Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Kapounek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 1774
Registrován: 13 črc 2009, 23:30
Profese: manažer, zastupitel
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 769 poděkování
Dostal poděkování: 1359 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Petr.Kapounek »

Když jsem chtěl po PO průzkum mezi členy, aby se vyjádřili k základním otázkám hodnotovým a k očekávání, co by chtěli ve straně vylepšit, poslal mě Dedek defacto k šípku. Přitom ty otázky byly podle mě velmi vyvážené. No a Kučera si bude rozesílát zjevně manipulativní ankety, které hlasujícím podsouvají to co, co on chce, aby z toho vyšlo, a ještě se to tváří jako oficiální anketa strany. No paráda :-/

!MAKE PEOPLE LEGAL AGAIN!
člen komise pro informatiku Olomouckého kraje
mail: petr.kapounek@sprintel.cz
tel: 774 444 725

Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Tomas.Valek píše: 03 čer 2023, 08:58

Ty newslettery chodí mailem členům, plus se archivují v Nalodění. Teď se to přesouvá mezi starým a novým Naloděním, ale někde se tam přihlašoval jejich odběr. Replikovat to ještě na forum IMHO třeba není.

Doplnim/upresnim. Newslettery budou v chobotnici, jejich archivace se resi na TO.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matej.Kubicek za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Valek, Vojtech.Pikal
Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Martin.Kucera píše: 03 čer 2023, 06:54

Dovolím si otázečky.
Bylo tedy porušením antispamových pravidel také to, že byla na podzim samostatným mailem informována celá členská základna, když se RP rozhodlo, že chce změnu stanov?
Nebo má RP v oblasti změn stanov nějaké nadstandardní postavení?

Zasadni je to, co ti tu napsal Petr Kapounek.
Poradne si to precti a zjisti jaky je rozdil mezi RP, volenym celostatnim forem, ktere ma mandat k tomu navrhovat strane strategii a tim, ze ty jsi radovy clen, ktery svevolne vyuzil sveho dodavatelskeho postaveni v To. To ze jsi zaroven vedouci KK je v tomhle pripade pritezujici okolnost.
Osobne me na tom velmi mrzi, ze se do toho pripletlo jmeno Lindy a vypada to, ze jsi otazky s nami konzultoval.

Za sebe si take dovolim otazecky.
Jak budes s daty dale pracovat?
Kdo k nim bude mit pristup?
Kdo je bude interpretovat?

Ja za sebe rikam, ze tak jak je to poskladane to nema zadnou vypovidaci hodnotu.

Pokud bychom chteli mit a delat dozaznik, meli jsme merit emoce, ktere zmena stanov ma na skale. A ne se ptat ano ne a proc. Otazky ano ne, ktere jsou sugestovne pokladane se daji vylozit ruzne a textem doplneny duvod se neda kvantifikovat.
Z meho uhlu pohledu budou tahle data nepouzitelna, ale rad si poslechnu nekoho, kdo rozumi pruzkumum verejnehi nebo strabickeho vnimani.

Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Martin.Kucera »

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

zjisti jaky je rozdil mezi RP, volenym celostatnim forem, ktere ma mandat k tomu navrhovat strane strategii

V oblasti změn stanov žádný, navrhovat CF změny stanov je výlučným právem skupin členů.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

a tim, ze ty jsi radovy clen, ktery svevolne vyuzil sveho dodavatelskeho postaveni v To.

Co s tím má co dělat že jsem dodavatelem TO?

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

Osobne me na tom velmi mrzi, ze se do toho pripletlo jmeno Lindy

Mě taky a už jsem se jí za to zde veřejně omluvil.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

Za sebe si take dovolim otazecky.
Jak budes s daty dale pracovat?
Kdo k nim bude mit pristup?
Kdo je bude interpretovat?

Je to krátce napsáno i v úvodu toho průzkumu, takže to rozvedu:
Průzkum je sběrem návrhů od členů a RegP. Obdržím sadu anonymních dat. Na základě odpovědí sestavím sadu anket a předložím členské základně, aby se ukázalo, jakou důležitost přikládá členstvo jednotlivým navrženým možnostem. (tedy např. pokud se v průzkumu u otázky "Je aktuálně ve stanovách něco, co už dělat nechceme?" objeví odpovědi A,B, C, D, E, bude odpovídající anketa obsahovat možnosti A, B, C, D a E)
Tím bychom konečně měli dostat přesnější představu napříč členskou základnou, jaké změny skutečně považuje za důležité a potřebné a panuje na tom dostatečná shoda.

