Spolupráce s občanskými sdruženími
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Spolupráce s občanskými sdruženími
V poslední době, přímo úměrně jak se nám blíží volby (tak je to ostatně vždy) se s Piráty snaží navázat spolupráci různá občanská sdružení.
Vzhledem k tomu, že jsme transparentní strana a naše programové body tento systém taky prosazují ve státní správě, bylo by záhodno, abychom vytvořili předpis (a teď přesně nevím která složka, zřejmě RV, ale klidně CF) který by upravoval podmínky spolupráce s těmato uskupeními a to tak, aby Piráti nespolupracovali s o.s. která nemají transparentní financování.
1) Transparentní účet u FIO si umí udělat kdokoliv
2) Podpoří to program transparence a ukáže to, že to myslíme kompletně vážně
3) Odfiltruje to o.s. která nemají zájem takto postupovat a s financemi provádějí různé machinace
4) o.s. dostávají od státu různé granty a mě zajímá, na co peníze použijí, protože jsou to taky moje peníze
Co si o takovém předpisu myslíte? (samozřejmě neříkám udělejte, klidně nástřel udělám, doladit ho můžeme pak dál společně)
Vzhledem k tomu, že jsme transparentní strana a naše programové body tento systém taky prosazují ve státní správě, bylo by záhodno, abychom vytvořili předpis (a teď přesně nevím která složka, zřejmě RV, ale klidně CF) který by upravoval podmínky spolupráce s těmato uskupeními a to tak, aby Piráti nespolupracovali s o.s. která nemají transparentní financování.
1) Transparentní účet u FIO si umí udělat kdokoliv
2) Podpoří to program transparence a ukáže to, že to myslíme kompletně vážně
3) Odfiltruje to o.s. která nemají zájem takto postupovat a s financemi provádějí různé machinace
4) o.s. dostávají od státu různé granty a mě zajímá, na co peníze použijí, protože jsou to taky moje peníze
Co si o takovém předpisu myslíte? (samozřejmě neříkám udělejte, klidně nástřel udělám, doladit ho můžeme pak dál společně)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 2):
- rvh, Radek.Simkanic
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Tolik reakcí?
Čekal bych, že jako "transparentní" strana se k tomu někdo alespoň nějak vyjádří svým názorem 
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Proboha k čemu předpis?
Předpis na podání ruky nepožaduješ?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 3):
- Mikulas.Ferjencik, Vitezslav Praks, Petr.Bajgar
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Směrnice?
Samozřejmě že nepotřebuješ, ale nevím, že by sdružení se kterými spolupracujeme měly transparentní financování, spíše bych řekl, že nemají.
Proto by bylo dobré to přímo definovat jako jednu z podmínek.
Proto by bylo dobré to přímo definovat jako jednu z podmínek.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Prosimte proc? Ty mas nejake transparentni financovani abych s tebou mohl spolupracovat? Nemas. Takze stebou podle tohoto pravidla nemuze strana spolupracovat.
Kdo ma, ma, kdo nema, nema. Neni to zadna povinnost ani nutna podminka.
Na to je jeste ponekud brzo.
Kdo ma, ma, kdo nema, nema. Neni to zadna povinnost ani nutna podminka.
Na to je jeste ponekud brzo.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
- Petr.Bajgar
- TiborGanzer
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 69
- Registrován: 02 dub 2012, 15:37
- Profese: Chemik a procesní inženýr
- Bydliště: Dětmarovice
- Dal poděkování: 142 poděkování
- Dostal poděkování: 50 poděkování
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Neni to tak uplně jedno. "O peníze jde až v první řadě " jak řekl stárnoucí monarcha a když piráti nastavili latku transparentnosti u sebe, tak by to měli prosazovat i u jiných. A zvlášt u těch o.s. které dostávají peníze z veřejných zdrojů . Je to jedno jestli to jsou Dobrovolní hasiči (prachy od obce) nebo "Sdružení pro mouchu polétavou chránenou zákonem" . Čím více takových subjektů bude, tím méně velkých stran a jiných subjektů bude mít legitimní prostor pro tajemné financování.Martin Broz píše:Prosimte proc? Ty mas nejake transparentni financovani abych s tebou mohl spolupracovat? Nemas. Takze stebou podle tohoto pravidla nemuze strana spolupracovat.
Kdo ma, ma, kdo nema, nema. Neni to zadna povinnost ani nutna podminka.
Na to je jeste ponekud brzo.
Roberte, takže klidně udelej návrh a pust to na regionální forum, s kým jedem do boje, v tomto jsme byli asi zajedno i na schůzi
- Tito uživatelé poděkovali autorovi TiborGanzer za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Adamek, Radek.Simkanic
Fyziku neoklameš .... Čas nezastavíš .....
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Martine Tibor to řekl naprosto přesně. Nezvládl jsem to takhle definovat.
Mimochodem naše sdružení Svobodný internet o.s. transparentní účet má už prostě z principu. Existuje sice i běžný účet, takže úplně transparentní nejsme, ale cokoliv má něco společného s Piráty jde výhradně přes něj (nejsem si jistý, jestli něco takového bylo). Nicméně nečerpáme finance z veřejných zdrojů.
