Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zemedelstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zemědělství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Ales.Jakl »

Díky za info. Do těch 300 tis. počítám i pytláky.....

Já jsem taky myslivec, ale aktuálně nelovím. Bude nějaký názor, argument?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
V__

Dr.Žbluňk

Wake me up, when september ends

Projekt Perla

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ales.Jakl píše:myslivci po nás chtějí abychom se vyjádřili v jejich anketě. Už mám odpovědi zhruba připravené, ale zajímá mě názor členské základny, argumenty. Máme ve straně nějaké myslivce?
ano jsou. neco k tomu napisu.
Ales.Jakl píše:2. Ministerstvo zemědělství vypracovalo návrh novely zákona o myslivosti, který však Poslanecká sněmovna nestihla do konce volebního období projednat. Je vaše strana pro novelizaci myslivecké legislativy? Které části zákona by nejvíce zasloužily novelizovat?
Myslim si, ze docela nebezpecne jsou tlaky na snizeni minimalni plochy honiteb a snaha k vytvoreni soukromych honiteb. Soucasne (i kdyz to nevidim jako zrovna novelu zakona o myslivosti) je dulezite zmenseni monokulturnich pudnich bloku, rozsireni biopasu a remizku.
Ales.Jakl píše:3. Měly by se zákonem posílit pravomoci státní správy myslivosti, nebo je současný stav dostačující?
Muj osobni nazor je (nejen v pripade myslivosti), ze vsude, kde je mozne omezit pravomoc statrnich organu je nutne to udelat. Soucasny stav bych neposiloval.
Ales.Jakl píše:4. Jak řešit situaci s neustále narůstajícími spárkaté zvěře a škodami, které zvěř působí?
Rozsirenim neobhospodarovanych ploch na kterych by zver mela ukryt i potravu. V podstate, jako v bodu 2 - vice remizku, biopasu, jakychkoliv ostruvku divoke prirody. Nenutit zemedelce kazdorocne sekat TTP jen kvuli dotacim. Povoleni modernich zpusobu lovu.
Ales.Jakl píše:5. Europarlament přijal v březnu 2017 směrnici Evropské komise o kontrole nabývání a držení zbraní. Poslanecká sněmovna České republiky zareagovala schválením návrhu zavést ústavní právo na zbraň a Česká republika podala k Evropskému soudnímu dvoru žalobu na uvedenou směrnici. Podporuje vaše strana vaše zavedení ústavního práva na zbraň?
V pripade ze se nenajdou jine varianty - i zavedeni ustavniho prava. Nicmene, vice uvedena smernica zadnym zpusobem neomezuje drzeni mysliveckych zbrani, takze zrovna pro myslivce to akutni neni.
Ales.Jakl píše:6. Jaký názor má vaše strana na další rozšiřování seznamu invazních nepůvodních druhů s významným dopadem na Evropskou unii realizované Evropskou komisí?
Seznamy nepuvodnich invaznich druhu by mela resit narodni legislativa. Celoevropsky seznam resi druhy ktere na nasem uzemi nikdy nevyskytovai, a soucasne zapomina na ty kteri nasi prirode ve skutecnosti skodi.
Ales.Jakl píše:7. Jaký postoj zaujímá vaše strana k zařazení některých druhů zvěře (jelen sika, muflon, ale i kamzík horský či koza bezoárová) na seznam prioritních invazních druhů pro Českou republiku (Ochrana přírody č. 2/2016) s dopady z toho plynoucími?
Mam nejvetsi hruzu z kozy ve volne prirode :) nicmene koz bezoarovych u nas nezije ani stovka. Kamzik se mi take nezda jako premnozeny. Nicmene, kdybychom je presunuli ze seznamu lovne zvere na seznam invaznich druhu, tak nemohli by dal byt obhospodarovane lovem, ale jen usmrcovane mysliveckou strazi. Sika rozhodne patri do obory.
Ales.Jakl píše:8. V letošním roce byl na území České republiky zavlečen africký mor prasat. Jak hodnotíte dosavadní opatření přijatá a realizovaná státními institucemi v boji s touto chorobou? Jak by postupovala vaše strana?
Opatreni bych povazoval za celkem efektivni. Proto ze, jednoduse, funguje. Africky mor zatim neprekrocil hranice oblasti vyskytu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Ales.Jakl

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ales.Jakl píše:Díky za info. Do těch 300 tis. počítám i pytláky.....

Já jsem taky myslivec, ale aktuálně nelovím. Bude nějaký názor, argument?
nastesti tech pytlaku tolik neni (doufam).

