KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Posvar »

Návrh, který nezíská podporu, se vypořádat nemusí. Diskuze členů není vypořádávání se s návrhem. Nikdy to nebylo jinak.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání] - námitka

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Vážení kolegové,
omlouvám se za komplikace, ale podávám námitku proti oznámení, průběhu a vyhlášení výsledků rozhodujícího hlasování o volbě předsedy KS, a požaduji zrušení tohoto hlasování z důvodu, že nebylo řádně oznámeno v souladu s §10, čl. (2) VYS-JdŘ.

Jednací řád krajského fóra KS Vysočina
§ 10 Rozhodující hlasování
(2) Zahájení rozhodujícího hlasování se oznamuje členům KF prostřednictvím SZ a e-mailu. Na zasedání se vyhlásí ústně. Hlasovat mohou členové KF, a též hostující členové KF, pokud nejde o jednání v personálních věcech.


Podrobné odůvodnění
Dne 26.10.22 jsem dostal mailem upozornění na zahájení jednání k volbě krajského předsednictva. Vlákno jsem sporadicky sledoval, ale vzhledem k počtu a osobám kandidátů nepříliš podrobně (všechny kandidáty delší dobu znám). Termíny v úvodním příspěvku jsem jen proběhl, protože během jednání běžně dochází k jejich úpravě. Spoléhal jsem na to, že hlasování mi nemůže utéct, protože mi opět přijde mail. A minulý týden jsem byl na dovolené, takže jsem měl myšlenky jinde. Dnes jsem s překvapením od Tomáše Blažka zjistil, že volba už proběhla, a "že ji nějak zmeškal". Protože jsem byl přesvědčený, že jsem žádný mail s oznámením rozhodujícího hlasování neobdržel, začal jsem trochu pátrat. Zjistil jsem, že oznámení zahájení hlasování mi přišlo pouze do schránky na fóru - zpráva šla na KS Vysočina. Zprávu na mail jsem neobdržel (musela by být adresovaná clenove-vysocina@pirati.cz), ačkoliv jsem týž den (11.11.) normálně obdržel oznámení o zahájení hlacování CF ve věci mimořádného přezkumu. Pro jistotu jsem ještě konzultoval Pavla Knežika, jestli není přeci jen chyba u mne, ale zdá se, že nikoliv. Zřejmě nedopatřením bylo oznámení o zahájení rozhodujícího hlasování zasláno pouze prostřednictvím SZ a na mail nikoliv.

Přemýšlel jsem, zda mám "bourat" již proběhlé hlasování, ale mám za to, že chybné oznámení mohlo zapříčinit neúčast většího počtu členů (vím nyní o třech). Korektní oznámení zahájení hlasování je klíčové, aby výsledky odrážely vůli členstva - bez něj imho jednání na fóru fakticky nemůže fungovat. Proto jsem se rozhodl námitku podat a omlouvám se za zpoždění (snad jsem ho vysvětlil - stav věcí jsem opravdu zjistil dnes).

§ 9 Úpravy postupu jednání
(6) Námitka je návrh, který požaduje zrušení předchozího postupu z důvodu právní nesprávnosti. Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním. Předsedající námitku přijme a opraví postup jednání v souladu s námitkou, je-li námitka důvodná; jinak uvede, proč považuje odůvodnění námitky za nesprávné23.
(7) Námitku lze výjimečně podat i během rozhodujícího hlasování a po skončení jednání, pokud směřuje proti průběhu rozhodujícího hlasování, proti ukončení jednání, nebo proti vyhlášení jeho výsledků. O přijetí takové námitky může rozhodnout též PKS.


