Názor členstva na případné povinné očkování

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Umíte si představit situaci, za které byste podpořili plošné povinné očkování proti C-19 v ČR?

Ano

47
29%

Spíše ano

32
20%

Nevím

5
3%

Spíše ne

19
12%

Ne

57
36%
 
Celkem hlasujících: 160 - Celkem hlasů: 160

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

No konečně má někdo rozum, ne jako ta covidová sekta v Rakousku:
https://fakta24.cz/informace-o-ockovani ... soud-1690/
Takže snad ta toxická segregace brzy utichne

Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Pavel.Nazarsky
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Roman.Kucera »

Petr.Vileta píše: 22 lis 2021, 15:53

Jsi očkován proti dětské obrně, záškrtu, tetanu, černému kašli, tyfu, hepatitidě typu B, tuberkulóze, spalničkám, zarděnkám a příušnicím?
PROČ

Já su. Schválně, jestli přijdeš na to, proč.
OFFTOPICProže fungují a jsou desítky let prověřované, testované a vylepšované. A nemusejí se po 5 měsících přeočkovávat.
Až budeme mít takovou vakcínu na C19, rád si ji píchnu. Jenže my tady do sebe povinně cpeme vakcínu, která byla vyvíjena na úplně jinou variantu než delta, takže na ni nefunguje. I na tu obyčejnou chřipku se vakcíny mění podle aktuálního kmene viru, jinak by nefungovaly.
Rusáci aspoň přiznávají, že makají na nové vakcíně, která by chránila dýl než pár mizerných měsíců, říkají, že roky. Jen my tady máme údajnou TEČKU. Naprosto vylhanou mantru fanatických vaxerů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kadlecek, Jan.Hrebicek, Isa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

(Jako 2-3 zničené roky školní docházky napříč věkem budou mít docela společenský dopad dlouhodobý a zásadní v oblasti jak hospodářské, tak společenské.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Vaclav.Vislous, Jaroslav.Toman, Lenka.Kozlova, Stepan.Tracik, Vit.Fux

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Pavel.Nazarsky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 23 črc 2014, 12:24
Profese: učitel
Bydliště: Hybernská 1012/30, Praha 1 - Nové Město
Dal poděkování: 440 poděkování
Dostal poděkování: 461 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Pavel.Nazarsky »

fanda522 píše: 04 lis 2021, 22:14

1)Určitě nepodpořil z morálních důvodů a také podle platného evropského i domácíco práva.
2) Znovu nepodpořil podle Čl.31 LPS - Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon. - Zde se dá argumentovat vedlejšími a trvalými následky, specifickými ohroženími v rámci zdravotního stavu a nevhodnosti vakcinace. Opět je zde dle LPS nadřazenost Ústavního Pořádku nad jakýmkoliv zákonem a veřejný zájem ochrany zdraví je vzhledem k faktu, že očkovaný může stále onemocnět těžce i přenášet nenaplněný ikdyž proklamovaný slib účinku zákroku od prodejců vakcín byl, že se toto dít nebude.
3)V nedávné době rozšířil Ústavní soud[11] pojetí práva na sebeurčení o právo pacienta rozhodnout o přijetí či odmítnutí léčby, a to i v případech, kdy odmítnutí léčby může vést k ohrožení života či dokonce smrti.
viz https://www.codexisuno.cz/6tM?checked=1&lang=cs
Čl.31 LPS Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon. Tzn opět je opatření vlády na omezení lidských práv ekonomickou restrikcí v rozporu s ÚP.
4) Informování o jakékoliv zdravotní informaci z hlediska osobnostních práv dle Úmluvy o biomedicíně je v rukou nositele osobnostních práv. Vyžadování tohoto mimo nouzový stav, který byl nadužíván a pominul ( což vedlo k činnosti NSS) je tedy opět právně vadný a napadnutelný.
https://www.pravniprostor.cz/clanky/ost ... sebeurceni
5) Další Evropská soudní judikatura a úmluvy o ochraně osobnostních práv v řadě dalších otázek, která je právně závazná i pro rozhodování v ČR.
6) Určitě se najde spousta jiných právních pramenů, kterými se dá toto při nejmenším blokovat či požadovat zrušení, náhrady škod atd. a vyvinění se veřejným zájmem ikdyby na úrovni ČR ze zásahu do osobnostních práv nebude bráno za hranicemi vůbec v potaz. Jak již bylo zmíněno, tak legislativa evropská směřuje k absolutní nadřazenosti osobních práv jedince nejenom v otázkách zdraví veřejného, ale také i soukromoprávního.