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Ales.Jakl »

Můj další blog na idnes. Tentokrát už na téma Zemědělství.

http://alesjakl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=624797
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvky (celkem 2):
Andrej.Ramaseuski, Michael.Polak

Dr.Žbluňk

Wake me up, when september ends

Projekt Perla

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Ales.Jakl píše:Můj další blog na idnes. Tentokrát už na téma Zemědělství.
motivovat drobné vlastníky, co půdu pouze pronajímají, aby na ní začali sami hospodařit
No, nevim. V nasem okoli jsou nejvetsi "drobne vlastniky" jsou nebo duchodci ktere urcite nezacnou nic (ale pudu take neprodaji!), nebo spekulanti s zemedelskymi pozemky, kteri nejake zemedelske hospodareni nemaji v planu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Vit.Fux

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Ales.Jakl »

Napsali o nás na webu permakulturacs.cz

http://permakulturacs.cz/article/117/pi ... e-politiky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Jakl za příspěvek:
Michael.Polak

Dr.Žbluňk

Wake me up, when september ends

Projekt Perla

Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Michael.Polak »

Andrej.Ramaseuski píše: spekulanti s zemedelskymi pozemky, kteri nejake zemedelske hospodareni nemaji v planu.
Zase ale pokud pozemek drží spekulant, aspoň ho nedrží Babiš, že jo (na tom už nikdy nebude hospodařit nic jiného, než jeho korporace...).

Není to ideální, ale podpora asi směřuje k tomu, kdo přímo hospodaří - buď majitel, nebo nájemce. Neměla by asi směřovat k tomu, kdo to jen pronajímá.

Nevím. Zemědělské dotace vůbec nejsou můj obor, mám pouze mlhavé povědomí...

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Uživatelský avatar
Andrej.Ramaseuski
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 3481
Registrován: 28 srp 2016, 20:49
Profese: programátor
Bydliště: Sedlíšťka (Radhošť)
Dal poděkování: 2644 poděkování
Dostal poděkování: 5102 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Andrej.Ramaseuski »

Michael.xChaos.Polak píše:
Andrej.Ramaseuski píše: spekulanti s zemedelskymi pozemky, kteri nejake zemedelske hospodareni nemaji v planu.
Zase ale pokud pozemek drží spekulant, aspoň ho nedrží Babiš, že jo (na tom už nikdy nebude hospodařit nic jiného, než jeho korporace...).
spekulant proda pozemek babisovi pri prvni prilzeitosti. na rozdil od vlastnika ktery hospodari na svem - ten to vetsinou neproda za zadnou cenu, obzvlast babisovi nebo statu. kazdy rok dostavam nekolik nabidek od spekulantu ze by u me koupili kus louky - ceny jsou cim dal vyssi. a hovno! zatapim z tim v kamnach.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrej.Ramaseuski za příspěvek:
Ales.Jakl

0x8DE5F4739D2A2F0B | Ceterum censeo Facebook esse delendam

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Ales.Jakl »

Další důkazy o nestejné kvalitě potravin ze Slovenska:

https://www.novinky.cz/ekonomika/450720 ... ledne.html

Dr.Žbluňk

Wake me up, when september ends

Projekt Perla

Uživatelský avatar
Ales.Jakl
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 1902
Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
Profese: Lesník
Bydliště: Tachov
Dal poděkování: 2500 poděkování
Dostal poděkování: 2624 poděkování

Re: Naše vyjádření k aktuálnímu dění v zemědělství

Příspěvek od Ales.Jakl »

Dne 30.9.2017 jsem se na popud Pirátů z Ústeckého kraje zúčastnil akce

Podzimní jarmark soběstačnosti v Čajovně Hóra v Litoměřicích.

Mělo to opravdu charakter jarmarku, kde lidé prodávali a směňovali různé svoje produkty, takže to nebylo moc šité na politickou agitaci, ale vzal jsem si pirátské tričko a strávil jsem asi 3,5 hodiny rozhovory s přítomnými farmáři (ekofarmy) o pirátském pohledu na zemědělství. Byli to většinou komunitně orientovaní lidé typu "dredatá vižla". Jako hlavní problém vidí přístup k půdě a odbyt pro ekopotraviny. Sdíleli se mnou zkušenosti s dotacemi na eko-zemědělství. Je třeba rozšířit sortiment potravin a otevřít nezávislé distribuční kanály. Je hodně málo lidí, kteří chtějí v zemědělství opravdu pracovat.
Dal jsem si domácí kvasový chleba s ovčím sýrem a jehněčími klobáskami a silný zelený čaj a koupil jsem si nějaká semínka.

Dr.Žbluňk

Wake me up, when september ends

Projekt Perla

Odpovědět

Zpět na „Zemědělství“