@Barbora.Pokorna Very sorry. Nerad Ti přidělávám práci. :oops:

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Viktorie.Vidlakova, Tomas.Bouda, Eva.Novakova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 17:57

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Nemyslím, že jsem se dopustil odkladu (vědomého prodlení). Těžko se reaguje na to, že mi něco nebylo oznámeno, když mi to nebylo oznámeno. Odkladu bych se dopustil, kdybych věděl, nebo měl vědět (podle předpisu), a přesto jsem konal až za nepřiměřeně dlouhý čas (bezodkladně neznamená okamžitě - i samotné zjištění faktů a provedení úkonu něco zabere). OFFTOPICSubjektivní lhůta mi imho začala běžet dnes, kdy jsem se dozvěděl, že hlasování proběhlo. Jinak bych dál v důvěře ve VYS-JdŘ čekal na mail oznamující hlasování. Nejsem si vědom povinnosti ověřovat si to průběžně na fóru. A jak jsem uvedl, minulý týden jsem měl volno - nehrajme si prosím na to, že Pirát musí být stále online dovolená nedovolená, jednací řád nejednací řád. Přeci proto ta povinnost oznámení v tom jdř je, abych nemusel pořád koukat do vlákna, nechci-li. Reakce ostatních členů není imho relevantní z hlediska obhajoby mého práva nebýt vynechán z hlasování. A nereagovali dost možná proto, že jim nedošlo, co a jak se seběhlo - třeba ještě hledají ve spamu nebo obvolávají postmastera, kde se jim ztratil mail :lol: .

Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 5):
Jan.Brizdala, Ondrej.Tuma, Stanislav.Zima, Miroslav.Vacha, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Posvar »

Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 17:57

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Záleží na okolnostech, někdy i po devíti dnech může být námitka bezodkladná. Já to posoudit neumím a ani by to nebylo vhodné. Důvody námitky jsou legitimní, nechť o ní rozhodne předsedající, případně KF. Postup je daný jednacím řádem.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 3):
Milan.Dadourek, Jan.Brizdala, Hana.Hajnova
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7655 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Milan.Dadourek píše: 23 lis 2022, 18:19
Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 17:57

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Nemyslím, že jsem se dopustil odkladu (vědomého prodlení). Těžko se reaguje na to, že mi něco nebylo oznámeno, když mi to nebylo oznámeno. Odkladu bych se dopustil, kdybych věděl, nebo měl vědět (podle předpisu), a přesto jsem konal až za nepřiměřeně dlouhý čas (bezodkladně neznamená okamžitě - i samotné zjištění faktů a provedení úkonu něco zabere). OFFTOPICSubjektivní lhůta mi imho začala běžet dnes, kdy jsem se dozvěděl, že hlasování proběhlo. Jinak bych dál v důvěře ve VYS-JdŘ čekal na mail oznamující hlasování. Nejsem si vědom povinnosti ověřovat si to průběžně na fóru. A jak jsem uvedl, minulý týden jsem měl volno - nehrajme si prosím na to, že Pirát musí být stále online dovolená nedovolená, jednací řád nejednací řád. Přeci proto ta povinnost oznámení v tom jdř je, abych nemusel pořád koukat do vlákna, nechci-li. Reakce ostatních členů není imho relevantní z hlediska obhajoby mého práva nebýt vynechán z hlasování. A nereagovali dost možná proto, že jim nedošlo, co a jak se seběhlo - třeba ještě hledají ve spamu nebo obvolávají postmastera, kde se jim ztratil mail :lol: .

Muzu se zeptat, jak ty maily (zminovane ve vasem JdR) posilate? Vy nutite predsedajici, aby si vedli nejaky seznam? :?
Jako predsedal jsem uz hodnekrat, hodnekrat jsem posilal oznameni o hlasovani - maily posilam z Heliosu (ten ma emaily cele skupiny v sobe), pak davam upozorneni do vlakna, do SZ (ktere ma taky vetsina lidi napojena na email) a na Zulip.
Email je spise pojistka, protoze nejde bohuzel nijak zarucit, ze dojde. A ani nijak zpetne overit, zda ne/dosel. Pak by takovou namitku mohl vznest kazdy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 3):
Eva.Novakova, Viktorie.Vidlakova, Tomas.Bouda

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Martin.Kucera »

Milan.Dadourek píše: 23 lis 2022, 18:19
Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 17:57

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Nemyslím, že jsem se dopustil odkladu (vědomého prodlení). Těžko se reaguje na to, že mi něco nebylo oznámeno, když mi to nebylo oznámeno. Odkladu bych se dopustil, kdybych věděl, nebo měl vědět (podle předpisu), a přesto jsem konal až za nepřiměřeně dlouhý čas (bezodkladně neznamená okamžitě - i samotné zjištění faktů a provedení úkonu něco zabere). OFFTOPICSubjektivní lhůta mi imho začala běžet dnes, kdy jsem se dozvěděl, že hlasování proběhlo. Jinak bych dál v důvěře ve VYS-JdŘ čekal na mail oznamující hlasování. Nejsem si vědom povinnosti ověřovat si to průběžně na fóru. A jak jsem uvedl, minulý týden jsem měl volno - nehrajme si prosím na to, že Pirát musí být stále online dovolená nedovolená, jednací řád nejednací řád. Přeci proto ta povinnost oznámení v tom jdř je, abych nemusel pořád koukat do vlákna, nechci-li. Reakce ostatních členů není imho relevantní z hlediska obhajoby mého práva nebýt vynechán z hlasování. A nereagovali dost možná proto, že jim nedošlo, co a jak se seběhlo - třeba ještě hledají ve spamu nebo obvolávají postmastera, kde se jim ztratil mail :lol: .

To se ale dostáváme k otázce, jestli je možné jednacím řádem KF uložit předsedajícímu povinnost nad rámec stanov.
Dle nich má být hlasování řádně oznámeno, přičemž je řečeno, co se rozumí řádným oznámením.
Čili byla-li včas poslána SZ na fóru, bylo hlasování řádně oznámeno.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Tomas.Bouda

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Eva.Novakova »

Rostislav.Reha píše: 23 lis 2022, 18:41

Muzu se zeptat, jak ty maily (zminovane ve vasem JdR) posilate? Vy nutite predsedajici, aby si vedli nejaky seznam? :?
Jako predsedal jsem uz hodnekrat, hodnekrat jsem posilal oznameni o hlasovani - maily posilam z Heliosu (ten ma emaily cele skupiny v sobe), pak davam upozorneni do vlakna, do SZ (ktere ma taky vetsina lidi napojena na email) a na Zulip.
Email je spise pojistka, protoze nejde bohuzel nijak zarucit, ze dojde. A ani nijak zpetne overit, zda ne/dosel. Pak by takovou namitku mohl vznest kazdy.

Na Zulipu, v SZ na fóru i v jednacím vlákně zahájení hlasování oznámeno bylo. Myslím, že je fajn se podívat i na volební účast, která nebyla zlá a pohybovala se kolem 70 %. Většina členů a členek si tedy informaci o tom, že probíhá hlasování, našla. Kromě toho byl termín známý už od 26. října, tedy více než 14 dní předem. Jediné pochybení, ke kterému došlo, byla záměna e-mailového aliasu, prostřednictvím kterého předsedající rozeslala e-mail. Ten došel pouze předsednictvu. Bezprostředně po hlasování/během hlasování na tuto skutečnost neupozornil ani nikdo ze 38 (bez PKS 33) hlasujících.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Viktorie.Vidlakova

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Brizdala
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 29 kvě 2018, 21:03
Profese: Radní Kraje Vysočina
Bydliště: Třebíč
Dal poděkování: 783 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Jan.Brizdala »

Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 18:48
Milan.Dadourek píše: 23 lis 2022, 18:19
Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 17:57

Mno...
Jak sám cituješ, "Námitka se podává bezodkladně a s odůvodněním."
Podat ji po 9 dnech se těžko dá považovat za "bezodkladné". I když jsi třeba zjistil stav věcí až dnes, mohl tu námitku přece už dávno vznést někdo z těch dalších členů, kteří by se nezasláním oznámení mailem cítili poškozeni.

