Rozšířený program
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Chlapi mějte už konečně rozum. Začínáte třetí stránku diskuse o ničem. Snad je každému jasné, že tiskovka k téhle kravině je blbost. A taky je každému normálnímu jasné, že žalovat Topolánka nebudeme. Jsou čtyři měsíce do voleb a o čem se to tady vlastně bavíme???
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Rozšířený program
Proboha:
O co nám jde? O to být v politice nebo o svobodu? Mě jde o svobodu.
Tvrdíme, že co kdo vypustí ven, je veřejné bohatství a budeme spekulovat o tom, že budeme žalovat ODS za vykrádání našich myšlenek?
Popravdě - kdyby ODS převzala kompletně program ČPS a měla bych záruku, že jej skutečně bude prosazovat, s radostí přestoupím do ODS a pomůžu jí v tom. ODS má jako jeden z bodů, s nimiž jde do voleb, svobodu. Byla jsem na jejich konferenci na téma svobody a mají to v mnoha bodech zmáknuté lépe jako my. Bohužel nevěřím, že pro ně nakonec nebude důležitější zdravotnictví, školství, armáda a jiné věci - a svobodu neodsunou na pátou kolej, tak jsem členem ČPS.
Zviditelnit se natolik, aby si nás ODS všimla a následně s námi věci ohledně svobody po volbách konzultovala, bych považovala za velké vítězství. Něco typu "NERV ve spolupráci s ČPS vypracoval návrhy na transparentní státní správu" a "odborníci z ČPS vypracovali připomínky k nové legislativě týkající se cenzury internetu".
Beztak se nám sem valí tuna šíleností z EU a jako klíčové vidím maximální spolupráci s Pirátskou internacionálou a znalost zákonů dříve než se vůbec vymyslí. Jak by se vám líbilo i "ČPS nás ve spolupráci s Pirátskou internacionálou upozornila na novou legislativu chystající se v USA bez přispění ČR, z dokumentů, které pomocí této mezinárodní organizace ČPS získala vyplývá, že jde o velký zásah do suverenity naší země, ČR na toto již reagovala...".
O co nám jde? O to být v politice nebo o svobodu? Mě jde o svobodu.
Tvrdíme, že co kdo vypustí ven, je veřejné bohatství a budeme spekulovat o tom, že budeme žalovat ODS za vykrádání našich myšlenek?
Popravdě - kdyby ODS převzala kompletně program ČPS a měla bych záruku, že jej skutečně bude prosazovat, s radostí přestoupím do ODS a pomůžu jí v tom. ODS má jako jeden z bodů, s nimiž jde do voleb, svobodu. Byla jsem na jejich konferenci na téma svobody a mají to v mnoha bodech zmáknuté lépe jako my. Bohužel nevěřím, že pro ně nakonec nebude důležitější zdravotnictví, školství, armáda a jiné věci - a svobodu neodsunou na pátou kolej, tak jsem členem ČPS.
Zviditelnit se natolik, aby si nás ODS všimla a následně s námi věci ohledně svobody po volbách konzultovala, bych považovala za velké vítězství. Něco typu "NERV ve spolupráci s ČPS vypracoval návrhy na transparentní státní správu" a "odborníci z ČPS vypracovali připomínky k nové legislativě týkající se cenzury internetu".
Beztak se nám sem valí tuna šíleností z EU a jako klíčové vidím maximální spolupráci s Pirátskou internacionálou a znalost zákonů dříve než se vůbec vymyslí. Jak by se vám líbilo i "ČPS nás ve spolupráci s Pirátskou internacionálou upozornila na novou legislativu chystající se v USA bez přispění ČR, z dokumentů, které pomocí této mezinárodní organizace ČPS získala vyplývá, že jde o velký zásah do suverenity naší země, ČR na toto již reagovala...".
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Rozšířený program
Souhlasím s výše deklarovanými cíli, souhlasím i s tím, že se nemůžeme zaplétat s profláknutými osobnostmi, souhlasím s prosazením našich myšlenek do řízení státu a do demokratického systému jako takového.
Určitě se shodneme na tom, že k prosazení potřebujeme bezpodmínečně zaujmout našimi tématy veřejnost. Nápad s Topolankem není asi nejlepší, ale může mi tedy někdo říct, co je na upoutání pozornosti lepší?
