Senioři na palubě

Fórum pro práci týmu Seniorů na Palubě.


Moderátor: Senioři na palubě

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34827
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31738 poděkování
Dostal poděkování: 25782 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Petr.Vileta »

Fanuel píše: 13 bře 2022, 22:04

V každém případě můj případ.. Pokrývač..plat 2.500....pak...3.500....pak trošku podnikání.. plat....50.000....pak trošku otrok...plat 4.500..
Pak důchod 20 000...
No a závěrem roky neuvádim ale je to tragédie kdo má důchod do 12000...

Tak 20 táců je podle mě dost dobrý důchod ;) ale pokud někdo má v důchodu 12000, a není invalida, tak prostě něco zanedbal. Možná těch 5 dovolených v Egyptě nebylo nutných a mohlo stačit Bulharsko. Možná mohl kouřit o 5 cigaret denně méně, dát si o 10 piv měsíčně méně, nekupovat si BMV ani když se mu dařilo, ale koupit si Oktávku. A všechny ty ušetřené peníze si minimálně spořit na termínovaném vkladu, nebo raději v nějakém fondu, nebo koupit barák a pronajímat, než děti dospějou. Jenže ono je to tak lákavé, jsem obyčejný zedník a létám si každý rok do Egypta, jezdím Bavorákem, to čumíte, co? :D A pak je mu 65 a přijde mu výměr na 12000 Kč. :roll: Pic kozu do vazu. :P

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Fanuel

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Fanuel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

Petr.Vileta píše: 14 bře 2022, 15:58
Fanuel píše: 13 bře 2022, 22:04

V každém případě můj případ.. Pokrývač..plat 2.500....pak...3.500....pak trošku podnikání.. plat....50.000....pak trošku otrok...plat 4.500..
Pak důchod 20 000...
No a závěrem roky neuvádim ale je to tragédie kdo má důchod do 12000...

...

Tak 20 táců je podle mě dost dobrý důchod ;) ale pokud někdo má v důchodu 12000, a není invalida, tak prostě něco zanedbal. Možná těch 5 dovolených v Egyptě nebylo nutných a mohlo stačit Bulharsko. Možná mohl kouřit o 5 cigaret denně méně, dát si o 10 piv měsíčně méně, nekupovat si BMV ani když se mu dařilo, ale koupit si Oktávku. A všechny ty ušetřené peníze si minimálně spořit na termínovaném vkladu, nebo raději v nějakém fondu, nebo koupit barák a pronajímat, než děti dospějou. Jenže ono je to tak lákavé, jsem obyčejný zedník a létám si každý rok do Egypta, jezdím Bavorákem, to čumíte, co? :D A pak je mu 65 a přijde mu výměr na 12000 Kč. :roll: Pic kozu do vazu. :P

....
No tak supr.
Přece se tady nejde do nekonečna dohadovat, co a jak ? Mě to připadá jako s Babišem. Zradil !
Jinak bez legrace ti senioři a vládní politika Pirátů mě začínají srát. Jestli někdo tvrdí. Že politickou agitací měl, někdo vykouřit místo 10 cigaret 5,.... nebo že si měl místo 5 piv dát jedno. Tak Super. V tom případě si poslanci parlamentu a senátu ČR mají dát platy 20 000 Kč.

Už se nechci opakovat, ale republika není léno parlamentu ani senátu. Tady vládne systém, zvaný demokracie na vůli lidu a jeho právu hlasu. Můj hlas je stejně důležitý jako hlas miliardáře Babiše.

Kdo tuhle konstrukci nechápe, tak je odkázán na smetiště dějin.

Fanuel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

MirekS píše: 14 bře 2022, 03:49
Fanuel píše: 13 bře 2022, 22:04

K tomu inflace....energie...válka...C19...2022....kdo TO ZVLADNE??
A VO TOM TO JE.
S.

Otázka zní opačně: Kdo to nezvládne?? Rozhodně jich bude více, než na co jsme doposud zvyklí. Mám za to, že stát na ně tak úplně nezapomněl. Je tu, neříkám že ideálně funkční, záchranná síť v podobě sociálních dávek a služeb. Dá se očekávat zvýšený zájem o jejich využití.

....
Nemůžeme se chovat k seniorům, jako k těm, co něco uniklo. Vy jste prožil dobu v systému změn. Senioři prožili dobu v systému nařízení. A to je fakt podstatný rozdíl. Nechci být škodolibý. Ale až nebudete mít na nájem a vaše úspory budou dosahovat 6 nájmů tak se ozvěte. Matematicky bych to dokázal i jinak ale tenhle prvobytně pospolný přístup, dnes dokonale stačí. Jestli dnes 21 někdo nechápe kam se ČR řítí tak mě je ho líto.

MirekS
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1014
Registrován: 16 zář 2018, 04:29
Profese: IT s ekonomickým zaměřením
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 513 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od MirekS »

Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Nemůžeme se chovat k seniorům, jako k těm, co něco uniklo.

