Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Uživatelský avatar
Keram
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Keram »

Na našem YT kanálu se objevil takový dotaz. Rád bych odpověděl, bohužel s v tomto moc neorientuji, tak poprosím jestli by někdo mohl něco kratšího napsat?!
Měli by se všichni nespokojení lidé připojit třeba k hnutí Zeitgeist. Jaký názor má na Zeitgeist a zdrojovou ekonomiku pirátská strana?
Díky
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Zeitgeist je něco jako když kočička s pejskem vařili dort a splácali všechno dohromady. Fakta smíchaná s doměnkami, logické závěry s fantasiemi. Celá řada věcí je v tom filmu zajímavých, ale z mého pohledu to je "naivní údiv". Např "odhalení", že peníze vznikají jako dluh. Kdo trochu rozumí ekonomice ví, že je to zcela normání, že to není nic podivného. Kritika systému je tam oprávněná, ale poněkud zmatená a upravená do bulvární zkratky.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Vit.Jurasek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1246
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 8853 poděkování
Dostal poděkování: 2402 poděkování

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Vit.Jurasek »

Podle mě by se daly všechny tři Zeitgeisty shrnout takhle:
1. film) Nevěřte tomu, co se říká, je to zk****á propaganda.
2. film) Aktuální ekonomika je šlehaný vzduch a jde to i jinak.
3. film) Nebuďte moc paranoidní, systém se udžuje sám od sebe i bez pana "velkého plánovače" a lidi mají tendenci se přizpůsobit jakémukoliv systému.

Podle mě ty filmy jsou primárně motivační a vykolejovací, aby ten co se na ně podívá dostal šok a začal hledat jak to vlastně je.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Ondra.kl »

Troi píše:Podle mě ty filmy jsou primárně motivační a vykolejovací, aby ten co se na ně podívá dostal šok a začal hledat jak to vlastně je.
Spíš bych řekl že účelem šoku je dostat co nejvíc lidí do kina / přesvědčit k nákupu DVD ... "to musíme mámo doma mít, tam to říkaj úplně přesně, to musíme doma nastudovat" ... nezapomenu když došel 50-letý kolega v práci s tím že to viděl a že už je mu všechno jasný :lol:
Uživatelský avatar
kainashi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 151
Registrován: 15 bře 2010, 19:16
Profese: HTML kodér, programátor
Dal poděkování: 68 poděkování
Dostal poděkování: 141 poděkování

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od kainashi »

Ondra.kl píše: Spíš bych řekl že účelem šoku je dostat co nejvíc lidí do kina / přesvědčit k nákupu DVD ... "to musíme mámo doma mít, tam to říkaj úplně přesně, to musíme doma nastudovat" ... nezapomenu když došel 50-letý kolega v práci s tím že to viděl a že už je mu všechno jasný :lol:
Zeitgeist je volně ke stažení, případně přístupný k online sledování, takže prodejem DVD to nebude ;)
Opravdu si myslím, že filmy vznkly proto, aby se lidi začali otázkami zabývat. Někde jsem četl (nevím už kde, je to dávno), že sami tvůrci přiznali, že se nejedná o příliš důvěryhodný zdroj informací, ale že je to skutečně dělané pro "otevření mysli".
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Troi píše:Podle mě by se daly všechny tři Zeitgeisty shrnout takhle:
1. film) Nevěřte tomu, co se říká, je to zk****á propaganda.
2. film) Aktuální ekonomika je šlehaný vzduch a jde to i jinak.
3. film) Nebuďte moc paranoidní, systém se udžuje sám od sebe i bez pana "velkého plánovače" a lidi mají tendenci se přizpůsobit jakémukoliv systému.

Podle mě ty filmy jsou primárně motivační a vykolejovací, aby ten co se na ně podívá dostal šok a začal hledat jak to vlastně je.
Souhlas, nicméně je to zapotřebí brát s rezervou.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Keram
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 445
Registrován: 08 čer 2011, 09:36
Profese: AČR
Bydliště: Nýrsko
Dal poděkování: 526 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Keram »

Ok, něco tam sesmolím :)) Díky všem
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" :D
Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeitgeist a zdrojová ekonomika

Příspěvek od Vaclav.Malek »

Neplést filmy a hnutí: http://www.thezeitgeistmovement.com/
I když to spolu souvisí...
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“