Stinova vlada

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Zahraniční odbor
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Stinova vlada

Příspěvek od Evzen.Boura »

Je to vlastne myslenka jednoho naseho RegP z fora. Pripada mi dobra, minimalne o ni navrhuji diskuzi. Myslim, ze by bylo vhodne (hlavne medialne, ale i z duvodu seznameni se s tematikou) mit stinovou vladu. Piratskeho ministra skolstvi, financi, zdravotnictvi, zemedelstvi a informatiky pro zacatek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Evzen.Boura za příspěvek:
Homo Pyratus
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Považuji to za myšlení starých struktur. Pokud bude tlak sílit, tak bych měl okruh pirátů zabývajících se tématikou (naschvál neříkám odborníků). S tím, že bych tam vybíral jen lidi, kteří nejsou úplně mimo, zapojují se do příslušných témat a alespoň trochu umí reprezentovat. Ty bych pak klidně uváděl u jednotlivých komponent.

Stínová vláda je elitářská, hází na jedince hroznou odpovědnost (začne se chovat jak ministr, ale přitom nemůže nic dělat - čili jen ustupuje!). A není zde přílišná konkurence a pluralita názorů.

Navíc si myslím, že okruh je lépe funkční na dobrovolné fázi. Koneckonců neformálně tu ty okruhy jsou.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:
Pokud jen diskuze, pak bych to přesunul do vnitrostranické diskuze. Tohle fórum je k formálním úkonům - podání CF. Nebo k tomu můžeš přidat anketu, (Navrhuji svolání fóra k jednání o stínové vládě - PRO, zdržuji se) a pak to bude OK.
Dejte vědět co s tím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Mikulas.Ferjencik
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tohle berte jako vtip jen castecne ;)

Vodnansky a Skoumal kdysi provedli zcela vazny rozbor pohadky o Snehurce a dospeli k nazoru, ze sedm trpasliku zastavalo funkci kolektivniho manzela :mrgreen:

Co tak prezentovat nase odborne skupiny (komise), jako kolektivniho ministra? Pokud by se sokovana media ptala, jak to myslime, tak zcela vazna odpoved by znela "Jeden z te skupiny by se mohl stat ministrem, ostatni pak jeho oficialnimi nebo dobrovolnymi poradci. Zatim berte celou skupinu jako naseho kolektivniho stinoveho ministra.", nebo tak nejak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Petr.Kopac, Ivo.Vlasaty, Patrik.Dolezal, Vit.Zapletal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Vaclav.Malek »

U nás v kraji už něco takového máme. Viz. naše kandidátky. Ale je to dobrovolné a je to jen o to, že ten člověk jaksi shromažďuje, analyzuje a prostě se stará o to dané téma. Případně se o tom baví s odborníky apod. Nejlépe je když se o to má starat opravdu někdo kdo tomu rozumí, ale momentálně si moc vybírat nemůžeme... Každopádně to určitě není něco jako stínový ministr... spíš takový koordinátor/správce dané oblasti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Malek za příspěvek:
Ivan Sirko
Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Zahraniční odbor
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Evzen.Boura »

Ondrej Profant píše:Považuji to za myšlení starých struktur.
To je argument, co jsem slysel od komancu proti kapitalistum a nasledne od ODS/CSSD proti komancum. Proste kravina.. :(
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Evzen Boura píše:
Ondrej Profant píše:Považuji to za myšlení starých struktur.
To je argument, co jsem slysel od komancu proti kapitalistum a nasledne od ODS/CSSD proti komancum. Proste kravina.. :(
Ne, je to prostě staré myšlení (stejně jako: "Chci nový software, musí to stát velké prachy"). Slova mají svůj význam i když je někdo zprofanuje.

Ale mohl bys tedy uvést argumenty pro stínovou vládu?

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Zahraniční odbor
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Evzen.Boura »

Ondrej Profant píše:Ale mohl bys tedy uvést argumenty pro stínovou vládu?
Medialni zviditelneni. Kazdou programovou komponentou se uz ted nekdo zabyva, takze na zaklade predchozich vystupu IMHO muzeme snadno zvolit "piratskeho ministra".

(Jen myslenka do diskuze a navic vypada, ze nikoho nenadchla :) )
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Ano, každou komponentou se zabývá více lidí.

Medializace asi valná nebude. Koho by to zajímalo? Mnohem více zaujmeme, když ten koncept naopak rozbijeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Petr Stehlik

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Daniel.Hradsky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 358
Registrován: 27 dub 2012, 10:54
Profese: veterinární lékař
Bydliště: 262 13 Nečín 044
Dal poděkování: 283 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování

Re: Stinova vlada

Příspěvek od Daniel.Hradsky »

Ondrej Profant píše:Ano, každou komponentou se zabývá více lidí.

Medializace asi valná nebude. Koho by to zajímalo? Mnohem více zaujmeme, když ten koncept naopak rozbijeme.

Ten koncept se rozbít dá, ale nikoho to nezaujme, dokud Pirátská strana nebude alespoň třetí nejsilnější parlamentní stranou. Kromě toho odlišný koncept nemůže fungovat. Ve straně by měl být vždy někdo, kdo se v problematice odpovídající danému resortu ( je jedno jestli ho nazýváme Stínový ministr nebo Plavčík práce a sociálních věcí), který se obklopí týmem zde uvedených lidí, kteří se v problematice vyznají a nebo se o ni alespoň zajímají. Ten pak dokáže aktuálně rychle reagovat na otázky typu: Co si Pirátská strana myslí o.... (členství v EU, uklízení psích hovínek, zelené naftě, zákazu geneticky upravených potravin atd) ať už pochází otázka od člena strany, novináře nebo zvědavce. Pokud ten člověk dostane odpověď "máme asi 10-25 lidí, co je ta problematika zajímá, mrkněte se na forum, třeba to tam najdete" pošle stranu k šípku a nikdy piráty volit nebude.
Z toho vyplývá, že stínový ministr nemusí být kovaný odborník v dané oblasti, jen musí znát ve straně lidi, kteří mu s odpovědí pomůžou. Musí ale umět odpovídat na otázky o kterých strana a forum nikdy nejednali, a to umí proto, že je seznámen s celkovým světonázorem strany. Pokud nereaguje správně, strana ho vymění. Není v tom žádné elitářství, je to jen člověk, který má jasno v myšlení členů a příznivců strany a ví kam chtějí směřovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Hradsky za příspěvky (celkem 5):
Evzen.Boura, Vitezslav Praks, Vit.Zapletal, Petr.Tresnak, Ivo.Vlasaty
Kouřím a piju. Jsem tlustej. Mám velký auto. JÁ ale do VAŠEHO života nekecám.
Nejsem pirát, jsem korzár. :twisted:
I černá ovce zůstává ovcí, jen bečí v jiné ohrádce.....
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“