Tím chcete říct co? Voláte po důchodové reformě se sociálnějším rozměrem? Nebo po tom, aby se děti více staraly o své rodiče?

Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Vy jste prožil dobu v systému změn. Senioři prožili dobu v systému nařízení. A to je fakt podstatný rozdíl.

Seniorům, o kterých hovoříte, je dnes 90+ (dle statistik necelých 70 000). Ne všichni z této skupiny obyvatelstva mají problém, o kterém píšete (80% obyvatelstva ČR žije ve vlastním, dovedu si představit, že významná část těchto seniorů dnes využívá sociálních služeb, na druhou stranu je tu významný podíl seniorů v exekuci). Ne že takovou situaci někomu přeji, ale kdo jiný než osoba sama má největší odpovědnost za svůj život.

Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Nechci být škodolibý. Ale až nebudete mít na nájem a vaše úspory budou dosahovat 6 nájmů tak se ozvěte.

Myslím, že jsem se dostatečně staral a starám se i dnes, abych se Vám ozývat nemusel. Ale kdybych se do takové situace náhodou dostal, co od Vás bych měl očekávat? Obávám se, že nic, co by mou situaci zlepšilo, resp. maximálně výsměch.

Miroslav Štěpánek (alias MirekS)
Vladislav.Cermin
Místní předsednictvo
Příspěvky: 18
Registrován: 23 črc 2018, 15:54
Profese: nezávislý ekonomický analytik
Bydliště: Praha 4
Dostal poděkování: 21 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Vladislav.Cermin »

Ahoj senioři - Piráti
rád bych se podělil o mojí osobní zkušenost. 03 ledna tohoto roku jsem si požádal o starobní důchod po odpracovaných 47letech, dne 3. 3. 2022 jsem obdržel rozhodnutí, kde jsem při jeho přečtení zjistil, že mi ČSSZ za rok 2021 nezapočetla vyměřovací základ skoro ve výši Kč 130 tis. a tím pádem jsem byl ošizen na mém starobním důchodu. Tak pracuje státní správa, placená z našich daní, já se v této záležitosti vyznám )právník v oblasti sociálního práva(, ale co ti ostatní, kteří se v tom nevyznají, můžou být klidně také poškozeny.

Fanuel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

MirekS píše: 16 bře 2022, 03:39
Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Nemůžeme se chovat k seniorům, jako k těm, co něco uniklo.

Tím chcete říct co? Voláte po důchodové reformě se sociálnějším rozměrem? Nebo po tom, aby se děti více staraly o své rodiče?

Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Vy jste prožil dobu v systému změn. Senioři prožili dobu v systému nařízení. A to je fakt podstatný rozdíl.

Seniorům, o kterých hovoříte, je dnes 90+ (dle statistik necelých 70 000). Ne všichni z této skupiny obyvatelstva mají problém, o kterém píšete (80% obyvatelstva ČR žije ve vlastním, dovedu si představit, že významná část těchto seniorů dnes využívá sociálních služeb, na druhou stranu je tu významný podíl seniorů v exekuci). Ne že takovou situaci někomu přeji, ale kdo jiný než osoba sama má největší odpovědnost za svůj život.

Fanuel píše: 15 bře 2022, 22:50

Nechci být škodolibý. Ale až nebudete mít na nájem a vaše úspory budou dosahovat 6 nájmů tak se ozvěte.

Myslím, že jsem se dostatečně staral a starám se i dnes, abych se Vám ozývat nemusel. Ale kdybych se do takové situace náhodou dostal, co od Vás bych měl očekávat? Obávám se, že nic, co by mou situaci zlepšilo, resp. maximálně výsměch.

....
Česká republika eviduje 30% obyvatel na hranici chudoby a 10% obyvatel je pod hranicí chudoby. Tedy asi 40 % obyvatel je v závislosti na dávkách pomoci od republiky. No jestli se někdo staral o to co bude v důchodů tak to musí hlavně systém republiky nastavit tak aby ta hranice chudoby v ČR zmizela.1989.....2022.Tak musim podotknout, že je nutná jak důchodová reforma tak i zákon o sociálních službách a péči. I zákon o sociálním bydlení. A to z mnoha důvodu.

No já se nikomu nikdy nesmál. Za 1 důchodová reforma je na stole 5 koalice. Bude 023....024.
No a ty zákony se musejí přijmout neb jsme ostuda demokracie na západ od Berlína.
S.

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Fanuel píše: 17 bře 2022, 17:33

...No a ty zákony se musejí přijmout neb jsme ostuda demokracie na západ od Berlína.
S.