Věřím, že pro některé lidi u pirátů, kteří mají svá sdružení je to nepohodlné mít své účetnictví transparentní, ale pokud kážeme vodu, nemůžeme pít víno, nebo prostě nespolupracujme.
Nečekal jsem opravdu, že se k tomuhle návrhu někdo postaví záporně, protože pak mi uniká, proč vlastně Piráti existují a co chtějí prosadit a zda to opravdu chtějí prosadit, jestli to není jen ten líbivý program.
Mimochodem naše sdružení Svobodný internet o.s. transparentní účet má už prostě z principu. Existuje sice i běžný účet, takže úplně transparentní nejsme, ale cokoliv má něco společného s Piráty jde výhradně přes něj (nejsem si jistý, jestli něco takového bylo). Nicméně nečerpáme finance z veřejných zdrojů.
Věřím, že pro některé lidi u pirátů, kteří mají svá sdružení je to nepohodlné mít své účetnictví transparentní, ale pokud kážeme vodu, nemůžeme pít víno, nebo prostě nespolupracujme.
Nečekal jsem opravdu, že se k tomuhle návrhu někdo postaví záporně, protože pak mi uniká, proč vlastně Piráti existují a co chtějí prosadit a zda to opravdu chtějí prosadit, jestli to není jen ten líbivý program.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Jdes na to nasilne. S takovou proste nebudes mit s kym spolupracovat.
Ty o.s. nejsou korupcni, jen proto, ze nemaji transparentni ucty. A mit TU neni samospasa.
Urcitym krokem vpred je, ze se prejde na celkovy model transparentni organizace.
Ale to rade znich zpusobi znacny zmatek. A ne kvuli tomu, ze by nutne neco tajili, nebo podvadeli.
Ostatne pozadovat by to meli jejich vlastni clenove, ne my. A ne v ojedinelych pripadech, ale plosne.
Vyhlasit, ze tento model patri mezi dobre mravy, to by byla jina, ale prijimat nejaky princip na zaklade, kdo neni transparentni, at tahne, je nesmysl.
Ty o.s. nejsou korupcni, jen proto, ze nemaji transparentni ucty. A mit TU neni samospasa.
Urcitym krokem vpred je, ze se prejde na celkovy model transparentni organizace.
Ale to rade znich zpusobi znacny zmatek. A ne kvuli tomu, ze by nutne neco tajili, nebo podvadeli.
Ostatne pozadovat by to meli jejich vlastni clenove, ne my. A ne v ojedinelych pripadech, ale plosne.
Vyhlasit, ze tento model patri mezi dobre mravy, to by byla jina, ale prijimat nejaky princip na zaklade, kdo neni transparentni, at tahne, je nesmysl.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 5):
- Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik, Petr.Bajgar, Pavel.Cisar, Jiri.Demel
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Ahoj Roberte, nepochybně to myslíte dobře, ale tohle je až moc horlivé
Znamenalo by to, že bychom třeba nemohli spolupracovat s Iuridicum Remedium na ochraně soukromí, s některou vysokou školou nebo prakticky s žádnou politickou stranou? Pokud chceš někoho k Pirátství přesvědčit, nemůžeš si vybírat ty, kdo jsou již přesvědčeni.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
- Petr.Bajgar
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Spolupráce s občanskými sdruženími
Jakube jedná se pouze o o.s. které čerpají státní podporu z veřejných prostřeků a jedná se mi pouze o tuto část prostředků. Opravdu bych je nechtěl nutit, aby veškeré příjmy zveřejňovali (i když...) a samozřejmě pouze v případě, že je to dle zákona možné.
Přece když to máme v programu, nemůžeme spolupracovat s každým, to bychom mohli spolupracovat třeba s firmami, které mají akcie na doručitele a nejasnou majetkovou strukturu a to jen proto, že existuje podobný cíl, jako mají piráti a to třeba jen v jednom bodě. To by jsme snad neudělali, nebo ano?
Občanská sdružení často získávají prostředky i určitou formou podnikání, také ze státních dotací, z příspěvků lidí atd. měli bychom vědět, s kým spolupracujeme a jak s prostředky z daní nás a občanů nakládají.
V poslední době mi moc nejde se správně vyjádřit, ale věřím že rozumíš co chci říct.
Přece když to máme v programu, nemůžeme spolupracovat s každým, to bychom mohli spolupracovat třeba s firmami, které mají akcie na doručitele a nejasnou majetkovou strukturu a to jen proto, že existuje podobný cíl, jako mají piráti a to třeba jen v jednom bodě. To by jsme snad neudělali, nebo ano?
Občanská sdružení často získávají prostředky i určitou formou podnikání, také ze státních dotací, z příspěvků lidí atd. měli bychom vědět, s kým spolupracujeme a jak s prostředky z daní nás a občanů nakládají.
V poslední době mi moc nejde se správně vyjádřit, ale věřím že rozumíš co chci říct.