Rozšířený program
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Zdenek.Pech
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 712
- Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
- Profese: ICT specialista
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 81 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
V tomhle stavu to nesmi/musi na verejnost
Brooch leads the way!
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
S většinou bodů souhlasím, vlastně stejně jako Kamil.
Podotýkám, že jsem školství již zpracoval v příslušné sekci a vzásadě tam většinu věcí řeším.
Podotýkám, že jsem školství již zpracoval v příslušné sekci a vzásadě tam většinu věcí řeším.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Ja bych skutecne tento navod zkusil rozsirit jako mail volice CPS...jako adresovan strane, ze nam hodla pomoci s programem, protoze je videt,ze na nektere oblasti nemame odborniky. Ma radu zkusenosti, ktere nasbiral na studiu rodinky v horni dolni a predstavuje si to asi takhle....a na zaver ze by hodlal kandidovat ve 3 krajich najednou. ? 
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz
-
Michal.Rusek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1035
- Registrován: 26 čer 2009, 12:53
- Profese: vystudovaný učitel
- Bydliště: Olomoucký region
- Dostal poděkování: 5 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
OK, ale zatím je to obava. Já jí taky rozumím a plně chápu. Ale taky je možné, že ty ankety budou v pohodě. Nepodceňoval bych pocity lidí "tam dole". Fakt ne. Jinými slovy ten signál ven je nyní důležitý. Možná důležitější než výsledek té ankety. Prostě: Máme zájem o vaše názory. (Ach jo... když to tak po sobě čtu...)Kamil Horky píše:Zkus se na to podávat tak, že všichni, co nevstoupili do strany, mohou být členy ODS a tak nám naše ankety pěkně zkreslit. Dokud nebude nějaký rozumnější anketní systém, tak to nemá smysl, protože teď úplně stačí jeden člen ODS a odhlasuje to 1000x.
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
-
Michal.Rusek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1035
- Registrován: 26 čer 2009, 12:53
- Profese: vystudovaný učitel
- Bydliště: Olomoucký region
- Dostal poděkování: 5 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Taky jsem platil 13 litru kvuli omylem (!) nezaplacene pokute za 1500, kamarád totéž šel se psem po náměstí, dostal asi 500 pokutu za psa bez náhubku a paltil 7000 - toto určitě a jasně napsat! - viz dnes zde: http://www.blisty.cz/2009/8/10/art48334.htmlMartin Broz píše:1) Ekonomika - Pryc s monopoly, Prevest komercni exekuci na spravedlivejsi system - pod stat - nebo alespon pod dohled - je v tom bordel. Delaj z lidi zebraky kvuli 5 stovkam. Nikdo je nenuti vymahat hned. Cekaj az naskacou penale a pak berou vsechno a navic jeste odmeny. To je nehorazny co si dovolujou.
full support, dvě děti, to snad nejde ani zneužít, ledaže by bezďáci chlemtali sunarMartin Broz píše:2) Socilální politika - Totalni nepodpora rodin s detma. Lepsi je se nevzit a cerpat davky. 0% DPH na detske potraviny, suseny mliko, pliny a leky.
Dálnice asi potřeba, na druhé straně nechápu, komu a proč se vyplatí vozit kuřata z Turecka... taky asi nějak vymyslet, aby se tu nevozilo vše kamiony, ale aby to, co jde, šlo po železnici. To tření na těch železnejch kolech je fakt řádově nižší a je to mnohem ekologičtější... - udělat pořádek v bordelu na ČD / Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. -Martin Broz píše:3) Místní rozvoj - Bordel ve stavebnich povolenich, korupce za razitka, dotace do stoupy, zlevnit byty, kdo to ma splacet 70 let ? Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. Stat musi zacit sam stavet. Dalnice netreba, stacej rychlostni. Parkovaci zony zrusit a zeptat se v referendu.
Full support - Bohatý systém dotací má zejména Francie (silné odbory), pak chudáci v Africe prostě nemají šance cokoliv dostat na trh do Evropy...Martin Broz píše:4) Zemědelství - Napadnout kvoty a dotace. Nesmyslna regulace, co se ma kde prestovat.
Tady nevím... Možná byla původní idea dobrá: Ten kdo znečišťuje bude platit. Ten kdo ne, vydělá peníze. Cíl, tlačit na snižování znečišťování. Že se to pak dál zneužívá... to je asi další problém... Nemám dost informací, nevím.Martin Broz píše:5) Ochrana přírody - Emisni povolenky. Co to je za kokotinu ? Kseft jako prase. Uplne k hovnu.
Tady bych byl trochu hrdější a připomenul našim kamarádům v EU třeba Mnichov, a dále Němcům fakt, že nám zavřeli na X let vysoké školy. O tom se vůbec nemluví! Máme holou prdel a ani se nedokážeme narovnat a připomenout mnohem bohatším zemím, co nám dluží. Vždyť skrze Němce pak přišel následně komunismus. Taky pozor na vracení majetku po II. sv. válce... Tady na to téma bacha. Teoreticky bychom měli být jako plně liberální strana pro vracení majetku Němcům. To je spravedlivé. V praxi si to neumím představit a vznikaly by zase nové nespravedlnosti. I když pokud by to Němci chtěli odkoupit - tak bychom snad mohli být i pragmaticky pro? Ekonomice by to prospělo... Ale měli bychom míň hlasů...Martin Broz píše:6) Zahraniční politika
Ja mel naopak pocit, že jsme ve vývoji v něčem předstihli i USA? Tamara atd.?? Nevím, jak výroba...Martin Broz píše:7) Obrana státu - Postavit si vlastni radar a zadny cizi vojaky. Vratit zbytecnou techniku a z vojaku neco uzitecnejsiho.
Dále viz zahraniční politika. Vojsko jako ženisty pro záplavy, požáry, fanatiky na stadionech atd. ANO. Jinak vojsko mít nemusíme. Proč by země zdevastovaná fašismem a komunismem, kde lidi dodnes berou půlku nebo třetinu jak na Západě měla participovat nějak plně? Uděljme vojenské nemocnice, stavějme v zahraničí mosty a školy. OK. Gripeny, transportéry atd NE - kdo bude chtít, tak nás stejně převálcuje...
Skolstvi bylo mizerne uz za mych stredoskolskych studii v 70. letech minuleho stoletiMartin Broz píše:8) Školství - Zacit myslet. Prestat opakovat. Ze skol je strasnej slepicinec. Chybi muzi. A nejsou skolky. Vratit. Nebudu davat 15 taliru za soukromou. Platim dane a nezajima me ze to pred lety ofouni zrusili a ted se dostane jenom na nekoho kdo ma tlacenku.
Ja jsem pro zachovani poplatku, ale rozumne. Napriklad v pripade urazu jednoznacne neplatit. Na druhe strane je fakt, ze od zavedeni poplatku se u nasi obvodacky vyrazne snizil pocet duchodcu v cekarne. Driv jsem rano v 8 byl dvacaty, ted jsem druhy az treti. Doktorka ordinuje od 8 hod. //Martin Broz píše:10) Zdravotnictví - Zrusit poplatky. Dite mi 2x odmitli osetrit, kvuli tomu ze se poplatek plati nezakone PREDEM! Svine. A to byl prosim uraz hlavy. Litat po Bulovce s drobnejma ktery nemam po nejakej poplatkomatech se zkrvavenym rocnim miminem je peklo. A castejsi kontroly a brat vazne stiznosti. Clovek se dneska k doktorovi boji. Nehlede na to ze napr. v Praze 8 vas nevezme ani zubar ani obvodak, protoze maj vsichni plno. Bordel. Co ty mestsky uradovny delaj ? Stavej si akorat dalsi baraky pro urednictvo a buzerujou s parkovanim.
Mně nevadí ten poplatek, ale princip. 1) máme zdr. pojištění ANO/NE 2) já k doktorovi nejdu, dokud nemusím /a a ni pak často/- a i tak "ochranně" zaplatím... S těmi důchodci... Nevím, jestli tam nepřestali chodit i ti, kteří byli nemocní... Že by fakt lidi chodili k doktorovi z plezíru? To se mi nezdá... - Takže poplatky ZRUŠIT
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Vypada to, ze vcelku nemel nikdo nic proti. Nikdo to dal asi rozvijet nebude. Takze ja si to sepisu, zapracuju pripominky a argumenty a sam za sebe to zacnu sirit. Klidne se pod to podepisu. Vzdyt je to pravda. No ne ?
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Já nemám problém s jediným bodem. Je to o věcech, které naše lidi zajímají. Je to dobré.
Mimochodem, to s tím vlakem na jih, to byl reálný projekt, více např. zde http://www.lidovky.cz/ceskoslovensko-pl ... _domov_mtr
Mimochodem, to s tím vlakem na jih, to byl reálný projekt, více např. zde http://www.lidovky.cz/ceskoslovensko-pl ... _domov_mtr
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Já myslím, že klidně mpžno šířit oficiálně,ne? Viz kladné souhlasy myslím všech diskutujících,.Martin Broz píše:Vypada to, ze vcelku nemel nikdo nic proti. Nikdo to dal asi rozvijet nebude. Takze ja si to sepisu, zapracuju pripominky a argumenty a sam za sebe to zacnu sirit. Klidne se pod to podepisu. Vzdyt je to pravda. No ne ?
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Kladné ohlasy nejsou hlasování RV ani CF. Takže oficiálně jako rozšířený volební program určitě ne, pokud k tomu nebude oficiální hlasování.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Ivan.Bartos
- Předseda strany
- Příspěvky: 10141
- Registrován: 11 čer 2009, 09:44
- Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
- Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
- Dal poděkování: 4177 poděkování
- Dostal poděkování: 17096 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Ja bych to zafabuloval jako dopis priznivce co chce za nas kadnidovat ve 3 ruznych krajich, proste prca a rozsiril to. je to sranda a lidi si to radi prectou. PS bez uprav
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
ivan.bartos@pirati.cz