Stinova vlada
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Evzen.Boura
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 348
- Registrován: 11 srp 2009, 08:10
- Profese: molekularní biolog
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 236 poděkování
- Dostal poděkování: 299 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Stinova vlada
Je to vlastne myslenka jednoho naseho RegP z fora. Pripada mi dobra, minimalne o ni navrhuji diskuzi. Myslim, ze by bylo vhodne (hlavne medialne, ale i z duvodu seznameni se s tematikou) mit stinovou vladu. Piratskeho ministra skolstvi, financi, zdravotnictvi, zemedelstvi a informatiky pro zacatek.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Evzen.Boura za příspěvek:
- Homo Pyratus
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Považuji to za myšlení starých struktur. Pokud bude tlak sílit, tak bych měl okruh pirátů zabývajících se tématikou (naschvál neříkám odborníků). S tím, že bych tam vybíral jen lidi, kteří nejsou úplně mimo, zapojují se do příslušných témat a alespoň trochu umí reprezentovat. Ty bych pak klidně uváděl u jednotlivých komponent.
Stínová vláda je elitářská, hází na jedince hroznou odpovědnost (začne se chovat jak ministr, ale přitom nemůže nic dělat - čili jen ustupuje!). A není zde přílišná konkurence a pluralita názorů.
Navíc si myslím, že okruh je lépe funkční na dobrovolné fázi. Koneckonců neformálně tu ty okruhy jsou.
Stínová vláda je elitářská, hází na jedince hroznou odpovědnost (začne se chovat jak ministr, ale přitom nemůže nic dělat - čili jen ustupuje!). A není zde přílišná konkurence a pluralita názorů.
Navíc si myslím, že okruh je lépe funkční na dobrovolné fázi. Koneckonců neformálně tu ty okruhy jsou.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 9):
- Petr.Kopac, Jakub.Michalek, Ondrej.Kotas, Mikulas.Ferjencik, Jiri.Rezek, Ivan Sirko, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty, Vit.Zapletal
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Oznámení moderátora:Pokud jen diskuze, pak bych to přesunul do vnitrostranické diskuze. Tohle fórum je k formálním úkonům - podání CF. Nebo k tomu můžeš přidat anketu, (Navrhuji svolání fóra k jednání o stínové vládě - PRO, zdržuji se) a pak to bude OK.
Dejte vědět co s tím.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
- Mikulas.Ferjencik
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Tohle berte jako vtip jen castecne
Vodnansky a Skoumal kdysi provedli zcela vazny rozbor pohadky o Snehurce a dospeli k nazoru, ze sedm trpasliku zastavalo funkci kolektivniho manzela
Co tak prezentovat nase odborne skupiny (komise), jako kolektivniho ministra? Pokud by se sokovana media ptala, jak to myslime, tak zcela vazna odpoved by znela "Jeden z te skupiny by se mohl stat ministrem, ostatni pak jeho oficialnimi nebo dobrovolnymi poradci. Zatim berte celou skupinu jako naseho kolektivniho stinoveho ministra.", nebo tak nejak.
Vodnansky a Skoumal kdysi provedli zcela vazny rozbor pohadky o Snehurce a dospeli k nazoru, ze sedm trpasliku zastavalo funkci kolektivniho manzela
Co tak prezentovat nase odborne skupiny (komise), jako kolektivniho ministra? Pokud by se sokovana media ptala, jak to myslime, tak zcela vazna odpoved by znela "Jeden z te skupiny by se mohl stat ministrem, ostatni pak jeho oficialnimi nebo dobrovolnymi poradci. Zatim berte celou skupinu jako naseho kolektivniho stinoveho ministra.", nebo tak nejak.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
- Petr.Kopac, Ivo.Vlasaty, Patrik.Dolezal, Vit.Zapletal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
U nás v kraji už něco takového máme. Viz. naše kandidátky. Ale je to dobrovolné a je to jen o to, že ten člověk jaksi shromažďuje, analyzuje a prostě se stará o to dané téma. Případně se o tom baví s odborníky apod. Nejlépe je když se o to má starat opravdu někdo kdo tomu rozumí, ale momentálně si moc vybírat nemůžeme... Každopádně to určitě není něco jako stínový ministr... spíš takový koordinátor/správce dané oblasti.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
- Ivan Sirko
- Evzen.Boura
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 348
- Registrován: 11 srp 2009, 08:10
- Profese: molekularní biolog
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 236 poděkování
- Dostal poděkování: 299 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
To je argument, co jsem slysel od komancu proti kapitalistum a nasledne od ODS/CSSD proti komancum. Proste kravina..Ondrej Profant píše:Považuji to za myšlení starých struktur.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Ne, je to prostě staré myšlení (stejně jako: "Chci nový software, musí to stát velké prachy"). Slova mají svůj význam i když je někdo zprofanuje.Evzen Boura píše:To je argument, co jsem slysel od komancu proti kapitalistum a nasledne od ODS/CSSD proti komancum. Proste kravina..Ondrej Profant píše:Považuji to za myšlení starých struktur.
