Rozšířený program

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Chlapi mějte už konečně rozum. Začínáte třetí stránku diskuse o ničem. Snad je každému jasné, že tiskovka k téhle kravině je blbost. A taky je každému normálnímu jasné, že žalovat Topolánka nebudeme. Jsou čtyři měsíce do voleb a o čem se to tady vlastně bavíme???
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Proboha:
O co nám jde? O to být v politice nebo o svobodu? Mě jde o svobodu.

Tvrdíme, že co kdo vypustí ven, je veřejné bohatství a budeme spekulovat o tom, že budeme žalovat ODS za vykrádání našich myšlenek?

Popravdě - kdyby ODS převzala kompletně program ČPS a měla bych záruku, že jej skutečně bude prosazovat, s radostí přestoupím do ODS a pomůžu jí v tom. ODS má jako jeden z bodů, s nimiž jde do voleb, svobodu. Byla jsem na jejich konferenci na téma svobody a mají to v mnoha bodech zmáknuté lépe jako my. Bohužel nevěřím, že pro ně nakonec nebude důležitější zdravotnictví, školství, armáda a jiné věci - a svobodu neodsunou na pátou kolej, tak jsem členem ČPS.

Zviditelnit se natolik, aby si nás ODS všimla a následně s námi věci ohledně svobody po volbách konzultovala, bych považovala za velké vítězství. Něco typu "NERV ve spolupráci s ČPS vypracoval návrhy na transparentní státní správu" a "odborníci z ČPS vypracovali připomínky k nové legislativě týkající se cenzury internetu".

Beztak se nám sem valí tuna šíleností z EU a jako klíčové vidím maximální spolupráci s Pirátskou internacionálou a znalost zákonů dříve než se vůbec vymyslí. Jak by se vám líbilo i "ČPS nás ve spolupráci s Pirátskou internacionálou upozornila na novou legislativu chystající se v USA bez přispění ČR, z dokumentů, které pomocí této mezinárodní organizace ČPS získala vyplývá, že jde o velký zásah do suverenity naší země, ČR na toto již reagovala...".
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Souhlasím s výše deklarovanými cíli, souhlasím i s tím, že se nemůžeme zaplétat s profláknutými osobnostmi, souhlasím s prosazením našich myšlenek do řízení státu a do demokratického systému jako takového.

Určitě se shodneme na tom, že k prosazení potřebujeme bezpodmínečně zaujmout našimi tématy veřejnost. Nápad s Topolankem není asi nejlepší, ale může mi tedy někdo říct, co je na upoutání pozornosti lepší?

Máme postup pro případ, že si nás modrooranžový kočkopes všimne a zesměšní nás za 15 minut? Že to ještě neudělali je proto, že pro ně nejsme nijak nebezpeční. Bohužel.

>Jana: ODS a svoboda? SCI-FI drsnější než Terminátor :)
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Karel Fuzik píše:>Jana: ODS a svoboda? SCI-FI drsnější než Terminátor :)
Teoreticky to zmáknuté mají - pojďme je poslouchat, inspirovat se jimi - a případně znát perfektně, co slibují - a ptát se jich poté či ještě lépe nabízet pomoc. Mají kontakty na různé organizace, ví, kde je svoboda omezována... jen s tím nic nedělají. Pojďme tedy jednat my.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Jano, obávám se, že nejsi informovaná, jak ODS (Občasně demokratická strana) funguje. Jediní trochu "slušnější" jsou topolánkovci, kteří se snaží na poslední chvíli strhout kormidlo před útesem. Ale v celku se dá předpokládat, že se financují zásadně korupcí na všech stupních řízení státu. Nemůžou to změnit ani kdyby chtěli. Byla by to sebevražda.

Ideově jsou pravicová strana, ale v praxi spíše "Bratrstvo kočičí pracky" se Štětináčem na hradě.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Znám lidi z ODS a jsou to slušní lidé. Znám lidi z ODS a jsou to lotři.

