Krajské volby 2012

Moderátor: PKS Stredocesky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 289
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: výstup ze včerejší akce - oddechovka

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

Výstup ze včerejší akce:
Pozvánka do uzavřené společnosti časopisu Glanc
Lokace: Golfyacht Prague
Perfektní demografický vzorek: lidi ze světa showbusinessu, většinou ženy od 23 do 50
Reportérky, moderátorky, známé osobnosti
Moderátor: Jaro Slávik

Mým cílem bylo: zjistit zda se tito lidé zajímají o politiku a zda znají piráty

Byli jsme na lodi, párty byla skandinávská, oslava Slunovratu...
což sedlo vzhledem k tomu, že Piráti se zrodili ve Švédsku.

S tímto konverzačním tématem jsem oslovila spoustu neznámých lidí :-) Většinou se k tomu stavěli uvolněně a byli rádi, že se o ně někdo zajímá. Na těchto akcích většinou pouze nervózně sleduje jeden druhého se strojeným úsměvem.

Začínala jsem otázkou: co se vám vybaví když se řeknou Piráti :-) Opovědi padaly různé, většinou: Johny Depp, Piráti z Karibiku, páska přes oko, dřevěná noha a podobně. Další můj dotaz byl na Piráty ve spojení s politikou. Mladé reportérky většinou zaznamenaly, že strana existuje, ale nic víc, politiku nesledují, web neznají a nevolí. Prý se o to budou zajímat tak za deset let. Ale přišlo jim to cool :-)
Některé si nás pletly "s těmi s maskami" (Anonymous) takže jsem vysvětlovala i to.
Ze starších dam zaznamenala Pirátskou stranu pouze jedna, milovnice ODS, chodila s Bémem do školy a nemohla si ho vynachválit :-)
Piráti to jsou ti kopírovači nebo ti hackeři? :-)

U pánů to bylo lepší: Když jsem se osmělila jít za Jaro Slávikem, netušila jsem že mi odvykládá problematiku Pirate bay a autorského práva, má Piráty za radikály :-) ale věděl toho hodně. Volit nás bohužel nemůže, Slovenská strana neexistuje, to jsme také probírali :-)
Marián Vojtko (zpěvák) se po diskuzi se mnou loučil slovy: MILUJU PIRÁTY a tak trochu to řval na celou loď.

Během večera jsem pak i od jiných stolů zaslechla zmínky o Pirátech, byla to zábava, kdybych neměla Pirátské téma asi bych se tam unudila k smrti. Co si o Pirátech myslí Vendula Auš Svobodová a jiné známé osobnosti, jsem bohužel nezjistila, protože než jsem se k nim dostala, buď už byly pryč, anebo namol :-) Tolik pirátské akci. Doufám že jsem vás před víkendem trochu odreagovala.:-)
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: výstup ze včerejší akce - oddechovka

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Gabriela Antosova píše:Výstup ze včerejší akce:
pobavilo.

PS: Dneska jsem chtěl konečně dorazit na akci do Sadské... ale zase mám plno práce :( achjo.. Tak snad příště...
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Vitezslav Praks »

Ohlédnutí za Sadskou.
Jestli se text líbí, sdílejte a lajkujte jej na sociálních sítích:
https://www.pirati.cz/regiony/strednice ... za_sadskou
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Vitezslav Praks »

A dneska do Benešova. Nelze polevit, neboť strany jako je ODS,ČSSD a dokonce i KSČM stále ještě existují.

Posílám pár reakací na naši pozvánku:
Dobrý den, moc děkuji za pozvání, bohužel dnes večer mám poměrně jasný
program (práce na cenové nabídce). Velmi rád se účastním příště.


