Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Moderátoři: PKS Ustecky kraj, @medialni-ulk

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Kotas
Místní předsednictvo
Příspěvky: 146
Registrován: 01 zář 2010, 18:13
Profese: Vývoj systémů autonomního řízení
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Jan.Kotas »

Ahoj všem,
rád bych otevřel diskuzi k čtvrteční pracovní schůzce.
Jedná se mě o téma na etiku piratskeho politika? Oblečení, vystupování veřejně a před médii, ve svém volnu a jaká by měla být všeobecná prezentace strany v komentářích internetu našich jedinců a nás ostatních.

Osobně vidím možná úspěch ve vnímání slova - Piráti Ústecký Region, pozitivně tak, ..."pokud kluci budou na první pohled vypadat pozitivně"..., tedy nejspíš "formálně" (poz. Co je a jak si uznat tzv. Pirátskou formalitu?).
Vžijte se do situace nerozhodného skromného živnostníka, jak dává na dojmy a hledá novou variantu své volby a pak se zastaví nad programem Pirátů, zjištuje si po internetu názory ostatních lidí na různých fórech, osobních diskuzích a bude z toho nakloněn, se domnívám, že jsme hospodská banda, ale počká si na nějaké televizní vystoupení a tam bude Pirat v mikyně, tedy slušně, ale neformálně.... Mladý věk, zkušenosti z politického dění, je minimální a druhý dojem, to jen zaklopí...

Dobře,
na mém přispěvku vždycky najdete negativní postoj, jen si myslím, že krok malinko do obchodní třídy, tedy formality, by asi pomohlo, než uškodilo, proto otvírám diskuzi a uvidíme, kam toto téma dostaneme.

Přesto se právě obávám, že nemáme aspoň základní kodex etiky,
kde by mohl být i dodatek a to kodex etiky pro komunikaci ve volbách 2012, čím bych začal a sestavil základ ve čtvrtek na pracovní schůzce, tedy sestavil, ten jednoduchý manuál, který jsme již dříve probírali.

Hlavním postojem k zavedení tohoto nástroje je z mé strany, aby jsme si schválili pouze takový kodex, který je schůdný k dodržování a neni to jakkoliv omezeni myšlenky otevřené demokracie, liberálnosti a transparentnosti, tedy základních stanov Pirátské strany.
Uživatelský avatar
Michal.Havranek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2055
Registrován: 21 úno 2012, 19:27
Profese: xxx
Dal poděkování: 1156 poděkování
Dostal poděkování: 2237 poděkování

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Michal.Havranek »

No, můžete si vzít mustr ze mne. Říkám tomu ležérní obchodník. Funguje to. Berou mne jak lidi s dílny, tak lidi z kanclu. :)
Ale problém je spíš v mluvení než v oblečení. Stydíte se víc než já. :)
Uživatelský avatar
Jan.Kotas
Místní předsednictvo
Příspěvky: 146
Registrován: 01 zář 2010, 18:13
Profese: Vývoj systémů autonomního řízení
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Jan.Kotas »

Jelikož jsem to posílal na email pro reg UL a příznivce a není to v hodná cesta po SZ, tak na doporučení Vládi to dávám jako Nové téma.

Jen se pozastavím nad odpovědi, které ke mě dopluly za dnešek.

Téma jsem nahodil a je i dost všeobecné.
Oblečení bylo jako první na řadě, ale rozhodně to není vše. Oblečení je příklad témata z kodexu, tak jako příklad, jak komunikovat na internetu, před médii, aby jsme neřekli nechtěně blbost, jak dobře prezentovat, zprávy, jak sdílet, kde je nejlepší účinnost na výsledku atd.

Pak byl dotaz, zda je s někým problém.) Ne rozhodně toto bych si nedovolil a já jsem názoru, že kodex ano, ale za předpokladu, že to k něčemu bude. Myslím si, že kodex je dobrá věc a měl by být zaveden. Co bude obsahovat a čeho se to bude přesně týkat, je právě ta otevřená diskuze.
Hlavně jsem to chtěl napojit na tzv. manuál, který jsme si chtěli sepsat, tak mě vlastně napadlo, že chceme sepsat takový kodex, tak proto tak:)
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 385
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1278 poděkování
Dostal poděkování: 1184 poděkování

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Jan.Kochert »

V naprosté většině politických stran by to byl velmi dobrý nápad, přesto si myslím, že právě Piráti jsou vyjímka.

Jako jednu z hlavních ideí, se kterými byla Pirátská strana založena vnímám svobodu jednotlivce, obzvlášť v projevu a způsobu vyjadřování svých názorů. Kromě toho, co psal již Vláďa - tedy, že jistá "nekompaktnost" v oblékání Pirátů může být (a je) vnímána i jako výhoda, si neumím představit, kdo by na sebe vzal tu odpovědnost a nadiktoval ostatním členům z pozice "módní policie" jaké se právě jemu líbí "korektní a slušné" oblečení.