Snažím se vymyslet, jak využít situaci pro náš prospěch. Protože je více než jisté, že nás je velmi málo a za poslední 2 měsíce nám přibylo zhruba 25 členů, dá se tedy čekat, že pokud nevymyslíme něco radikálního, do voleb nás bude maximálně 200, z toho maximálně 50 aktivních (při aktivizování poloaktivních lidí před volbami). Počítám s tím, že několik dosud aktivních lidí stranu znechuceně opustí. Takže tu bude tak 10 lidí, kteří jsou aktivní plus-minus pořád a k tomu 40 relativně nových lidí. Jen pár z nich bude skutečně aktivní kolem volební kampaně. Takže začínám vidět jako sci-fi alternativu, že se dostaneme do sněmovny. A tudíž přemýšlím, jak politikům vnutit pirátské myšlenky. Klidně každému jen část - klidně budu povídat lidem z ODS o problémech, které i oni sami usoudí, že to je problém - podám jim to jejich jazykem tak, aby měli pocit, že to ohrožuje i je samé. A budu klidně motivovat další lidi k povídání dalším lidem o dalších problémech. Třeba i tak, že ani nebudou tušit, odkud ten nápad je, ale budou si pamatovat, že tohle je problém.

Chci hájit práva autorů - ať autor může rozhodovat, jak se bude nakládat s jeho dílem. Stop monopolu. Stop cenzuře internetu. Můj počítač můj hrad - stop šmírování. Co si dělám doma, do toho nikomu nic není.

Samé líbivé myšlenky, jen je dobře "prodat".
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Souhlas s Karlem. Pokud má někdo zájem o tzv.spolupráci s ODS, tak at si uvědomí, že tím tuto stranu zlikviduje. Podívejte jak se prodali zelení a jak to s nima teď vypadá.
Bohužel Karel vystihl princip fungování ODS naprosto přesně. Nedívejte se na zpracování témat v programu, ale na to, jak to funguje ve skutečnosti.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Dnes jsem četl diskusi k tomuto blogu:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/s ... nucleus_cf

tento příspěvek:
Milý pane, právě jsem přestal po 3,5 letech být členem jedné z našich velkých politických stran. Do té strany jsem vstoupil s motivem mít "vliv na personální složení jejího vedení a na obsah jejího politického programu." Inu, párkrát do roka jsem měl možnost hlasovat o tom, kdo bude delegátem na té nebo oné konferenci či sjezdu. A to je asi tak vše. Protože jsem většinu těch lidí osobně neznal, tak jsem víceméně hlasoval pro předloženou kandidátku. Po nějaké době jsem došel k názoru, že je to zbytečná aktivita. Pokud nemáte větší skupinu lidí, kteří se navzájem podporují, tak jste ve straně izolovaná nicka. Vytvořit si vlastní takovou skupinu je poměrně dost těžké, protože lidé mají různé zájmy, motivy a preference. Nakonec se buď přizpůsobíte tomu, jak to dělají staří machři, nebo odejdete.
Závěr je jasný. Slušní lidé ve velkých stranách nemají šanci něco prosadit. Jakmile to zjistí, zabalí to sami.
To, že má někdo něco v programu ještě neznamená, že to opravdu hodlá realizovat. Mimochodem často se mi v diskusích stává, že lidé takto reagují i na náš program. Je těžké jim po mnoha letech zklamávání vysvětlit, že jsme jiní.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Martin Broz »

To sem si myslel taky. Ale neni to uplne tak. Slusnost a drive bych oddelil. Pripadne vubec nedelil :-)
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Rozšířený program

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Jaroslav Kucera píše:Závěr je jasný. Slušní lidé ve velkých stranách nemají šanci něco prosadit. Jakmile to zjistí, zabalí to sami.
Dá se "procpat" k nějakému vlivu, ale pouze na komunální úrovni (a tam to jde vcelku v pohodě, dle všeho). Jen je potřeba se smířit s tím, že komunální politika je zpravidla bez odměny či jen s minimální odměnou (nechcete-li se nechat uplácet, samozřejmě).
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“