Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Žádám zadavatele ankety o doplnění možnosti Odbor týmové spolupráce OTS, kterou jsem navrhl ke zvážení zde: viewtopic.php?p=120630#p120630 Nikdo se v celé zdejší diskuzi nevyjádřil zamítavě vůči mému.
Zásadně se ohrazuji proti trvalému ignorování a šikanování vůči mě a mým podnětům. Jak si to vlastně představují ti, kteří mě systematicky ignorují osočují, všemožně odstrkují a snižují moje práva člena Pirátské strany.
Jak si vůbec tito lidé představují, přijímámí dalších členů? Měli by to snad být jen takoví lidé, kteří budou bezmezně uctívat jejich vrchnostenství?
Vážení kolegové sdílení pokud není oboustranné stane se velice takto jednoduše tyranií. Potom už je ale úplně jedno jakými pohnutkami se dotyční zaklínají.
Tento trend by velice nežádoucím způsobem kopíroval tredy v dnešních politických partajích neschopných rozšiřování členstva, aby nebyli narušovány stávající osobnostní a mocenské vazby. Jde mi o to, abychom díky takovým tendencím nedospěly mezi už dnes existující politické strany, které mají jediného člena.
Zásadně se ohrazuji proti trvalému ignorování a šikanování vůči mě a mým podnětům. Jak si to vlastně představují ti, kteří mě systematicky ignorují osočují, všemožně odstrkují a snižují moje práva člena Pirátské strany.
Jak si vůbec tito lidé představují, přijímámí dalších členů? Měli by to snad být jen takoví lidé, kteří budou bezmezně uctívat jejich vrchnostenství?
Vážení kolegové sdílení pokud není oboustranné stane se velice takto jednoduše tyranií. Potom už je ale úplně jedno jakými pohnutkami se dotyční zaklínají.
Tento trend by velice nežádoucím způsobem kopíroval tredy v dnešních politických partajích neschopných rozšiřování členstva, aby nebyli narušovány stávající osobnostní a mocenské vazby. Jde mi o to, abychom díky takovým tendencím nedospěly mezi už dnes existující politické strany, které mají jediného člena.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Omlouvám se všem, kdo hlasovali, budete to muset zopakovat, protože jsem musel restartovat anketu kvůli přidání názvu Petra Bajgara, který je zde tyranizován, systematicky ignorován, osočován, všemožně odstrkován, snižován a šikanován (jakkoliv se tyto pojmy často navzájem vylučují
).
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Nový odbor
Jakub Michalek píše:Omlouvám se všem, kdo hlasovali, budete to muset zopakovat, protože jsem musel restartovat anketu kvůli přidání názvu Petra Bajgara, který je zde tyranizován, systematicky ignorován, osočován, všemožně odstrkován, snižován a šikanován (jakkoliv se tyto pojmy často navzájem vylučují).
Děkuji kolegovi za opravu anketního hlasování a nejsem si ale vědom, že bych ho nějak nutil, aby přehlížel podněty z fóra, a proto následně musel anketu opakovat.
Za pozitívní na tomto kolegově "ironizačním" cvičení považuji jeho schopnost zatím ještě aspoň částečně korigovat sám sebe od úplného technicistního administrátorského úletu. Jinak je samozřejmě jen a jen na kolegově vlastním uvážení, jak velkou míru odporu k případně méně inteligentním lidem chce ve svém životě vyvíjet. Mám za to, že by se tímto potrestal na celý život víc, než kolik obtíží by mu dokázal způsobit kdokoliv jiný.
Jsem přesvědčen, že politika není a nesmí být určena jen pro vyvolené, kamarády, splývavce nebo souznělce.
Politiku považuji a umění sociální komunikace vzájemného dorozumívání dospělých lidí při hledání vzájemného porozumění, empatie a respektování přirozené jinakosti. Jde o hledání vyvažovážených možností, tak aby nedocházelo k nadměrnému útlaku různě definovaných vetšin, ani protilehlých menšin. Politika je podle mého společenským uměním, při hledání nejlepších možných řešení, ve které se vzájemnou reflexi a opakovaným zpřesňujícím reformulováním můžeme zdokonalovat.
