Kulatý stůl v ulicích 10.května

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Mediálně máme našlápnuto pro propagaci větší demonstrace hapeningu. O kulatém stole v ulicích poprvé promluvil na demonstraci Mikuláš ve středu. Ministersvo průmyslu a obchodu reagovalo improvizací slíbeného kulatého stolu. Vydali jsme k tomu TZ http://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/min ... ti-prijdou.
Máme však problém. Musíme oznámit veřejnosti místo a čas. Nyní je ideální příležitost propagovat pování. My sami v tiskovce odkazujeme na pozvánku, která žádnou pozvánkou není.
Ivana už se ptali z ČT a nějakých novin, kdy a kde se to koná, na což Ivan improvizovaně odpověděl, že před ministerstvem. Kdo něco ví pište to sem. Do neděle musíme jasně stanovit termín a místo, ať to můžeme šířit (a opravit TZ na skutečnou pozvánku). Na tiskovce po kulatém stolu 10.4. budeme mít další příležitost k propagaci. Vidím v tom potenciál k další velké demonstraci v Praze.
Takže Mikuláš říklal v 17.00 Klárov, návrh.
Zveme všechny zastánce svobodného Internetu na protestní demonstraci proti ACTA v Praze.
Chceme připomenout vládě, že nezapomínáme.
sejdeme se ve čtvrtek 10.května 2012 v Praze na Klárově.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Zdenek.Stepanek, Josef.Ulehla, Vojtech.Pikal, Michaela.Vodova
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Martin Broz »

No vidis, ja sem s tebou o tom dokonce telefonoval. Kazdopadne za prve jsem tohle vlakno diky Prijeti clena, Prihlaska clena, Prijeti clena, Vstup do strany, Hlasovani o clenovi, Prihlaska clena, Vstup do strany, Hlasovani o prijeti, Prijeti clena a Zruseni Fora, FAKT uplne prehlidnul. Zalozit FB udalost muze kazdy, zkopirovat text taky. Kanaly to pak uz muzou jenom sirit. Ja na to cas ted nemam, jedu do prace. Ma vedouci MO nejakeho smysluplneho, nerozbiteho a nevypnuteho zastupce?
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Martin Broz píše:No vidis, ja sem s tebou o tom dokonce telefonoval. Kazdopadne za prve jsem tohle vlakno diky Prijeti clena, Prihlaska clena, Prijeti clena, Vstup do strany, Hlasovani o clenovi, Prihlaska clena, Vstup do strany, Hlasovani o prijeti, Prijeti clena a Zruseni Fora, FAKT uplne prehlidnul. Zalozit FB udalost muze kazdy, zkopirovat text taky. Kanaly to pak uz muzou jenom sirit. Ja na to cas ted nemam, jedu do prace. Ma vedouci MO nejakeho smysluplneho, nerozbiteho a nevypnuteho zastupce?
Jasně, ale nerad bych šířil informaci, která není jistá. S Mikulášem jsem mluvil telefonem a pochopil jsem z toho, že tam tu informaci doplní - do té TZ na webu. Nic se nestalo.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Já jsem dostal nějakou úplně zmatenou zprávu od Ivoše. Tím, že ministr změnil charakter akce, tak nemá smysl dělat kulatý stůl před ministerstvem, ale demonstrace je dobrý nápad. Zpětně samozřejmě není vhodné měnit tiskové zprávy a nevím, nakolik je taktické oznamovat datum happeningu již dnes.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Jakub Michalek píše:Já jsem dostal nějakou úplně zmatenou zprávu od Ivoše. Tím, že ministr změnil charakter akce, tak nemá smysl dělat kulatý stůl před ministerstvem, ale demonstrace je dobrý nápad. Zpětně samozřejmě není vhodné měnit tiskové zprávy a nevím, nakolik je taktické oznamovat datum happeningu již dnes.
Tiskovou zprávu už jsme měnili, protože v ní bylo mnoho překlepů a chyb. Tohle považuji za jednu z nich. Jádrem sdělení je, že ministr svolal kulatý stůl až po tom, co jsme ho svolali pro nečinost vlády my. Bohužel však v odkazu tuto informaci neuvádíme, což vyvolává celkem zmatek (většina lidí to vyhodnocuje jako chybný odkaz - překlep). Stačí tam doplnit (čtvrtek 10.5.2012 Klárov 17.00)
Ivan mi říkal, že už odpovídal na dotazy, kdy a kde se akce koná novinářům. Já dostal od lidí také pár dotazů a zpočátku jsem nedokázal odpovědět.
Vzhledem k mediální pozornosti, kterou improvizovaný kulatý stůl svolaný ministerstvem může vyvolat, považuji za naprosto klíčové znát již dnes datum, čas a místo akce, abychom mohli na dotazy novinářů a lidí konzistentně odpovídat a děl tím akci promo. Předpokládám, že už ho známe (pokusd nikdo nic nenamítá). Teď jde o to opravit odkaz, a začít akci připravovat a propagovat.
Vypadá velice trapně, když tvrdíme, že jsme svolali do ulic kulatý stůl, ale ve skutečnosti vlastně ne, když ani nevíme kde to bude a nikde není pozvánka na akci. Potom to vypadá, že to Mikuláš ve středu jen tak plácnul.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Návrh pozvánky:
Kulatý stůl v ulicích Prahy
Svoláváme odpůrce smlouvy ACTA na demonstraci proti ACTA. Akce se koná ve čtvrtek 10.5.2012 na Klárově v 17.00 formou hapennigu. Chceme vládě připomenout, že nezapomínáme na sliby a žádáme zahájení jednání o odmítnutí smlouvy ACTA.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Martin Broz »

