Rozšířený program

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 712
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 30 poděkování
Dostal poděkování: 81 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Zdenek.Pech »

V tomhle stavu to nesmi/musi na verejnost :D :lol: Brooch leads the way!
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Ondrej.Profant »

S většinou bodů souhlasím, vlastně stejně jako Kamil.

Podotýkám, že jsem školství již zpracoval v příslušné sekci a vzásadě tam většinu věcí řeším.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ja bych skutecne tento navod zkusil rozsirit jako mail volice CPS...jako adresovan strane, ze nam hodla pomoci s programem, protoze je videt,ze na nektere oblasti nemame odborniky. Ma radu zkusenosti, ktere nasbiral na studiu rodinky v horni dolni a predstavuje si to asi takhle....a na zaver ze by hodlal kandidovat ve 3 krajich najednou. ? :shock:
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Michal.Rusek »

Kamil Horky píše:Zkus se na to podávat tak, že všichni, co nevstoupili do strany, mohou být členy ODS a tak nám naše ankety pěkně zkreslit. Dokud nebude nějaký rozumnější anketní systém, tak to nemá smysl, protože teď úplně stačí jeden člen ODS a odhlasuje to 1000x.
OK, ale zatím je to obava. Já jí taky rozumím a plně chápu. Ale taky je možné, že ty ankety budou v pohodě. Nepodceňoval bych pocity lidí "tam dole". Fakt ne. Jinými slovy ten signál ven je nyní důležitý. Možná důležitější než výsledek té ankety. Prostě: Máme zájem o vaše názory. (Ach jo... když to tak po sobě čtu...)
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Michal.Rusek »

Martin Broz píše:1) Ekonomika - Pryc s monopoly, Prevest komercni exekuci na spravedlivejsi system - pod stat - nebo alespon pod dohled - je v tom bordel. Delaj z lidi zebraky kvuli 5 stovkam. Nikdo je nenuti vymahat hned. Cekaj az naskacou penale a pak berou vsechno a navic jeste odmeny. To je nehorazny co si dovolujou.
Taky jsem platil 13 litru kvuli omylem (!) nezaplacene pokute za 1500, kamarád totéž šel se psem po náměstí, dostal asi 500 pokutu za psa bez náhubku a paltil 7000 - toto určitě a jasně napsat! - viz dnes zde: http://www.blisty.cz/2009/8/10/art48334.html
Martin Broz píše:2) Socilální politika - Totalni nepodpora rodin s detma. Lepsi je se nevzit a cerpat davky. 0% DPH na detske potraviny, suseny mliko, pliny a leky.
full support, dvě děti, to snad nejde ani zneužít, ledaže by bezďáci chlemtali sunar ;)
Martin Broz píše:3) Místní rozvoj - Bordel ve stavebnich povolenich, korupce za razitka, dotace do stoupy, zlevnit byty, kdo to ma splacet 70 let ? Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. Stat musi zacit sam stavet. Dalnice netreba, stacej rychlostni. Parkovaci zony zrusit a zeptat se v referendu.
Dálnice asi potřeba, na druhé straně nechápu, komu a proč se vyplatí vozit kuřata z Turecka... taky asi nějak vymyslet, aby se tu nevozilo vše kamiony, ale aby to, co jde, šlo po železnici. To tření na těch železnejch kolech je fakt řádově nižší a je to mnohem ekologičtější... - udělat pořádek v bordelu na ČD / Banky rejzujou vic nez v nemecku a to tu lidi berou hovno mzdy. -
Martin Broz píše:4) Zemědelství - Napadnout kvoty a dotace. Nesmyslna regulace, co se ma kde prestovat.
Full support - Bohatý systém dotací má zejména Francie (silné odbory), pak chudáci v Africe prostě nemají šance cokoliv dostat na trh do Evropy...
Martin Broz píše:5) Ochrana přírody - Emisni povolenky. Co to je za kokotinu ? Kseft jako prase. Uplne k hovnu.
Tady nevím... Možná byla původní idea dobrá: Ten kdo znečišťuje bude platit. Ten kdo ne, vydělá peníze. Cíl, tlačit na snižování znečišťování. Že se to pak dál zneužívá... to je asi další problém... Nemám dost informací, nevím.
Martin Broz píše:6) Zahraniční politika
Tady bych byl trochu hrdější a připomenul našim kamarádům v EU třeba Mnichov, a dále Němcům fakt, že nám zavřeli na X let vysoké školy. O tom se vůbec nemluví! Máme holou prdel a ani se nedokážeme narovnat a připomenout mnohem bohatším zemím, co nám dluží. Vždyť skrze Němce pak přišel následně komunismus. Taky pozor na vracení majetku po II. sv. válce... Tady na to téma bacha. Teoreticky bychom měli být jako plně liberální strana pro vracení majetku Němcům. To je spravedlivé. V praxi si to neumím představit a vznikaly by zase nové nespravedlnosti. I když pokud by to Němci chtěli odkoupit - tak bychom snad mohli být i pragmaticky pro? Ekonomice by to prospělo... Ale měli bychom míň hlasů...
Martin Broz píše:7) Obrana státu - Postavit si vlastni radar a zadny cizi vojaky. Vratit zbytecnou techniku a z vojaku neco uzitecnejsiho.
Ja mel naopak pocit, že jsme ve vývoji v něčem předstihli i USA? Tamara atd.?? Nevím, jak výroba...
Dále viz zahraniční politika. Vojsko jako ženisty pro záplavy, požáry, fanatiky na stadionech atd. ANO. Jinak vojsko mít nemusíme. Proč by země zdevastovaná fašismem a komunismem, kde lidi dodnes berou půlku nebo třetinu jak na Západě měla participovat nějak plně? Uděljme vojenské nemocnice, stavějme v zahraničí mosty a školy. OK. Gripeny, transportéry atd NE - kdo bude chtít, tak nás stejně převálcuje...
Martin Broz píše:8) Školství - Zacit myslet. Prestat opakovat. Ze skol je strasnej slepicinec. Chybi muzi. A nejsou skolky. Vratit. Nebudu davat 15 taliru za soukromou. Platim dane a nezajima me ze to pred lety ofouni zrusili a ted se dostane jenom na nekoho kdo ma tlacenku.
Skolstvi bylo mizerne uz za mych stredoskolskych studii v 70. letech minuleho stoleti :D Jenze jak tam dostat chlapy za soucasne platy? Na druhe strane, ma skutecne ucitel na zakladce brat plat jako hasic nebo policajt? Jinak tam nepujde. / učení těch nižších ročníků je těžší, než třeba na VŠ. Zejména z emočního hlediska. Na VŠ se otočíš k tabuli, přednášíš a píšeš to, co umíš. Takže bych učitele ani na ZŠ neshazoval. Ať si nekdo zkusí stále hlídat 30 malých dětí...
Martin Broz píše:10) Zdravotnictví - Zrusit poplatky. Dite mi 2x odmitli osetrit, kvuli tomu ze se poplatek plati nezakone PREDEM! Svine. A to byl prosim uraz hlavy. Litat po Bulovce s drobnejma ktery nemam po nejakej poplatkomatech se zkrvavenym rocnim miminem je peklo. A castejsi kontroly a brat vazne stiznosti. Clovek se dneska k doktorovi boji. Nehlede na to ze napr. v Praze 8 vas nevezme ani zubar ani obvodak, protoze maj vsichni plno. Bordel. Co ty mestsky uradovny delaj ? Stavej si akorat dalsi baraky pro urednictvo a buzerujou s parkovanim.
Ja jsem pro zachovani poplatku, ale rozumne. Napriklad v pripade urazu jednoznacne neplatit. Na druhe strane je fakt, ze od zavedeni poplatku se u nasi obvodacky vyrazne snizil pocet duchodcu v cekarne. Driv jsem rano v 8 byl dvacaty, ted jsem druhy az treti. Doktorka ordinuje od 8 hod. //
Mně nevadí ten poplatek, ale princip. 1) máme zdr. pojištění ANO/NE 2) já k doktorovi nejdu, dokud nemusím /a a ni pak často/- a i tak "ochranně" zaplatím... S těmi důchodci... Nevím, jestli tam nepřestali chodit i ti, kteří byli nemocní... Že by fakt lidi chodili k doktorovi z plezíru? To se mi nezdá... - Takže poplatky ZRUŠIT ;)
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Martin Broz »

Vypada to, ze vcelku nemel nikdo nic proti. Nikdo to dal asi rozvijet nebude. Takze ja si to sepisu, zapracuju pripominky a argumenty a sam za sebe to zacnu sirit. Klidne se pod to podepisu. Vzdyt je to pravda. No ne ?
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Já nemám problém s jediným bodem. Je to o věcech, které naše lidi zajímají. Je to dobré.
Mimochodem, to s tím vlakem na jih, to byl reálný projekt, více např. zde http://www.lidovky.cz/ceskoslovensko-pl ... _domov_mtr
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 5005
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1697 poděkování
Dostal poděkování: 2635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Martin Broz píše:Vypada to, ze vcelku nemel nikdo nic proti. Nikdo to dal asi rozvijet nebude. Takze ja si to sepisu, zapracuju pripominky a argumenty a sam za sebe to zacnu sirit. Klidne se pod to podepisu. Vzdyt je to pravda. No ne ?
Já myslím, že klidně mpžno šířit oficiálně,ne? Viz kladné souhlasy myslím všech diskutujících,.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Kladné ohlasy nejsou hlasování RV ani CF. Takže oficiálně jako rozšířený volební program určitě ne, pokud k tomu nebude oficiální hlasování.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ja bych to zafabuloval jako dopis priznivce co chce za nas kadnidovat ve 3 ruznych krajich, proste prca a rozsiril to. je to sranda a lidi si to radi prectou. PS bez uprav
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“