Pokud někdo přesto chce návod, porozhlédl bych se "doma": z Pirátů jsou mediálně nejvíc vidět Ivan s Mikulášem a zatím jsem se nesetkal s žádnou vyloženě negativní reakcí na jejich vystoupení, tedy bych se inspiroval u nich.
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Michal Polacek
Zahraniční odbor
Příspěvky: 93
Registrován: 26 dub 2012, 15:18
Profese: Dispečer
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 337 poděkování
Dostal poděkování: 179 poděkování

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Michal Polacek »

Souhlasím s Honzou, že je omyl otázku redukovat na oblékání. Určitá disciplinovanost by nám při komunikaci vnitřně i vůči médiím prospěla. Jen si nejsem jistý, jestli má smysl z podobného manuálu udělat závaznou záležitost pro všechny členy. Jak by jsi si představoval sankce za provinění se vůči kodexu, Honzo?

Ještě k tomu oblékání. Západní sousedi si to momentálně uživají: Německá pirátská strana je kritizována za špatnou módu. Zdroj: http://www.spiegel.de/international/zei ... 39958.html

Jako noví političtí dobrodruzi Německa, preferují členi Pirátské strany divoké účesy a nekonformní oblečení. Provokativní ležérnost neuhranula zavedeným politikům, kteří kritizují vizáž Pirátů jako "neuctivou" a "nevhodnou".

Členi německé Pirátské strany mohou být ve svém živlu pokud jde o jejich politickou platformu, ale jejich krejčovský rozhled se zdá být trochu omezený.

Strana se stylizovala do pozice nových rebelů politické scény, využívajíc zevnějšku ke zpochybnění statutu quo. Ale poslední dobou jejich bláznivé účesy, nedbalé oblékání a tendence se projevovat doslovně jako piráti odklání pozornost od dosud úctyhodných politických úspěchů. Spíše než se věnovat dosavadním úspěchům, mezi nimiž je zasednutí ve čtyřech zemských sněmech v proběhnuvších volbách, tak jejich oponenti i německá média zpochybňují profesionálnost výběru provokativního oblečení.

V dopise adresovaném spolkovému parlamentu Severní Porýní-Vestfálsko, který se dostal do rukou SPIEGEL, předsedkyně sněmovny, Corinna Gödecke, kritizovala léžerní styl, vlastní některým členům při prvních dvou zasedáních.

I pokud se jedná o "individuální svobodu," napsala středo-levicová sociální demokratka, očekává se "minimum serióznosti." Dle tohoto standartu, by muži měli "alespoň nosit sportovní plášť," zatímco ramena žen "by měla být zahalena." Navíc, kloubouky a šátky, které patří k oblíbeným rekvizitám Pirátské strany, jsou "nevhodné" pro zemský parlament, dokončila.

Nejsou dovoleny žádné obnažující kalhoty.

Módní bukanýři si vysloužili pozdvihnutá obočí i v berlínském parlamentu. "Co přišli Piráti, optické dekórum upadlo do nemilosti," řekl v neděli politik SPD Tom Schreiber Berlínskému deníku (BZ). Jeho komentář souvisí s vulgárním incidentem v němž Pirát Fabio Reinhardt nosil šortky, které Schreiber popsal jako "prakticky spodní prádlo," na zvláští schůzi komise pro vnitřní záležitosti minulý pátek.

"My parlamentáři si musíme promluvit o kodexu vhodného oblékání," dodal Schreiber. Džíny jsou přijatelné, říká, "ale prosím noste dlouhé kalhoty, aby vám nic nekoukalo".

Reinhardt, 31, který řekl BZ, že jednoduše neměl čas ani chuť se převléci po předvolebním klání , mezitím nabídl své šortky na aukčním portálu eBay na prostest kritikům. "Garance neparlamentnosti!" Napsal Reinhardt v kousavém popisu. "Protože šortky už zřejmě nejsou v parlamentu žádané, budou opuštěny vhodnou formou." Platba od výherce dražby půjde iránským uprchlíkům ve městě Würzburg, říká. O čtvrtečním odpoledni, byla nejvyšší nabídka téměr €450 ($570).

Ale Pirátskou stranu může uklidnit fakt, že Zelení, kteří dříve obývali pozici rebelů, byli svého času též kritizování za styl oblékání. Joschka Fischer, prominentní Zelený, jež se později stal ministrem zahraničí, šokoval Německo v roce 1985, kdy k přísaze do funkce ministra životního prostředí státu Hesse přišel v teniskách. Jako důkaz, že se rebelové mohou stát součástí politiky, jsou dnes ty boty vystavenu v muzeu města Offenbach.

Výtky kvůli překladu směřovat mým směrem ;)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Koukám, že už mě němečtí Piráti s duhovým účesem v parlamentu předhonili :( :) Aspoň si koupím tričko.. http://shirtoid.com/wp-content/uploads/ ... cooler.jpg
Jakub Sembera
Návštěvník – není člen Pirátů

Re: Kodex - Piráti Ústecký Region - Otevřená diskuze

Příspěvek od Jakub Sembera »

Oznámení moderátora:
Uzamykám téma z důvodu dlouhodobé neaktivity. Kdyby měl někdo cokoliv na srdci stačí zaslat SZ a téma odemknu
Zamčeno

Zpět na „Ústecký kraj“