Edit: Samozřejmě ta data, ježto budou anonymní, lze po schválení vedoucím AO zpřístupnit i dalším osobám, které třeba budou chtit zkontrolovat, zda s nimi nepracuji tendenčně, či je budou chtít interpretovat z jiného úhlu pohledu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Jak mě @Martin.Kucera upozornil v sz, i já jsem porušil pravidla o nespamování když jsem 30.3. rozeslal všem členům CF informaci o možnosti přihlásit se do výběrových řízení do dozorčích rad pražských firem.
Text té mé zprávy:

Jiri.Belsan píše: 30 bře 2023, 10:52

Zdravíme Piráty a Pirátky,
píšeme vám s zajímavou nabídkou stát se členy dozorčích rad pražských městských společností. V tuto chvíli jsou již veškerá výběrová řízení zveřejněna na obvyklém místě na pirátském fóru. Možná hledáme právě vás. Prosíme, abyste si nabídku výběrek pečlivě přečetli a pokud se některé shoduje s oblastí vaší expertízy či zájmu, neváhejte a přihlaste se. Nepromarněte příležitost být součástí rozšířeného pražského týmu, který má odvahu řídit Prahu správně.
Informace k výběrovým řízení naleznete zde.

Za možné porušení pravidel o nespamování se omlouvám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Linda.Kasparkova
Administrativní odbor
Příspěvky: 388
Registrován: 17 črc 2018, 13:05
Profese: Produkční PO
Dal poděkování: 103 poděkování
Dostal poděkování: 599 poděkování

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Linda.Kasparkova »

Potvrzuju slova Vojty, že ani já ani Vojta jsme netušili, že se odešle ten email.

Honzu Bendaříka jsem požádala, aby byla anketa přístupná pouze členům a regp. Toto já v limetě nastavit neumím. Honza vytáhl z chobotnice odpovídající seznam respondentů a nahrál ho do limety. Ta asi automaticky rozeslala výzvu k vyplnění ankety na všechny ty maily v seznamu respondentů..

Budu ale moc ráda, když mně @Jan.Bednarik doplníš nebo opravíš. Prosím.

Nevím, jak tohle přesně funguje a nevím, jakým mechanismem se ty maily rozeslaly a zda to bylo nezbytné či zda tomu šlo zabránit. Vím jen, že chvíli po tom, co mi Honza volal, že to je hotové, mi přišel mail z mojí domény, který jsem neodeslala... (sad story..)

Věřím, že pro nás všechny, kteří jsme s touhle kauzou nějak spojeni, platí, že naším záměrem bylo umožnit členům vyjádřit se k tématu změny stanov. Rozhodně nebylo naším záměrem spamovat tisíce lidí nebo nějak protlačovat Martina Kučeru.

Myslím, že je teď důležité, aby Honza objasnil, jak tomu rozeslání došlo a našli jsme způsob, jak podobným situacím předcházet. Je to velká zkušenost pro nás všechny, ze který se musíme ponaučit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Linda.Kasparkova za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Pavel.Bulicek
Uživatelský avatar
Matej.Kubicek
Místní předsednictvo
Příspěvky: 518
Registrován: 28 čer 2018, 19:24
Profese: HR manager
Dal poděkování: 106 poděkování
Dostal poděkování: 555 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Matej.Kubicek »

Martin.Kucera píše: 03 čer 2023, 10:37
Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

zjisti jaky je rozdil mezi RP, volenym celostatnim forem, ktere ma mandat k tomu navrhovat strane strategii

V oblasti změn stanov žádný, navrhovat CF změny stanov je výlučným právem skupin členů.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

a tim, ze ty jsi radovy clen, ktery svevolne vyuzil sveho dodavatelskeho postaveni v To.

Co s tím má co dělat že jsem dodavatelem TO?

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

Osobne me na tom velmi mrzi, ze se do toho pripletlo jmeno Lindy

Mě taky a už jsem se jí za to zde veřejně omluvil.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 10:15

Za sebe si take dovolim otazecky.
Jak budes s daty dale pracovat?
Kdo k nim bude mit pristup?
Kdo je bude interpretovat?

