Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Němeček z LN si myslí, že by za Piráty měl kandidovat Smetana
A co když si strana demonstrativně postaví do čela kandidátky někoho, kdo už ve vězení sedí? (Jak to, že to Pirátskou stranu už dávno nenapadlo udělat s autobusákem Romanem Smetanou?)
LN

Málo karikatur. Jak na Pekárka

VELKÉ DETAILY

Tato stránka bez kreseb Vladimíra Jiránka osiřela a je docela možné, že už taková zůstane: každodenní politická karikatura je těžké břemeno. Z jakéhosi důvodu se jí v Česku po Jiránkově smrti zrovna dvakrát nedaří – na rozdíl od Slovenska.
Můj oblíbený slovenský blog Cynická obluda (se sloganem "Zlí ľudia na dobrej adrese") dělá své koláže každý den, a jak mu to jde! Jejich někdejší komentář k prezidentské kampani, v níž vůdce národovců Ján Slota slíbil nový vůz za agitaci pro prezidenta Gašparoviče, by se možná hodil i k české přímé volbě:
Slota: "Bratia starostovia! Ak budete odporúčať správneho prezidenta, naša strana vám dá Daciu Sandero!" Hlas z publika: "Čože, Daciu?!" Slota: "A čo by si asi tak chcel za Gašparoviča? Bentley?!"
Opatrná hypotéza: není to proto, že politická karikatura vzkvétá v prostředí, kde je vyšší koncentrace nesesaditelných blbů? Kde vládne jedna strana spojená s prezidentem a vzájemně se kryjící se špičkami justice? V této situaci Česká republika není a jen tak nebude – vláda je slabá, prezidentská volba se politikům vymkla a justici nekontrolují už vůbec.
Možná je slabost zdejší politické karikatury nejlepší zpráva na konci roku.
Což platí navzdory případu poslance Romana Pekárka, z nějž si rve vlasy celá sněmovna: ani po pravomocném odsouzení na pět let se pán nechce vzdát mandátu. Proto stoupá podpora pro ústavní novelu, která by takové odsouzence zbavovala křesla. Je to řešení, které se pochopitelně bude líbit. Ale je bělorusko-ukrajinsky humpolácké.
Bývalá předsedkyně Spolkového ústavního soudu Jutta Limbachová před ním letos v rozhovoru pro LN důrazně varovala: člověk nikdy neví, jaké situace život přinese. Mohou nastat případy, kdy se poslanci promění podmínka či nevykonaný trest prospěšných prací na pár týdnů vězení – má přijít o mandát? A co když si strana demonstrativně postaví do čela kandidátky někoho, kdo už ve vězení sedí? (Jak to, že to Pirátskou stranu už dávno nenapadlo udělat s autobusákem Romanem Smetanou?)
Jistěže je frustrující, když ve sněmovně zůstávají lidé jako Roman Pekárek. V České republice ale musí stačit společenský tlak. Pavel Wonka – který se v roce 1986 pokoušel s donkichotskou umanutostí kandidovat jako nezávislý – nezemřel ve vězení proto, aby se takovíhle pazdráti oháněli průkazkou poslance.
Jak je nutit k odchodu, to přece víme už z manifestu Dva tisíce slov. "Například: veřejná kritika, rezoluce, demonstrace, demonstrační pracovní brigády, sbírka na dary pro ně do důchodu, stávka, bojkot jejich dveří. Odmítat však způsoby nezákonné, neslušné a hrubé," napsal klasik. "Náš odpor k psaní hrubých dopisů musí být tak všeobecný, aby každý takový dopis, který ještě dostanou, bylo možno považovat za dopis, který si dali poslat sami." P. S.: Tento týden má Cynická obluda těhotnou Pannu na oslátku, jež vede svatý Josef a šomrá přitom jako pravý ČechoSlovák: "Kvôli ultrazvuku až do Betlehema?! A to tvrdili, že pacientov sa šetrenie nedotkne." Veselé Vánoce.

---

Z jakéhosi důvodu se politické karikatuře v Česku po Jiránkově smrti zrovna dvakrát nedaří. Opatrná hypotéza: není to proto, že politická karikatura vzkvétá v prostředí, kde je vyšší koncentrace nesesaditelných blbů? Kde vládne jedna strana spojená s prezidentem a vzájemně se kryjící se špičkami justice? V této situaci Česká republika není a jen tak nebude – vláda je slabá, prezidentská volba se politikům vymkla a justici nekontrolují už vůbec.