Nemyslím, že jsem se dopustil odkladu (vědomého prodlení). Těžko se reaguje na to, že mi něco nebylo oznámeno, když mi to nebylo oznámeno. Odkladu bych se dopustil, kdybych věděl, nebo měl vědět (podle předpisu), a přesto jsem konal až za nepřiměřeně dlouhý čas (bezodkladně neznamená okamžitě - i samotné zjištění faktů a provedení úkonu něco zabere). OFFTOPICSubjektivní lhůta mi imho začala běžet dnes, kdy jsem se dozvěděl, že hlasování proběhlo. Jinak bych dál v důvěře ve VYS-JdŘ čekal na mail oznamující hlasování. Nejsem si vědom povinnosti ověřovat si to průběžně na fóru. A jak jsem uvedl, minulý týden jsem měl volno - nehrajme si prosím na to, že Pirát musí být stále online dovolená nedovolená, jednací řád nejednací řád. Přeci proto ta povinnost oznámení v tom jdř je, abych nemusel pořád koukat do vlákna, nechci-li. Reakce ostatních členů není imho relevantní z hlediska obhajoby mého práva nebýt vynechán z hlasování. A nereagovali dost možná proto, že jim nedošlo, co a jak se seběhlo - třeba ještě hledají ve spamu nebo obvolávají postmastera, kde se jim ztratil mail :lol: .

To se ale dostáváme k otázce, jestli je možné jednacím řádem KF uložit předsedajícímu povinnost nad rámec stanov.
Dle nich má být hlasování řádně oznámeno, přičemž je řečeno, co se rozumí řádným oznámením.
Čili byla-li včas poslána SZ na fóru, bylo hlasování řádně oznámeno.

Jednací řád KF Vysočina byl schválen KF Vysočina a není v rozporu se Stanovami. Role předsedajícího je dobrovolná, nelze ji nařídit, tedy předsedající musí s přijetím této role souhlasit. Práva a povinnosti předsedajícího pak vychází ze schválených vnitřních předpisů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Brizdala za příspěvek:
Milan.Dadourek
Jan Břížďala
místopředseda KS Vysočina, člen MS Třebíč
Radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií
Profil na wiki.pirati.cz
Uživatelský avatar
Milan.Dadourek
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1741
Registrován: 11 pro 2017, 18:11
Profese: Ochrana přírody, trochuprávník, bača
Bydliště: Počítky 3, 591 01
Dal poděkování: 4579 poděkování
Dostal poděkování: 4386 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF Vys 06/2022 Volba krajského předsednictva [jednání]

Příspěvek od Milan.Dadourek »

Martin.Kucera píše: 23 lis 2022, 18:48

To se ale dostáváme k otázce, jestli je možné jednacím řádem KF uložit předsedajícímu povinnost nad rámec stanov.
Dle nich má být hlasování řádně oznámeno, přičemž je řečeno, co se rozumí řádným oznámením.
Čili byla-li včas poslána SZ na fóru, bylo hlasování řádně oznámeno.

??? vážně?

Stanovy České pirátské strany
Čl. 3 Členství
(8) Člen je povinen
b) dodržovat ustanovení jednacích řádů a dalších vnitřních předpisů, zejména strpět omezení svých práv, které uloží rozhodčí komise za porušení povinností člena.

Že bylo řádně oznámeno dle Stanov nutně neznamená, že bylo řádně oznámeno i dle jdř. A moc nevím, k čemu by jdř vůbec měly sloužit, pokud ani k tomu, aby určovaly předsedajícímu, co má dělat při předsedání.

OFFTOPICMožná to vnímám nesprávně, ale byl bych raději, kdyby členové KK nepůsobili, jakoby zaujímali předběžná stanoviska, která svědčí jedné ze stran. A uvítal bych více respektu k subsidiaritě při řešení vnitřních věcí KF. Díky.

Odcházím zpět do houští a budu doufat, že mi příště přijde oznamovací mail.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Milan.Dadourek za příspěvky (celkem 3):
Jan.Brizdala, Vit.Zacek, Hana.Hajnova

Ještě se nestalo, aby to nějak nedopadlo. Vlasta Burian -- Profil -- Neužívám FB

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“