Je to krátce napsáno i v úvodu toho průzkumu, takže to rozvedu:
Průzkum je sběrem návrhů od členů a RegP. Obdržím sadu anonymních dat. Na základě odpovědí sestavím sadu anket a předložím členské základně, aby se ukázalo, jakou důležitost přikládá členstvo jednotlivým navrženým možnostem. (tedy např. pokud se v průzkumu u otázky "Je aktuálně ve stanovách něco, co už dělat nechceme?" objeví odpovědi A,B, C, D, E, bude odpovídající anketa obsahovat možnosti A, B, C, D a E)
Tím bychom konečně měli dostat přesnější představu napříč členskou základnou, jaké změny skutečně považuje za důležité a potřebné a panuje na tom dostatečná shoda.

Edit: Samozřejmě ta data, ježto budou anonymní, lze po schválení vedoucím AO zpřístupnit i dalším osobám, které třeba budou chtit zkontrolovat, zda s nimi nepracuji tendenčně, či je budou chtít interpretovat z jiného úhlu pohledu.

Tak jen prosím ankety posílat standardními kanály, nikoliv separátním mailem. Jen je asi jasné, že ty data měl sbírat někdo víc nezávislý, protože z toho dotazníku je prostě na první pohled jasné, co si o změně stanov předkladatel myslí. Navíc všichni víme, že jsi hlavní odpůrce, tedy o dezinterpretaci dat už teď nemůže být pochyb. A to nemyslím zle, ale když chceš něco prosadit, je logické, že budeš přikládat mnohem vyšší váhu odpovědím, které souzní s tvým velmi silným názorem. I proto si myslím, žes měl dotazník předložit ke konzultaci někomu z předkladatelů změny stanov, např. Jakubovi. Takhle jsi vlastně celý dotazník z mého úhlu pohledu poměrně znehodnotil. Ještě to můžeš napravit tak, že to někomu z předkladatelů nabídneš, abyste na interpretaci dat pracovali společně. Myslím, že by se Vám pak i mnohem lépe hledali kompromisní řešení, ovšem obávám se, že o takováto řešení již není delší dobu ve straně zájem.

Matěj Kubíček
kubicek.haul@gmail.com
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Martin.Kucera »

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 11:35

Tak jen prosím ankety posílat standardními kanály, nikoliv separátním mailem.

Jistěže (budou to ankety ve fóru). Nicméně jak tady opětovně potvrdila Linda, ani ona neměla tušení (a to umí s LimeSurvey podstatně lépe než já), že z toho bude separátní mail.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 11:35

Navíc všichni víme, že jsi hlavní odpůrce, tedy o dezinterpretaci dat už teď nemůže být pochyb.

Prosím nepodsouvat. Když si přečteš mé výhrady, zjistíš, že jsem nevystupoval a priori proti tomu, aby se stanovy měnily, nýbrž proti způsobu, který byl zvolen, tedy že byla zcela přeskočena fáte hledání široké vnitrostranické shody na tom, co vlastně chceme měnit. Proto ten průzkum.

Matej.Kubicek píše: 03 čer 2023, 11:35

Ještě to můžeš napravit tak, že to někomu z předkladatelů nabídneš, abyste na interpretaci dat pracovali společně.

Ale já ten průzkum nebudu interpretovat. Jak už jsem psal, bude to zdroj možností pro několik samostatných anket ve fóru. Jejichž výsledky budou veřejně viditelné, tedy si je bude moci každý interpretovat dle libosti.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Ivo.Vlasaty

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas.Valek píše: 03 čer 2023, 08:36
Josef.Ulehla píše: 03 čer 2023, 07:13

O jakém newsletter se mluví? Já nic nedostal. Je někde na Fóru?

Tenhle Pepo, https://nalodeni.pir-test.eu/news/list/1/.

@Josef.Ulehla
Přesněji řečeno přímo tohle https://nalodeni.pir-test.eu/news/msg/800/

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč a jak měnit čl. 2 stanov

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Martin.Kucera píše: 03 čer 2023, 06:54

Dovolím si otázečky.
Bylo tedy porušením antispamových pravidel také to, že byla na podzim samostatným mailem informována celá členská základna, když se RP rozhodlo, že chce změnu stanov?
Nebo má RP v oblasti změn stanov nějaké nadstandardní postavení?

Ne, RP patří jednoznačně mezi orgány, které si mohou rozhodnout, že obešlou celou stranu čím uznají za vhodné.
To samé platí pro vedoucí v rámci jejich kompetence.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Tomas.Valek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“