Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace naplánována

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace naplánována

Příspěvek od Robert.Adamek »

Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvky (celkem 8):
Ondrej.Kotas, pavel.k, Keram, Petr.Karlik, Filip.Krska, Vitezslav Praks, Jiri.Kaderavek, Jiri Vontroba
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od pavel.k »

Naprosti souhlas, proste to opravdu chce udelat demonstraci, urcite dorazi dost lidi a idealne se to dostane treba i do medii. Nejake DDoS utoky jsou uplne na nic, akorat se to prezentuje, ze straslivy hackeri utoci na nebohe servery a dela to spatny image. Sam bych na demonstraci dorazil, kdybych nebyl na druhem konci sveta. Kazdopadne s timhle bych opravdu neotalel, takhle akorat lidi ta nastvanost prejde.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od Martin Broz »

Roberte uvedom si, ze tiskova zprava vysla jeste pred tim nez bylo znamo, ze prezidentuv poskok velvyslankyne ji za CR podepsala. Zitra budeme dopoledne i odpoledne na BBC v radiu, rano Jakub na Megaupload, odpoledne predseda na ACTA. Novinky dnes vzali nasi ranni TZ a otiskly clanek kde cituji Mikulase. Zpravy na Facebooku a reporty o deni zasahli jenom pres kanal PN 10000 lidi. Dalsich 10000 si denne cte nase clanky uz asi 7my den. Pres ofiko fan page Piratu nevim, to musi prozradit nejaky jeji spravce co se koukne do statistiky. Ale odhadem pres pocet sdileni to muze byt tak 2-3x tolik. Hlasi se nam novi cleni. Dostavame nabidky na hostovani serveru zadarmo a lidi nam ve velkem vyjadruji podporu a tesi se na volby. My nejsme v protestech na ulici dostatecne silni a soustredime se na to vymyslet strategii co dal, jak a kdy. Samozrejme, ze lidi nastvanost prejde, ale nebud blahovy, a nemysli si, ze nekdo v Praze pujde zitra demonstrovat. Jde primarne o Internet a ten bude reagovat spontane prave utoky na symboly jako vlada, prezident, snemovna a statni sprava. Lidi chodi do prace, v Praze radi angina a mononukleoza jako nikdy driv. Pochop jake mame moznosti a co si muzeme dovolit. Predsednictvo neustale komunikuje az me z toho boli ucho, ale ty cekas zazrak, takze se vrat zpatky na zem a jestli mas nejakej konkretni napad, tak ho predloz. Dneska mela Praha vecer schuzi, takze urcite z toho neco vznikne. Nekteri jeste nedorazili domu.
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od next_ghost »

Robert Adamek píše:Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.
Jenže Poláci narozdíl od nás věděli, že vláda rozhoduje o úřednickém podpisu ACTA za Polsko. U nás to nevěděl nikdo a teď už je na protest pozdě, ten podpis je vzít zpátky nedonutíme. Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu. Tam bude první reálná šance ACTA odstřelit (pokud náš hyperaktivní parlament nezačne s ratifikací na vlastní pěst dřív).
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvek:
Martin Broz
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Na dnešní schůzi jsme se shodli, že ve čtvrtek 2. února od 14:00 uspořádáme protestní happening před / poblíž budovy parlamentu ČR. Podpora z ostatních krajů bude velmi vítána. Stejně tak je velmi vítána podpora publikační, grafická, nápadová a jiná.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 2):
pavel.k, Ivo.Vasicek
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
pavel.k
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2011, 23:22
Profese: student matematiky
Dal poděkování: 216 poděkování
Dostal poděkování: 152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od pavel.k »

next_ghost píše:
Robert Adamek píše:Poměrně jednoduchý dotaz, ale odpověď je mi záhadou. Jaký je důvod, že jsme nezorganizovali, ani neorganizujeme žádnou demonstraci proti ACTA? Myslím že by se to od nás celkem čekalo. V Ostravě to nemá smysl moc dělat, co na to vedení a Praha (nebo vlastně to je to samé :-) )? Řekl bych že se to od nás čekalo/čeká. Když jsem už i já ochotný vyrazit 350km tak bych řekl, že to bude dost lidí. Máme šanci začít takovou malou revoluci a my jsme místo toho vydali tiskovku :shock:

Edit: Podívejte se na Polsko, jejich PP má tak 3 členy a ani neexistují, přesto byly ulice plné lidí.
Jenže Poláci narozdíl od nás věděli, že vláda rozhoduje o úřednickém podpisu ACTA za Polsko. U nás to nevěděl nikdo a teď už je na protest pozdě, ten podpis je vzít zpátky nedonutíme. Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu. Tam bude první reálná šance ACTA odstřelit (pokud náš hyperaktivní parlament nezačne s ratifikací na vlastní pěst dřív).
S timhle nesouhlasim. Ano, urcite se nevedelo, ze se tohle ma schvalit, nez se to odhlasovalo. Na druhou stranu je podle me potreba alespon zpetne vyjadrit nesouhlas, ukazat jim, ze proste takhle ne, takovyhle zpusob schvalovani v demokratice spolecnosti neprijmeme. Myslim, ze Rick to pise spravne (http://falkvinge.net/2012/01/26/eu-acta ... ext-steps/), ze pokud vyrazi lidi do ulic, tak si mozna politici uvedomi, ze udelali chybu. Kdyz se jim jenom odpali servery, tak jednak nezjisti to poselstvi, jednak nevi, kolik lidi to opravdu stve a proste spis na to budou vsichni koukat jako na utok hackeru, ne vyjadreni nesouhlasu. Podle me najit si jeden den nekdy brzo a udelat demonstraci pred budovou by bylo mnohem efektivnejsi, navic uzitecny PR pro piraty.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme?

Příspěvek od Petr.Vileta »

next_ghost píše:Takže šetři síly a připravuj transparenty na červen, kdy bude ACTA v Europarlamentu.
Dovolim si pripomenout muj nedavny napad viewtopic.php?f=75&t=10309 ktery by v tom cervnu daval mnohem vetsi smysl. Jeli bychom protestovat a jeste by nam na to EU priplatila ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Musíme se ukázat jako akceschopná síla a kout železo dokud je žhavý
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvek:
Robert.Adamek
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Mediální odbor
Příspěvky: 14052
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: poslanec, lektor kroužků zábavné logiky
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 11388 poděkování
Dostal poděkování: 19571 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Btw na Pirátských novinách je poptávka po happeningu i v Brně. Přidáte se?
Pirátský poslanec za Pardubický kraj. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nedemonstrujeme? [Aktualizováno]demonstrace napláno

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

2.února jedu do Prahy
byznys X svoboda
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 5):
Mikulas.Ferjencik, Ivan.Bartos, Roman.Kucera, Ondrej.Kotas, Ondrej.Kallasch
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“