Ti kdo byli v Berlíně mluvili o široké členské a aktivistické základně o propagaci v ulicích o kreativitě tamních pirátů. Snad okoukali dost informací, nápadů, podnětů, abychom mohli jejich úspěch zopakovat v Česku. Nemějte toto prosím za pokus o sebechválu, ale toto jsem se asi neuměle a hlavně marně prezentovat už na CF 2009 během 20minut, které se podařilo utrhnout z tehdejšího volebního maratonu a administrativního One Mann Show v neděli dopoledne, kdy už mnoho účastnků odjelo domů.
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Tak me napada, jestli i tady na foru delame politiku, nebo se jenom snazime domluvit, spojit, presvedcit, motivovat, vyburcovat, znechutit, nasrat, vyhodit, umlatit, vyřvat, vypudit, nebo ja nevim co. Par let sem si myslel, ze se tu snazime neco noveho vytvorit. A nekdo tvori, nekdo pinda, nekdo pinda do pindani a ja se vubec Jakubovi nedivim, ze je z toho unavenej, sarkastickej a hrubej. Stejne jako nechapu kde na to porad bere energii. Zaroven ale chapu, ze radu veci v tom tempu nepostrehne, nebo nepovazuje za podstatne. Zkuste si to delat misto nej. Ani tejden byste to nevydrzeli. Kdo z vas mi da zapravdu, kdyz reknu ze vracet se a delat neco podruhy, tak jedine s odporem a potreti nikdy. Ale tady se delaj veci terba na posesty. Obdivuhodne. Odbor, ktery by mel soustredit pozornost na nase vyjimecne persony, zvlast ty, ktere jeste nezname, co daji svou energii vsanc, vitam. Prejmenovat se odbor muze vzdycky, takze na nazvu ted az tak nesejde i kdyz dobry nazev je vyhoda. Tak vybirejte s rozvahou a tolerujte o neco malo vice ty, co obetuji mnohem vice ze sebe pro vas a pro vase pristi komentare. Nebyt jich, nemeli byste co delat a do ceho kafrat. Howgh.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 5):
- Mikulas.Ferjencik, Roman.Kucera, Petr.Vileta, Petr Stehlik, Ivo.Vasicek
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Já osobně se též přikláním k názvu personální odbor, protože už z názvu je jasné, že bude pracovat s lidmi, ať už přímo s členy, nebo s příznivci. Můžeme si to představit jako personální oddělení ve firmě, to také koordinuje práci zaměstnanců (v našem případě členů) a externistů (v našem případě příznivec/nadšenec).
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Možná jde jen o osobní antipatii a o to jak se zbavit někoho, kdo jiného štve, jiným přístupem, pohledem, věkem, projevem(a třeba i nepravopisem).Martin Broz píše:(1) Tak me napada, jestli i tady na foru delame politiku, nebo se jenom snazime (2) domluvit, spojit, presvedcit, motivovat, vyburcovat, znechutit, nasrat, vyhodit, umlatit, vyřvat, vypudit, nebo ja nevim co. (3) Par let sem si myslel, ze se tu snazime neco noveho vytvorit. (4) A nekdo tvori, nekdo pinda, nekdo pinda do pindani a ja se vubec Jakubovi nedivim, ze je z toho unavenej, sarkastickej a hrubej. (5) Stejne jako nechapu kde na to porad bere energii. (6) Zaroven ale chapu, ze radu veci v tom tempu nepostrehne, nebo nepovazuje za podstatne. Zkuste si to delat misto nej. Ani tejden byste to nevydrzeli. Kdo z vas mi da zapravdu, kdyz reknu ze vracet se a delat neco podruhy, tak jedine s odporem a potreti nikdy. Ale tady se delaj veci terba na posesty. Obdivuhodne. (7)Odbor, ktery by mel soustredit pozornost na nase vyjimecne persony, zvlast ty, ktere jeste nezname, co daji svou energii vsanc, vitam. (8)Prejmenovat se odbor muze vzdycky, takze na nazvu ted az tak nesejde i kdyz dobry nazev je vyhoda. Tak vybirejte s rozvahou a tolerujte o neco malo vice ty, co obetuji mnohem vice ze sebe pro vas a pro vase pristi komentare. Nebyt jich, nemeli byste co delat a do ceho kafrat. Howgh.
1. Jistě, že na tomto fóru děláme politiku a to vnitřní politiku strany, kde se jinak máme naučit jednat s jinými lidmi v politice. To fórum je naše veliká výhoda, že máme tento nástroj komunikace, že nejsme odkázáni jen na sjezdy konference a schůze. Přesto že tyto jsou naprosto nezastupitelné. Jde o možnost zpřesňovat formulace upřesňovat názory a představy členů a tím zeefektivňovat naši činnost díky součinosti.