S pozdravem

Milan ...
...sakra, to jste mi vybrali špatný datum, Ale přijedu se na vás podívat jinam. Souhlasím s tím, co i JAK se prezentujete - i když jsem za dědka s 63 roky.
Můj vklad do téhle společnosti snad také někdy dojde naplnění, vyjednávací nástroj s verifikovatelným rozhodovacím algoritmem potřebuje tahle planeta jako sůl. http://www.nejsmeovce.cz/trvale_text.php?id=9

...přepisovat fyziku jsem začal před cca 20 lety, jde jen o propojení vědeckého a duchovního slovníku - nastavením jiných řad asociací v mozku.
Když budete mít čas a chuť, tak jukněte na moje "ovčí" stránky.
Jan ...
Vážení
Velice si cením vaší snahy o boj s korupcí a nenasytností. Jenže k tomu je zapotřebí začít ne na konci, ale na začátku.
1/ Nelze dále spojovat výkon moci zákonodárné a výkonné - nutná změna Ústavy ČR
2/ Nelze dále spojovat výkon funkcí v krajích, obcích s funkcemi v PS PČR - nutná změna Ústavy ČR a Zákonů o krajích a obcích
3/ Nelze spojovat výkon poslance s funkcemi v dozorčích radách a představenstvech společností - opět Ústava ČR
4/ Bod 3 aplikovat i na výkon člena krajského zastupitelstva
5/ Státní podniky přímo řídit z příslušného ministerstva bez vlivu představenstev a dozorčích rad. Kontrola řízení musí příslušet NKÚ a ministerstvu
6/ Zákaz zadávání veřejných zakázek nad 5. mil. Kč kýmkoliv jiným, než centrálním úřadem, je správná cesta.
7/ Stanovování limitů veřejných zakázek státním orgánem je rovněž správné.
8/ Veřejné zakázky pod 5. mil. Kč povinně dokládat odbornými posudky o stanovení ceny, přičemž tyto posudky budou schvalovány oním státním úřadem.
9/ Sankce z neplnění jednotlivých bodů musí obsahovat okamžité skončení mandátu poslance, senátora a zastupitele
včetně úhrady vzniklé škody. Úhrada bude příjmem státního rozpočtu
10/ Jmenování členů orgánů dle bodů 6 a 7 provede Vláda ČR.

Možná se vám bude jevit těchto deset bodů jako nesmysl či neproveditelný úkol. Ale alespoň mám snahu.
Se srdečným pozdravem
Ing. Michal ...
Hezký den
Souhlasím, že detaily znalostí mají lidé z regionu. Jenže si myslím, že těžko mohou odhadnout náklady na zadávanou zakázku. Jak se mohou orientovat v různých nabídkách, které jsou samozřejmě nadhodnocené? Takže centrální nákup, ale hlavně ohlídání minimální ceny.
Dále mi připadá absurdní, aby si poslanec, který je současně členem Vlády, sám sobě vyjadřoval důvěru !!!
Zastupitel, starosta, který se stará o svoji obec nemá podle mě co dělat v kraji a už vůbec ne ještě výše.
Když bude dobrý v obci, ať postoupí na kraj. Když bude dobrý v kraji, ať jde do PČR.
Pokud se týká vašich meetingů, rád přijdu podiskutovat. Mrzí mě, že právě dnes nemohu být v Benešově. Ale jistě se příležiost najde.
Proti publikaci na webu nic nemám a diskuzím se vůbec nebráním. Tenhle šlendrián musí pryč, jen nevím, kdo to udělá. Provázanost je už tak veliká, že mám obavy o budoucnost této země ve smyslu "poslední kdo odchází zhasne".
A to nemluvím o Eurozóně. Chyba je prostě v systému. Neznamená to v žádném případě návrat socializmu, ale musí přijít změny v ekonomických systémech všech zemí. Nedomnívám se například, že je potřeba sanovat bankovní systém. Vždyť banka je jako každý jiný soukromý subjekt. Kdo bude samovat mě, když mi ubudou zakázky a nebude schopen platit ani nájem? Nikdo. Tak proč sanovat jiného soukromníka? Co vy na to?
Zdraví Vás a hodně úspěchů
přeje Ing. Michal ...
Dobrý den,
děkuji za pozvání, umožní-li mi to okolnosti, zúčastním se.

