Tady jste ale na fóru strany, která už dávno není pirátská. Chystá v evropském parlamentu třeba i regulaci umělé inteligence. Její čelní představitelé mají profily na Facebooku, Instagramu a Twitteru, tedy na sociálních sítích amerických miliardářů, kterým posílají část rozpočtu strany. Běžně používají počítače s Windows a produkty Microsoft, nedají dopustit na produkty Googlu. A běžně se setkávají s dodavateli největších vendor lock-inů veřejné sféry. Mrkněte třeba tady na fóru, jak utichly debaty o vendoru naposledy s tím, že na to nemáme personální kapacity.
Tohle je ukázka závanu historie Pirátů:
https://wiki.pirati.cz/regiony/praha/ti ... or_lock-in
https://www.profant.eu/2020/akcni-plan-OS.html
V souvislosti s Vaším dotazem je zajímavé si tady na fóru vyhledat "autorský zákon", kterého se Váš dotaz týká. Opět velké debaty a plány před naším vládním angažmá a od roku 2021 ticho po pěšině.
Jinak narážíte na velmi zajímavé téma z hlediska muzejnictví. Tam bych tu snahu o uchování takového kulturního dědictví viděl. Mimochodem... tušil jste, že máme zákon u muzejnictví z roku 2000, kterému předcházel zákon z roku 1959? Nutí nás třeba archivovat každý střep vykopnutý ze země bez možnosti selekce, ale samozřejmě na digitální dědictví nepamatuje vůbec. Napadá mě snad jen Národní knihovna s projektem webarchiv.cz.
Na obhajobu Pirátů dodávám: Politické strany často musí hledat rovnováhu mezi ideály a praktickými požadavky vládnutí a politické práce. Také se mohou postupem času vyvíjet a měnit své priority a přístupy, což může být v rozporu s názory některých jejich příznivců nebo členů a jejich původním programem.
Takže kdyby se tu měla strhnout debata mimo téma záchrany kulturního dědictví z Ulož.to, důvody odklonu od politického programu a praktické aplikace chápu. Na druhou stranu to neznamená, že bychom neměli být důslední v předsevzetích, s kterými jsme do politiky šli.