Začínáme

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.

Moderátor: Kontrolní komise

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Jiri.Rezek »

takže:
1) Opomenuté informování provést můžeme (musíme), i když bude pozbývat svého významu. Oznámíme to tedy, tak, jak to stojí ve statutu:
(3) Vysoká závažnost – kontrolní komise neprodleně po vyšetření věc předá k rozhodní rozhodčí komisi. O těchto pochybeních bude také neprodleně informováno republikové předsednictvo. Celostátní fórum bude informováno nejpozději do 5 dnů prostřednictvím diskuzního fóra a dále informace o tomto pochybení bude uvedena v pravidelné zprávě.
Pošlu to tedy v SZ všem členům RP a pak to vložíme do diskuzního fora,ok? Ještě předtím to předám RK. Nevidím nikde požadavek, jak to má být předáno, poslal bych to tedy všem členům RK s tím, ať případně vznesou požadavky na formu a způsob budoucích předání.

2)Co se týče statusu, to je dlouhodobější záležitost, ale začněme.

3) Jsem rovněž pro zveřejnění archivu
4)Všechno bych směřoval na wiki
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vzhledem k rozhodnutí RK můžeme pokračovat v práci :)
Usnesení, které bylo třeba předat RK bylo předáno.
EDIT: tak ono to už předáno bylo. Chybička se vloudila ;)
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26203
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30134 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

To je věc na kterou se asi zaměřím.
Je vhodné provádět oznámení orgánu tak, že se pošle SZ všem členům orgánu? Nebylo by transparentnější a lépe dohledatelné, pokud by se předávalo vždy do podatelny? Navíc to likviduje problém "prázdných" orgánů či neaktuálních seznamů členů.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Já myslím, že do podatelny by to asi být nemělo, neboť statut KK zajišťuje tomu, kdo podává nějakou stížnost anonymitu, pokud o ni navrhovatel požádá. takže SZ je asi nejschůdnější cesta...Jinak tedy dám pokyn,aby byl zveřejněn archiv KK, jak jsme se předběžne domlouvali...
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26203
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30134 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Jde mi spíš o to, jestli by se oznámení mezi orgány nemělo primárně provádět přes podatelnu, anonymní podání je něco jiného.
Jsem pro zveřejnění.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Vojtech Pikal píše:Jde mi spíš o to, jestli by se oznámení mezi orgány nemělo primárně provádět přes podatelnu, anonymní podání je něco jiného.
Jsem pro zveřejnění.
Anonymní podání není. KK vždy musí znát totožnost navrhovatele, ale na požádání musí zachovat anonymitu před ostatními orgány Pirátů. Takže podle mě ta podatelna není vhodná. Ale možná každý mluvíme o něčem jiném a nerozumíme si ;)
EDIT: viz §13 StKK
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26203
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30134 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ano, mluvíme o něčem jiném, jde mi o to, že orgány, když si sdělují něco mezi sebou (KK předává věc RK, nebo informuje RP) apod, by to asi spíše měli dělat jednou zprávou přes příslušnou podatelnu. Zvláště pokud máme informovat CF nebo RV zní to jako lepší nápad, než napsat všem členům dané skupiny. Takové zprávy se také hůže dohledávjí či dokazuje že k nim došlo a správnost takového oznámení je závyslá na tom, že AO udržuje seznam členů v pořádku. Zahájím k tomu řízení, výjdu ze zmatku který máme kolem 003/2011. Mělo by to přinést minimálně osvětlení této situace a možná něco do statutu nebo našeho JdŘ.

K ostatním věcem:
Provedl jsem úpravu wiki - máme dvě nové stránky: Podání s návodem pro podavatele a řízení, kde by se měl objevit postup pro provádění řízení a vytvořit seznam ukončených řízení. Komentujte a doplňujte dle libosti.
Se seznamem řízení je problém - jednak je v něm bordel a evidentně tam spousta věcí není, taky si nejsem jist, jaké všechny informace by jsme ocenili v tabulce. Stejně by se všechny pak měli objevit ve spisu. a nakonec, spousta řízení nemá přiřazenou spisovou značku, přestože ne wiki je jejich stránka uložena pod číslem odpovídajícím takové značce. (Takže defacto značku přiřazenou mají a dala by se doplnit). Problém je v tom, že některé případy mají přiřazenou jinou značku, než pod jakou jsou uloženy na wiki. A teď babo raď.
Dále jsem narazil na něco jako staré svodky - jedná se toto vlákno. IMHO by bylo nejlepší ho zařadit před nové svodky a tím dosáhnout plné kontinuity.
Pak je tu několik usnesení, neusnesení úplně nejstarší komise z roku 2009. (1, 2, 3, 4, 5, 5a) Podle mě vůbec nepatří do fóra, v němž jsou uloženy. Navrhoval bych je alespoň pospojovat do jednoho vlákna a pak třeba vložit na začátek aktuálního vlákna usnesení, nebo tak něco.

Pokusím se u AO získat pár drobných úprav, aby jsme to tu měli trošku hezčí, zatím očekávám vyjádření k mým návrhům.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5232
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2005 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Za ty stránky na wiki díky.
No, bordel v tom je teda parádní.
Otázka zní, zda se v tom bordelu přehrabovat. Krom toho jednoho podání (které sice bylo jako vysoce závažné oznámeno CF ale nikoliv předáno RK-učinil jsem již tak) je všechno staré uzavřeno, takže se jedná jen o administrativní nesrovnalosti. Bylo by sice úhledné mít to všechno pořadku,ale aby to nestálo neúměrně našeho času a energie.
Staré svodky bych šoupnul před ty nové (pokud to tedy technicky pujde).
Jinak, přijde mi, že si tu píšeme jen my dva...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvek:
Ivan.Sirko
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Jiri Rezek píše: Jinak, přijde mi, že si tu píšeme jen my dva...

Je to bohužel pravda, je to tím že jste pohybujete v známém prostředí a o vetší ne věcí mate představu z dřívejška, což pro mne trvá desetkrát více času aby orientovat v prostředí. :cry:

Taky s toho nemam dobry pocit, ale nevím co s tím?

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26203
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30134 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Začínáme

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Můžeš se skusit ptát co a jak, nebo sledovat co děláme a snažit se to pochopit.
Já bych byl pro to zkusit přerovnat tu agendu, pokud to půjde bez větších zásahů do systému. Třeba přeházim uložený text na stránkách wiki tak aby mu seděli čísla. Zkusim požádat o spolupráci AO, případně.
Ty staré svodky domluvím, to půjde, je to musí provést někdo z většími právy (už jsem o to žádal u svodek KSOl).

Co ta usnesení neusnesení? Mrkněte se na ně prosím podrobněji, co jsou to zač a kam s nimi. (Můžeme třeba vytvořit archiv KK z roku 2009 a pak ho taky zveřejnit.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Ivan.Sirko

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Kontrolní komise“