Mě furt vrtá hlavou důvod tak zpropadeně nízkých mezd oproti Západu.
Prý máme nízkou produktivitu práce!
Produktivita práce je tvořena z 95% technologií, zbytek je člověčí podíl.
Po revoluci šly všechny technologie do šrotu OFFTOPICbyly v mnohém z první republiky a nahradily je nejmodernější, tedy modernější, než je průměr Západu.
Nějak mi to nehraje. Jsme násobně učenlivější než pracanti Západu, a kreativnější, neboť nám nebylo dosud přeťato spojení mozek&ruce.
Názory na věc, prosím.
Ď
Pep

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Vlastimil.Bednarik
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 425
Registrován: 10 bře 2018, 12:28
Profese: Sabatikl
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 420 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Vlastimil.Bednarik »

Technologie - Timken používal vyřazené stroje z NSR, repasované ovšem :lol: nyní nový majitel, stejní lidé ve výrobě, Koyo.
Asi tak s tou sqělou technologií.
Drožďárnu Olomouc koupili francouzi, naučili se výrobu a pochopili technologii a ... výrobu droždí zrušili a převedli jinam.
Jsme pouhá montovna, a to jenom a pouze, když to jinde nezvládnou levněji :( prej "zlatý český ručičky", houby...
Chtěná (a asi i kvalitní) montovna, nic víc...

Fanuel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

Josef.Kadlecek píše: 17 bře 2022, 19:44
Fanuel píše: 17 bře 2022, 17:33

...No a ty zákony se musejí přijmout neb jsme ostuda demokracie na západ od Berlína.
S.

Mě furt vrtá hlavou důvod tak zpropadeně nízkých mezd oproti Západu.
Prý máme nízkou produktivitu práce!
Produktivita práce je tvořena z 95% technologií, zbytek je člověčí podíl.
Po revoluci šly všechny technologie do šrotu OFFTOPICbyly v mnohém z první republiky a nahradily je nejmodernější, tedy modernější, než je průměr Západu.
Nějak mi to nehraje. Jsme násobně učenlivější než pracanti Západu, a kreativnější, neboť nám nebylo dosud přeťato spojení mozek&ruce.
Názory na věc, prosím.
Ď
Pep

....
Nechci poučovat ale musíme se vrátit k privatizaci 1992 vznikem ČR. Jistě bylo nutné privatizovat ale nebylo nutné vyprodávat pod cenou. Jen aby jsme pochopili tu hru Klause a Zemana v opoziční smlouvě.
Bylo nutné rozdělení majetku SLOVENSKO a Česká republika. Bez referenda ?? V tehdejší ústavě ČSFR??

Teď se dostáváme k meritu věci. Vděk Kapitálu a roku 1989 bylo umožnit kapitálu Francie ..SRN...Anglie...USA. PODNIKAT. Ano to chce Kapitál za 0. A zisk 100%.??
Celá pointa je v levné ale kvalitní pracovní síly.

Řeknu můj osobní příběh. Proč máme tak nízké mzdy.
V roce 1980 jsem měl 26 Kč na hodinu. V roce 1994 byla stanovena minimální mzda 35 Kč na hodinu?? Tedy se makalo za 4.500Kč ...ale ty samý peníze jsem měl 1980 ? Kde se tedy stala chyba??
Díky politické síle se SOBOTKA A MARKSOVA
2014. Podařilo vyhodit Babise z vlády.A prosadit zákon o valorizaci důchodů.
To ovšem 2022 již nestačí a je nutná jak důchodová reforma tak i zákon atd.
Ano jsme dobří v tom že si umíme poradit ale musíme prosadit TRANSFORMACI republiky 21. Proto máme nízké mzdy ale zisky máme jak RAKOUSKO či SRN.

Tady se musíme zastavit.Zdroje jsou jen se musíme naučit.JAK NA NĚ. Nebo hrrrrrr pustě nás na NĚ. 2022
S.

Fanuel
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 219
Registrován: 03 úno 2012, 18:37
Profese: MISTR
Dal poděkování: 247 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Senioři na palubě

Příspěvek od Fanuel »

Vlastimil.Bednarik píše: 17 bře 2022, 19:56

Technologie - Timken používal vyřazené stroje z NSR, repasované ovšem :lol: nyní nový majitel, stejní lidé ve výrobě, Koyo.
Asi tak s tou sqělou technologií.
Drožďárnu Olomouc koupili francouzi, naučili se výrobu a pochopili technologii a ... výrobu droždí zrušili a převedli jinam.
Jsme pouhá montovna, a to jenom a pouze, když to jinde nezvládnou levněji :( prej "zlatý český ručičky", houby...
Chtěná (a asi i kvalitní) montovna, nic víc...

....

Tak omlouvám se ale OLOMOUC je supr příklad. OLMA OLOMOUC jestli se nepletu měla mzdy minimální. Dnes PENY má mzdy 34 000Kč. Kolik dnes platí Babiš v OKIMOCUCI a jinde. ANO on vydělává miliardy jen na mzdách na hranici chudoby.
A tak to je se vším.
S.

Odpovědět

Zpět na „Senioři na palubě“