ODS je teď jako politá živou vodou. Jako by se vrátil svět studené války a roků po ní, svět, jemuž rozumí. V médiích k tématu vystupují Fiala, Vondra, Vystrčil, Žáček nebo Černochová a všichni působí přesvědčivě a kompetentně. Berou to jako vyvrcholení 15 let trvajících ruských záškodnických akcí, které začaly kolem plánů na stavbu amerického radaru v Brdech.
Je to vlastně logické, protože „mladí“ Piráti přirozeně studenou válku moc neznají a ani jí nechtějí rozumět. Nemohou si ani pamatovat sílu momentu z června 1991, kdy Československo opustil poslední železniční transport s ruskými vojáky – a země definitivně přestala být ruskou provincií. Třeba Ivanu Bartošovi tehdy bylo jedenáct let.
Napsali o nás
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
-
Zbynek.Janoska
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 963
- Registrován: 28 úno 2018, 10:54
- Profese: programátor
- Bydliště: Vracov [HO]
- Dal poděkování: 2579 poděkování
- Dostal poděkování: 1398 poděkování
Re: Napsali o nás
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Napsali o nás
https://www.lidovky.cz/nazory/kambersky ... azory_lros
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
55108311
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 73
- Registrován: 07 pro 2019, 18:03
- Dal poděkování: 77 poděkování
- Dostal poděkování: 94 poděkování
Re: Napsali o nás
Obsah jsem pořádně ani nečetl, a "Ivan Bartoš je nezkušený" ve mně vyvolá jenom úsměv.
Je ale fakt, že když se podívám na weby ODS nebo TOP09, polovina článků je o Vrběticích. Když se podívám na web Pirátů, vypadá to jako by útok Ruska proti naší republice Piráty ani moc nezajímal.
Spekuloval jsem, že je to kalkul a že Piráti možná cílí na levicového voliče, kde je hodně prorusky smýšlejících lidí. Nejsem si ale jistý, jestli je to dobrý kalkul, například můj hlas se pomalu a ne úplně nadšeně přiklání ke Spolu.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Napsali o nás
https://nazory.aktualne.cz/komentare/pi ... f6b220ee8/
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Milus.Kotisova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 566
- Registrován: 22 kvě 2014, 15:52
- Profese: překladatelka, lektorka, publicistka
- Dal poděkování: 732 poděkování
- Dostal poděkování: 835 poděkování
Re: Napsali o nás
Zeman má před sebou jen pár měsíců života (před volbami)
https://www.seznam.cz/komentare/7195335 ... -fake-news
A dohra u soudu (se zpožděním několika let):
Bartík stvořil o prezidentovi chiméru smrti a nařkl ho z podvodu na voliče, píše soud
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/barti ... n=Aktualne
Piráti se dokázali zastat své místopředsedkyně proti šiřitelům fake news (následované výhružkami). Dělali jste z toho exemplární (jestli se nepletu, také placenou) lekci na sociálních sítích.
Myslím proto, že není na místě mlčení k tomu, že s plným vědomím jihomoravští Piráti spolupracovali s člověkem, který sám šířil obludnosti o starším člověku (principiálně se člověk musí umět oprostit od toho, že prezidenta Zemana někdo nemusí).
Mlčení v tomto případě by totiž ten výše zmíněný ostentativní morální postoj mohlo ukázat v jiném světle - třeba jen jako užitečný marketing.
Pokud chcete sloužit jako světlonoši, tak důsledně. Bez ohledu na přátelské vazby a příchylnost. Díky moc. Držím palce, že se dokážete zastat lidí i v případech, kdy z toho pro stranu nic, ale lautr nic nekouká. Obecně držet vyšší laťku politické kultury. Protože v ovzduší spoluvytvářeném podobnými nízkými činy (k nimž většina mlčí) se "lepší, věcná politika" dělat rozhodně nedá.
* * *
milus.kotisova@volny.cz, 773 219 196
zakladatelka, ex-1. kurátorka Pirátské putovní univerzity
nových 5 kurátorů viz web PPU
* * *
O PPU: https://otazky.github.io/ (dočasné umístění webu)
Akce PPU: viewtopic.php?f=75&t=48598
FB skupina: https://www.facebook.com/groups/Piratsk ... Univerzita
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Napsali o nás
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/volby ... f6b220ee8/
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
DX3P
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4
- Registrován: 27 lis 2012, 19:51
- Profese: odborný referent
- Dal poděkování: 17 poděkování
- Dostal poděkování: 5 poděkování
-
Nikezeus
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 591
- Registrován: 23 bře 2017, 10:12
- Profese: Logistika
- Dal poděkování: 119 poděkování
- Dostal poděkování: 504 poděkování
Re: Napsali o nás
"Pirát prosazuje občanské průkazy bez pohlaví"
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pi ... .seznam.cz
Kdyz podle exterieru nebude rozeznano spolehlive pohlavi a v obcance bude treba Robin Smetana, jak ma napr. prislusnik PCR danou osobou oslovavat? Pane, pani nebo ma rict jen napr. Smetano vystupte ?
Mozna bude treba dalsi newspeak , pardon, unisex oslovovaci termin.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Napsali o nás
Nikezeus píše: ↑10 kvě 2021, 14:28"Pirát prosazuje občanské průkazy bez pohlaví"
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pi ... .seznam.czKdyz podle exterieru nebude rozeznano spolehlive pohlavi a v obcance bude treba Robin Smetana, jak ma napr. prislusnik PCR danou osobou oslovavat? Pane, pani nebo ma rict jen napr. Smetano vystupte ?
Mozna bude treba dalsi newspeak , pardon, unisex oslovovaci termin.
Jak jí bude příslušník PCR oslovovat dnes, když není povinnost nosit OP u sebe. A už vůbec ne předávat policsitovi kvůli oslovení.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj