Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotrby

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti mediálního odboru. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Mikos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2010, 12:46
Profese: programátor
Bydliště: Praha
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotrby

Příspěvek od Mikos »

Dobrý den,

už jsem to psal do diskuze na Pirátských novinách pod Kotrbův článek Ten systém je mrtev, ale ještě o tom neví. Bohužel diskuze je zaplavena příspěvky nějakého trolla šířícího FUD proti Pirátům, tudíž se bojím, že to zapadlo a nikdo z Pirátské strany si toho nevšimne. Nejdříve překopíruji svůj příspěvek:
Jsem duší Pirát, byť členem ČPS nejsem (ale volil jsem Piráty a i příště budu). Nejsem pravičák, pravo-levé dělení považuji za překonané, ale rozhodně jsem liberál (v ose osobních svobod). Svoboda slova je mi svatá, stejně jako další osobní svobody a práva. Proto nechápu, jak můžete přetisknout článek takového magora. Ten člověk volá po diktatuře a velebí Putina. Jde přímo proti ideálům, které by Piráti měli zastávat:

"Pokud se v Česku po zdejších zlodějských grázlech v zahraničním žoldu chopí moci silný a odpovědný politik, oslabí sice ony liberální svobody žvanit do všeho a nemít odpovědnost, ale vyvede tuhle zemi ze sraček, ve kterých se ocitla díky liberální lenosti všech."

Fuj, je mi z toho článku na blití. Neříkám, že v něm nejsou i zajímavé myšlenky, ale celkově je to absolutní děs. Vím že Pirátské noviny nejsou to samé co Pirátská strana, proto jen tiše doufám, že většina Pirátů má rozum a tenhle hnus nebere za svůj vzor...
Omlouvám se za trochu drsnější tón, ale Kotrbův projev mi neuvěřitelným způsobem nadzvedl mandle. A teď fakta: plně si uvědomuji, že Pirátské noviny nejsou oficiálním stranickým plátkem Pirátské strany (že je zde pouze personální propojení). Také si plně uvědomuji, že šlo jen o rozšířenou verzi Kotrbova projevu. A přestože je pro mě svoboda slova svatá, tedy bych redakci Pirátských novin nikdy neupíral právo takový článek přetisknout, velmi mě mrzí, že k tomu došlo (nebo že se alespoň redakce nevyjádřila ve smyslu "tento text nevyjadřuje názory redakce"). Spousta lidí (a pozoruji to ve svém okolí, na Google+ i na Facebooku) to totiž vnímá tak, že jde o nějaký oficiální názorový proud Pirátské strany a začínají nás pomalu považovat za něco jako "mladé komunisty". To nahrává různým trollům v internetových diskuzích, kteří tento FUD o Pirátech ještě více šíří a přiživují.

Zkrátka si myslím, že to Pirátské straně nesmírně ubližuje a měla by se veřejně distancovat od podobných názorů, jaké prezentuje pan Kotrba. Protože ty jdou opravdu přímo proti ideálům Pirátské strany (alespoň v to doufám). Nebo pokud se nechcete přímo distancovat (což by ale podle mě byla velká chyba), tak alespoň nějak veřejnost informujte, jaké je oficiální stanovisko Pirátské strany k podobným názorům.

Díky,
Michal Křenek (Mikos)
Naposledy upravil(a) Mikos dne 10 úno 2012, 14:19, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikos za příspěvek:
jilm
“Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.”
— Benjamin Franklin
Uživatelský avatar
Petr Stehlik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1780
Registrován: 25 srp 2009, 15:30
Profese: všeuměl
Bydliště: Zlín
Dal poděkování: 686 poděkování
Dostal poděkování: 1712 poděkování

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Petr Stehlik »

Jestli budeme vydávat vysvětlující tiskovku ke každému článku na PN, tak nám ty PN přidělají spoustu práce a navíc budeme vypadat jako blbci.

A když to dělat nebudeme, tak nám ty PN odeženou potenciální voliče a my budeme za blbce taktéž.

A teď, babo, raď!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr Stehlik za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kallasch, Pavel.Cisar, Petr.Kopac
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3519
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1481 poděkování
Dostal poděkování: 3048 poděkování

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Petr Stehlik píše:Jestli budeme vydávat vysvětlující tiskovku ke každému článku na PN, tak nám ty PN přidělají spoustu práce a navíc budeme vypadat jako blbci.

A když to dělat nebudeme, tak nám ty PN odeženou potenciální voliče a my budeme za blbce taktéž.

A teď, babo, raď!
Tato situace ma jediné naprosto účinné a jednoduché řešení: Nevydávat vůbec žádné články.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Já teda ten článek pochopil úplně jinak. Tedy spíše jako varování před ruským vývojem. To co popisuje Kotrba je pravda. Putin tam zavedl pořádek. Nicméně ta cena za něj je krutá.
To co děláme, děláme právě proto, abychom se takovým řešením vyhli. Lidi jsou naštvaní a snadno k takovým řešením sklouznou. Ze současné situace jsou dvě cesty: snadná - diktatura, složitá - demokracie 2.0 (přímá demokracie, transpartentnost,...)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Polansky, Jan Machac, Ivan.Bartos, Pavel.Cisar
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Mikos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2010, 12:46
Profese: programátor
Bydliště: Praha
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Mikos »

Ivo Vasicek píše:Já teda ten článek pochopil úplně jinak. Tedy spíše jako varování před ruským vývojem. To co popisuje Kotrba je pravda. Putin tam zavedl pořádek. Nicméně ta cena za něj je krutá.
Já to tedy pochopil jinak a podle reakcí z mého okolí rozhodně nejsem jediný takový. Kotrba navíc dlouhodobě otevřeně vystupuje s extrémně levicovými názory, nepletu-li se viděl jsem ho snad obhajovat i nedemokratické převzetí moci (pokud to nebylo nějaké nedorozumění, ale vůbec bych se tomu nedivil, kdyby to myslel vážně). Pirátská strana by se měla od takových názorů skutečně veřejně distancovat, jinak nebude pro mě (ani pro spoustu lidí co znám) schůdnou alternativou. A to by mě opravdu mrzelo :-(
“Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.”
— Benjamin Franklin
Mikos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3
Registrován: 19 čer 2010, 12:46
Profese: programátor
Bydliště: Praha
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Mikos »

Petr Stehlik píše:Jestli budeme vydávat vysvětlující tiskovku ke každému článku na PN, tak nám ty PN přidělají spoustu práce a navíc budeme vypadat jako blbci.

A když to dělat nebudeme, tak nám ty PN odeženou potenciální voliče a my budeme za blbce taktéž.

A teď, babo, raď!
Tady nejde o vysvětlující tiskovou zprávu ke každému článku. Přirovnávání Pirátů ke komunistům se bohužel začíná Internetem nebezpečně šířit a podobné články to jenom přiživují. Je to voda na mlýn různých trollů (a v budoucnu i politické konkurence, pokud už i ti současní trollové náhodou nejsou nějakou konkurenční stranou zaměstnaní, i když tomu moc nevěřím), kteří se snaží Piráty zdiskreditovat. Chce to prostě jedno obecné vyjádření, kde se Piráti veřejně distancují od tohoto (a jemu podobných) extrémně levicových názorů.
“Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.”
— Benjamin Franklin
merhaut
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 218
Registrován: 22 dub 2009, 10:38
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od merhaut »

Kotrba je pomatenec, odkopal se teda pěkně:-) Jeho blábol může být ale svým způsobem užitečný, pomůže identifikovat "kdo je kdo" u Pirátů...
Zatím – v roli lakmusového papírku – stvrzuje mé barevné předpoklady...
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Je to rozhovor to zaprvé, takže je to, jako byste se ptal novináře, jestli si myslí to samé, co mu říká dotazovaný.

Pirátské noviny jsou především prostor pro otevřenou diskusi nad Pirátskými otázkami. Nevím proč bychom měli z této debaty vyjímat kované levičáky, jako je Kotrba.

Jinak za Mediální odbor Pirátů můžu říct, že násilí odmítáme a uděláme všechno co bude v našich silách, aby k utažení šroubů nedošlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 5):
Filip.Krska, Ivo.Vasicek, Anonym101, JirkaXDU, Ondrej.Polansky
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Petr.Vileta »

merhaut píše:Kotrba je pomatenec, odkopal se teda pěkně:-)
To je poprve, co musim s Merhautem 100% souhlasit. On Kotrba i vypada jako Vladimir Iljic Uljanov v nejlepsich letech. :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
jilm
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanovisko Pirátské strany k extremistickým názorům Kotr

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Informace o redakci Pirátských novin - http://piratskenoviny.cz/?c_id=33598
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Filip.Krska
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Zamčeno

Zpět na „Podatelna mediálního odboru“