O autorovi: TOMÁŠ NĚMEČEK, redaktor LN e-mail: tomas.nemecek@lidovky.cz

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Marek Lutonský @marekl
Vzpoura u pirátků. Předsednictvo přišlo o moderátorská práva ve fóru: podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 14799.html …. Tady je to taky zajímavé: podatelna-administrativniho-odboru-f227
https://twitter.com/marekl/status/285128088705179648
Vilém Rubeš @bigvilik
Ze života Pyrátů: "předsednictvo se právě urputně snaží zapnout Fórum, které svévolně nechala vypnout vedoucí Administrativního odboru" ;-)
https://twitter.com/bigvilik/status/285116568701112321
Retweeted by Josef Šlerka

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Vaclav.Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 01:32
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8527 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Vaclav.Malek »

OFFTOPIC[quote="Dalibor Zahora"][quote]Marek Lutonský @marekl
Vzpoura u pirátků. Předsednictvo přišlo o moderátorská práva ve fóru: podatelna-administrativniho-odboru-f227 ... 14799.html …. Tady je to taky zajímavé: podatelna-administrativniho-odboru-f227
https://twitter.com/marekl/status/285128088705179648[/quote]

[quote]Vilém Rubeš @bigvilik
Ze života Pyrátů: "předsednictvo se právě urputně snaží zapnout Fórum, které svévolně nechala vypnout vedoucí Administrativního odboru" ;-)
https://twitter.com/bigvilik/status/285116568701112321
Retweeted by Josef Šlerka[/quote][/quote]
Super... zvýší to návštěvnost :) Tak jak bylo plánováno... :D
Oznámení moderátora:
Vlakno slouzi ke sberu dat, ne k diskusi. -- Petr Kopac
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jak by vypadala krajská zastupitelstva bez uzavírací klauzule
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/v ... emid=18553
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Přes 50 milionů odkazů na stránky s obsahem porušujícím autorská práva odstranila společnost Google za rok 2012 ze svého vyhledávače. Z českých stránek se nejvíce žádostí týkalo webu České pirátské strany.
(...)
Českým webům vévodí stránky Pirátů, Ulož.to má přes 3 tisíce

Z českých stránek se nejvíce stížností týkalo serveru České pirátské strany Piráti.cz, jenž svým vzhledem silně připomíná Seznam.cz. Vlastníci autorských práv na tomto webu označili přes 115 tisíc linků.ČTĚTE TAKÉ:

"Největší příčinou bude náš proxy server, čili jakési zrcadlo serveru The Pirate Bay (služba pro sdílení torrentů), které provozujeme na stránkách tpb.pirati.cz," vysvětluje Ondřej Profand z pražské organizace strany. "Je to jeden z posledních fungujících přístavů Pirate Bay po světě, protože třeba naši britští kolegové nedávno podlehli a museli svoji verzi zastavit," dodává s tím, že služby jako The Pirate Bay jsou podle něj dobrým způsobem, jak se vyrovnat se zkostnatělostí distribučních společností a jejich monopolem na umělecká díla.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/google-odstranil- ... -media_jkz

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Roman.Kucera »

http://www.evropsky-rozhled.eu/pirati-p ... leblowery/

Fakt jsem se na tom nepodílel ani bitem informace. Takovej sebevrah fakt nejsem. Uááá, já chci umřít!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 23308
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: poslanec, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 32404 poděkování
Dostal poděkování: 25668 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... tak-urcite
Nestojí to otevřené fórum za to?
člen RP, AO, PO, ZO, FT; člen AO OlK, vedoucí MRT Demokracie
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj|Profil|fb| Tel: 776635258
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“[1]
merhaut
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 218
Registrován: 22 dub 2009, 10:38
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od merhaut »

OFFTOPICDávám Pirátům rok nebo dva.
Oznámení moderátora:
Vlakno slouzi ke sberu dat, ne k diskusi. -- Petr Kopac
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Michael.Polak »

OFFTOPIC[quote="Martin Broz"]Jemu totiz porad nekdo neco vysvetluje jak co funguje a on to nepochopi za hodinu, za dve. [/quote]

Mohu potvrdit, že jsem mu osobně vysvětloval, co je to Linux a že to spoustu lidí živí, a ať proti němu v Reflexu neflejmuje. Slíbil jsem mu za to stažení svého osobního angažmá v propagandě legalizace konopí (což nebyl žádný těžký závazek, protože mě už to celkem sere... drogy jsou pro mě celkově takový problém, asi jako pro muslima vepřové: chápu absurditu toho, že se s tím neumím vyrovnat a že jsem příliš ovlivněn kulturou a výchovou - ale nejsem s tím schopen nic dělat).

K dobru bych snad uvedl, že JXD skutečně po konzultaci se mnou úplně přestal trollovat proti Linuxu a jednoduše ho ignoruje.
Oznámení moderátora:
Vlakno slouzi ke sberu dat, ne k diskusi. -- Petr Kopac
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Tomas Babicky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 682
Registrován: 13 čer 2009, 20:51
Dal poděkování: 865 poděkování
Dostal poděkování: 246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Tomas Babicky »

OFFTOPIC[quote="merhaut"]Dávám Pirátům rok nebo dva.[/quote]
Dávám Pirátům méně než půl roku.
Oznámení moderátora:
Vlakno slouzi ke sberu dat, ne k diskusi. -- Petr Kopac
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“