Máme postup pro případ, že si nás modrooranžový kočkopes všimne a zesměšní nás za 15 minut? Že to ještě neudělali je proto, že pro ně nejsme nijak nebezpeční. Bohužel.
>Jana: ODS a svoboda? SCI-FI drsnější než Terminátor
Určitě se shodneme na tom, že k prosazení potřebujeme bezpodmínečně zaujmout našimi tématy veřejnost. Nápad s Topolankem není asi nejlepší, ale může mi tedy někdo říct, co je na upoutání pozornosti lepší?
Máme postup pro případ, že si nás modrooranžový kočkopes všimne a zesměšní nás za 15 minut? Že to ještě neudělali je proto, že pro ně nejsme nijak nebezpeční. Bohužel.
>Jana: ODS a svoboda? SCI-FI drsnější než Terminátor
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Rozšířený program
Teoreticky to zmáknuté mají - pojďme je poslouchat, inspirovat se jimi - a případně znát perfektně, co slibují - a ptát se jich poté či ještě lépe nabízet pomoc. Mají kontakty na různé organizace, ví, kde je svoboda omezována... jen s tím nic nedělají. Pojďme tedy jednat my.Karel Fuzik píše:>Jana: ODS a svoboda? SCI-FI drsnější než Terminátor
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Rozšířený program
Jano, obávám se, že nejsi informovaná, jak ODS (Občasně demokratická strana) funguje. Jediní trochu "slušnější" jsou topolánkovci, kteří se snaží na poslední chvíli strhout kormidlo před útesem. Ale v celku se dá předpokládat, že se financují zásadně korupcí na všech stupních řízení státu. Nemůžou to změnit ani kdyby chtěli. Byla by to sebevražda.
Ideově jsou pravicová strana, ale v praxi spíše "Bratrstvo kočičí pracky" se Štětináčem na hradě.
Ideově jsou pravicová strana, ale v praxi spíše "Bratrstvo kočičí pracky" se Štětináčem na hradě.
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Rozšířený program
Znám lidi z ODS a jsou to slušní lidé. Znám lidi z ODS a jsou to lotři.
Snažím se vymyslet, jak využít situaci pro náš prospěch. Protože je více než jisté, že nás je velmi málo a za poslední 2 měsíce nám přibylo zhruba 25 členů, dá se tedy čekat, že pokud nevymyslíme něco radikálního, do voleb nás bude maximálně 200, z toho maximálně 50 aktivních (při aktivizování poloaktivních lidí před volbami). Počítám s tím, že několik dosud aktivních lidí stranu znechuceně opustí. Takže tu bude tak 10 lidí, kteří jsou aktivní plus-minus pořád a k tomu 40 relativně nových lidí. Jen pár z nich bude skutečně aktivní kolem volební kampaně. Takže začínám vidět jako sci-fi alternativu, že se dostaneme do sněmovny. A tudíž přemýšlím, jak politikům vnutit pirátské myšlenky. Klidně každému jen část - klidně budu povídat lidem z ODS o problémech, které i oni sami usoudí, že to je problém - podám jim to jejich jazykem tak, aby měli pocit, že to ohrožuje i je samé. A budu klidně motivovat další lidi k povídání dalším lidem o dalších problémech. Třeba i tak, že ani nebudou tušit, odkud ten nápad je, ale budou si pamatovat, že tohle je problém.
Chci hájit práva autorů - ať autor může rozhodovat, jak se bude nakládat s jeho dílem. Stop monopolu. Stop cenzuře internetu. Můj počítač můj hrad - stop šmírování. Co si dělám doma, do toho nikomu nic není.
Samé líbivé myšlenky, jen je dobře "prodat".
Snažím se vymyslet, jak využít situaci pro náš prospěch. Protože je více než jisté, že nás je velmi málo a za poslední 2 měsíce nám přibylo zhruba 25 členů, dá se tedy čekat, že pokud nevymyslíme něco radikálního, do voleb nás bude maximálně 200, z toho maximálně 50 aktivních (při aktivizování poloaktivních lidí před volbami). Počítám s tím, že několik dosud aktivních lidí stranu znechuceně opustí. Takže tu bude tak 10 lidí, kteří jsou aktivní plus-minus pořád a k tomu 40 relativně nových lidí. Jen pár z nich bude skutečně aktivní kolem volební kampaně. Takže začínám vidět jako sci-fi alternativu, že se dostaneme do sněmovny. A tudíž přemýšlím, jak politikům vnutit pirátské myšlenky. Klidně každému jen část - klidně budu povídat lidem z ODS o problémech, které i oni sami usoudí, že to je problém - podám jim to jejich jazykem tak, aby měli pocit, že to ohrožuje i je samé. A budu klidně motivovat další lidi k povídání dalším lidem o dalších problémech. Třeba i tak, že ani nebudou tušit, odkud ten nápad je, ale budou si pamatovat, že tohle je problém.
