Výlepové plochy
Moderátor: Odbor - medialni
Pravidla fóra
- Zdenek.Stepanek
- Člen KS Ústecký kraj
- Příspěvky: 3519
- Registrován: 25 črc 2009, 22:46
- Profese: IT Expert
- Bydliště: Varnsdorf
- Dal poděkování: 1481 poděkování
- Dostal poděkování: 3048 poděkování
Výlepové plochy
Ahoj vespolek.
Hledám informace o výlepových plochách. Mám dojem, že obce ze zákona poskytují pro volby nějaké plochy zdarma, ale na fóru to teď nemůžu najít. Obecné zkušenosti jsou asi takové, že na menších obcích to není problém, ůřady řeknou že plocha je na zastávce, u nádraží apod. Většé města jsou problém, většinou podobné útoky na ODČSSD končí odpálkováním na rengla apod.
Existuje tedy ono nařízení o plochách zdarma pro volby, nebo jsem si to vymyslel?
Zdeněk
Hledám informace o výlepových plochách. Mám dojem, že obce ze zákona poskytují pro volby nějaké plochy zdarma, ale na fóru to teď nemůžu najít. Obecné zkušenosti jsou asi takové, že na menších obcích to není problém, ůřady řeknou že plocha je na zastávce, u nádraží apod. Většé města jsou problém, většinou podobné útoky na ODČSSD končí odpálkováním na rengla apod.
Existuje tedy ono nařízení o plochách zdarma pro volby, nebo jsem si to vymyslel?
Zdeněk
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvek:
- Josef.Ulehla
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“ F. Gellner
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Výlepové plochy
O tom nevim a pochybuju o tom. My budeme davat plakaty na kartony, ty pak upevnovat vsude mozne (takze ne vylepovat, vylepovani lidi sere, musi se pracne odstranovat). Po volbach pak odstrihneme a uskladnime na dalsi volby 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 4):
- Josef.Ulehla, Vojtech.Pikal, Ondrej.Kallasch, Michaela.Vodova
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výlepové plochy
Ve většině obcí (menších) jsou výlepové plochy zdarma, v některých za symbolický poplatek (desetikoruny). Mám to ověřeno ze senátních voleb v SČK, ale zřejmě je to jinde podobné (v JMK je). Obvykle jsou to jedna až tři nástěnky někde u autobusové zastávky. Připevňování je obvykle připínáčky, někde se dá lepit. Někde to obec vyvěsí sama (zasklené nástěnky). Doporučuji to obtelefonovat (tak jsme to dělali)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Josef.Ulehla, Petr.Kopac
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
-
Jakub Sembera
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Výlepové plochy
Rozesílal jsem emaily s dotazem:Ivo Vasicek píše:Doporučuji to obtelefonovat (tak jsme to dělali)
Dobrý den,
chtěl bych se informovat o umístění veřejných výlepových ploch ve vaší obci. Je ve vaší obci prostor, kde lze volně nalepit informační leták a kde se místo nachází (přibližná pozice, adresa).
Děkuji moc za poskytnutou informaci,
s pozdravem
Šembera J.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výlepové plochy
Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.Jakub Sembera píše:Rozesílal jsem emaily s dotazem:
Dobrý den,
chtěl bych se informovat o umístění veřejných výlepových ploch ve vaší obci. Je ve vaší obci prostor, kde lze volně nalepit informační leták a kde se místo nachází (přibližná pozice, adresa).
Děkuji moc za poskytnutou informaci,
s pozdravem
Šembera J.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Jakub Sembera
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Výlepové plochy
Mě to "mailování" ani nevadí. Spíše mi více vadí, že ne všechny obce odpověděly.Petr Vileta píše:Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výlepové plochy
No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?Jakub Sembera píše:Mě to "mailování" ani nevadí. Spíše mi více vadí, že ne všechny obce odpověděly.Petr Vileta píše:Dotaz na Jakuba Michalka, az sem zabrousi. Neslo by tento dotaz rozeslat do datovych schranek vsech obci? Podle zakona by je mely mit vsechny povinne.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Josef.Ulehla
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výlepové plochy
JEště technická pozámka. Výlepové plochy bývají většinou celkem malé - max. 2m čtvereční, plakát by neměl být větší než A3.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Josef.Ulehla
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
-
Jakub Sembera
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Výlepové plochy
Toho u emailu docílíš taktéž. Lze nastavit, že chceš být informován jak o obdržení, tak i o přečtení emailuPetr Vileta píše:No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?
Emaily na obce beru z netu ... otevřel jsem mapu kraje a hledal, případně do G zadáš "obce <daný kraj>" a ono to něco vyvrhne taky a většinou i s odkazy na weby.
- Petr.Kopac
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 2944
- Registrován: 10 říj 2011, 22:43
- Profese: Software engineer
- Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
- Dal poděkování: 5494 poděkování
- Dostal poděkování: 3646 poděkování
Re: Výlepové plochy
Jsem pro, dělat to systematicky přes ty datové schránky, pokud je taková možnost. AO alespoň bude mít co dělat, až bude dostávat stovky mailů denně a třídit a přeposílávat to do krajůJakub Sembera píše:Toho u emailu docílíš taktéž. Lze nastavit, že chceš být informován jak o obdržení, tak i o přečtení emailuPetr Vileta píše:No prave, u datove schranky alespon vis, ze to bylo vyzvednuto/precteno. BTW kde beres maily na obce?
Emaily na obce beru z netu ... otevřel jsem mapu kraje a hledal, případně do G zadáš "obce <daný kraj>" a ono to něco vyvrhne taky a většinou i s odkazy na weby.
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu