už jsem to psal do diskuze na Pirátských novinách pod Kotrbův článek Ten systém je mrtev, ale ještě o tom neví. Bohužel diskuze je zaplavena příspěvky nějakého trolla šířícího FUD proti Pirátům, tudíž se bojím, že to zapadlo a nikdo z Pirátské strany si toho nevšimne. Nejdříve překopíruji svůj příspěvek:
Omlouvám se za trochu drsnější tón, ale Kotrbův projev mi neuvěřitelným způsobem nadzvedl mandle. A teď fakta: plně si uvědomuji, že Pirátské noviny nejsou oficiálním stranickým plátkem Pirátské strany (že je zde pouze personální propojení). Také si plně uvědomuji, že šlo jen o rozšířenou verzi Kotrbova projevu. A přestože je pro mě svoboda slova svatá, tedy bych redakci Pirátských novin nikdy neupíral právo takový článek přetisknout, velmi mě mrzí, že k tomu došlo (nebo že se alespoň redakce nevyjádřila ve smyslu "tento text nevyjadřuje názory redakce"). Spousta lidí (a pozoruji to ve svém okolí, na Google+ i na Facebooku) to totiž vnímá tak, že jde o nějaký oficiální názorový proud Pirátské strany a začínají nás pomalu považovat za něco jako "mladé komunisty". To nahrává různým trollům v internetových diskuzích, kteří tento FUD o Pirátech ještě více šíří a přiživují.Jsem duší Pirát, byť členem ČPS nejsem (ale volil jsem Piráty a i příště budu). Nejsem pravičák, pravo-levé dělení považuji za překonané, ale rozhodně jsem liberál (v ose osobních svobod). Svoboda slova je mi svatá, stejně jako další osobní svobody a práva. Proto nechápu, jak můžete přetisknout článek takového magora. Ten člověk volá po diktatuře a velebí Putina. Jde přímo proti ideálům, které by Piráti měli zastávat:
"Pokud se v Česku po zdejších zlodějských grázlech v zahraničním žoldu chopí moci silný a odpovědný politik, oslabí sice ony liberální svobody žvanit do všeho a nemít odpovědnost, ale vyvede tuhle zemi ze sraček, ve kterých se ocitla díky liberální lenosti všech."
Fuj, je mi z toho článku na blití. Neříkám, že v něm nejsou i zajímavé myšlenky, ale celkově je to absolutní děs. Vím že Pirátské noviny nejsou to samé co Pirátská strana, proto jen tiše doufám, že většina Pirátů má rozum a tenhle hnus nebere za svůj vzor...
Zkrátka si myslím, že to Pirátské straně nesmírně ubližuje a měla by se veřejně distancovat od podobných názorů, jaké prezentuje pan Kotrba. Protože ty jdou opravdu přímo proti ideálům Pirátské strany (alespoň v to doufám). Nebo pokud se nechcete přímo distancovat (což by ale podle mě byla velká chyba), tak alespoň nějak veřejnost informujte, jaké je oficiální stanovisko Pirátské strany k podobným názorům.
Díky,
Michal Křenek (Mikos)