Chci hájit práva autorů - ať autor může rozhodovat, jak se bude nakládat s jeho dílem. Stop monopolu. Stop cenzuře internetu. Můj počítač můj hrad - stop šmírování. Co si dělám doma, do toho nikomu nic není.
Samé líbivé myšlenky, jen je dobře "prodat".
- Jiri Vontroba
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 948
- Registrován: 23 čer 2009, 18:53
- Profese: podnikatel
- Bydliště: Karviná
- Dal poděkování: 1981 poděkování
- Dostal poděkování: 551 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
Souhlas s Karlem. Pokud má někdo zájem o tzv.spolupráci s ODS, tak at si uvědomí, že tím tuto stranu zlikviduje. Podívejte jak se prodali zelení a jak to s nima teď vypadá.
Bohužel Karel vystihl princip fungování ODS naprosto přesně. Nedívejte se na zpracování témat v programu, ale na to, jak to funguje ve skutečnosti.
Bohužel Karel vystihl princip fungování ODS naprosto přesně. Nedívejte se na zpracování témat v programu, ale na to, jak to funguje ve skutečnosti.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Rozšířený program
Dnes jsem četl diskusi k tomuto blogu:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/s ... nucleus_cf
tento příspěvek:
To, že má někdo něco v programu ještě neznamená, že to opravdu hodlá realizovat. Mimochodem často se mi v diskusích stává, že lidé takto reagují i na náš program. Je těžké jim po mnoha letech zklamávání vysvětlit, že jsme jiní.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/s ... nucleus_cf
tento příspěvek:
Závěr je jasný. Slušní lidé ve velkých stranách nemají šanci něco prosadit. Jakmile to zjistí, zabalí to sami.Milý pane, právě jsem přestal po 3,5 letech být členem jedné z našich velkých politických stran. Do té strany jsem vstoupil s motivem mít "vliv na personální složení jejího vedení a na obsah jejího politického programu." Inu, párkrát do roka jsem měl možnost hlasovat o tom, kdo bude delegátem na té nebo oné konferenci či sjezdu. A to je asi tak vše. Protože jsem většinu těch lidí osobně neznal, tak jsem víceméně hlasoval pro předloženou kandidátku. Po nějaké době jsem došel k názoru, že je to zbytečná aktivita. Pokud nemáte větší skupinu lidí, kteří se navzájem podporují, tak jste ve straně izolovaná nicka. Vytvořit si vlastní takovou skupinu je poměrně dost těžké, protože lidé mají různé zájmy, motivy a preference. Nakonec se buď přizpůsobíte tomu, jak to dělají staří machři, nebo odejdete.
To, že má někdo něco v programu ještě neznamená, že to opravdu hodlá realizovat. Mimochodem často se mi v diskusích stává, že lidé takto reagují i na náš program. Je těžké jim po mnoha letech zklamávání vysvětlit, že jsme jiní.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Rozšířený program
To sem si myslel taky. Ale neni to uplne tak. Slusnost a drive bych oddelil. Pripadne vubec nedelil 
-
Jana.Syrovatkova
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2827
- Registrován: 04 zář 2009, 14:34
- Profese: finanční specialista
- Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
- Dal poděkování: 567 poděkování
- Dostal poděkování: 2247 poděkování
Re: Rozšířený program
Dá se "procpat" k nějakému vlivu, ale pouze na komunální úrovni (a tam to jde vcelku v pohodě, dle všeho). Jen je potřeba se smířit s tím, že komunální politika je zpravidla bez odměny či jen s minimální odměnou (nechcete-li se nechat uplácet, samozřejmě).Jaroslav Kucera píše:Závěr je jasný. Slušní lidé ve velkých stranách nemají šanci něco prosadit. Jakmile to zjistí, zabalí to sami.