2. daným člověkem používané volené a zvolené prstředky, taktiky způsoby odpovídají zcela přirozenějeho možnostem a schopnostem. Ostatním členům potom přinášejí možnost poznání, kdo je kdo a co dělá nedělá plní neplní atp.
3. Záleží samozřejmě na tom co je myšleno představou o tvoření v politické straně? Někdo za to považuje přepisy a paragrafy, jiný zase mediální výstupy a počty citací v tisku. Já si velice vážím toho, že jsme si udrželi před veřejností důvěryhodnost a že jsme jako malá strana velice politicky aktivní a mám za to že i efektivní. Pro mě je úpodstatou politiky jednání s lidmi a řešeních jejich názorech předstatavách a jejich reálnosti k uskutečnění. Každý jsme prostě nějaký a něco je pro nás podstatnější a něco méně.
4. co jednomu připadá jako pindání, pro druhého může být pohodová komunikace? Pravé oko taky vidí jinak než levé a žádný člověk není stejný jako jiný. Podstatným je jestli se posunujeme otvíráme k možnosti akceptovat další členy, jejich podněty, názory, představy a umíme už srozumitelně formulovat představy na kterých jsme se postupně vzájemnými jednáními předkládáním argumentů shodly.
5. to stejné jsem nechápal svého času u kolegy Rezka v době kdy pomáhal bývalému předsedovi, stejně tak jsem nechápal kde bere energii I.Bartoš před zvolením za předsedu. Jako mladí nadšení lidé investovali maximální snahu do usilování o zvolení a dosažením tohoto cíle nastává zlom co dál co s tím o co dál usilovat. Jako by následným cílem už bylo hlavně si udržet dsaženou pozici. Prodrat se do čela pelotonu a tam setrvat.
6. tempo které praktikuje J.Michálek je velké-vražedné, otázkou ovšem kdo za to může a jestli je smyslem naší činnosti vražedné tempo přijímání nových legislativních pravidel. Jestli toto nahodou není obdobou parlamentní legislativní smršti.
7. Vyjímečné persony? Přijdu jedině pokud budeme pracovat efektivně s lidmi které už máme protože s námi spolupracovat chtějí. Toto vlákno je od samotného počátku nazváno tak jako by už název mělo, požadavek v názvu vlákna diskutovat o vymezení kompetencí jako by poněkud zapadl. Když jsem se zmínil o své představě odboru jako přípravného pro Týmovou spolupráci, což je naší velikou možností, vzhledem k našemu počtu a krajské a mistně budované struktůře, vlastně systém, který praktikují v Plzni, Praze, Brně a svého času snad praktikovali v MSK.
8.Jistě přejmenovat odbor se může vždycky, ale o to přece nejde. Jde o osobní antipatie a jejich případné překonávání. Když jsem včera v Praze na demonstraci před MŠMT viděl jak po mně J.Michálek nevraživě zlíží, skoro jsem se ho lekl. Možná je to důsledkem toho, že J. Michálek v podstatě prostřednictvím AO vykonává vedení strany jako takové. Možná ho to štve možná uspokojuje, to musí vědět on a možná vy v RP. Místopředsedové jsou možná rádi, že mají funce a nemusejí se mezi sebou složitě dohadovat a strana přesto funguje. Jasně, že je vše složitější a samotné zvolení nedělá z člověka-člena-Piráta vedoucího, navíc jak jednat s lidmi se kterými se na první pohled jednat snad ani nedá. Právě proto je tak podstatné o těchto věcech mluvit, psát, uvažovat, hledat a zkoušet civilizované možnosti způsoby řešení. Jsme na jedné lodi a to přesto, že některým se nelibí jizvy, tetování, nebo prozpěvování kolegů u ostatních vesel.
Politika je velká výzva a to nejtěžší nás teprve čeká. Pokud tedy nechcete udělat z Pirátů v Česku jen uzavřený spolek pouze několika těch co spolu mluví?
- Jan.Podhajsky
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 3990
- Registrován: 07 črc 2009, 15:14
- Profese: sociolog, process hacker
- Bydliště: Praha-Dubeč
- Dal poděkování: 620 poděkování
- Dostal poděkování: 1085 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Vymezení kompetencí odboru pro zadávání úkolů
Ať už se to bude menovat jak chce, hlásím se jako možný člen odboru 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Filip.Krska, Ondrej.Kallasch
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
