Napsali o nás

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tak přece jen nedůvěra vládě
https://neviditelnypes.lidovky.cz/cirku ... cirkus_nef

Ve středu média zveřejnila informaci, že sázkové kanceláře vidí dva favority pro příští prezidentské volby – že by do finálního utkání šel Bartoš proti Babišovi. Navzdory abecedě by to nebyla dvě béčka… Pak bych tipoval na opravdu velkou volební účast...

:o

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
kaze
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 364
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Profese: pečovatel
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od kaze »

Filipson Bolechson
(kamarád kamiho)
Nikezeus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 591
Registrován: 23 bře 2017, 10:12
Profese: Logistika
Dal poděkování: 119 poděkování
Dostal poděkování: 504 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Nikezeus »

Trochu starsiho data, z konce minuleho roku:

"Pirátské choutky míří na nezdaněné příjmy z prodeje akcií. Hrozí odliv investorů či arbitráže

„V učebnicích ekonomie pro první ročníky je psáno, že zdanění prodeje akciového podílu je daň z daně z daně z daně. Hodnota takového akciového podílu se totiž akumuluje jenom z toho, co v akciové společnosti zbude poté, co každoročně odvede na dani z příjmu právnických osob, neboli dani ze zisku. Samotný zisk je pak jen tím, co zbude poté, co zaměstnavatel odvede daně i za své zaměstnance.
...
Jakékoli dividendy z tohoto zůstatku byly průběžně samy srážkově významně daněny potřetí.
"
https://echo24.cz/a/S6Y2m/piratske-chou ... -arbitraze

kaze
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 364
Registrován: 30 led 2018, 00:16
Profese: pečovatel
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od kaze »

Filipson Bolechson
(kamarád kamiho)
davkol
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 402
Registrován: 18 úno 2012, 22:09
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od davkol »

‚Kdyby Richterovou umístili do středu, vše by bylo jinak.‘ Koalice sklidila kritiku za málo žen ve vedení

V úterý představila koalice Pirátů a Starostů a nezávislých (STAN) svůj program, se kterým míří do podzimních sněmovních voleb. Více než program a slogan „Vraťme zemi budoucnost“ zaujal některé uživatele sociálních sítí fakt, že na pozici lídrů stanula jediná žena. Na twitteru se například snesla vlna kritiky, která koalici vyčítala nedostatečné zastoupení žen. Server iROZHLAS.cz požádal o reakci na kritiku lídry koalice i další členy stran.

Veronika Kučíková
 20. května 2021
iRozhlas

Chlapi sobě. Pirátky a starostky nemáme

Start kampaně favoritů voleb, koalice Pirátů a STAN, vypadal tak, jak by člověk čekal – slogany představující hlavní body programu pronášené lídry kandidátek na fotogenickém místě se Strakovou akademií v zádech… a jedna jediná žena mezi čtrnácti dalšími muži raného středního věku v rozhalenkách.

Jindřich Šídlo
 19. května 2021
Český rozhlas Plus

Vysoká politika jako generické maskulinum. Přichází vláda šedomodrých yuppíků

Dvě opoziční koalice představily lídry kandidátek pro volby do Poslanecké sněmovny a u obou je mezi nimi pouze jedna žena. Prostě to tak vyšlo.

Řada výzkumů ukazuje, že pandemie covidu-19 v mnoha ohledech zasáhla tvrději ženy než muže. U nás pak vlivem nekompetentních a často genderově vysloveně slepých zásahů a opatření (nebo naopak jejich v důsledku jejich absence) ženy ponesou tyto dopady hůře a déle, než by bylo nezbytně nutné. Pokud se chce politický subjekt vůči nezvládnutí pandemie vymezit, dodalo by jeho tvrzením na uvěřitelnosti, když by je prezentovalo více osob z nejvíce postiženého okruhu.

Budoucnost, na kterou se jedna z koalic odvolává, nám přinese skutečně náročné výzvy. Podle různých zahraničních studií a odhadů lze očekávat, že probíhající megatrendy, včetně demografického vývoje nebo čtvrté průmyslové revoluce, připraví situace, na které – podobně jako na zvládnutí aktuální pandemie – nejspíše nebudou tradiční politická řešení stačit. Jak lze ale věřit politickému uskupení, že bude schopné na nové výzvy reagovat pružně a s dostatečnou dávkou invence, když v tak důležitý okamžik nevygeneruje nic originálnějšího než sestavu šedomodrých yuppíků?

V situaci, jako je tato, předpokládám, že politické strany a jejich koalice usilují o každý hlas. Opravdu se nehraje o málo, pretendentů na vládní funkce je mnoho, povolební vyjednávání budou náročná a každý mandát bude hrát roli. O to méně rozumím potom tomu, proč riskují, že se necitlivou prezentací o některé voličky i voliče připraví. Od řady subjektů se v tomto ohledu už dávno nic neočekává. Od některých ano a právě u nich je pak zklamání o to citelnější – antibabišovský postoj nestačí a na virtue signalling (‚mávání ctností‘) opravdu nikdo zvědavý není.

Nechci slyšet nic o tom, že teď na takové nesmysly není čas a že je potřeba především porazit Babiše. Jednak se to nevylučuje, jednak je to jalový argument, který zaznívá v podstatě před každými volbami od dob, kdy ženy získaly pasivní volební právo. Ony totiž čekají na to, než budou konečně důležité, více než sto let.

Šárka Homfray
 19. května 2021
A2larm

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 1900
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: živnostník, řemeslník; dobrý elektrikář
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1687 poděkování

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tenhle mafiánský psychopat má tak co kecat něco o vyvíjení nátlaku. OFFTOPICProč asi odešel Pavel Zeman? Normálně se bál o holý život.
Kdo jste byl včera na Václaváku, tak vás taky ještě mrazí, co všechno je v sázce. Je klidně možné, že tahle smečka kolem velezrádce na Hradě a jeho pečovatelé, dalšího výtečníka ve Strakovce spolu se svými pořád ještě věrnými toaletními papíry kolem něj (exPirát Ondřej Knotek a spol.) se klidně můžou pokusit o převrat - a o svobodných volbách si můžeme zas na několik generací nechat zdát!

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

V čele kandidátek koalic chybí ženy. Přeju si jich víc, říká Richterová
Autor: Tereza Vlčková
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pira ... 0_rapc_627

Podle Indexu genderové rovnosti, který už deset let vypracovává Evropský institut pro genderovou rovnost, je Česko z 27 zemí Evropské unie téměř na chvostu, co se týče počtu žen v politice.

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

ŽENY ČASTO NEDOSTÁVAJÍ DOSTATEČNOU PODPORU ANI OD KOLEGŮ UVNITŘ STRANY
Se senátorkou Adélou Šípovou nejen o tom, proč je na koaliční kandidátce Pirátů a STAN tak málo žen
https://www.respekt.cz/rozhovor/nechtel ... ke-prevaze

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napsali o nás

Příspěvek od Petr.Vileta »

Nepovolené svedení vody od domů u Boleváku do kanalizace prověří policie

Nicméně opoziční zastupitel Pirátů Pavel Šrámek už 21. května po přečtení dopisu Karla Harta podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli možnému odčerpávání vody z Boleváku, neoprávněnému nakládání s povrchovou nebo podzemní vodou.
Zdroj: https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/velky ... -zpravy_vb

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/velky ... -zpravy_vb

Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“