A co priznivci ACTA? To pak nemusi byt kulaty stul, ale muzeme si stoupnout do rady. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
Lydie.Bartosova, Petr.Kopac
Uživatelský avatar
Petr.Kopac
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2944
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Profese: Software engineer
Bydliště: Benešov nad Ploučnicí
Dal poděkování: 5494 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Petr.Kopac »

Ivo Vasicek píše:...Já dostal od lidí také pár dotazů a zpočátku jsem nedokázal odpovědět.
Vzhledem k mediální pozornosti, kterou improvizovaný kulatý stůl svolaný ministerstvem může vyvolat, považuji za naprosto klíčové znát již dnes datum, čas a místo akce, abychom mohli na dotazy novinářů a lidí konzistentně odpovídat a děl tím akci promo. Předpokládám, že už ho známe (pokusd nikdo nic nenamítá). Teď jde o to opravit odkaz, a začít akci připravovat a propagovat.
Vypadá velice trapně, když tvrdíme, že jsme svolali do ulic kulatý stůl, ale ve skutečnosti vlastně ne, když ani nevíme kde to bude a nikde není pozvánka na akci. Potom to vypadá, že to Mikuláš ve středu jen tak plácnul.
Ok, ale vydal bych novou tiskovku, ve ktere napiseme, ze reagujeme na nastalou situaci a mimo jine v ni uvedes konkretni data a parametry konani te akce ;) Menit jednou vydanou tiskovku nema smysl. Kazdopadne je ale dulezitejsi sireni na FB, protoze ucastnici se to dozvi prave tam. Jinak souhlas.

Update:
Martin Broz píše:A co priznivci ACTA? To pak nemusi byt kulaty stul, ale muzeme si stoupnout do rady. :)
Meli bychom pozvat i ty. Kdyz budou chtit prijit :) Ale to oni vetsinou nechteji. Kazdopadne by to bylo pekne, kdyby to museli vysvetlovat lidem ;) Uz vidim ten bucici dav...
Softwarový inženýr. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Není to žádná změna jen oprava. Nyní je tam odkaz na pozvánku, která tam není.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulatý stůl v ulicích 10.května

Příspěvek od pavel.k »

Prijde mi, ze by hlavne davalo smysl pockat, jak dopadne ta zitrejsi saskarna na ministerstvu a pak se podle toho zareagovat. Nejakou demonstraci to urcite bude potrebovat, klidne i formou diskuze, kam se mohou pozvat priznivci ACTA, at ji zkusi vysvetlit :) (jako kdyby byla sance, ze prijdou).
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“