GDPR

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava

Zamčeno
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: GDPR

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tomas.Martinek píše: 13 dub 2018, 13:28 OFFTOPICBóže, samej *.doc/*.docx Na používání M$ je v ČR nějaký zákon či čo? ...http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=138
Jak už jsem psal - dá se vypracovat nějaký vývojový diagram k GDPR, alespoň pro nejběžnější činnosti, anebo je to prakticky nemožné a všichni budeme muset hodiny/dny/týdny ležet v zákonech namísto výdělečné činnosti? OFFTOPICIMHO to bude pěkný propad v ekonomice, když i každý
pidi-živnostník bude muset zavřít a místo práce studovat zákon/y
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 848
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Josef.Kadlecek píše: 15 dub 2018, 17:04
Tomas.Martinek píše: 13 dub 2018, 13:28 OFFTOPICBóže, samej *.doc/*.docx Na používání M$ je v ČR nějaký zákon či čo? ...http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=138
Jak už jsem psal - dá se vypracovat nějaký vývojový diagram k GDPR, alespoň pro nejběžnější činnosti, anebo je to prakticky nemožné a všichni budeme muset hodiny/dny/týdny ležet v zákonech namísto výdělečné činnosti? OFFTOPICIMHO to bude pěkný propad v ekonomice, když i každý
pidi-živnostník bude muset zavřít a místo práce studovat zákon/y
Pěkný průvodce je na http://gdpr.spir.cz ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvek:
Ondrej.Profant

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Martinek píše: 15 dub 2018, 17:11 Pěkný průvodce je na http://gdpr.spir.cz ;)
To je přímo vypečený průvodce.
průvodce píše:Vybíráme z §4 zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů: (účinné znění)
a) osobním údajem jakákoliv informace týkající se určeného nebo určitelného subjektu údajů. Subjekt údajů se považuje za určený nebo určitelný, jestliže lze subjekt údajů přímo či nepřímo identifikovat zejména na základě čísla, kódu nebo jednoho či více prvků, specifických pro jeho fyzickou, fyziologickou, psychickou, ekonomickou, kulturní nebo sociální identitu,

e) zpracováním osobních údajů jakákoliv operace nebo soustava operací, které správce nebo zpracovatel systematicky provádějí s osobními údaji, a to automatizovaně nebo jinými prostředky. Zpracováním osobních údajů se rozumí zejména shromažďování, ukládání na nosiče informací, zpřístupňování, úprava nebo pozměňování, vyhledávání, používání, předávání, šíření, zveřejňování, uchovávání, výměna, třídění nebo kombinování, blokování a likvidace,

f) shromažďováním osobních údajů systematický postup nebo soubor postupů, jehož cílem je získání osobních údajů za účelem jejich dalšího uložení na nosič informací pro jejich okamžité nebo pozdější zpracování,

g) uchováváním osobních údajů udržování údajů v takové podobě, která je umožňuje dále zpracovávat,

j) správcem každý subjekt, který určuje účel a prostředky zpracování osobních údajů, provádí zpracování a odpovídá za něj. Zpracováním osobních údajů může správce zmocnit nebo pověřit zpracovatele, pokud zvláštní zákon nestanoví jinak,

k) zpracovatelem každý subjekt, který na základě zvláštního zákona nebo pověření správcem zpracovává osobní údaje podle tohoto zákona,

m) evidencí nebo datovým souborem osobních údajů (dále jen „datový soubor“) jakýkoliv soubor osobních údajů uspořádaný nebo zpřístupnitelný podle společných nebo zvláštních kritérií,

n) souhlasem subjektu údajů svobodný a vědomý projev vůle subjektu údajů, jehož obsahem je svolení subjektu údajů se zpracováním osobních údajů,
ad a) nepochybně jsou jméno a příjmení a adresa osobními údaji.

ad e) nepochybně zpracovávám tyto údaje pokaždé, když vystavím fakturu.

ad f) nepochybně je také shromažďuji, protože je ukládám na hardisk.

ad g) nepochybně je uchovávám, protože to po mě chce zákon o účetnictví a další zákony.

ad j) nepochybně jsem správcem, protože všechno dělám já sám.

ad k) nepochybně jsem i zpracovatelem.

ad m) nepochybně tedy vedu evidenci nebo datový soubor.

ad n) nepochybně nemám od nikoho prokazatelný souhlas, protože to doteď nikdo "neřešil"

Celkově jsem nepochybně v hajzlu, pokud do toho kdokoliv zašťourá. :evil:

Může mi tyto domněnky někdo vyvrátit? :?