Děkuju, Fando

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Nazarsky za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kadlecek, Isa
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Oldrich.Dosedel píše: 05 lis 2021, 11:03
Karel.Kadlec píše: 05 lis 2021, 10:41

...EXPERIMENTÁLNÍ vakcínou...

Josef.Kadlecek píše: 03 lis 2021, 08:52

...Svědci Covidovi...

OFFTOPIC
Tohle negativní emocionální nálepkování totálně zabíjí konstruktivní diskusi. :(

Tak si neměli začínat se segregací, primitivové!

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Jan.Jurik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 40
Registrován: 27 dub 2017, 20:47
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 65 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Jan.Jurik »

Jsem PROTI povinnému očkování.

Pokud něco takového přijde někam na stůl a my to okamžitě neshodíme ze stolu, tak pak když pominu všechny moje kraviny, co jsem kdy v životě udělal, bude vstup do Pirátů ten největší omyl mého života, kdy jsem chtěl změnit budoucnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Jurik za příspěvky (celkem 5):
Vlastimil.Bednarik, Josef.Kadlecek, Pavel.Nazarsky, David.Novak, Isa
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan.Jurik píše: 28 lis 2021, 17:59

Jsem PROTI povinnému očkování.

Pokud něco takového přijde někam na stůl a my to okamžitě neshodíme ze stolu, tak pak když pominu všechny moje kraviny, co jsem kdy v životě udělal, bude vstup do Pirátů ten největší omyl mého života, kdy jsem chtěl změnit budoucnost.

Honzo, jak ty bys řešil situaci s covidem?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Stepan.Tracik

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Vlítnu Vám do toho chlapi...
Očkovaný jsem, protilátky IgG mám přes 33 tisíc :!: a zásadně odmítám povinné očkování. Za svůj život si odpovídám sám, nechci aby o něm, o způsobu jeho ukončení, rozhodovala církev svatá, nebo nějaký politik. Je to můj život a basta fidli. A na žvásty o odpovědností vůči jiným nejsem stavěný. A unesu, že kvůli mně někdo zakalil o chvíli dřív, no a co..., zbytečných lidi už je zbytečně moc.
Do "svaté války za demokracii" půjdeme (dnes je naším nepřítelem Rus a Číňan, zítra kdo ví...) a počty mrtvých budou ve stitisících, a tady blbneme kvůli třicítce tisíc. To je veskrze čisté politikum a pokrytectví.

Pokud bude "povinnost" očkovat děti a mladistvé, tedy ty, jež ještě nemají rodinu, budu protestovat. Když se podíváte na to, co syntetizovali, a alespoň trochu tomu rozumíte, je to bomba a klobouk dolů. Fantazie. Jenže nikdo neví co to udělá do budoucna, a to je jediný a zásadní "problém". Nebudu-li mít jinou možnost, budu bránit a bránit tomu i fyzicky. Stejně jednou musím umřít, tak ať to stojí za to, bo "kdy umřeme, si nezvolíme, ale můžeme si zvolit způsob smrti".
Protože žít v područí totální sledovačky... no kvůli tomu jsme na náměstích klíčema nezvonili.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Bednarik za příspěvky (celkem 3):
Ladislav.Stehlik, Hynek.Kliment, Josef.Kadlecek
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Názor členstva na případné povinné očkování

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Jsem zásadně proti povinnému očkování!
Je to eutanásie a genocida a tak, jako v nespočetných případech mých osamocených názorů mi budoucnost dá za pravdu.

V tkáních, orgánech a krvi se objevují nikdy nepozorované novotvary, vakcíny s nejvyšší možnou měrou pravděpodobnosti způsobují VŽDY smrtelná prionová onemocnění (demence, Alzheimerova choroba a Creutzfeldt-Jakobova choroba) ale naprosto chápu, že názory profesionálů, konkrétně patologů, kteří tomuto oboru věnovali celý život jsou pouhým pšoukem proti názoru pirátských vaxerů:

https://otevrisvoumysl.cz/konference-pa ... -cast-1-2/
https://otevrisvoumysl.cz/konference-pa ... -cast-2-2/
https://otevrisvoumysl.cz/dukaz-covid-v ... nemocneni/

Ano, David Formánek - otevrisvoumysl.cz - JE na seznamu dezinformátorů na Wikipedii. Já ho tam nedal, ale tuším, kdo v tom má prsty a proč. Follow money.

Nepochybuju, že se mezi Piráty najde hromada těch, kteří jen, co bych si web postavil, už mě na seznam dezinformátorů s velikým nadšením připíšou.

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“