Vstup do strany

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Pardubický kraj, PKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
Petr.Navratil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 27 led 2012, 10:18
Profese: IT
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vstup do strany

Příspěvek od Petr.Navratil »

Dobrý den,
po letech nečinnosti jsem se rozhodl vstoupit to strany.
Popíšu proč.
Jsem finančně závislý na zaměstnavateli. Zabývám se informační bezpečností. Nehodlám být veřejně exponovaný a to v žádném měřítku.
Souhlasím s tím, že autorská díla musí být chráněna. Myslím tím SW. Programátor nad svým dílem stráví nějaký čas a musí být z něčeho živ.
Pokud to dělá ve svém volném čase, pro svoji zábavu a třeba pod GPL, je to jiné.
Rozhodně nejsem zastánce kopírování jakéhokoliv SW, který nějaká organizace vytvoří a na trhu prodává.
Dnešní prostředí je natolik konkurenční, že se uživatel může rozhodnout zda za SW bude platit, či si pořídí SW, který je vytvořen a šířen zdarma.
Bohužel v multimediální oblasti je to jinak. Producenti jsou kostlivci. Úzkostlivě si chrání materiální nosiče a distribuci prostřednictvím internetu brzdí.
Mění se to a doufám, že v brzké době si bude moci každý občan zakoupit za rozumný poplatek (za rozumný poplatek pokládám max. třetinu vstupenky do kina film a do 5 Kč za jednu hudební skladbu).
Co mne ale hodně znepokojuje, jsou tlaky různých zájmových sdružení, které prostřednictvím svých silných vyjednávacích možností ohrožují svobodu všech občanů přes úplatné politiky vládních stran.
Zásadně nesouhlasím se současným "výpalným" a beru ho za zásadní porušení lidských práv. (Proč by měl člověk, který si koupí paměťovou kartu do svého fotoaparátu automaticky platit část ze svých prostředků nějakému sdružení?)
Spočítal někdo kolik stojí firmy toto "výpalné" na diskových úložištích? Jistě, že ne. Firmy budou mlčet. Žádná velká společnost si to nechce rozházet s vládou, která toto "výpalné" prosadila. Už proto, že ruka ruku myje a představitelé těchto velkých společností potřebují mít politické špičky na své straně.
Jedinou cestou je informovanost občanů o tom, co jim vláda zařídila, co dále chystají a připravit je na to, aby si u příštích voleb lépe vybrali.
Poslední kapkou se stalo tajné podepsání ACTA.
Proto se chci stát členem Pirátské strany. Za ty roky jsem se přesvědčil, že peníze a moc mění lidi. Ti, co se dostanou vysoko do politiky neodolají pokušení kolem plujících peněz a dřív, nebo později si na ně také šáhnou.
Domnívám, že Pirátská strana je v tuto chvíli nejvíce vzdálená korupčnímu jednání, které kolem sebe vidím a s kterým bytostně nesouhlasím.
Hlásím se tedy ke členství do Pirátské strany v Pardubickém kraji.
Děkuji
Navrátil
Uživatelský avatar
Petr.Navratil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 27 led 2012, 10:18
Profese: IT
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Petr.Navratil »

Tak já nevím. Buďto strana nemá zájem o členy, nebo jen o mě.
Už jsem měl cca před měsícem telefonát tuším od Míry Kmínka a ten mi řekl, že členství pořeší na fóru a že to nebude problém.
Stále se ale nic neděje.
Všude čtu "Staňte se členem", "Staňte se příznivcem", ale když to člověk udělá podle pokynů, tak to stejně "vyhnije"
Kde je problém?
Petr Navrátil
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Navratil za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Miroslav.Kminek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 649
Registrován: 24 dub 2009, 12:39
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Bydliště: Puerto del Rosario, Canarias, Spain
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Miroslav.Kminek »

Petře, problém je u mě.
Měl jsem nechat hlasovat o tvém přijetí, ale zapomněl jsem na to.
Dám to co nejdříve do pořádku, omlouvám se, a díky za trpělivost!
Ahoj
Mira Kmínek
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Kminek za příspěvek:
Josef.Ulehla
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Adam.Soukal »

Kam Míra Kmínek za těch 14 dní postoupil? Prosím aby začal Míra nebo někdo v PKS pořádně fungovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 3):
Josef.Ulehla, Ivo.Vasicek, anonym72078
Uživatelský avatar
Kostas.Dimoskakis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 149
Registrován: 07 říj 2010, 12:38
Profese: Elektro slaboproud - podnikatel
Bydliště: Bousovská 735/6, Praha 9 - Kbely
Dal poděkování: 236 poděkování
Dostal poděkování: 185 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Kostas.Dimoskakis »