Ale mohl bys tedy uvést argumenty pro stínovou vládu?
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Evzen.Boura
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 348
- Registrován: 11 srp 2009, 08:10
- Profese: molekularní biolog
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 236 poděkování
- Dostal poděkování: 299 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Medialni zviditelneni. Kazdou programovou komponentou se uz ted nekdo zabyva, takze na zaklade predchozich vystupu IMHO muzeme snadno zvolit "piratskeho ministra".Ondrej Profant píše:Ale mohl bys tedy uvést argumenty pro stínovou vládu?
(Jen myslenka do diskuze a navic vypada, ze nikoho nenadchla
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Stinova vlada
Ano, každou komponentou se zabývá více lidí.
Medializace asi valná nebude. Koho by to zajímalo? Mnohem více zaujmeme, když ten koncept naopak rozbijeme.
Medializace asi valná nebude. Koho by to zajímalo? Mnohem více zaujmeme, když ten koncept naopak rozbijeme.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
- Ivan Sirko, Petr Stehlik
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Daniel.Hradsky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 358
- Registrován: 27 dub 2012, 10:54
- Profese: veterinární lékař
- Bydliště: 262 13 Nečín 044
- Dal poděkování: 283 poděkování
- Dostal poděkování: 525 poděkování
Re: Stinova vlada
Ondrej Profant píše:Ano, každou komponentou se zabývá více lidí.
Medializace asi valná nebude. Koho by to zajímalo? Mnohem více zaujmeme, když ten koncept naopak rozbijeme.
Ten koncept se rozbít dá, ale nikoho to nezaujme, dokud Pirátská strana nebude alespoň třetí nejsilnější parlamentní stranou. Kromě toho odlišný koncept nemůže fungovat. Ve straně by měl být vždy někdo, kdo se v problematice odpovídající danému resortu ( je jedno jestli ho nazýváme Stínový ministr nebo Plavčík práce a sociálních věcí), který se obklopí týmem zde uvedených lidí, kteří se v problematice vyznají a nebo se o ni alespoň zajímají. Ten pak dokáže aktuálně rychle reagovat na otázky typu: Co si Pirátská strana myslí o.... (členství v EU, uklízení psích hovínek, zelené naftě, zákazu geneticky upravených potravin atd) ať už pochází otázka od člena strany, novináře nebo zvědavce. Pokud ten člověk dostane odpověď "máme asi 10-25 lidí, co je ta problematika zajímá, mrkněte se na forum, třeba to tam najdete" pošle stranu k šípku a nikdy piráty volit nebude.
Z toho vyplývá, že stínový ministr nemusí být kovaný odborník v dané oblasti, jen musí znát ve straně lidi, kteří mu s odpovědí pomůžou. Musí ale umět odpovídat na otázky o kterých strana a forum nikdy nejednali, a to umí proto, že je seznámen s celkovým světonázorem strany. Pokud nereaguje správně, strana ho vymění. Není v tom žádné elitářství, je to jen člověk, který má jasno v myšlení členů a příznivců strany a ví kam chtějí směřovat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Hradsky za příspěvky (celkem 5):
- Evzen.Boura, Vitezslav Praks, Vit.Zapletal, Petr.Tresnak, Ivo.Vlasaty
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Nejsem pirát, jsem korzár.
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....