EDIT:
průvodce píše:Poskytujete služby nebo prodáváte služby klientům na základě faktury? Pak i faktura obsahuje osobní údaje. Jedná se o smluvní vztah a zákonnou povinnost účetní doklady po jistou dobu uchovávat, proto ke zpracování těchto údajů nepotřebujete souhlas klienta, ale máte povinnost tato data chránit před únikem a zodpovídáte za jejich zabezpečení!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Josef.Kadlecek

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
klivan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1228
Registrován: 29 zář 2017, 21:17
Profese: lékař
Bydliště: Litoměřice
Dal poděkování: 472 poděkování
Dostal poděkování: 771 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od klivan »

Pro praktické lékaře vypracovala "kuchařku" GDPR, celkem srozumitelně Spolek lékařů českých, za což jim tímto děkuji.
Jinak jsem tam nezaznamenal něco, co bychom už nedělali. Některé nejasnosti jsou, např. zda když bude např. sestra vyvolávat v čekárně
jménem, zda už to není porušení GDPR, pak když mi pošle nezabezpečený mail pacient, tak zda mu můžu stejnou formou odpovědět.
Pak asi sepsat nějaké slohové cvičení, to pak v případě kontroly na žádost předložit. Jinak ¨jsem zaznamenal, zvýšenou činnost "šmejdů",
kteří nabízejí předražené služby za několik tisíc i desítek tisíc, že nám implementují GDPR do praxe. :D
Takže GDPR nemusí znamenat nic, na druhou stranu, když si tě stát vytipuje jako potencionálního "nepřítele státu", tak na tebe pod různou záminkou více méně neoprávněně mohou kdykoliv "zakleknout". Ti velcí hráči na trhu, řetězce, ti si na to najmou "outsourcing " pro svých 50 poboček a 30 tis zaměstnánců. Ale co ti, co se sami zaměstnávaj? :D Asi je to cílená kampaň na vytlačování drobných podnikatelů z trhu. :mrgreen:
Tito uživatelé poděkovali autorovi klivan za příspěvky (celkem 3):
Josef.Kadlecek, Petr.Vileta, anonym2064
„Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda.”
Will Rogers
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: GDPR

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Tomas.Martinek píše: 15 dub 2018, 17:11 Pěkný průvodce je na http://gdpr.spir.cz ;)
Jj, tím už jsem se začal prokousávat, ale tolik času mi na výmysly EU vrchnosti pro placení desátků (teda víc než půlátků) nezbývá.
Tedy všecko z harddisku přetisknout na papír, zaletovat do pixly, zakopat na zahradě a formátovat disk. Menší ztráta času.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Kadlecek za příspěvek:
Petr.Vileta
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 966
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2210 poděkování
Dostal poděkování: 2517 poděkování

Re: GDPR

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivor.Kollar za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Tomas.Martinek
Republikový výbor
Příspěvky: 848
Registrován: 31 kvě 2012, 19:34
Profese: Student doktorského studia, OSVČ
Bydliště: Česká Lípa
Dal poděkování: 607 poděkování
Dostal poděkování: 1147 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od Tomas.Martinek »

Nová příručka zpracovaná MPO k GDPR je k dispozici na https://www.mpo.cz/cz/podnikani/ochrana ... r--236691/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Martinek za příspěvek:
Josef.Kadlecek

Ing. Tomáš Martínek, člen poradního týmu k důchodové reformě MPSV, člen resortních týmů Finance a Informatika. Více info zde.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34711
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31639 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: GDPR

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Martinek píše: 03 kvě 2018, 13:16 Nová příručka zpracovaná MPO k GDPR je k dispozici na https://www.mpo.cz/cz/podnikani/ochrana ... r--236691/
Výborně a kdy vydají příručku pro drobné podniky? Není jich totiž málo. Příručka pro cca 30 tisíc managorů malých a středních podniků je fajn, ale příručka pro téměř milion drobných podnikatelů není.
https://www.czso.cz/documents/10180/205 ... ersion=1.0
Czechinvest píše:
  • Za drobného, malého a středního podnikatele se považuje podnikatel, který zaměstnává méně než 250 zaměstnanců a jeho roční obrat nepřesahuje 50 milionů EUR nebo jeho bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 43 milionů EUR.
  • V rámci kategorie malých a středních podniků jsou malé podniky vymezeny jako podniky, které zaměstnávají méně než 50 osob a jejichž roční obrat nebo bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 10 milionů EUR.
  • V rámci kategorie malých a středních podniků jsou drobní podnikatelé vymezeni jako podnikatelé, kteří zaměstnávají méně než 10 osob a jejichž roční obrat nebo bilanční suma roční rozvahy nepřesahuje 2 miliony EUR.
Můžeš se zeptat ministra Hünera? Určitě ti rád odpoví. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 2):
Josef.Kadlecek, anonym2064

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2135
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: GDPR

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Plha se hlásí: proto jsem měl na mysli vypracovat ten vývojový diagram.
Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: GDPR

Příspěvek od anonym2064 »

klivan píše: 16 dub 2018, 07:28 Pak asi sepsat nějaké slohové cvičení, to pak v případě kontroly na žádost předložit. Jinak ¨jsem zaznamenal, zvýšenou činnost "šmejdů",
kteří nabízejí předražené služby za několik tisíc i desítek tisíc, že nám implementují GDPR do praxe. :D
Takže GDPR nemusí znamenat nic, na druhou stranu, když si tě stát vytipuje jako potencionálního "nepřítele státu", tak na tebe pod různou záminkou více méně neoprávněně mohou kdykoliv "zakleknout". Ti velcí hráči na trhu, řetězce, ti si na to najmou "outsourcing " pro svých 50 poboček a 30 tis zaměstnánců. Ale co ti, co se sami zaměstnávaj? :D Asi je to cílená kampaň na vytlačování drobných podnikatelů z trhu. :mrgreen:
Mně to příjde jako další level národní hry "udej si svého prodavače". Obranné cheaty je možné zakoupit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Petr.Vileta
Zamčeno

Zpět na „Soukromí“