Petr
Vážený pane doktore,
děkuji za možnost vidět obsah Vašeho politického předsevzetí. Je zajímavý, ale i když neznám rok Vašeho narození, je ve své podstatě idealistický. Má-li se současná společnost dobrat solidních výsledků, potřebuje
především stmelit lidi stejných profesí, lidí, jejichž práce již přinesla výborné výsledky na domácí půdě i v zahraničí. Sebelepší strana s bohatou členskou základnou nedosáhne dobrých výsledků bez odborníků
a skutečně charakterních lidí. Za nikoho nemůžete dát ruku do ohně, dokud nedosedne na "důležitou židli".
V tomto okamžiku je - historicky prověřený - "zakopaný pes".
Přestože jsem byla učitelkou v činné službě 36 let, nikdy jsem v žádně straně nebyla, i když nátlaky
psychické se v 50.letech rovnaly někde inkvizici. A nevystoupila jsem z církve Českobratrské evangelické
ani pod pohrůžkou "určitých opatření". Proč? Z úcty k památce mého tatínka, kterého za odbojovou činnost
zatklo gestapo a 2.7.1942 jej popravilo. Pokud se do práce " na národa roli dědičné" nevrátí opravdové vlastenectví, osobní odpovědnost za práci ve všech profesích - i politických, pak nic nezmění ani vizionářské
myšlenky kterékoli nové strany. I když jste dostatečně vysvětlil název Česká pirátská strana,promiňte mi, ale samo slovo pirát zavádí jiným směrem.
Nejsem odtržena od reality. Opravdu mě zajímá, jakou cestou se "všichni spravedliví" vydají.
Přeji Vám hodně upřímných a charakterních členů i příznivců.
S pozdravem
PhDr.Eva
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 289
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

Ahoj všem,
zpracovávám seznam lidí které bychom mohli oslovit, jde to ztuha, ale nějaké kontakty už mám :-) Zápraží a Region jsou dobrou volbou, Region je dokonce i na fcbk.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Takže už máme ofic. datum:
Krajské volby budou 12. a 13. října: Prezident Václav Klaus rozhodl, že doplňovací volby do Senátu a krajské volby budou v pátek a sobotu 12. a 13. října 2012. Oznámil to jeho mluvčí Radim Ochvat.
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Vitezslav Praks »

Tiskovka ze včerejší debaty s TI
https://www.pirati.cz/regiony/strednice ... ernational
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Tak ted si děláte srandu, že - byly v diskuzi vymazány ano zásadní sdělení. Otázka - kdo a proč?
Uživatelský avatar
Vitezslav Praks
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 716
Registrován: 26 led 2011, 13:28
Profese: IT analytik
Bydliště: Na Sídlišti III/412, Průhonice 252 43
Dal poděkování: 1356 poděkování
Dostal poděkování: 1918 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Vitezslav Praks »

Simona Skorepova píše:Tak ted si děláte srandu, že - byly v diskuzi vymazány ano zásadní sdělení. Otázka - kdo a proč?
? Nevztahuje se dotaz k jinému fóru?
Jinak koukal jsem se na statistiky diskusního večera ke korupci, za jediný den má sledovanost:
88 diváků, kteří odsledovali dohromady už neuvěřitelných 1213 minut. To vychází průměrně cca 15 minut na jednoho diváka.
Za jediný den, kdy je záznam venku...
Super.
Vítězslav Praks
Zastupitel v obci Průhonice (Středočeský kraj)
Mobile: 00420606577286
Land Line: 00420311234526
Id datové schránky: 9t5ftud
Skype: XVITAP
http://www.knihovnapruhonice.cz/
ACTA, CETA, Data Retention, INDECT. Neustále přituhuje. Reálně nám hrozí nastolení kyberfašismu.
Simona.Skorepova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1731
Registrován: 18 bře 2012, 14:16
Profese: maminka
Dal poděkování: 995 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Krajské volby 2012

Příspěvek od Simona.Skorepova »

Mám prosbu - dnes jsem seděla s partičkou novinářů, ale někteří z nich jsou i muzikanti. Když mě můj kamarád představil jako pirátku, ihned se strhla velmi živá diskuze " a lá - chcete nás zničit". Mě pro "novicku" by mne hodně pomohlo - nikoliv jen "pirátské dvanáctnero", ale jakýsi stručný "výcus", na kterým bychom se shodli a mohli rychle a !stručně!!! reagovat. Občas to sice ukecám, ale někdy na to nemám.
P.S. Hlavně po mě nechtějte, abych to všechno přečetla :shock: :D
Zamčeno

Zpět na „Středočeský kraj“