku. Nedělám jí z potěšení, ale protože důvody v ní uvedené jsou opravdu vážné. Občas je třeba krotit nadšení a věnovat se reálnějším cílům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 5):
Martin Broz, Daniel.Hradsky, Mikulas.Ferjencik, Lukas.Findeis, Vojtech.Pikal

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Vitezslav Praks »

Ondra. Řeč byla o nástroji http://www.Surveymokey.com Resp. o jeho FB pluginu. Tento nástroj používá pro různé pracovní průzkumy i Evropská komise.
Podle mého názoru se to takto dalo udělat. Jednalo by se o informativní anketu, testující míru podpory jednotlivých kandidátů, případnou možnost veta by měli jak členové kraje, tak RV. Smyslem bylo třeba i zjistit případ, kdy by např. 2 z aktuálních kandidátů získali výraznou podporu, mohlo by nás to namotivovat, abychom překonali sami sebe a postavili dva kandidáty. Nevidím v tom nic špatného a rizikového, co by mělo kohokoliv rozzlobit.

Ad bezpečnost jediné skutečně bezpečné řešení by muselo být postavené na kvalifikovaných certifikátech nebo datovou schránkou. V obou případech zatím v ČR nerealizovatelné pohodlnou cestou. Proto padla volba na FB a výše uvednený nástroj. Jednalo by se o anketu. Znovu říkám, nevidím nic špatného na testování názorů veřejnosti.

Ale OK, pokud máte tak silnou averzi k tomuto řešení, beru to, že si to nepřejete a že tam vidíte něco, co já tam nevidím a stahuji tento svůj návrh.
Zrealizujme tedy alespoň minimalistickou variantu: Finální výběr kandidáta na senátora SčK z aktuálně 4 kandidátů provedou členové Sčk. Věřím, že členská základna posoudí realisticky šance jednotlivých kandidátů na úspěch v senátní volbě.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vitezslav Praks za příspěvky (celkem 3):
Ivan Sirko, Dominika.Michailidu, Petr.Bajgar
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Veřejná interaktivní volba kandidáta na senátora

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Omlouvám se, Víťo, ale budu nepříjemná - vůbec tě nechápu! Ty slibuješ něco, co je v tvé představě - stále nepoučený a hlavně zavádějící "blázen" - co představuješ, není "vize", to je cosi, čím odvádíš pozornost od zásadních věcích. Odpusť, ale nejsme všichni tady, kteří teď čtou N.Machcialeviho Vladaře - ps. jak jsi mi vždy psal - pracuj na sobě!
P.S. Reálně - je to naprostá pitomost - musíme mít na volby do parlamentu! To je realita!
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“