Příspěvek, žádost o členství, čtu teprvé dnes. Teda, to čumím. Žádost je napsaná moc pěkně. Je to pirát jak vyšitý. A nikdo se neozývá. Začíná to být skostnatělý?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kostas.Dimoskakis za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Kostas Dimoskakis píše:Příspěvek, žádost o členství, čtu teprvé dnes. Teda, to čumím. Žádost je napsaná moc pěkně. Je to pirát jak vyšitý. A nikdo se neozývá. Začíná to být skostnatělý?
Ono je často předsednictvo v kontaktu se zájemci o členství i mimo rámec fóra. Občas je problém v tom, že dotyčnej přestane reagovat. Jak aktivně jednaj se zájemci Piráti na Pardubicku těžko říct.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Kostas.Dimoskakis

735 07 66 99, Praha 12

Pavel Prchal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 11 čer 2009, 21:34
Profese: -
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Pavel Prchal »

Hlasoval jsem "ano", jen nevim, jestli jsem tim "vzal na vedomi zadost o prijeti" nebo hlasoval o prijeti samotnem. Nicmene at tako nebo tak, me stanovisko je "ano".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel Prchal za příspěvek:
Josef.Ulehla
Uživatelský avatar
Petr.Navratil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 12
Registrován: 27 led 2012, 10:18
Profese: IT
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Petr.Navratil »

Chodím sem denně. Emaily vybírám nonstop. Mám z toho už rozporuplné pocity...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Navratil za příspěvek:
Josef.Ulehla
Pavel Prchal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 146
Registrován: 11 čer 2009, 21:34
Profese: -
Dal poděkování: 58 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Pavel Prchal »

Cau Petre, rozhodne to nevazne na nezajmu nas o tebe, cleny potrebujeme a chceme. Vazne to asi jen na nas ve vedeni kraje v tom, ze nekoname dostatecne rychle. Zeptam se jinak - z jakeho mesta/obce jsi? Jen pro orientaci event. pro me info o tve dostupnosti k osobnimu setkani, nebude-li mozne tve prijeti prohlasovat elektronicky (tusim, ze to mozne je). Ja se napr. vyskytuju vetsinu casu v Pardubicich a o nekterych vikendech v Moravske Trebove. A pak me napada dotaz k tvemu tvrzeni "Nehodlám být veřejně exponovaný a to v žádném měřítku." Byl bys ochotny kandidovat v krajskych volbach do Pardubickeho kraje, ktere se blizi? Kandidatku rozhodne postavit musime a potrebujeme ji obsadit dustojnym poctem lidi s tim, ze se na predni mista daji ti, co maji zajem vetsi a na zadni mista se daji spis ti, co by do zastupitelstva moc jit netouzili ale chteji nejak pomoct (kandidatka s vic lidmi je duveryhodnejsi). Samozrejme muzes mit duvod na kandidatce nefigurovat, to je mozne a pochopitelne.
A k tem krajskym volbam muzes event. rict nejake tema tykajici se kraje, ktere je ti blizke, ke kteremu bys mel konkretni navrhy volebniho programu/opatreni k naprave? Ja napr. delam v ramci KPL, o. s. ( http://www.klub-pratel-lokalek.cz/ ) do zeleznice a lezi mi v zaludku to, co pardubicka "vlada" udelala s lokalnimi tratemi. Jinou kapitolou, do ktere nevidim a pro kterou by bylo dobre mit fundovaneho cloveka, je zdravotnictvi. Do dost veci vidi Mira Kminek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel Prchal za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Kostas.Dimoskakis
Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Vstup do strany

Příspěvek od Josef.Ulehla »

petos píše:Chodím sem denně. Emaily vybírám nonstop. Mám z toho už rozporuplné pocity...
To Petos:

Petosi, vydrž. Drhne to, ale časem se to dokodrcá k tomu, že budeš přijat :-)

Já jsem to podstupoval nedávno a rád Ti jakkoliv pomůžu, když se na mě obrátíš tady, nebou soukromou zprávou (SZ), nebo mejlem josef.uhlehla(zavináč)pirati.cz.

To pardubické krajské předsednictvo:

Parudbické krajské předsednictvo, to co Petos podle mě potřebuje slyšet (číst) je odpověď podle vzoru, který je zde:

viewtopic.php?f=452&t=11301#p135430
Zamčeno

Zpět na „Zájemci o členství Pardubický kraj“